Bubeník Marty, kytaristé Radek a Tom a zpěvák Luki sice mají zkušebnu v opuštěné kladenské vodárně, ale chybějí jim pořádné nástroje i peníze. Získají sice možnost předvést se vlivnému Djangovi, přehrávka však skončí fiaskem, když jim technika selže po prvních tónech. Jenže Radek byl právě vyhozen z tiskárny, Tom prodává kytky s přítelkyní Šárkou, Marty je sice synem starosty, myslí však pouze na holky, a tak je brzy z každého místa vyhozen. Stejně dopadne i Luki, jenž dostane padáka po maléru, který způsobil v domě milionáře Salingera. Napadne ho unést Salingerovi milovaného psa Johnyho a chtít za něj výkupné. Marty se dostane do Salingerova domu a uspí psa prášky, takže ho vystrašený milionář zaveze k veterináři, odkud ho mladíci ukradnou. Zavolají Salingerovi, domluví předání výkupného a další den mají v rukou kufřík s penězi. Jenže pak se vše zhatí. Kufřík i se Šárčiným autem exploduje a jen náhodou se nikomu nic nestane. Pes Salingerovi uteče a vrátí se k nim. A to je malér, protože boháč poslal drsného pobočníka Igora, aby zvíře našel a přivedl zpět. S pomocí kriminálníka Chřestýše vymyslí nový plán, ale než ho stačí realizovat, pes zemře. Teď už se zuřící Salinger nezastaví, dokud je nedostane. Podle Chřestýše zbývá jediná možnost - musí ho předejít a dostat do kriminálu. A tak se zrodí další plán. (TV Nova)

Jango_Fett

Tak tady jsem se bavil daleko víc než u pubertálních Rafťáků a Snowboarďáků. Na Podfu(c)k to sice nemá, nicméně mafiánská zápletka potěší a forky jsou celkem povedené. Janák tentokrát přitvrdil a myslím si, že se mu to vyplatilo. ()

rakovnik

Buď jsem na takovou "zábavu" už moc starý, nebo to fakt není zábavné. Vadí mi přílišná vulgarita filmu, zlatí Rafťáci. Navíc natáhnout jednu scénu z "Kamarád do deště" na celý film se opravdu nevyplatilo. ()

Martin741

Scenar asi pisal absolvent pomocnej osobitnej skoly, neviem si inak vysvetlit taky vyplach. Pokusy o radobydrsne a zevrajmajucedivakarozosmiat vtipy su trapne az strach, Kotek je herecka tragedia, a Madl ho pomaly, ale iste dobieha. Proste Gangsterka A la Karel Janak : 7 % ()

Jino

Řekl bych že z trojice Janákových "hitů" , je pro mě Rock podvraťáků nejpřijatelnější. Vcelku průměrná česká krimi komedie, kterých není tady v ČR moc. Kotek s Mádlem jsou už hodně okoukaní, až to není hezké, čeští snobové v showbyznysu je úplně vymačkali až na kost. ()

marcek

A znovu Jirka Mádl a Vojta Kotek - příběh o ničem, ale nasmál jsem se dosyta. "Jsou tady všude naše stopy, nás zavřou" - "Jaký stopy?" - "Sem na něj plivnul, krev a otisky prstů" - "Proč na něj pliveš vole?" - "Sem viděl ve filmu" - "Seš debil?" :o) ()

Elyssea

Blbé blbé blbé. Milé děti, pan režisér?! Janák vám předvedl názornou ukázku toho, jak se to dělat nemá. Když se člověk půlku filmu drží za hlavu, asi je něco špatně. ()

dezorz

stale je to tinedzerska volovina, ale na rozdiel od snowbordakov ci raftakov, obsa sa aj netinedzer vcelku zasmeje. ()

Attta

Některé hlášky jsou fakt dobré, ale celkově příběh a podobné věci jsou nic moc. Film ničím nepřekvapí. ()

DruidKarel odpad!

