Sympatický mladík Melvin Smiley (Mark Wahlberg) působí na první pohled nesmělým dojmem, nicméně na živobytí si vydělává jako nájemný zabiják. Pro dobré profesionály je práce stále dost a i když je velmi dobře placená, musí Melvin z finančních důvodů brát vedle seriózních zakázek i menší melouchy. Proč? Jeho krásná snoubenka potřebuje peníze, jeho krásná milenka potřebuje peníze, každý potřebuje peníze. Kdo chce snadno přijít k balíku, může přijít za dobrákem Smileyem a prostě ho o něj požádat. Melvin se totiž nedokáže smířit s představou, že by ho někdo neměl rád a tak se lidem snaží za každou cenu vyhovět. Z těchto důvodů se také připojil k menší akci svého kolegy Cisca (Lou Diamond Phillips), který naplánoval únos dcerky japonského šéfa hollywoodského studia. Nikdo nepochybuje o hladkém průběhu standardní akce, ovšem dokonalý plán bere za své ve chvíli, kdy se zdrcený otec obrátí s žádostí o pomoc na svého přítele, který je kmotrem unesené dívky. A co čert nechtěl, je také mafiánským bossem, který si pravidelně najímá Melvinovu zabijáckou partu. Konsternovaný Cisco je pověřen tím, aby vypátral a zlikvidoval únosce, tedy vlastně sám sebe. Jak se dostat ze zapeklité situace? Což takhle hodit všechno na dobráka Melvina... (oficiální text distributora)

raptorrr

Nenapada me, kde jsem kdy videl tak dokonale spojeni skvele akce a humoru. Woo si choreografii presterelek zjevne pohlidal a Lou Diamond Phillips je skvely! ()

Vojťas

Cool obleček skrývající přiblblý film (slovo "přiblblý" zde není myšleno chválihodně, jako u jiných akčních komedií). Omlouvám se příznivcům, ale takový to na mě holt udělalo dojem. :o( ()

C0r0ner

Místy se to blížilo Kung Furymu, ale především proto, že od první minuty bylo hercům i scenáristům jasné, že něco takového je prostě záměr, a tak z toho vznikla praštěná píčovina, která je překvapivě vtipná a na nic si nehraje. Nenápadná věc, která má ovšem potenciál jako třeba Pot a krev. 90% ()

carly

tento film má 2 veľké klady. obsadenie a to, že sa vôbec neberie vážne. a je tam aj trochu romantiky. presne moja šálka kakaa. ()

Gabbo

Díky bohu, že to mělo jen hodinu a půl. I lituji, že jsem to nevypnul už při ultratrapné úvodní přestřelce a musel prožít hodinu a půl nudy. Ostatně co taky čekat od filmu kde hraje Mark Wahlenberg. ()

Juto

Tento film bol skutočne príjemný! Áno, bolo to neuveriteľné a charakterizácia nebola taká skvelá, ale koho to zaujíma? Humor filmu vychádza zo samotného faktu, že je úplne absurdný a prehnaný. 7/10 ()

c.tucker

Komedie jako vyšitá. Spád to má dosti zdatný a vtipu na rozdávání. Parodie na akční filmečky tohoto typu. Úvodní akční scéna je nezapomenutelná. Transformátor transformátorů transformátorů je věcička, která je prostě dokonalá. "Melvin, pal, the hundred or so people you've murdered over the past five years probably have relatives that don't think too highly of you." ()

bartias

Makat jako nájemný pistolník je fakt dřina. Zvlášť, když vás týpek z týmu ojebává. Potřebujete prachy, vezmete jednu „bokovku“, ale ukáže se, že jejím kmotřencem je váš mafiánský šéf, snoubenka se s vámi chce rozejít, holka se kterou taky spíte odjela s vašimi penězi do LA, po domě se tahá budoucí tchán s tchýní a ten blbec s videopůjčovny chce už dva týdny vrátit King Konga. Život je teda pěkná svině, aneb výborná akční komedie částečně podle tarantinovského a hong kongského střihu. ()

StanislachKo

Tak človek ňúra, že aký oddychový šalát si pustí počas dovolenkového chilloutu, nájde Wahlberga v titule žánrovo akčnej komédie a dostane takýto náklad?! Na moje milé prekvapenie (a pánbohzaplať) stále sú ešte mnou neprebádané vody akčných 90´s filmov, ktoré (kurva!) stoja za to. Akcia miešajúca sa až s paródiu a humor (v ideálnom dávkovaní) + sexy aziatka predčila moje najväčšie očakávania! Wahlberg - napriek tomu, že sa nevie ani poriadne smiať - vie byť geniálna komická postavička, keď treba. Jeden z mála filmov, ktorým určite venujem niekoľkonásobnú reprízu. ()

panMartin

Pěkná ujetá akční komedie, u které jsem se celkem pěkně pobavil. Film, který prostě odsypává, žádné zbytečné natahování. Spousta akce, spousta vtipu, taková zábavná jednohubka. A proč se vlastně divit, když v tom má prsty J. Woo a W. Snipes. Parta kamarádíčků unesou dívku významnému bossovi. Vše se ale zvrtne a z doteď velkých kamarádů se stávají soupeři na život a na smrt. Mark Wahlberg válí. Vlastně celá parta byla sympaticky metrosexuální. ()

ivan_drago

Dokonce sme to dostali od Ježíška na VHesce a tak sme to s bráchama slížděli obtejden. Zábavné, správně akčně ulítlé a z pohledu dneška nevyhovující, ale pro mě nesmrtelná klasika... A nejlepší role Lou Diamond Phillipse. ()

