Hercules a Amazonky (TV film)

• Nový Zéland

Mick Strawn

Kostýmy:

Barbara Darragh
  • Radyo

V rámci žánru fantasy je třeba počítat s tím, že fantazie tvůrců bude občas rozvinuta do neuvěřitelných příběhů a hrdinských skutků. U příběhů s Herculesem je tomu občas také tak, ale místy je děj tak přitažený za vlasy, že děti, probírající právě ve škole starořeckou mytologii, by asi další den v hodině dostaly při zkoušení kouli, neboť by byly dezorientované tvůrčí invencí amerických producentů. Ta totiž dosahuje občas nedozírných mezí a vůbec bych se nedivil tomu, kdyby natočili s Herculesem ještě nějaký další příběh, v němž by stanul jako první člověk v dějinách na Marsu. "Schopnosti" na to rozhodně mají. (Pro ty, kdo nevyčetli mezi řádky nic o tomhle filmu - je to pěkný blábol, ale přežít se dá).(21.8.2002)

Kedysi som to žral aj s navijákom. Mytológia ma bavila. Teraz keď viem o nej viacej, tak sa na toto pozerám a hovorím si WTF. Ale má to takú dementnú dávku nostalgie, ktorá je mi celkom sympatická. A mladá Lucy Lawless na spapanie. Len je to strašne šovinisticko- feministický film. Quinn ako starý Zeus ťažko v pohode.(2.6.2018)

• kaylin

Já jsem ten seriál měl kdysi opravdu rád a těšil jsem se na každé dobrodružství Hercules a Iolaus byli skvělá dvojka. Ale vidět tenhle pilotní film po letech, je skutečně utrpení. Digitální triky jsou tragické, ale to se dá odpustit. Jenže on ten příběh je strašně hloupý a nedá se to moc dobře sledovat bez toho, aby se vám dělalo nevolno. Ty body jsou hlavně za nostalgii.(9.3.2015)

• tomtomtoma

Řecká mytologie skýtá stále celou řadu námětů k produkování zábavně dobrodružných filmů. S větší i menší úspěšností. Tento film, ze série o bájném hrdinovi, má charismatickou hlavní postavu, snahu nastolit otázku o rovnoprávnosti žen a mužů a sladký konec. Potěší představitel nejvyššího boha. Kdo jiný, než legendární Řek Zorba mohl tuto postavu přinést divákům? Celkový výsledek snad uspokojí děti. Je to naivnější, než by muselo býti. I ta polemika o rovnoprávnosti rozdílných pohlaví připomíná dětské handrkování. Nakonec všechno se hází za vinu zhrzené manželce toho nejvyššího z nejvyšších. Hlavní postavou je neohrožený rek bez bázně a hany Hercules (Kevin Sorbo), kterého přivádí do úzkých pouze utrpení jemu blízkých osob. Z dalších rolí: vykutálený i starostlivý Herculův otec Zeus (Anthony Quinn), odhodlaná vůdkyně Amazonek s nově poznaným citem Hippolyta (šarmantní Roma Downey), Herculův věrný přítel a ambiciózní bojovník Iolaus (Michael Hurst), mluvčí vesnice ustrašených mužů Pithus (Lloyd Scott), Herculova obětavá matka Alcmene (Jennifer Ludlam), Iolaova pohledná snoubenka Ania (Jill Sayre), či další členky zarputilých Amazonek Lysia (Lucy Lawless), Chilla (Nina Sosanya), Megara (Margaret-Mary Hollins), Ilia (Fiona Mogridge) a Jana (Simone Kessell). Na tu naivitu lze pohlížet s nadhledem, divák se může kochat výhledem na statné a svalnaté postavy hrdinů a půvanbé vnady mladých žen. A u tohoto dobrodružství se nemusí ani přemýšlet.(21.6.2016)

Po Ohnivém kruhu a Podsvětí jsou na řadě, co se týče kvality, Amazonky. Nejen, že uvidíme sličné dámy v slušivých oblečcích, ale také uvidíme i krásnou Lucy Lawless. Tentokrát ovšem jako zástupkyni velitelky amazonek a sluší jí to víc jak Xeně. No nic. Na některé filmy z mládí se prostě nezapomíná a Herkules mezi ně patří, ať už si každý říká co chce. Tenhle díl není bůhví jak dobrý, ale má své kouzlo. :-) 65%(11.11.2012)