Reklama

Reklama

Hercules a Amazonky

(TV film)
  • Nový Zéland Hercules and the Amazon Women (více)

Obsahy(1)

Hercules se vrací do vesnice z jednoho ze svých dobrodružství a je přivítán lolausem. Ten mu sdělí, že se bude ženit a požádá ho, zda by mu nešel za svědka. Oba muži kráčejí lesem a nostalgicky vzpomínají, jak je to dlouho, co se neviděli. lolaus vypráví Herculovi a o své nastávající, která se jmenuje Ania. V tom uslyší na dívčí pláč ozývající se nedaleko obětního oltáře. Dívka jim vypráví, že monstrum zabilo jejího otce, když spolu obětovali bohyni. Hercules zkouší utišit dívku a ptá se, jak by jí mohl pomoci, ale ona se náhle přetransformuje v monstrum. Hercules mu usekne hlavu a myslí si, že je mrtvé. Společně s lolausem odchází, ale když se otočí, zjistí, že monstrum není mrtvé, ale v místě useklé hlavy mu narostly dvě nové hlavy. Toto monstrum je Hydra. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (52)

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Kedysi som to žral aj s navijákom. Mytológia ma bavila. Teraz keď viem o nej viacej, tak sa na toto pozerám a hovorím si WTF. Ale má to takú dementnú dávku nostalgie, ktorá je mi celkom sympatická. A mladá Lucy Lawless na spapanie. Len je to strašne šovinisticko- feministický film. Quinn ako starý Zeus ťažko v pohode. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Zásadně neozbrojená štangle salámu, její věrný přítel Tomáš Klus, Řek Zorba muchlující se s Xenou a tlupa divokých sufražetek, co odmítá manželům umývat nohy.. Hmm, první půlku jsem se styděl, že mám penis a pak jsem jen zíral, jak se Plzák Herkules zdatně chopil role manželského poradce. Pokud by mělo být s Herkulem nějaké příště, budu raději devadesát minut upřeně civět na zaschlou skvrnu stejnojmenného lepidla.. Dostat se mezi kmen amazonek Lord Flashheart, přišel by o svůj stojan na ručníky.. ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

V rámci žánru fantasy je třeba počítat s tím, že fantazie tvůrců bude občas rozvinuta do neuvěřitelných příběhů a hrdinských skutků. U příběhů s Herculesem je tomu občas také tak, ale místy je děj tak přitažený za vlasy, že děti, probírající právě ve škole starořeckou mytologii, by asi další den v hodině dostaly při zkoušení kouli, neboť by byly dezorientované tvůrčí invencí amerických producentů. Ta totiž dosahuje občas nedozírných mezí a vůbec bych se nedivil tomu, kdyby natočili s Herculesem ještě nějaký další příběh, v němž by stanul jako první člověk v dějinách na Marsu. "Schopnosti" na to rozhodně mají. (Pro ty, kdo nevyčetli mezi řádky nic o tomhle filmu - je to pěkný blábol, ale přežít se dá). ()

Nin 

všechny recenze uživatele

Po mnoha letech jsem se znovu podíval na Herkula, na kterém jsem kdysi vyrůstal. Hercules a Amazonky jsou úplně první film... a není to zdaleka takový průšvih, jak bych čekal. Poprvé jsem viděl Herkula v originálním znění, takže mě nejdřív hned pobavilo, že Kevin Sorbo sice pořád vypadá jako chlapák všech chlapáků... ale šišlá. Ne moc, ale minimálně v prvním díle si ještě nějakým zvláštním způsobem šlape na jazyk či co. I přes to působí jako dobrej sympaťák a na roli Herkula (tak jak ho tvůrci zamýšleli) se skvěle hodí. Herkulovo setkání s Amazonkami je asi takový, jak se dalo od tehdejší televizní produkce čekat. Jsou dost sexy a jsou sice poměrně drsné a zabíjejí, ale nakonec odolají nejen Herkulovu šarmu. Řekl bych, že celkově je střet s nimi relativně sympatický - hlavní myšlenka je, že muži a ženy se potřebují a muži se k ženám mají chovat líp a nebrat je jen jako svoje služky. Každopádně regulérní sexismy se tu najdou, ale to hlavně na začátku, kdy se tu zesměšňuje prsatá manželka Iolaea za to, že je hezká, ale jinak úplně blbá a v domácnosti úplně nemožná. Celkově je to taková pohádka pro dospělejší publikum, kdy si hlavně chlapi zaslintají nad pěknejma ženskejma, budou chtít být jako Hercules a dostanou i nějaké to poselství o tom, že mají doma manželce pomáhat. Jo a ještě bych vypíchnul fakt skvělou hudbu. (7/10) ()

Lucasion 

všechny recenze uživatele

Kevim Sorbo jako Hercules se stal téměř kultem. Je to podstatná část mého dětství a i když musím říct, že v dnešní době spoustu scén působí dost úsměvně. Rád se na to podívám znovu. Nechápu zde tak kruté hodnocení. Myslím, že obecně tento film/seriál zaslouží úctu pač Kevin působí jako Hercules skvěle a pro mě doteď při vyslovení jména Hercules okamžitě napadne on. Velmi krásná doprovodná hudba Josepha LoDuca, která by se dala také poslouchat pořád dokola.Velmi překrásné prostředí a na tu dobu slušné vizuální efekty. Samozřejmě teď působí již staře a dosti úsměvně. Hercules a Amazonky je první ze série filmů a asi i nejslabší. Nicméně si myslím, že stojí za podívání. :-) ( 75 procent ) ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama