Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ocitáme se v daleké budoucnosti, kdy je Země vyprahlá a o vodu se nesmlouvavě bojuje. Je vytvořena společnost, která nutí mladé lidi, aby tvrdě pracovali, nebo je vycvičí ve své násilnické zabijáky. Skupina mladých přátel se však tomuto zvrhlému systému vzepře a po útěku z pracovně-výchovného tábora hodlá s pomocí tajemného návštěvníka z vesmíru tento svět změnit a znovu mu navrátit jeho krásu v podobě křišťálově čistých řek, jezer a oceánů. Neuvěřitelné dobrodružství začíná. (Chupacabre)

(více)

Recenze (19)

blackJag 

všechny recenze uživatele

Ze začátku to vypadá na rendez-vous E.T.ho s ROLLERBALLem v kulisách druhého nebo třetího MAD MAXe, po chvilce se ale ukáže, že ty kolečkové brusle jsou vlastně naprosto nevztahové a ve filmu nemají žádnou promyšlenou úlohu. Prostě tam děcka na nich jezdí, po hřišti (OK), na útěku v post-apo krajině (WTF?) a vlastně je skoro nesundávají z nohou. I ten samotný mimozemšťan má zmatečnou průpravu. K těmto nedomyšleným detailům jsou SLUNEČNÍ DĚTI hrozně dramaturgicky ošetřené, celé drží pohromadě jen silou vůle a hlavního záporáka rekrutují z těch opravdu nejhorších (borec v šedé kožence vypadá jako zaběhnutá sedačka z Aska). Do toho samozřejmě syntenzátorové kvílení (Maurice Jarreho) a obrázek nedostatečné post-apokalyptické produkce 80. let máte jak vyšitý na předložce před dveřmi. Jen si do ní opucovat zasviněné retro botasky...Taková trochu blbá a nechtě zábavná nostalgie. 50% ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Tak jsem mezi těmi sci-fi béčky objevil další neznámou perlu, která měla na to být hitem. V daleké budoucnosti prakticky neexistuje voda, její příděly ovládá E-Policie a děti a mladí jsou zavírání do táborů, kde jsou převychovávani sloužit systému a čas si krátí hrami a útěky z vězení, dokud neobjeví tajemnou zářicí kouli jménem Bodhi. S ní prchají z vězení a vydávají se na cestu, která jim není jasná, ale která může znamenat změnu systému a možná i návrat vody. Skvělé postavy, luxusní záporáci, krásná výprava i efekty a hlavně ohňostroj nápadů, který by vystačil na pět béček - mučící stroj, robot, různé postapokalyptické společnosti v kontrastu s hitech kontrolním střediskem a hlavně spád a pohodová atmosféra. Možná je to trošku naivní a dětský, ale mě to bavilo a moc - konečně jsem zas viděl postapokalyptický sci-fi, který stálo za to. ()

Reklama

Rakosnicek77 

všechny recenze uživatele

No povím vám, že mi Sluneční děti trošku připomínali film Rudý úsvit. Partička společenských rebelů, bojujících proti systému a utlačování. Tady to bylo navíc zabalené do dětského kabátku s patřičnou patinou 90' standartu. V podstatě velmi dobrá náctiletě dobrodružná podívaná, na zimní sychravé podvečery :-) ()

slunicko2 odpad!

všechny recenze uživatele

Extrémně stupidní dialogy, extrémně stupidní děj, extrémně stupidní všechno. 1) Postapo, kolečkové brusle a koule zvaná Bodhai. Nějaká zvrácená část mé povahy mě přiměla k tomu, místo abych film po deseti minutách vypnul a spravedlivě ocenil odpadem, díval jsem se až do hořkého konce. This recreational skate period is provided by Earth Police who represent order. 2) Výstižný koment: JFL****. ()

Olík 

všechny recenze uživatele

U nás trochu opomíjená popkulturní klasika, která v sobě kombinuje populárnější teenager záležitosti jako Modlitba bruslařů (r. 1990), Rudý úsvit (r. 1984) nebo E.T (r.1982). Post-apokalyptická vize, rebelování proti systému a tváře, kterým momentálně patřil svět (v tomto případě Gertz, Haas, DeLouise a především Patric)….takhle to prostě v osmdesátkách fungovalo a já to tak mám rád. ()

Galerie (30)

Reklama

Reklama