Mám rád filmy, kde se mluví sprostě, ale tenhle film trpěl takovou nemocí. Jedná se o tyfus, kterej ukázal, jak je tenhle film nekvalitní, protože vůbec neumí používat vulgarismy na správném místě. Naprosto neschopní herci, odporná hudba a vlastně celý film stál za hovno. Nevím, co na tom filmu bylo nejlepší... Asi sexy Lucie Benešová s Klárou Jandovou, ale jinak nic. Hnus a zase hnus. ODPAD! ()

Crawler-D

Ať to byl pokus o cokoliv, selhal na všech frontách. Vybledlé barvy mi ani tak nevadily, jako trapné pokusy o akčnější pasáže. Pokud jsem se měl smát vulgárním řečem (které měly být hláškami), tak je to vážně smůla. ()

Amroth666 odpad!

Jirka Mádl mi nikdy nevadil, zato Vojta Kotek jo.Tady to bylo stejné a hrozné.Ve filmech mi nevadí vulgarity a nadávky, ale tady jich bylo příliš. ()

tomtomtoma

Z Janákových filmů, které jsem měl možnost shlédnout, na mě působí Ro(c)k podvraťáků nejzábavněji. Nejde o žádné přelomové dílo a styl komerční americké spotřeby v módním trendu "coolového" žánru není můj oblíbený způsob zpracování. A přesto má film potřebnou dávku hravosti ve své nadsázce. Na hercích, především těch starších, je rozpoznatelná chuť a umění, se kterou si své svěřené role užívali. Zápletka se občas zašmodrchá a konzumní styl vedení je cíleným zaměřením na specifickou diváckou skupinu. I přes tyto své záměrné neduhy zůstala pro mě dostatečná porce úsměvné zábavy. Díky hercům, kteří vdechli život a touhu do karikaturních postav. A díky ztřeštěné hravosti, se kterou nepustí nikoho ze svého sevření až do doby, než zpřevrací zavedený způsob života a vrhne svou oběť do nečekaného dobrodružství se stále neposedným nadhledem. Ústředním bodem příběhu je rocková hudební skupina Podvraťáci, jejíž členové vyjadřují stejnou nechuť k zodpovědnosti a každodenní obyčejné všednosti totožným způsobem jako ti, pro které je tento filmový kousek určen.. Bezstarostný zpěvák Luki (sympatický Vojtěch Kotek), nenapravitelně ležérní sukničkář Márty (zajímavý Jiří Mádl), výbušný Radek (velmi zajímavý Martin Písařík) a tichý slušňák Tom (příjemný Michael Beran) se na cestě za splněným snem a pomíjivou hudební slávou ve stavu finanční liknavosti a bezradnosti chopí jakékoliv šance bez předsudků a otravného nadbytku svazujícího strachu a studu. Důležitou postavou je Salinger (velmi zajímavý Václav Postránecký), nechutně bohatý muž s životu nebezpečnou metodou k potírání nepříjemného zasahování do svého soukromého životního prostoru. Hlavní ženskou postavou je křehká Tomova přítelkyně Šárka (zajímavá Kristýna Nováková-Fuitová), šokovaná skutečným stavem věcí. Nejzmatenější postavou je otec Mártyho a starosta města (dobrý Jan Hrušínský) v nesouhlasu se synovým životním postojem a v bezmoci alkoholového opojení. Nekompromisní postavou je Igor (velmi dobrý Pavel Rímský), nesmlouvavá Salingerova pravá ruka s konečným řešením všech problémů. Výraznou postavou je Chřestýš (dobrý Predrag Bjelac) s jižansky temperamentní ochranou rukou nad chybujícím čtyřlístkem. Jeho plány rozuzlení dodávají zápletce spád a odvážnou ztřeštěnost. Z dalších rolí: Salingerova pobavená dcera v očekávání Aneta (půvabná Klára Jandová), Radkova atraktivní sestra Tereza (zajímavá Ema Jurková), sebevědomý vlivný muž z hudební branže Django (pozoruhodný Petr Janda), Radkův pedantský děda (příjemný Václav Sloup), Radkova starostlivá babička (Liliana Malkina), snaživý hudební manažer (Robert Nebřenský), náruživá muzejní kurátorka Barbara Fuchsová (šarmantní Lucie Benešová), veterinář s nehezkou budoucností (Pavel Slabý), hysterický vrátný tiskárny (Vlasta Dušek), smyslná policejní sekretářka (Nikol Prokešová), světácký policejní ředitel (Vladimír Kulhavý), či vynalézavý vycpavač zvěře (zajímavý Otakar Vopát). Z filmu nehýkám nadšením, ale jeho vitalita, hravost a stylizovaná nadsázka činí z rozverné komedie příjemný zážitek, ideální k odreagování otupělé mysli. () (méně) (více)