DonHUS

Hodně ujetý. OK, je tu pár povedených vtipů a nápadů, ale jinak je Big Hit plnej přehnanýho, až absurdního humoru. Nevadí to snad jen u Lou Diamonda Phillipse, kterej si svýho magora vyloženě užívá, ostatní jsou nevtipní, trapní a nudní. Naštěstí je závěrečná půlhodinka téměř samá akce, díky které dávám nakonec 3 hvězdičky. 50% ()

tnp101

Hodně „over the top“, ale zároveň hodně zábavná akční komedie. Divák zde musí akceptovat určitá pravidla (= nebrat jej vůbec vážně). Pokud však na tu hromadu absurdit přistoupí, čeká ho nekoncentrovaná dávka povedených gagů zaobalených ve svižném přímočarém ději o skupině nájemných vrahů v obřím průseru a nevrácené videokazetě. Říkáte si, co je to kravinu? Přesně! Ale věřte nebo ne, ono to jako celek překvapivě funguje. 70% RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Máme tu čest s jedním z prvních Blu-ray disků, což pochopitelně znamená, že je čistě z technického hlediska značně zastaralý. Samotný zdrojový materiál filmu na tom přitom není vůbec špatně. Disk bohužel využívá MPEG-2 formát videa, který sice ne přehnaně, ale přeci viditelně znehodnocuje jinak slušné detaily, stejně jako "čistotu" ostrosti. Spolu s malým množstvím zrna vytváří viditelné kompresní artefakty. Ty sice nejsou drastické do takové míry, jako v případě většiny titulů „Blu-ray edice“, ale i tak bude především na větších úhlopříčkách znatelná. Pleťovky mají tendenci lehce oranžovět, barvy celkově nejsou zbytečně syté, přesto relativně bohaté a černá částečně trpí sléváním. Není to zkrátka žádný zázrak, ale když přimhouřím obě oči, jde to. Zvuk je zastoupen bezztrátovou LPCM 5.1 stopou. Ta přináší agresivní přednes hudby i akčních scén. Dunění subwooferu naneštěstí čas od času zastíní ne zcela dokonalé oddělení prvků vytvářejících všechen ten rachot a výsledkem je spíše rámus než desítky výstřelů v jediný okamžik. Proti prostorovosti a dialogům pak vůbec nic nemám. I přes výše zmíněné problémy z toho stopa vychází velmi uspokojivě. Ono, co se týče technické stránky disku jako takového, platí, že pokud nejsou očekávány zázraky, budete spokojeni. Jen bych jej v žádném případě nedoporučoval jako první titul k novému přehrávači, což není, vzhledem k velmi nízké prodejní ceně, nereálné. Český dabing nehledejte, v tomto případě si bude muset každý chtě nechtě vystačit maximálně s titulky. A nehledejte ani hodiny regulérních bonusů. Kromě ukázky od Sony, která se spustí po vložení disku do mechaniky, nás čekají pouze dva audio-komentáře - jeden s režisérem a producentem, druhý se scénáristou. Informační hodnota je velmi slušná, bohužel nejsou podány tak poutavě, aby u nich člověk vydržel bez kroužení prstem nad „menu“ tlačítkem. Klasikou je pak absence české lokalizace, přičemž anglické titulky nechybí. Nejen díky tomu se v současné době jedná o podprůměr, co vzhledem k pořizovací ceně kolem dvou stovek neurazí. 40% ()

ywo666

Pohodová oddychovka s mladým Wahlbergom. Občas je to vtipné, občas akčné a občas to lízne aj romantiku. Proste taký zábavný guláš. Mark stvára také kusy ako asi nikdy. Lou ako slizký had bol občas otravný, ale občas bavil. Bokeem v malej úlohe, ale filmu pridal na kvalite. Avery Brookes sa narodil do úlohy drsných bossov. Prečo ale ukončil kariéru tak náhle? China Chow mala byť asi veľký hit, ale neprerazila. Filmu dávam 80%. ()

VanTom

Výborná komedie s příliš zmatenými akčními scénami, jak už je u hongkongské (i když vlastně americké :-) produkce zvykem, s ne úplně černobílými charaktery a s pořádnou nadsázkou. Někdy ale až příliš tlačí na pilu, a režisér si v kramflecích také není nijak přehnaně jistý. ()