Hvězdná srážka

• Itálie Scontri stellari oltre la terza dimensione (více)

Z trestanecké planety jsou propuštěni vesmírní pašeráci Akton a Stella Star (Caroline Munro). Sám Císař je omilostnil, aby se vydali na nebezpečnou cestu - mají vypátrat úkryt zlotřilého vévody Zarth Arna a najít loď ve které ztroskotal jediný císařův syn (David Hasselhoff). V doprovodu šéfa galaktické policie Thora a robota Ella navštěvují planetu amazonek, planetu ledu a planetu neandrtálců, zatímco se schyluje k rozhodujícímu střetu mezi Císařem a Zarth Arnem... Svérázný příspěvek italské kinematografie k žánru space opery volně kopíruje scénář Hvězdných válek Nové nadějě, ne však jejich technické provedení a tak vyznívá značně béčkovitě a roztomile naivně. (Ertai)

Fleur6

Tie dve hviezdičky len kvôli vynikajúcemu publiku a simultánnemu prekladu v kine na LFŠ 2009. Toto je totiž vskutku sračka, ale zábavná a ešte k tomu s Davidom Hasselhoffom. Síce, on je vlastne jedným z najvýznamnejších vtipných faktorov filmu (a to vraj plánuje remake!) :D ()

5150

S naprostou láskou vymazlené béčkové scífko, které má zcela právem nálepku kultovní. Festival Otrlého diváka 2008 ()

corpsy

Zbožňujem italo napodobeniny a hlavne to, ako tvorcom vôbec nevadí do očí bijúce vykrádanie. Je to pre mňa jedno z najlepších béčok v histórii filmu. Brutálny trash, ktorý si maximálne hodnotenie zaslúži aj s fanfárami. ()

Kryton odpad!

Sci-fi ultra blbéčko! Tenhle film nechápu, že někdo hodnotí 4 hvězdami. Všechno je tam neuvěřitelně blbý a hloupý. Tvůrci si měli aspoň přečíst jednu sci-fi knihu. Pak by neblábolili kecy typu "radioaktivní vyfuky" nebo "robot má kraťas". OMG! Jenže oni si pustili na pár minut Barbarellu, Star Wars, pár dílu Star Treku a vzali si z toho tu a tam něco. Jenže tam, kde Barbarella baví svojí naivitou a zábavnou hloupostí, tak STARCRASH jenom servíruje tupé záběry na hlavní představitelku, která i ve Vesmíru má perfektní make-up a na trestanecké kolonii jako jediná nenosí vězenský mundůr, ale latexové bikiny (OMG!!!). Je vidět, že film je ultra levný jako vesnická hospoda páté cenové. Záběry lodí ukazují plastové modely, Vesmír má jen tři obrázky, kteří se opakují. Herecké výkony? On tam někdo hraje? Buď někdo afektovaně ukazuje kozy anebo přehrává brutálně jako hlavní padouch. Mimochodem a kdo nebo co měl být ten týpek, kterého laserové paprsky nezničí, má vlastní světelný meč a zabije ho meč?! (OMG!!!) Díky bohu za Lucase, který sci-fi vytáhl z takovýto sraček už rok předtím. ()

Cimr

Existuje jedna taková fráze... ,,To se nedá popsat, to se musí zažít!" Nerad to používám, ale pro Hvězdnou srážku mě nenapadá žádný jiný komentář. I když si představíte tu největší blbost, co dokážete, pořád to nebude ani z poloviny tak blbé jako tenhle film. Můžete se těšit na roboty, neandrtálce, planetu, kde je teplota - 1 000°C (a hlavní postava si na ní vykračuje jen v lehkém kabátku), ale hlavně na nejméně napínavé vesmírné souboje v dějinách kinematografie. Spočívají v tom, že lidi klidně sedí a koukají na obrazovku, na které se čtvrt hodiny objevuje jeden výbuch za druhým. Hrůza, děs, ale samozřejmě také bezedná studnice hlášek a veselí. ()

