Okamžik rozhodnutí

Pressure Point

USA, 1962, 91 min

Tento film nanešťastie nebol čiernobiely iba použitým materiálom, ale aj spracovaním témy. Prispel k tomu aj Sidney Poitier, ktorý je už štandardom inteligentného, dobrého a príťažlivého černocha. Prekvapilo ma, že Bobby Darin, ktorého som vnímal len ako speváka si aj zahral, a to nie zle.(17.7.2009)

Podobné filmy mám v oblibě. Sidney Poitier ve své době točil dost podobně laděných počinů a každý z nich měl správnou sílu. V případě Pressure Point jsem očekával poněkud syrovější a drsněji ukázaný závěr, čehož jsem se nakonec nedočkal, ale i přesto byla pointa snímku skvělá.(24.5.2017)

• danecek24

20. Zlatý Glóbus za rok 1962 - nominace (1) - Nejlepší herec (drama) - Bobby Darin(13.1.2009)

Úžasný scénář, perfektní režie a neuvěřitelně skvělé herectví Sidney Poitiera.(26.10.2009)

Je to malinko psychologicky akademické, ale i tak musím dát plný počet. Výtečně napsané drama, bezchybně režírované a zahrané tak, že lépe to nejde. Dívat se minutu v detailu do kamery, nemít žádný text, téměř nehnout brvou, a přitom hrát - to už je vrcholový kumšt. Jednomu ani nepřijde, že ten film má skoro padesát let, přesto že je černobílý a Sidney Poitier je tak mladý.(26.9.2009)