Rozpočet $-miliónovTržby USA $14,672,713Tržby Celosvetovo $-(7.6.2009)

Život jen několika málo lidí na světě a zvláště jednoho fenomenálního "extraboháče" minulého staletí.!(30.11.2009)

Film, ktory stoji a pada na hereckych vykonoch Anthonyho Quinna /La Strada 1954, Viva Zapata/ a vybornej Jacqueline Bissetovej /la Nuit Americaine/, exteriery su nadherne, dialogy na urovni : 70 %(24.12.2016)

,,...V POSTUPIME SME TO POSRALI. KDE NÁJDEM ZÁCHOD?" __ J. Lee Thompson bol pomerne významný režisér a Anthony Quinn zase veľký herec, ktorí spolupracovali pri úspešnom filme Delá z Navaronne (mimochodom tiež z egejskej oblasti), no ich ďalší film im už také uznanie nepriniesol. Zorba v postave akože Onasisa nie je rozhodne zlý a predvádza tu výkon v mnohom nezaostávajúci za jeho najslávnejšou úlohou (v slovenčine ho pozoruhodne nadaboval Leopold Haverl), no nezaujatý film on sám ťahať nedokáže. Okrem nahej ženskej a kopy luxusu tak potom tento magnát disponuje prevážne množstvom čírej priemernosti. A ja som pritom zaspal... :-( (4. komentár k filmu)(24.1.2010)

Zajímavý film a tradičně famózní Athony Quinn a i ostatní herci jsou velmi dobří, přesto jde jen o slabý nadprůměr, takže 3,5*.(28.11.2009)