Osm statečných

• Česko 8 statečných (více)

Dobrodružný film odehrávající se na polární základně na Antarktidě. Kvůli zhoršení počasí je zrušena expedice a nařízena evakuace veškerého personálu. Do transportu se nevejdou tažní psi a má pro ně být vypraveno další letadlo. Počasí se však zhorší a Jerry se dozvídá, že pro psy už není možné letět, je to příliš nebezpečné. Marně se snaží o jejich záchranu. Psi se zatím skoro všichni po pár dnech dostanou ze svých obojků a shánějí si potravu. Zůstává jen starý Jack, který umírá. Smečka se dává po několika dnech dohromady, ale jeden pes je po boji o potravu vážně zraněný. Ve smečce navíc chybí mladý Max, který se zatoulal. Psi jsou již 152 dní v ledové divočině sami. Jerry se snaží dostat zpět na základnu. (TV Nova)

BH7

Výborná podívaná. Čistá, na nic si nehraje, všeho je tam tak akorát a nejlepší ze všeho jsou samozřejmě scény se psy v tvrdých přírodních podmínkách. ()

DavidAAAA

Jako pohádka dobrý. Ale jinak mně na tom neuvěřitelně štvalo několik věcí: 1.) Kde proboha zůstala ta šílená bouře, před kterou tak zběsile na počátku utíkali? 2.) Vždycky jsem si myslel že v období našeho léta je v Antarktidě zima, buď stálá tma nebo maximálně chvilka bledýho sluníčka denně, tady bylo v 90% času počasí jak na Jadranu 3.) Ten digitální tuleň byl fakt příšernej 4.) scény ze států byly až na několik vyjímek slabounký 5.) Po půlročním trápení byli psi udržovaní jako by právě vylezli ze salónu psí krásy...... Prostě ohromná snůška absolutně nehorázných nesmyslů najednou. Každopádně jedna hvězda za to, že tvůrci porušili jedno z největších hollywoodských tabu, a to to, že nechali některé psy ve filmu zemřít.. A druhá za ty nádherné psí oči. Pro zopakování, jako pohádka dobrý, jako vážně míněný film totální hovadina. ()

zuzam

Vizuálně opravdu hezký film s dojemným příběhem, mnohem víc mě jako pejskařku bavily scény se psy, i když chápu, že ty ostatní tam měly svou roli, ale byly příliš zdlouhavé. Paul Walker mi tam celkem pasoval. ()

kataklysm

Díval jsem se na to večer, takže jsem bezpečně zakryl slzy před přítelkyní. Takovej hustej tvrďák a vyměklej u Disneyovky?! Tohle jsem nemohl dopustit... ()

PRASÁK

Absolutně skvělej film zejména pro ty, co maj rádi přírodu, hlavně pak pejsky. Snímek je pouze INSPIROVÁN SKUTEČNÝM PŘÍBĚHEM, kterej je však poněkud jinej... Ve skutečnosti se v únoru 1958 vydala na Jižní pól 11-členná japonská expedice vědců a průzkumníků s pejsky rasy sachalinskej husky, kterejch bylo dohromady patnáct. A jen dva z nich, Taro a Jiro, se zachránili a přežili drsný klima Antarktidy, ostatní pejsánci zahynuli. Počasí se tehdy náhle prudce změnilo k horšímu a vědci museli Antarktidu spěšně vrtulníkem opustit a pejsky tam nechat na pospas osudu. A když se pak po 11 měsících (v lednu 1959) výprava pro huskouny vrátila, nalezla tam živý už jen dva, byli to Taro a Jiro. Japonci samotní vo týhle události natočili japonskej film „Nankyoku monogatari“ (premiéra v japonskejch kinech proběhla 23. 7. 1983), kterej se však v Čechách nikdy nepromítal a nevyšel ani na DVD/Blu-ray. A ještě lze dodat, že huskoun Taro byl po smrti vycpán a je vystaven v Hokkaido University ve městě Sapporo a Jiro rovněž, ten je však vystaven v National Museum of Nature and Science v Tokiu. Film „Eight Below” se stopáží 120 minut natočil americkej režisér, producent a herec Frank Marshall (nar. 13. 9. 1946) a jeho světová premiéra se uskutečnila v americkejch kinech 17. února 2006. Snímek „Osm statečných”, kterej premiérově vtrhnul do českejch kin 23. března 2006, je hodně upravenou skutečnou událostí v dobrým smyslu (ve filmu bylo z osmi pejsků zachráněno šest), studio Buena Vista Pictures stál 40 miliónů dolarů a vydělal přes 120 miliónů dolarů. Natáčel se v Grónsku, na norských Špicberkách a v kanadský provincii Britská Kolumbie (města Smithers, Stewart a Vancouver). ()

teekanee

Film jsem viděl jako malý asi stokrát. Vyzdvihl bych příjemné obsazení, krásnou přírodu a roztomilý pejsky. Prvních 50 minut je z celého filmu podle mě jasně nejlepších, pak se to zejména na straně postavy Paula Walkera trochu táhne, myslím si že kratší stopáž by tomuhle filmu prospěla. Slušných 76% ()

kesinaa

Pozor, spoilery! Nemůžu si pomoct, ale i dnes u tohoto filmu řvu jako malá holka. Úžasná krajina, skvělý Paul Walker, soundtrack a samozřejmě obdivuhodné výkony úžasných chlupáčů, z nichž si mě nejvíce získal mladý Max, prostě zabraňují mým očím zůstat, zvláště od druhé poloviny filmu, suché. Film má romantické (vztah Jerryho a Kate) i napínavé (honba za meteoritem, boj o přežití psích i lidských postav) momenty, nechybí ale ani pořádný a podlý útok na city (opouštění psů na základně + ta hudba!, smrt starého Jacka, smrtelné zranění Deweyho a nalezení Mayi, stejně tak dojemná snaha přeživších psů neopouštět své druhy, kteří už s nimi dál nemohou). Při lekací scéně s útočícím tuleněm leopardím mi běhá mráz po zádech dodnes, i když je vidět, že je tuleň digitální, jeho zpracování i agresivita při bránění potravy mi přijdou hodně realistické a jsem ráda, že setkání s ním všichni psi přežili. Konec je už klasický happyend, přiznávám ale, že mě scény s lidskými herci nebavily ani zdaleka tolik jako ty psí. Nicméně Paul Walker i Bruce Greenwood se svých rolí ujali s maximálním nasazením a hlavně chvíle, kdy osamocení a s blížící se bouří v patách hledají na úpatí hory meteorit, měly své kouzlo. Plný počet :) ()