Ray Keene (John Cusack), otec na výletu s dospívajícím synem, se snaží předat nájemného zabijáka Franka Cordella (Morgan Freeman) spravedlnosti. Bohužel však musí spojit síly, aby unikli vrahům, kteří je honí v divočině. Podaří se jim uniknout nebo jejich mrtvá těla bude okusovat divoká zvěř? Režisér Bruce Beresford a herec Morgan Freeman spolupracují již podruhé, po oscarovém Řidiči slečny Daisy. (oficiální text distributora)

Danula13

Takový nenáročný oddychový thriller, u kterého jsem se i celkem bavil. Průměr co nenadchne, ani neurazí. 1* navíc za prostředí, ve kterém se většina děje odehrává . Hory, lesy to je moje. ()

sedm.1

Velmi kvalitní herci v nijak objevném či zapamatováníhodném filmu.Hlavní postava v podání Johna Cusacka se hodně nevěrohodně přerodí z obyčejného chlápka ze sousedství na nepřemožitelného a všehoschopného hrdinu,navíc se i pak objeví několik málo uvěřitelných činů a rozhodnutí všech zbylých zúčastněných a v neposlední řadě i zbytečně rozvinutá linie kolem agentů z Washingtonu,to vše ubližuje jinak veskrze průměrnému krimi/thrilleru,kde se moc překvapení divák nedočká a když přece jen nějaký ten dějový zvrat nastane,je brzy spolehlivě zneškodněn pomalým,ubíjejícím tempem a nulovou atmosférou,o nějakém napětí pak už nelze mluvit vůbec.Zkrátka,Kontrakt je takovou malou šedou filmovou myškou,která neublíží,ale ani v žádném případě nenadchne.Hodně slabé 3. ()

bruceman7

Sice ne špatný, ale obsahově dost prázdný film, bez nějakým způsobem napínavého děje. Od Freemana i Cusacka jsem čekal víc (lépe řečeno, že jim udělaj pořádnej scénář, protože tohle bylo dost nevyužitý). 5,75/10 ()

xaver

Nájemní vrahové. Jaksi dost otravné téma. Amerika, země nájemních vrahů. Jak jinak. Ruce si tu podávají italská mafie, Japonská, čínská ruská a do toho spousta amerických pracháčů, kteří radši nechají zastřelit svojí manželku nebo manžela, než by se dělily o mejetek. Tyto snímky už jen tak pouštím kolem, zrychleně, aby neztratil úplně kontakt s dobou. ()

iXtr3m3

Neurazí, nenadchne, dokonca pozerateľné aj na druhý raz po 10 rokoch. Ale je pravda, že sa dalo z toho vyžmýkať ďaleko viac. Freeman poteší, Cusack v ešte celkom dobrej forme a podobe. Príroda fakt pekná aj "malomestské" prostredie. ()

joshula

Rozhodně zajímavé téma. Američané, umí udělat zápletku v jakémkoliv prostředí, což se potvrdilo i v tomto filmu. ()

1860

I když jsem viděl tento film tak před dvěma dny, skoro nic si z něj nepamatuju, jenom to, že to byla nuda s pěknou krajinou.. NEDOPORUČUJU! ()

Hanys_

Cusack se synem na výletě proti bandě vycvičených bývalých vojáků. Přežít se to dá, protože právě pro Cusacka mám i přes ten jeho nečuch na filmy docela slabost a Freeman by udělal dobrý film i z Babovřesk. Škoda, že se režie nechopil někdo víc znalejší žánru, potenciál tady i přes tu béčkovost byl. ()

