Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiální text distributora)

Heroine

Přestože jsem se ani chvilku nenudila, nakonec se mi tenhle film moc nelíbil. A nemohlo za to nic jiného, než otravně filmový, nepravděpodobný děj, který mi zkazil jakýkoli dojem autentičnosti, nebo napětí. Celé je to panoptikum figurek, na kterém je sice ukázaný hezký příklad lidského chování, ale není to ještě tak docela realita. Proč propána, by CIA, FBI i armáda, s osobním doporučením od prezidenta, pracovali s nevypočitatelným, nebezpečným magorem, místo aby výslechy prováděl jakýkoli poslušnější voják, který by s podobnými činy neměl problém? Tváříme se, že na to, aby do člověka pouštěli elektrický proud, je potřeba extra třída vyšinutého sadisty, který k tomu musí mít jak osobní, tak fanatické důvody, zvrhlou manželku, a bezúhonnost před zákonem... trochu legrační. Ale jinak jsem ocenila celkové vyznění filmu, které rozhodně stojí na straně lidského přístupu. A samozřejmě se mi líbila Carrie-Anne, od Matrixu nestárnoucí, a stále výborná! ()

Filipus Muff

Absolutně nechápu jak zrovna tenhle film může mít tak dobrý hodnocení.. Naprosto předvídatelný a nudný... Sledovat tohle do konce bylo utrpení. // 31% ()

Lyžař

Nepamatuju si, že by mě nějaký film dovedl do stavu, kdy se kývu na židli ze strany na stranu a bojím se, co příjde. A přesně tohohle Odpočítávání dosáhlo. Jinak i S.L.Jackson tady má chybky a kompletně herecké zpracování má svoje mouchy. Ale co. Já se bavil. Teda vlastně nebavil. A to bylo u tohohle filmu správně. ()

ZackSawyer

Napínavé, drastické, pravdivé, reálné, zvratové, morální, k zamyšlení o dnešním světě, kdo je větší terorista? I když to má být o S.L. Jacksonovi tak to o něm není a to je dobře. Viděl jsem krásnou sondu do myšlení američanů a toho co se všechno může stát. Výbornej nápad na děj a zajímavé požadavky-podmínky pana teroristy. Vypadá to jako normální film o vydírání ale krásně se to zamotává a vlastně jsem byl přikovanej, abych zjistil jak to celé dopadne a to je Super. Tak to má u filmů být. Jen by mě zajímalo, komu lidé více fandili, na čí straně stáli, až to shlédnou. Bylo by dobré vědět jak se u takovýchto filmů cítí američané a na co myslí. Alespoň pro mne se začal děj lámat u věty, nikdo nám nebude diktovat naši zahraniční politiku. Pro mě nečekané překvapení. ()

Josit

Celkom pohodové Béčko, film na ktorý sa dalo dívať, neočarí nenaštve, podľa mňa bol koniec celkom slušne odfláknutý, samozrejme v plnej stopáži je cítiť nízky rozpočet ktorý aj celý išiel na Samuel L. Jacksona a pravdu povedať sa moc nepredviedol... ()

n3uro

Briliatní drama týkající se aktuálního a citlivého celosvětového téma. Co ukazuje je, jak slabí jsme a jak snadno se necháme terorizovat. Téma jenž se časem bude týkat všech, nejen západních (a jimi spřízněných) zemí. Doufám jen, že si z této pointy vezmeme příklad... ()

darkreider

Surové a chladnokrvné sa stretlo s otázkami morálky a ľudskosti. Námet tak jednoduchý a predsa tak pútavý. Tu je naozaj ťažko si vybrať stranu. Kto bude obhajovať teroristu s atómovými pumami, ktoré zabijú milióny? Asi nie ten, čo bude stáť pri doktorovi Jajbolí, ktorý nepozná hranice. No a tu je problém, viac strán tu nie je a čas beží. Je čas vytiahnuť nádobíčko a začať vŕtať zuby. ()

Skleni

VELMI tesné!!!.. Teno film sa mohol dostať do dejín ako jeden z mála pravdu ukazujúcich filmov. Film pozostáva z troch orvín kde každá je niečim charakteristická ale prečo je pre mňa tento film zaujíavý je fakt, že v každej rovine je násilie, britalita a pritom to všetko zabalené v logických úvahách a dramatických rozhodnutiach. Nič nieje ponechané imidžu SAW a každý úder, či už fyziký alebo slovný je v tomto filme jasne odôvodnený a teda jasný. Najmä je tento film ukážkou reality, akoby to približne mohlo vyzerať. 75% ()

Mr.FreeZer

Syrové zpracování tohoto snímku o teroristickém útoku mne uchvátilo. Vynikající herci (Samuel L. Jackson toho je radost sledovat) to je hlavní bod, který tento film dělá nadprůměrným. Ze žánrově podobných filmových kousků toto drama řadím nejvýše. ()

Wopat

Velice originální a šokující drama o tom, jak těžké je zlomit něčí odhodlanost a i když se to podaří, tak není vyhráno, protože on s tím už předem počítal. To se mi na filmu líbilo asi nejvíc. Michael Sheen podal skvělý výkon. Možná bych přidal trochu brutality v podobě detailů mučení. Je to sice morbidní, ale diváka by to víc vtáhlo a dalo by i jemu pocítit tu bolest. O to víc bychom si pak uvědomili nemyslitelnou výdrž mučeného. Výborný film! ()

Tomo

Hodně zvláštní film. Není natočený úplně podle mýho gusta, myslím, že by se to dalo udělat líp, ale nese v sobě velký poselství a přinutí vás ještě dlouho přemýšlet o tom, kam až byste zašli, resp. kam až je to správný.. Zasloužený 4 hvězdy pro snímek, který ukazuje v jakým světě dnes žijem.. ()

the_bitch

Samuel L. Jackson vo svojej najlepšiej forme. Skvelý herec, avšak priemerná snímka, s množstvom násilia a mučenia. Každý by chcel vedieť natočiť film na tému terorizmu, avšak dielo Gregora Jordana má k dokonalosti ďaleko. ()

foundation

Dobre natočený drama-thriller. To je všetko. Cez všetky tie vypäto sa tváriace situácie, cez všetky dramatické dialógy, cez všetky odporne sa tváriace scény, chladné ako psí čumák. Príliš príliš sa nám niekto sústredil na technickú stránku a zabudol že vo filme ktorý chce byť takto odvážny musia byť zvládnuté aj iné veci. Herci hrajú, ale nepovedal by som že sa idú pretrhnúť. Navyše je tu zásadná chyba že čím sa film snaží byť ku koncu nepredvídateľnejší a chaotickejši, robí presný opak. Posledných 30 minút malo ale našliapnutých naozaj ku špičkovému finále, všetko čo bolo treba urobiť je nehrať zbytočné čačky mačky a dotiahnuť celé to dianie až do nekompromisného konca. Keď už sa to tak tvárilo od začiatku, bola veľká chyba prestať práve na konci. Hoci na druhej strane rozumiem že práve na tú ,,humánnosť,, v podobných sitúciach zrejme niekto chcel poukázať. Škoda že v skutočnosti by to bolo tentokrát oveľa nekompromisnejšie ako vo filme. Väčšina čo film videla určite vie alebo aspon tuší na čo som týmito pár vetami narážal takže ďaľšie spoilery si nechám pre seba. No a posledné WTF sekundy ani nemusím komentovať. Škoda. Na poslednú cvhíľu nezvádnutý film ktorý ale ako celok stojí určite za veľkú pozornosť. ()