Matrinx

Absolutně nejhorší z Janákových filmů. Odhadoval bych to na práci podprůměrného 15-cti letýho kluka. Debilnost,nepromyšlenost a počítání Mádlových milenek tomu rozhodně vypovídá. Pro příště bych mu doporučoval aby omezil účinkování super celebrit, lepší neznámé tváře. Jak jsou skoro v každým filmu, tak mi lezou vážně na nervy... ()

McLushi

Výborně obsazená česká krimikomedie, která mi přišla i celkem originální. Prostě dobrá oddechovka. Mimochodem, Kotek s dredama: ÚLET !!! :-D .... 55% ()

MarekT

Dost nemusím teenagerské komedie, jimž u nás v poslední době vévodí dvojice Kotek - Mádl. Ze samotné dvojice též neučůrávám, dále mě iritovala reklama na každém kroku, nesympatické jsou charaktery, dialogy a kamera. Nad čím mi ale rozum teprve zůstával stát, je obsazení Václava Postráneckého (kterého mám rád jako herce z příjemných komediálních titulů) do role mafiána. A celý příběh mě připadal jako ubohý plagiát zahraničních a podobně kvalitních filmů. Zasmál jsem se sotva jednou, a to při naprosto hloupém Rímského oslovení "pan čtyřnohý". Navíc jsem tohle viděl proti své vůli, takže pro mě odpad a udělení nominace v kategorii nejhorší český film, období první desetiletí 21.století. *** Doplněk: Po náhodném shlédnutí o půldruhého roku později na Markíze dávám aspoň tu jednu hvězdičku, jelikož na mě snímek nepůsobil tak odpudivě jako dříve, nehledě na to, že mu oproti jiným filmům oceněným odpadem pověstné "něco" schází. ()

zette

Tak tohle je takova blbost, az jsem se u toho paradne bavil:-). Scenar o nicem, ale divat se da na to dobre, Madl me opet potesil ( poprve, i kdyz je to novejsi film, tak v Gymplu ). Rimsky taky pobavil. Ja bych to kvalitativne dal mezi lepsi Snowbordaky a horsi Raftaky. ()

O´Hara

Celkem povedená černá komedie s dobrou hudbou a kvalitním (mladým) obsazením. Rozhodně to pro mě bylo lepší než Rafťáci. ()

Eviator odpad!

Snažil jsem se opravdu hluboce zamyslet, kde to má vůbec děj, našel sem pouze něco jako je torzo a to je ještě okopírované z několika dalších filmů. Jsou zde prvky jako Mafie, Rock (mimochodem ten je zde tak příšerný!!!), Zbytečně sprostá mluva a Sexuální scény... Co mi vůbec tento film dá?? Řekl bych, že je to téměř ostuda české kinematografie... ()

c.tucker

Nic moc, celkem se pobavýte, když to sledujete v porovnání s americkými akčními snímky, z kterých si to příklad (nebo se je to snaží alespoň parodovat). Vše není k zahození, ale Karel by se měl zamyslet než něco natočí. A co hlavně Jirka Mádl jako největší "děvkař" to je už trochu moc. ()

DominikV

Zatím nejslabší film Karla Janáka s duem Kotek/Mádl. Nějaké fórky jsou geniální a některé naopak dost trapné. Bohužel těch trapných je tu víc. ()

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006