Za humny je drak

Za humny je drak

Pohádka / Komedie

Československo, 1982, 89 min

• Armin82

Tahle pohádka mi toho moc neřekla. Nebudu hodnotit grafickou stránku draka Mraka,ale celkově to byla slabota. Až na Cízlera či Kemra, dost nevýrazné herecké výkony,spousty teprve začínajících herců a režie taky žádná hitparáda. Máme pohádky kvalitou o několik levelů vejš,ale na Vánoční pohodu,proč ne--->40%(26.11.2012)

Nedovedu pochopit, proč je právě tato pohádka tak bodově podhodnocená. Mám ji ráda od prvního shlédnutí a to už od úplného začátku - titulky podbarvené vyprávěním starého dědy (Josef Kemr) uhlíře o tom, jak se rodí drak, doprovázené roztomilou animací si pokaždé vychutnám. Pohádka je natočená v nádherném prostředí, herecky skvěle obsazena (až na poněkud dřevěnou princeznu), je v ní spousta inteligentního vtipu a průpovídek a nenudí. Králem všech postav je zde jednoznačně představitel krále, Jiří Císler. Dostal obrovský prostor pro své kreace a ten využil. Je panovačně rozmarný, hašteřivý, netrpělivý, ale v jádru dobrák. Jeho komentář na tetičku, kterou si odnesl drak :"Áále, stejně si tu starou větev nikdo nechtěl vzít", mně vždy dostane.(22.2.2013)

Dráček Mráček je sice tak otřesně animovaný, až to hezké není, ale tím zápory končí. Kromě svérázného uhlířského humoru uvidíte skvělého krále Jiřího Císlera, neméně skvělého rádce Lubomíra Kostelku, směšné figurky pánů šlechticů, hvězdopravce Strýčka Jedličku, švarné prince Jana Šťastného a Maroše Kramára a mnoho dalších hereckých osobností. Taková idylická pohádečka nejen na nedělní odpoledne...(21.3.2003)

Veselá pohádka se skvělými herci snad ve všech rolích (snad kromě potulného muzikanta a princezny, která je sice krásná, ale ti dva mi prostě nesedí), kde exceluje cholerický Jiří Císler. Velmi kvituji natáčení v exteriérech a překrásném prostředí zámku Milotice. Kdo kritizuje příšerně animovaného draka, měl by si uvědomit, pro koho je pohádka určena.(15.5.2011)

Pohádka česká jak má být. Sice triky jsou až humorné, ale co se dá dělat. Každopádně tuto pohádku zvedají do nebeských výšin spíše herci, Andrlová předvedla svůj krásdný standart a princové jsou hrozní, ale Cisler jako král je naprosto famozní a geniální!!! Dále Kostelka, Jedlička, Kemr, Skopeček jsou také super a výbornou zábavnou pohádku.(1.10.2012)

• - Draka namluvil Josef Kemr, který zároveň hrál postavu dědy Kovandy. (funhouse)

• - V pohádce skutečně zpívá ivana Andrlová. (M.B)

• - Natáčeno na zámku Milotice a skanzenu ve Strážnici. Lom se nachází u obce Drysice, louka se natáčela u Trnavy. (M.B)