Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiální text distributora)

Dallas

Tu nejde o to, či by ste to vy dokázali urobiť. Ide o to, či by ste dokázali čo i len mlčky s tým súhlasiť, či by ste sa dokázali prizerať. Skúste sa zamyslieť na koľko je táto otázka nemysliteľná. Film na malom priestore rozohráva veľkú partiu, ktorá má výborných hráčov na oboch stranách a je skvele vygradovaná až k veľmi znepokojivému finále. Skúste sa zamyslieť nad nemysliteľným. 75% ()

Baštipán

Na území USA jsou údajně rozmístěny tři atomové bomby. Pouze jeden člověk ví kdy, kde, jak. Ale co když jde o podvod? Ta možnost tu je a zjištěné okolnosti a vybavení v propagačním videu teroristy nasvědčují tomu, že hrozba je více než reálná. Náš islámský terorista se rozhodne dobrovolně vydat s vědomím, že toto nebude obyčejný policejní výslech, nýbrž velmi bolestné praktiky amerických kostiřezů. A o tom to vlastně celé je. Ovšem on s tímto údělem počítá a bere ho jako svůj trest za to, co se v příštích několika hodinách stane. Tu na scénu příchází nejlepší masochtivý mučitel, Samuel L. Jackson. Prvním jeho krokem je nakráčení do místnosti s výrazem krvežíznivého zabijáka a hned pustí se do práce s velmi neortodoxními metodami, což se přísedícím a to obzvláště agentce FBI Carrie-Anne Moss absolutně příčí. Jenže etika musí jít stranou. Co je jeden člověk ku desítkám miliónům? A tak Samuel L. Jackson vybaluje další svoje nadobíčko a dál zkouší teroristovo odhodlání. A my máme možnost přihlížet jeho fyzickému, ale hlavně ke konci filmu psychickému trýznění. Zlomí se terorista nebo vydrží až do konce? ()

sona123

Film, o kterém jsem nic nevěděla a měla jsem co dělat, abych stíhala tempo a děj od prvních minut. Začátek - Michael Sheen jako terorista? Potom Carrie-Anne Moss, navždy spojená s Matrixem, člověk ji rád vidí a jako agentku FBI, proč ne (jen nevím, proč pořád měla sukni, když nemá kdovíjak pěkný nohy, ale dobře, šlo o to, co má v hlavě). A pak se trochu zamotaně dostává na scénu suverénní Jackson, o kterém se postupně dozvídáme, co je zač (a právě s ním je spojen i název filmu, do určité míry). No a pak se rozjíždí, a to velice rychle, fakt drsný thriller, kde si divák říká - to ne, toto už ne, ale toto už fakt ne! Tak tady už ta hranice být musí! Co mi došlo mnohem později, že ten film je docela zdařilá masáž, která poměrně snadno (nebo mě, která docela nadšeně sleduji dokumenty M. Moorea, i když vím, že je to manipulátor a demagog, ale přece ty Spojený státy...)...ale abych nespoilerovala. Podtrženo sečteno: je to velmi nenápadný snímek, o kterém jsem vlastně dosud nic neslyšela, s úžasnými hereckými výkony (zejména Sheen), excelentním scénářem, dialogy, kamerou a vším, vystavěným dějem a také, a to bývá málokdy, se zajímavým tématem. Jo a ten konec, ten teda taky stojí za to. ()

Yardie

Velice zajímavý námětem a netradičním způsobem podaný snímek. Za zmínku, kromě zajímavého tématu stojí především výkon Samuel L. Jacksona. Svou roli "psychopatického" "vyslýchače" zvládl neskutečně. Co se týká obsahu filmu, stojí za velké zamyšlení a člověk musí v průběhu děje přemýšlet, jak by se zachoval on a až jak daleko by zašel sám, být ve stejné situaci. Kde je ta hranice, co je ještě lidské a co už je zvěrstvo... A je vůbec taková hranice, když jde o vyšší zájem a o záchranu desítek, stovek, tisíců lidí... A proč vlastně tohle musíme řešit... Kde je ten prvopočátek problémů... Ale to je asi na jinou diskusi. Každopádně film je svým netradičním způsobem napínavý, má spád a tempo, syrovou chladnou atmosféru, nutí člověka přemýšlet a nemá klasický happy end (který by se zde ani nehodil), plus vynikající výkon obou hlavních mužských protagonistů. Sečteno a podtrženo - velice kvalitní film, na který se asi mkrnu ještě jednou. Howgh! ()

Martin_W

Nadprůměrný thriller, který neurazí, ani neuchvátí. Herecké obsazení dobré, příběh skvělý, stopáž přijatelná + špatně udělaný konec = 70% ()

Oyer

Zajímavý akčňáček, který je napínavý od začátku až do konce. Spojené státy si v něm hodně sahají na své svědomí. Tématika zaměřená mimo jiné i na přítomnost amerických jednotek na blízkém východě jedním s námětem filmu. Trochu vlažná (ostatně jako vždy) - až trochu nepříjemně působí Mossová. (Dle mého názoru dost slabá). Jackson znovu bravurně! Kdo má rád akční žánr a chce trošku změnu od zběsilých lítaček, bouraček a stříleček vřele doporučuji. Mě se snímek líbil. ()

