Výborne obsadený, ale inak po všetkých stránkach priemerný western. Pri svojej dĺžke neponúka nijako zvlášť zaujímavý príbeh, čo je hlavná príčina toho, že ho to v konečnom účtovaní zráža na priemernú úroveň a nezabráni tomu ani charizma H. Fondu. Záverečnému súboju medzi Quinom a Fondom som akosi nerozumel, ale asi nemusím byť príliš zmätený, pretože Fonda nechápal tiež. Na druhej strane o nič nejde. Nestojím o to, aby som sa o zmysluplnosti súboja vôbec bavil. Najväčší problém je, že všetky tri veľké herecké hviezdy sa akosi v tomto filme tlačia.Ten western jednoducho za veľa nestojí a rýchlo vyšumí z hlavy. Navyše od postavy R. Widmarka som čakal viac. Na jedno pozretie. 60%.(15.2.2014)

Když byl na konci 40. let Dmytryk během Mccarthismu zařazen na nechvalně známý Hollywoodský blacklist, už to s jeho tvorbou moc dobře nevypadalo. Naštěstí byl ze seznamu v první polovině 50. let vyškrtnut a on tak mohl naplno vzkřísit svojí režisérskou kariéru a Warlock dle mého lze označit za jeho nejlepší ne-noirový film, který natočil. Nutno podotknout, že samotný příběh byl napsán velmi dobře a připomíná i Oscarový High Noon, akorát zde není nikdo zas až takový chrabrý rytíř, jako tomu bylo v případě Willa Kana. I to lze označit za plus, protože tak to na západě chodilo - ze strážců zákona se běžně stávali zločinci a naopak. I samotný závěr filmu dává vzpomenout na High Noon, když Clay symbolicky zahodí svoje Colty se zlatou rukojetí a odjede pryč - dle mého mnohem epičtější scéna, než závěr prve jmenovaného filmu. Ačkoliv první půlhodina byla poměrně nezajímavá, pořád mě bavilo sledovat Johnnyho Gannona (Widmark) a přemýšlet nad tím, jakou v tom všem vlastně bude mít roli, a poté již naplno zafungovala poutavost příběhu spolu s výborným hereckým výkonem všech tří hlavních hrdinů. Warlock má zcela nepochybně své kouzlo, které inspirovalo řadu dalších westernů, a to včetně těch od Sergia Leoneho. Bohužel, zde na csfd se podobně jako Eastwoodův Joe Kidd film pouze plácá někde kolem průměru a v našich krajinách tak asi nebude nikdy naplno pochopen.(30.9.2016)

Kdyby to nebylo tak moc roztahané a trochu se upravil scénář, je to dobré. Takhle to ale nemělo v sobě potřebné napětí a jednotlivé postavy se troch ztrácely, i když v sobě měly potenciál a hlavně skvělé herecké představitele. Ani ty souboje zde pak nevyznívají tak dobře, jak by mohly. Škoda, potenciál to mělo větší.(21.6.2017)

• Martin741

Klasicky western sa mi spaja s prestrelkami, nahanackami na konoch, bizonimi stadami a s drsnymi rvackami v krcmach /ja viem, ja viem - US salloony/. Tuna ide o dost komorny western, ktory ma sice dobre osadenie ako Henry Fonda /Dvanact rozhnevanych muzu/, Richarda Widmarka /Alamo 1960 s Wayneom a Judgment at Nurenberg/ a krasnou Dorothy Malone /The Big Sleep/, ale film nema tempo ani jeden zapamatatelny okamzik. Prilis vidno lacne kulisy a maketu westernoveho mestecka, rozhovory vyznievaju do prazdna a herecke vykony su len ---- priemerne /to v tom lepsom pripade, v horsom podpriemerne/. Reziser Edward Dmytryk /Pod Kopyty Stad 1966/ natocil len dalsi nudny podpriemerny western. 35 %(30.5.2015)

Henry Fonda se tentokrát ocitl někde na rozhraní mezi svým hrdinou z My Darling Clementine a zloduchem z Tenkrát na Západě. Dmytryk natočil velmi netypický a odvážný western, který nesází na razanci ani rychlé kolty a drsné chlapy, ale na zajímavý příběh a netuctové hrdiny. Postava Anthony Quinna a jeho vztah k Fondovi je asi to nejzvláštnější. Možná nejsou všichni dotaženi psychologicky, ale dramatické stránce díla nejednoznačnost hrdinů a nečitelnost scénáře dost prospívá.(12.9.2006)

• - Gary Lockwood v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)