Terter

Po druhém shlédnutí musím jít na plný počet. Tohle se prostě jen tak nevidí. Z čistě filmového hlediska druhý jeden z nejhorších filmů, jaké jsem kdy viděl, ale kurňa, když ono je to taková prča. A kupodivu, nejlepší na celé této šou není David Hasselhoff, ale Joe Spinell coby hlavní záporák (který přehrává o106) a Christopher Plummer (kterého snad museli ožrat, aby ho udrželi na place). Zkrátka jeden neví, co dělá, a druhý si to, co dělá, užívá dosyta. Už jenom tihle dva (za spolupráce ostatních zúčastněných) jsou zárukou kvalitního filmového zážitku. ()

raimi

Tak jsem si doplnil vzdělání a podíval se na tenhle neskutečně boží biják. Starcrash vznikl rok po Hvězdných válkách, a je to jejich neuvěřitelně pitomoučká vykrádačka. Ale je tak spontánně naivní a švihlá, že se okamžitě stala kultem. Je to vesmírná pohádka, ve které Caroline Munro běhá po vesmíru v kožených plavečkách (jen na ledovou planetu si vezme legíny), po boku má neustále dobře naladěného disko blonďáka, a posléze se k nim přidá kocourek David Hasselhoff. Film jede jak pila, jedna šílenost střídá druhou, a do toho tam poletuje ve svém plášti "maniak" Joe Spinell, kterej vypadá jakoby si odskočil z Arabely. Vesmírné amazonky, oživlé obří sochy, sranda robůtci, laserové meče, modýlky raketek, no prostě krása nesmírná. ()

JohnMiller

Určite nebudem sám keď poviem že filmy charakterizované ako vesmírne Sci-fi je jeden zo žánrov s ktorého si zub času odkrajuje najviac. A to je jedno či s 50´s 60´s 70´s alebo 80´s. A keď ešte k tomuešte nepodarene kopíruje svojho známejšieho staršieho brata tak to je katastrofa. Star Crash je jedným slovom, hrôza. Efektov je tu plno a ani produkcia sa nezdala byť céčková. Ale to trápne spracovanie, čo sa snažilo kopírovať Star Wars ale pritom sa pokúšalo byť iné až všetky tvary vesmírnych lodí, zbraní a mimozemšťanov boli na vysmiatie. Gýčovité atrapy a karikatúry na hviezdne vojny sa nedali brať vážne. Myslel som že sa budem baviť keď tu hrá aj David Hasselhoff ale nie, nič takého sa nekoná. Dokonca aj svetelný meč tu vyzeral hrozne. Vesmírnych bojov tu bolo dosť ale iba sa dookola opakovali a nudili. Hudba takisto šmejdová a pritom skladateľ John Barry patrí medzi špičku. Moje hodnotenie je 1*. Zaslúži si to možno o jednu viac. Predsa potenciál to malo ale ja som sa na tom nezabával. Možno zmením názor keď si pozriem Turkish Star Wars ()

Joe321

Neskutečná moč. Ze začátku jsem z hereckých výkonů takový zajímavý pocit. Tenhle pocit se vzrostl s odhalením jména hlavní ženské postavy a to Stella Star. Pocit byl takový, že jsem možná omylem zabrousil do kategorie erotické. Starchrash má tolik divných věcí, scén a herců, že to člověka k sedačce připoutá. Když se tam objevil Plummer na tři minuty, tak mi najednou přišlo, že jsem svědky nejlepšího hereckého výkonu v historii. Pak se to zase rozjelo. Na konci mě už z těch laserů ale hlava bolela. -"Now maybe is a good time to use your ancient system of paryer and hope it works for robots as well." ()

Martin741

Cital som Bludmanov filmovo teoreticky komentar  - no ale ja som len laik  nedouk, nerozumiem jeho odbornym vyrazom, nestudoval som filmovu tvorbu v Prahe, ani v Brne, ani v BA. Nemam mastne vlasy, filmovu teoriu som nikdy nestudoval, ani raz som nenavstivil  filmovu katedru, neprestudoval som ani jedny skripta z filmu, panske zadky nepovazujem za pritazlive. A nemam rad ked reziser ide tak vysoko ako tu : trestanecka planeta, vesmirni pirati ci paseraci  ci co to bolo. Jo a Nikdy som netvrdil, ze Hasselhoff sa povie Hajzelhof. ja som vzdy tvrdil, ze spravne je Hajzlehroch   5 % ()

majo25

Sci-fi na báze hviezdnych vojen, len ešte horší. A to jak prihlúpym príbehom, D-čkovým spracovaním, sporoodetými dievčatami, vtipkujúcim robotom a inými naivnými postavami. Slabé efekty - hrozná stop-motion technika pri obrovskom striebornom obrovi či vybuchovanie vo vesmíre, ktoré je rovnaké pri vybuchovaní vesmárnych lodí či vybuchovaní planét - iba iskry a biela para stúpajúca hore. Hasselhoff hraje iba menšiu rolu, rovnako tak Plummer, ktorému sa divím, že do niečoho takéhoto išiel. Ako tak na svoju dobu sú ok makety a modely lodí, sem-tam sa podarí aj dobrá hláška, ale inak robí film subžánru space opera hanbu. Hodnotenie: 40% ()

