Bubeník Marty, kytaristé Radek a Tom a zpěvák Luki sice mají zkušebnu v opuštěné kladenské vodárně, ale chybějí jim pořádné nástroje i peníze. Získají sice možnost předvést se vlivnému Djangovi, přehrávka však skončí fiaskem, když jim technika selže po prvních tónech. Jenže Radek byl právě vyhozen z tiskárny, Tom prodává kytky s přítelkyní Šárkou, Marty je sice synem starosty, myslí však pouze na holky, a tak je brzy z každého místa vyhozen. Stejně dopadne i Luki, jenž dostane padáka po maléru, který způsobil v domě milionáře Salingera. Napadne ho unést Salingerovi milovaného psa Johnyho a chtít za něj výkupné. Marty se dostane do Salingerova domu a uspí psa prášky, takže ho vystrašený milionář zaveze k veterináři, odkud ho mladíci ukradnou. Zavolají Salingerovi, domluví předání výkupného a další den mají v rukou kufřík s penězi. Jenže pak se vše zhatí. Kufřík i se Šárčiným autem exploduje a jen náhodou se nikomu nic nestane. Pes Salingerovi uteče a vrátí se k nim. A to je malér, protože boháč poslal drsného pobočníka Igora, aby zvíře našel a přivedl zpět. S pomocí kriminálníka Chřestýše vymyslí nový plán, ale než ho stačí realizovat, pes zemře. Teď už se zuřící Salinger nezastaví, dokud je nedostane. Podle Chřestýše zbývá jediná možnost - musí ho předejít a dostat do kriminálu. A tak se zrodí další plán. (TV Nova)

ssfan

Jednoznačně nejslabší film dvojice Kotek - Mádl. Je to naprostá slátanina bez děje. Jen za slušný střih hvězda. ()

manonfire

Neoriginální zápletka zavánějící Vaculíkem a Janákovsky antifilmařské pojetí udržují na úrovni alespoň lehkého podprůměru staří harcovníci Rímský a Sloup. Uměle naimplantovaná erotická intermezza tentokrát žánru těžkého sci-fi, aneb nepochopitelné vzplanutí Lucie Benešové pro podkus a pod(v)kus Jiřího Mádla. Film byl zoufale nevtipný...doslova ani jedna hláška, která by mohla být brána jako povedená. Nic ...jen další zmařené miliony a zmařená šance na dobrou komedii a vrcholem ubohosti byly naprosto ultratrapné "cool" komentáře Kotkova hrdiny. 20% ()

Specs

Hlášky: (Márty vyhodí psa oknem.) Márty: - "Máte ho?" (Z druhého okna vykouknou kluci.) Radek: - "Kde ho máš?" & (Radek volá o výkupné Salingerovi.) Radek: - "Tak čtyři sta tisíc!" (Salinger mlčí.) Radek: - "Dvě stě tisíc by stačilo." & Tom: - "Co se stalo? Já o ničem nevím." policista: - "Já jsem se taky ještě nanic neptal." & Chřestýš: - "Plán R. Rychle zdrhej!" & Chřestýš: - "Plán Z, zahulíme..." & preparátor: - "Co to bylo, kočka?" Márty: - "Pes, vole." & (Všichni visí hlavou dolů a najíždí na oheň.) Luki: - "Jo, tak jsme šli do finále. Blížil se náš poslední výdech. Poslední chvilinka. Jak málo času zbývalo na to říct si, že se máme rádi, že nám tu spolu bylo dobře a že si budem chybět. Tak sme se na to vysrali! Komu by se taky chtělo umřít vzhůru nohama!" ()

jenik71

Ničím výrazné a velmi snadne zapomenutelné. Sem tam dobrý fórek, ale jinak nic moc. Puberťáci si možná jeden bodík přidají. ()

Jello Biafra

Ja si nemožem pomôcť ale mne sa ten film páčil, dokonca toľko, že som si ho za symbolických 100 korún kúpil na dvd. Je tu síce pár trápnych situácií, ale zároveň je tu aj veľa bombových hlášok, predovšetkým myslím tie čo dáva "Chřestýš". Napríklad plán Z: "zahulímeee", to mňa vždy dostane. Alebo hláška "šéf je nasranej jak veřejnej záchod bez obsluhy". Príbeh je jednoduchý. Mladá rocková kapela Podvraťáci by chcela konečne preraziť v showbyznise ale nemajú prachy na poriadnu aparatúru a tak vymyslia sebevražedný plán. Unesú psa mafiánskému bossovi a budú požadovať tučné výkupné. Lenže ako to už tak býva plán sa im vymkne kontrole a hneď majú v patách mafiánského hitmana a celý rad najatých zabijakov. Čo sa týka filmu tak je natočený celkom obstojne. Dejová linka je síce slabá ale je tu aj veľa iných vtipných scén ako napríklad scéna s preparáciou psa alebo ako kapele počas hrania pred hudobným magnátom Djangom (Petr Janda) zhorí aparatúra. Ústredná štvorka hercov je zároveň natoľko charismatická že hravo prebijú aj nejaké tie trhliny v scénári. Takže *** ()

karry

Byl jsem na novinářská předpremiéře a musím říct, že většina novinářů jsou absolutní suchaři - nesmáli se ani hoodně vipným scénám! (nejsem novinář)... Tento snímek je rozhodně nejlepším filmem, ve kterém hraje dvojice Mádl, Kotek. Má sice svoje mouchy - nerealistycký projev při koncertech. Ale po Snowboarďácích a Rafťácích je to alespoň místy dost vtipné. Výborný výkon zde podává především J.Hrušinský. No a vycpaný Johník nejde zapomenout :D Stejně jako megaoprcávač v podání Jirky Mádla. ()

