Tripp (Matthew McConaughey) není ani v pětatřiceti letech ochotný vyletět z rodného hnízda. Jeho zoufalým rodičům ale právě došla trpělivost. Domluví se proto s rozkošnou Paulou (Sarah Jessica Parker), která má chytrý plán jak jejich synáčka konečně postavit na vlastní nohy. Taková je výchozí situace romantické komedie režiséra Toma Deye (Showtime, Rytíři ze Šanghaje) a zároveň nový trend, který se začal šířit mezi svobodnými třicátníky po celém světě. "Proč by se měl Tripp stěhovat od rodičů, když mu u nich nic nechybí, ve svém pokoji má všechno, co potřebuje k životu, a máma mu pere špinavé prádlo?" říká McConaughey. Jeho pohled na svět se změní, když potká Paulu, která ve všech směrech splňuje parametry ideální ženy. Až na to, že se jedná o profesionální konzultantku, která Trippa sbalí jen proto, aby ho vyhnala od rodičů. Jenže co se stane, když se do své oběti zamiluje? Matthew McConaughey (Sahara, Jak ztratit kluka v 10 dnech), kterého prestižní časopis People zvolil nejpřitažlivějším mužem na světě, sice nevypadá jako typický maminčin mazánek, ale díky zkušenému scenáristickému duu pohodlnosti jeho postavy snadno uvěříte. Ostatně stejně jako celému příběhu, který má na první pohled rozměry standardní romantické komedie, a přesto je velmi originální. "Lemra líná má velmi klasický rozjezd ve stylu komedií Billyho Wildera, kdy je ústřední romance postavená na podvodu. Sbližování a rozchody jejích hrdinů mají ale docela dramatické a závažnější podtóny, než je u podobných komedií obvyklé," říká režisér Tom Dey. Skvělé vedlejší postavy (asociální Paulina kamarádka, excentričtí Trippovi rodiče nebo jeho potrhlí kamarádi) se ale starají o to, že se ani ve vážných chvílích nepřestanete smát. Kromě "nejpřitažlivějšího chlapa na světě" a hvězdy seriálu Sex ve městě Sarrah Jessiky Parker se v Lemře líné objeví i Kathy Bates, držitelka Oscara za film Misery nechce zemřít, Zooey Deschanel (Stopařův průvodce po Galaxii) nebo Stephen Tobolowsky (Garfield). (oficiální text distributora)

Petyas

Velmi příjemná a zábavná komedie, u které si člověk krásně odpočine. Rozumný scénář, dobrý humor, dobré herecká výkony. Jo líbilo se mi to a opravdu jsem se bavil. ()

PEZ

Napriek neprekvapivo chybajucim prekvapeniam, ide o prekvapivo pohodovu zalezitost, na ktoru sa dobre pozera. Istym sposobom male guilty pleasure pre mna, idealne na nedelne popoludnie. Tahali to samozrejme najme herci, nielen Matthew a Sarah (dobre to zahrali), ale aj ti vedlajsi (najma Zooye Deschanel, no i Kathy Bates). Nebyt prehnaneho zaveru, dalo by sa ist s hodnotenim i vyssie. ()

bolf!k

McConaughy a Parker jsou asi nejmíň sympatický pár ever. Nebýt vedlejších postav, tak ani nevydržím do konce. 50% ()

chrispe

Ach jo. Mohlo to být vážně fajn. Velké plusy - S. J. Parker, a dvojice Zooey - Justin. Ale... mohlo to být kratší. A co tam proboha dělaly ty "vtipný" scény se zvířaty? A ten malej kluk... jeho význam v charakteru Trippa jsem vůbec nepochopila. Prostě bych řekla, že většina tý komedie nevyšla a právě to tlačí tento film dolů. (Btw: nemá Matthew McConaughey hodně podobnej film, ale s Kate Hudson?) ()

Kadas97

Lemra je komédia, ktorú treba pustiť počas nejakej ožieračky, kedy je aj nosatá Parkerová vtipná. Vtipných scén je tu pomenej a ak sú niektoré dobré, tak ich nemajú na svedomí hlavné postavy. A aj tak už len námet filmu je hlúpy. 3 z 10 ()

Jakubik

Absolutně pohodová romantická komedie, která nic moc nepřehání. Dalo by se říci, že hodně zachraňuje i celkem hvězdné a sympatické obsazení… ()

helraiser

Tak tohle mi opravdu sedlo, bavilo od začátků do konce. Herecké obsazení sympatické a některé akcičky opravdu k pokukání. Nenáročná podívaná na dlouhý večer. ()

duffi

Ale nakonec to byla slusna komedie, jenom nechapu toho uchyla co delal ceskej preklad nazvu filmu, pochopil ho nekdo? ()

Oonika

Docela dobře jsem se bavila. Žádná přehnaná slaďárna, místy opravdu vtipné a jako večerní oddychovka prostě ideální. ()

10Domik10

Pre mňa veľmi svieža a vydarená romantika, sympatický hviezdy herci, ktorým nie je čo vytknúť. Ja som sa príjemne zabavil, a preto nevidím dôvod prečo nedať 4*, pretože vydarených filmov takéhoto žánru (romantická komédia) zas tak moc nie je. A to, že už po pár minútach filmu poznáme koniec mi vôbec neprekáža. ()

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006