gambit

Viděno na LFŠ 09 se simultánním dabingem a s klidným srdcem můžu říct, že šlo o jeden z mých nejlepších kinozážitků v životě :) Snad nikdy jsem se u filmu tak nenasmál, takže já jednoznačně za 5*. ()

dr.fish

Mimořádně vypečená hvězdná válka, sexbomba s knírem větším než měl můj děda, teatrální až na půdu, zkrátka geniální brak. Jak to kdo chce vidět, někdo jako kult, někdo jako parodii a někdo jako naprosto kravinu. Já jsem vcelku na vážkách, ale nakonec převažuje to pozitivní. 70% ()

Mol

SOON I WILL JOIN YOU AS YOUR PRINCE OF DARKNESS! To se moc nepovedlo. Směsice filmů Star Trek, Star Wars a Flashe Gordona s charismatickým Davidem Hasselfoffem (který tady bohužel nemá tolik prostoru) nedopadla podle mého očekávání. Nejvíc film sráží hvězdné souboje, které nejsou dotaženy a chybí jim ten správný adrenalin. Začátek filmu je trošku chaos a člověka film chytne až na planetě amazonek, kde Stellu a Elleho nahání obří robot. Stella je sice úžasná, ale nakonec se z ní vyklubala docela gold digger, když to celý film hraje na robota Elle a pak nakonec skočí do náruče bohatého prince Simona. ()

Ertai

Fantastická, shitózně trashová space opera, ktrerá neuznává takové detaily jako je děj, scénář, režeie a logika. Na druhou stranu kde uvidíte Házlhóffa se lightsaberem... ()

Javad

Ach ja som úplne zabudol na tento krásny space brak! Náhodou som na to teraz narazil a hneď mi svitlo - však ja som to už videl! ale asi tak pred pätnástimi rokmi niekde na nemeckej stanici alebo vhs-ke. Krásna spomienka na detstvo - vtedy ma určite ohúrili tie nespočetné prelety vesmírnych ľodí a celková dobrodružnosť STARCRASH. Dnes je to samozrejme považované za neskutočný shit - odpad a ja s tým súhlasím, ale na druhej strane nechápem ako sa niekto môže nad jeho shitovosťou pozastavovať a nadávať naň! ... však je to taká prča! a hrá tam David Hasselhoff ! a sú tam neandertálci, amazonky, debilný vojvoda Zarth Arn, roboti, hrozné kostýmy a efekty, tupé dialógy a toporné herecké výkony!!! (Hajzelhoff je bezkonkurenčne najhorší). Odporúčam všetkým, ktorí ešte len objavujú krásu filmového odpadu - zožeňte si to v čo možno najhoršej kvalite (ja som napríklad mal VHSrip, ktorého zdrojom bola asi páska ktorú znásilnilo mnoho kórejských vhs prehrávačov, výsledkom čoho bol skákajúci obraz, šumenie, zrnenie a občas sa to úplne zaseklo - no proste ako keby som sa preniesol do čias, keď som v podobnej kvalite pozeral pirátske nahrávky s huhňavým simultánnym dabingom) a naplno si vychutnajte tento legendárny film. ()

noriaki

Film inspirovaný Hvězdnými válkami, natočený necelé dva roky po nich, a není to Sador, vládce vesmíru. To jsou mi věci. Čekal jsem další odpočinkovou parodii a podle dialogů a roztomile nevěrohodných herců to vypadá, že jsem měl pravdu. Na druhou stranu, osudové poslání, záchrana vesmíru, vzbouřenci, zrada, manipulace, všechno se bere tak vážně. Tak je to komedie, nebo ne? Asi je to stejně jedno, protože k smíchu je film tak jako tak. Za vidění stojí kvůli tomu, nebo kvůli tomu navzdory. A taky kvůli Caroline Munro a Nadii Cassini v kožených bikinách, Davidu Hasselhoffovi v bitvě na světelné meče (ke konci se to přiživování na Star Wars lehce zvrhlo) a znovu potvrzené pravdě, že i plytké a nenáročné filmy se dají natočit skvěle nebo mizerně, nebo všechno mezi tím. ()