Bubeník Marty, kytaristé Radek a Tom a zpěvák Luki sice mají zkušebnu v opuštěné kladenské vodárně, ale chybějí jim pořádné nástroje i peníze. Získají sice možnost předvést se vlivnému Djangovi, přehrávka však skončí fiaskem, když jim technika selže po prvních tónech. Jenže Radek byl právě vyhozen z tiskárny, Tom prodává kytky s přítelkyní Šárkou, Marty je sice synem starosty, myslí však pouze na holky, a tak je brzy z každého místa vyhozen. Stejně dopadne i Luki, jenž dostane padáka po maléru, který způsobil v domě milionáře Salingera. Napadne ho unést Salingerovi milovaného psa Johnyho a chtít za něj výkupné. Marty se dostane do Salingerova domu a uspí psa prášky, takže ho vystrašený milionář zaveze k veterináři, odkud ho mladíci ukradnou. Zavolají Salingerovi, domluví předání výkupného a další den mají v rukou kufřík s penězi. Jenže pak se vše zhatí. Kufřík i se Šárčiným autem exploduje a jen náhodou se nikomu nic nestane. Pes Salingerovi uteče a vrátí se k nim. A to je malér, protože boháč poslal drsného pobočníka Igora, aby zvíře našel a přivedl zpět. S pomocí kriminálníka Chřestýše vymyslí nový plán, ale než ho stačí realizovat, pes zemře. Teď už se zuřící Salinger nezastaví, dokud je nedostane. Podle Chřestýše zbývá jediná možnost - musí ho předejít a dostat do kriminálu. A tak se zrodí další plán. (TV Nova)

WolfR

Trojka Janák – Mádl – Kotek, se opět sešla a natočila film, Rock Podvraťáků. Film je o skupině rockerů, kteří shánějí peníze všelijakými způsoby, aby si mohli dovolit pořídít pořádné nástroje a oslnit nahrávací studio, protože s takovou technikou jakou mají k dispozici teď, to prostě nejde. Film zobrazuje České podsvětí, malé zlodějíčky a prozatím neúspěšnou Rockovou skupinu. Od Českého filmu je to docela odvaz:-D. Ale já jsem spokojen. Sestava herců je v celku slušná a asi nejvíce jsem spokojen s Predragem Bjelacem, který mi přijde ve své roli, nechutně, drsně, vtipně slizký a mě se to líbí. Jinak Mádl dobrý, Kotek předvádí svůj obvyklý standart, který jsem přežil a Písařík s Beranem zas tak trapní nejsou, takže se to dá vydržet. A ani mafiánský boss v podání Václava Postráneckého, není špatný. Ba co víc, on je výborný! Co se týče vtípků, je jich tu dostatek, jeden povedenější druhý trapnější, ale myslím, že převažují ty dobré. Jinak tento vizuálně pěkně zpracovaný film, doplňuje slušný soundtrack, ale nemůžu přehlídnout chyby ve scénáři a občas špatnou kamerou a střih.Jo a taky těch pár akčních scén není zrovna vyvedených ale jinak v pohodě film s příjemným závěrem. 3 hvězdy. PS: Volební hlášky Jana Hrušínského jsou pecka! ()

Mol

Jelikož jsem fandou drsnější hudby a Kotek a Mádl mi nevaděj, tak jsem se skvěle bavil a dokonce jsem na tom byl 2x i když na podruhé už to fakt nebyla taková sranda. ()

tom88

No pokus o napodobnenie modernej čiernej komédie amerického štýlu to bol, no aj tak sa majú český tvorcovia čo učiť. Ešte že to bolo brané z veľkej časti ako komédia, inak by to bolo absolútne nestrávitelné. Zopár vtipov bolo vydarených, no po chvíli mi to pripadalo už dosť trápne a ku koncu už aj nudné. Herci neboli najhorší (na moje prekvapenie). Kamera bola celkom fain a hudba sa dala, len zase to ozvučenie pri dialógoch......S prižmúreným očkom môžu byť 2*. 38% ()

trojtmberk odpad!

Pan Janák míří strmě dolů a jeho filmy mi přijdou kus od kusu horší, nebyl jsem příznivce ani jeho předchozích věcí, ale tohle už je fakt za hranicí trapnosti. ()

PeterNet

Tohle bylo naprosto výborné. Jeden z nejlepších českých filmů (klidně mě ukamenujte). "Plán 'Z' - Zahulimééé" :-D ()

adams89

Ze Snowboarďáků se stala úspěšná zimní komedie, z Rafťáků zase letní. Dokázal režisér Janák novými Podvraťáky navázat na předešlé úspěchy? Spousta diváků mi jistě dá za pravdu, když odpovím, že ne. Už na začátku, kdy se nám postupně všichni představují, jsem vycítil, že tohle už zkrázka není ono. Oproti vtipy sršícím Rafťáků je tu tentokrát míst k zasmání jako šafránu a ani děj mě nikterak neoslnil. Nechápu, co jako mělo znamenat obsazení postav typu Chřestýš, starosta města (ty jeho momenty s vodkou byly vskutku absurdní) či Petr Janda v roli muzikantského bosse. I Jirku Mádla jako neodolatelného playboye nemusel myslet Janák vážně. Do gangsterky, na kterou si Podvraťáci marně hrají, to má také daleko. Nad vodou tak drží film jen snad Kotek a záporák Václav Postránecký. Pokus o natočení další "cool" podívané už napotřetí nevyšel a rozchod trojky Janák, Mádl, Kotek tak přichází v pravou chvíli.40% ()

SG_ever

Nechápu, že v porovnání s předchozími dvěma díly je tento nejhůř hodnocený. Mě osobně dobře pobavil u televize s křupkami. (60%) ()

Simpoch

"Ty jeden zbytečně bohatej zmrde!" a další hlášky. Já nevím proč, ale mě se Kotek&Mádl style vždycky líbil. Tohle nebylo jiný. Za příjemné zpestření odpoledne (a toho čokla v lisu :) dávám palec nahoru. ()

Sfinkter

Rock podvraťáků by mohl být tváří českého kanálového mainstreamu, pokud něco takového existuje - tudíž hloupý film s absurdní zápletkou, u které není vtipná ani její nadsázka. Jedna hvězdička za soundtrack. ()

Tyny

Není to nejhorší, ale je to stupidní a nudný. Rozhodně můžu v klidu říct, že máme o hodně horší filmy než je tento. Mádl a Kotek znovu spolu u Janáka, který tímto snímkem trošku přestřelil. ()

Ryuuhei

Výborná komedie ze zlaté doby Snowborďáků, či Rafťáků! Ani nevím, kolikrát jsem ji viděl, ale pobaví mě pokaždé stejně. Partička potřebuje sehnat prachy, tak je nenapadne nic jiného, než udělat snad tu největší možnou kravinu a zápletka je na světě - dostávají se do stále svízelnějších a absurdnějších situací a byť si děj leccos přikrášluje ke své komediální kráse, všechno to dává smysl a hlavně neskutečně baví. ()

_DAVE_

Nenarocna komedie, nebo spise parodie (nechtena) na gangstrovku pod taktovkou TV N@VA.. Vylozene prilezitostny divak ktery od filmu neceka zadnou "hloubku" necht si prida jednu hvezdicku.. ()

Bobik9

Viděl jsem to snad stokrát a pořád se mi to moc líbí. Mádla mám rád a ostatní herce docela taky. Vtipy z tohoto filmu mě zatím neomrzely a výdycky se srdečně zasměju, některým větám. OST se mi také moc líbí, takže já jsem s touto českou komedií spokojen. ()

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006