Marys

Neviem, mne sa z toho nič jasné do hlavy nedostalo. Žiadne extra posolstvo ani nič podobné. Trochu mi absentovalo aj napätie. Ako, námet dobrý, no spracovanie nebolo úplne podľa môjho gusta. Niečo tomu filmu chýbalo na to, aby sa mi páčil. ()

Garch

Dilema svědomí. Přestat jednat jako lidi, když jsou lidi v ohrožení? Každý si musíme odpovědět sám. PS naprosto odzbrojující konec. PPS Michael Sheen je nezapomenutelný (jako obvykle) ()

bobstock

Drsné vyjednávání v ocelové krabici, extrémní filozofie, co je politicky a lidsky ještě možné a o tom kdo je vítěz a kdo poražený. Sem rád, že scénárista ukočíroval k oku diváka i konečnou nejednoznačnost. 70% ()

panmroz

silné tři. podobně jako v případě českého filmu Normal i zde jeden z hrotů hereckého trojúhelníku výrazně zaostává. Carrie-Anne Moss vždy plnila spíše funkci ozdoby, než hereckého partnera, osobně jsem ji ovšem neviděl ukousnout si takto velké sousto. Jinak dobré, hezké otázky, hezké vyvrcholení, na Samuelovi L. je čím dál víc vidět, jak si užívá rolí, které si vybírá. ()

Illy

Velmi poutavé a místy drsné. Kvalitní scénář a herci vyváží (hodně převáží) lacinější look. ()

kluk z Na

Koukat se na to dalo, ale furt mě vytáčela ta ženská. To její cyklický chování. Samuel L. Jackson ublíží teroristoj a ona tam přiběhne, nadává, že je zrůda, že ho dostane před soud apod., pak se uklidní, zjistí, že vlastně to Samuel L. Jackson dělat musí a pak mu řekne,aby pokračoval. Takhle 4x dokola a už mi je vážně nesympatická, dyť to je sakra její práce, nemůže se tam takhle hroutit každých dvacet minut. ()

Jožin

Slušný film, ktorý hovorí o praktikách, ktorých je človek schopný ak ide o veľa životov. No predstavte si, čo by ste vy robili v takej situácii- to isté čo vynikajúci Samuel L. Jackson, ktorý zahrál svoju rolu na jedničku.Brutálne a dramatické. Dobrý námet,dobrý scenár, iba ten koniec mohli trocha zmeniť !!! ()

kujon

To byla ale slátanina... Ale nemuselo to tak vůbec dopadnout. Původně, po asi 30min. filmu, jsem byl odhodlán dát něco mezi 3 a 4*, podle toho jak to vše dopadne. Co se ale rozpoutalo v další části filmu, to bylo něco neskutečného. Nikdo vlastně od začátku nevěděl kdo v této operaci velí, všichni měli pravomoci ke všemu, ale zároveň nikdo k ničemu, nejdrsnější "vyjednávač" s teroristy se během výkonu svého jobu sám sesype, všude konspirace, no prostě a jednoduše slátanina všech slátanin... Za tu mou jednu hvězdičku může být film opravdu rád. EDIT: Jak někdo z hodnotících tomuto může dát více než 3*, to nechápu. Ale podle vkusu každého soudruha :-) ()

(Z)denny

Co to proboha bylo? Na co jsem se to teď vůbec koukal? Mělo mě to vést k zamyšlení kdo je dobrý a kdo zlý? Nebo to měla být ukázka hesla - účel světí prostředky? Nebo.. Nevím. Nemíním soudit, ale rozhodně jsem se díky tomu snímku zamyslel.. ()

jacksax

Akčnědramatický thriller bez akce a bez dramatu. Hloupá postava ztělesňovaná Mossovou se svým schizofrením přístupem k problému rozhodně nevypadá na vůdce protiteroristického týmu FBI. Chová se jako ženská, co převedli k federálům nějakým úřednickým omylem. Ale kdo by zas sledoval film popisující skutečné chování tajných složek bez těch výšezmíněných morálně schizofrenních peripetií? ()

Kratoc

Film překvapil. Čekal jsem zase nějaké moralistické obhajování amerického stylu zavádění demokracie (rozuměj: vojáky) a režisér mne hned v prvních minutách vyvedl z omylu. Samuel L. Jackson působí jako nebetyčný bastard, který by byl schopen uvázat vlastní matku na elektrické křeslo, kdyby to bylo potřeba a hlavně v kontrastu s jeho civilním životem - milující rodinou to nabývá úplně jiných rozměrů. Pravda některé scény byly až téměř za hranicí toho, na co jsem ochoten koukat, ale takový byl záměr a ty emoce tenhle film vybičoval naprosto zaslouženě. Závěrečná scéna s dětmi ... No sakra! ()