Drc

Mírně nadprůměrné kriminální drama o štvanici mezi horami v krásné přírodě, u kterého se člověk nenudí. Příběh sice neoplývá zvláštní bohatostí ani originalitou, některé pasáže jsou přímo nepravděpodobné, nicméně u podobného druhu filmů se to dá prominout. A skoro mám takový dojem, že něco hodně podobného už tady několikrát bylo. Na druhou stranu je to slušně zahrané, má to spád, dobrou hudbu. Morgan Freeman jako padouch vůbec nevypadá, nejnesympatičtější postavou tak je pěkná ženská tvářička minibar-hotel-kokokodák. ()

mirkaaa

Myslím si, že oba hlavní představitelé, Morgan Freeman a John Cusack mají rozhodně na víc, než na „béčkový“ thriller a oba mají na svém kontě daleko lepší filmy. Navíc M. Freeman mi jako nájemný vrah zrovna neseděl. ()

Šmoula

Nevím, do čeho se to zase nechal zatáhnout Morgan Freeman, ale neudělal dobře. Tak trochu to bylo jako Walker Texas Ranger, přesně jako jeden díl… Nápady jako jít lesem, když jsou pronásledovaný smečkou zabijáku je strašně ohraný. Ještě aby dodali trochu napětí, tak muselo pršet a být bouřka…. To byla spíš komedie. Ani žádný herecký výkony nemůžu hodnotit, jelikož furt chodili akorát za sebou v lese jako nějaká školka, co jde na šišky. Jeden herec byl originální, to ten, co měl pořád na sobě sluchátka a poslouchal v lese vážnou hudbu. Jenže to bylo dost ubohý. ()

Mat21

Frank Carden se živí odstraňováním "překážek pokroku". Vyjádřeno jinými slovy, je nájemným vrahem vysoce postavených osob. Jedna ze zakázek ho zavedla do státu Washington, kde se nachomítne k dopravní nehodě a upadá do bezvědomí. Jeho pravá totožnost je identifikována a coby velmi nebezpečný muž je federály převážen do vězení. Na to již čekají Frankovi komplicové, při nevydařeném pokusu o osvobození však auto končí v řece a Franka pohltí dravý proud řeky. Jeho zachráncem se stane Ray, který se se svým synem Chrisem vypravil do divočiny kempovat a vylepšit rodičovský vztah. Charakter Rayovi však nedovoluje přenechat Franka jeho gangsterům, raději by ho odevzdal spravedlnosti. Útěk napříč divočinou, hustými lesy a hlubokými kaňony s nájemnými žoldáky v patách tak může začít. ● Největší slabinou filmu Kontrakt je právě prostředí, ve kterém se většina filmu odehrává. Honička v lese má určitě svůj náboj, nicméně trvá-li její stopáž hodinu, stereotypnost se začne přejídat. I s touto ocelovou koulí u nohy si však myslím, že tvůrci naložili s filmem bravurně, dokázali využít obrovský herecký potenciál hvězdné dvojice Morgan Freman & John Cusack a ve snaze vyhnout se hluchým místům dosadili dostatek rušivých elementů: pád vrtulníku mezi stromy, půvabnou Sandru či ledovcové koryto. ║21.7.2009║ ()

Luqi

Pre mňa 2 herecké prekvapenia: Na Cusacka sa konečne dalo dívať a Freeman konečne dostal rolu zápornej postavy (potom sa to nejako zopsulo a z Freemana sa vykľul dobrosrdečný nájomný vrah, omg) .............. Čo sa týka scenára, z nie až tak zlého námetu sa stala úplná fraška - tak najskôr Freeman zabije syna podnikateľa aby ho dostal na pohreb kde ho môže odstrliť a potom sa nám tvrocovia snažia nahovoriť, že veď on je vlastne dobrý vrah, veď zachránil chlapca a tá obeť - podnikateľ bránil pokroku, tak si zaslúžil zomrieť. A an záver, scéna, kedy Freeman príde za agentkou FBI v úlohe ochráncu toho, kto sa ho snažil vydať FBI, to som akože nevidel................ ()

Matli

Hodně slušnej námět, ale obyčejně natočené, Morgan a John tomu dodávají jen šťávu bez které by to bylo pomalu na odpad. 47% ()