Soweek

3,5. Rozhodně nejpovedenější ze série Mádl-Kotek filmů, i když do gangsterek to má doopravdy hodně daleko, je potřeba brát to trochu s nadhledem. Narozdíl od předešlých věcí má toto alespoň příběh a celý film je na české podmínky poměrně dobře provedený. Jako bonus musím přičíst fakt, že Janák hned od začátku nastolil velmi tmavé industriální prostředí a toho se držel až do konce filmu, což se jen tak nevidí. Dal bych 3, ale za Preparátora (fakt nevim kde tohodle člověka vyhrabali:-) ) a za Chřestýše dávám půl hvězdy navíc. ()

Mr.Nigga

Nevím, jestli na mé vysoké hodnocení nemá vliv fakt, že jsem se na Ro(c)k podvraťáků díval ve zkouřeném stavu, ale opravdu jsem se dost nasmál, některé scény neměly chybu. ()

Smileface

Nejhorší film, jaký jsem letos viděl. Zoufale nevtipný, netrefný, nudný, špatně zahraný a v neposlední řadě inteligentního diváka urážející svou hloupostí. A to už vůbec nemluvím o jednom chlápkovi, co má doma v posteli Madonnu a umí točit sakra dobrý gangsterky. 10% ()

kisha odpad!

nezbývá mi než doufat, že tohle snowboarďák a rafťák janák nemyslel vážně...párkrát sem smíchem z trapnosti děje spadla ze židle:)jo a odkaz na Beatles v TOMHLE filmu je neodpustitelnej, tfuj ()

ZkuKol

Trapný a nudný. Modrej filtr, vulgární slovníka a rádobyostrá hudba nezachrání fakt, že kamera stojí jak na divadle, příběh postrádá logiku a dialogy smysl. Hvězdička za pokus a první návštěvu u preparátora (to jsem se jedinkrát zasmál). Mimochodem, díky Kotkovu voiceoveru jsem se ho naučil nenávidět. Doufám, že největrším pozitivem tohoto filmu bude řídší výskyt Janákových "mladých talentů" a jeho samého na plátnech. ()

sedm.1

Bylo by lehké celý film sejmout a jít dál,přesto to neudělám a i přes nemalou kritiku bych chtěl vyzdvyhnout jedno nepopiratelné plus.Karel Janák se totiž pouští na naprosto neprobádané a nedotčené pole Českého filmového průmyslu.Teen komedie už tu sice byli dřív,ale gangsterka alá Guy Ritchie?Že to nedopadlo zrovna dvakrát dobře je sice fakt,ale když se to nebude zkoušet,skončili by jsme za pár let u jednoho osvědčeného žánru a bylo by ještě hůř.Smůla je,že tým kolem Karla Janáka si myslel,že vtipu a náboje dosáhne snad jen smrští všemožných vulgárností padajících z úst hlavních hrdinů pomalu při každém nadechnutí.Navíc vesměs všechny ony vulgárnosti jsou jakoby našroubované do všech vět navíc.Nechci ze sebe dělat slušňáčka,já sám jsem sprosťák první kategorie,ale proč mluvit jak dlaždič,když to není nutné a přiměřené dané situaci.Samotný děj není zas až tak špatný,ikdyž ten konec ve vile je utrhle přehnaný,ale celkově i přes velkou naivitu ujde.A hlavní herečtí představitelé Podvraťáků taktéž nedělají filmu ostudu.Chybu vidím v až moc velké snaze o všemožnou "coolovitost",se kterou zatím moc pracovat neumíme a navíc,cool může být jedna,dvě postavy,né všichni,včetně sekretářky,tatínka,dědečka a pošťáka od naproti.Přesto za Janákovu odvahu dávám tři * a přeju mu,ať se nebojí a ať to zkouší dál. ()

Zemi11

Spojení špičkových herců Jana Hrušínského a Václava Postráneckého, Olympického boha Jandy a nadržených bambánů Kotka s Mádlem zní stejně nesmyslně, jako prázdninová procházka Krejčíře s Koženým v Krokonoších. Přesto se režiséru Janákovi povedlo tyto charakterově odlišné postavy skloubit do vtipného snímku, který pobaví. Svou extratřídu dokázal Jan Hrušínký, když precizně a důvěryhodně sehrál věčně lihem obklopeného starostu. Od Václava Postráneckého jsem byl zvyklý na koupání Kačenky v bačkůrkách, ale největší kápo Mafiánů? To jsem sinikdy nedokázal dost dobře představit. Stačil rok (podvraťáků) a já si v této roli nedokážu představit nikoho jiného. Pravou ruku Václava "Sallingera" Postráneckého je skvěle "akusticky vybavený" Pavel Rímský (majitel "českého hlasu" Sylvestra Stalloneho, Morgana Freemana, Samuela L. Jacksona či Tommy Lee Jonese). Slabší scénář bohatě vynahradí tradičně vtipné scénky v trapných situacích. Divák se u filmu dokonale uvolní, k čemuž přispěje i skvělá hudba. http://www.youtube.com/watch?v=89LFVpHnSww ()

Arius

Český pokus o takú ľahko komediálnu, gangsterskú záležitosť typu Podfuck. Chválim no lepšie ako priemer to rozhodne nebolo. ()

Cejny

Nečekal jsem, že to bude zas a tak koukatelný. Mádl s Kotkem přeci jen pobavili, ikdyž samotný námět filmu byl sám o sobě hodně praštěný. ()

tempus

Naštěstí to už nejsou Snowborďáci (, ani Rafťáci). Vypnutím mozku dostanete vcelku rychle uběhlou 1,5 hodinu, se smíchem při scénách, např. když je mafián přistižen jízdou na černo. ()

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006