Návštěvníci 2: V chodbách času

• Česko Návštěvníci 2 (více)

V předvečer svatby Godefroye a krásné Frenegondy přeruší její otec přípravy strašnou zprávou. Někdo odcizil rodinné klenoty a posvátnou relikvii Svatého Rolanda, kterou rodina přísně střežila. Relikvie po celé generace zajišťovala v rodině plodnost žen. Kam se mohly cenné klenoty ztratit? Zůstaly u Jacquille a Ginette, avšak o pár století jinde. Brány času se tedy úplně nezavřely a navíc se do minulosti nevrátil se svým pánem sluha Jacquille, ale jeho potomek. Pro statečného Godefroye tak zůstává jediné řešení - aby se mohl oženit s krásnou Frenegondou a zajistit pokračování svého rodu, musí se vrátit do přítomnosti, najít klenoty a sluhu Jacquille. (Česká televize)

johnny01

Jeden z mála případů, kdy se pokračování vyrovná originálu. Jednička tvoří samostatný celek, přitom dvojka velice logicky a nenásilně navazuje a zachovává všechny přednosti z jedničky. Opět mnoho zábavných příhod a lze vyzdvihnout i některé drobnosti typu Saracéna. Škoda jen, že došlo ke změně herečky Beatrice. ()

adamix

Neskutočný humor na uletený francúzsky spôsob. Bohužiaľ z nepochopiteľného dôvodu príliš podceňovaná časť, so zapleteným dejom a s nie moc využitým soundtrackom, dominujúcom v jednotke. Tie príhody a hlášky ale božské. U mňa 5*. ()

ostravak30

Druhé pokračování nám nejprve zrekapituluje jedničku, aby následně neubralo nic ze svých dialogů v rychlém, někdy až děsivém tempu za sebou a bláznivých situací, které neberou konce. Zvláště manžel - zubař mě tentokrát bavil nejvíc. Tvůrci se naštěstí poučili z mnoha amerických filmů a vymysleli něco nového. A nových je i plno situací, které dvojice zažívá v modernu. Navíc zároveň tentokrát obrátili situaci, když člověka z moderní doby přenesli do středověku. Bohužel mi citelně chybí Valérie Lemercier, kterou Muriel Robin nedokázala adekvátně nahradit. Přeci jen M. Robib působí důstojněji a nemá v sobě tolik vtipu na první pohled. ()

Milivoj

Jedna hvězdička za Claviera, protože se ve čtyřroli hodně snažil, a druhá za Rena... protože je to Reno. Ve druhém díle přibylo bláznivé a ubylo komedie, nicméně jsem se několikrát, přiznávám, zasmál. ()

SenFlxr

O dost slabší než první díl. Ale on by logicky i měl být. Pokud je humor stavěn na překvapení lidí ze středověku, co se dostanou do současnosti, jak by mohli být stejně škováni z neznámého i podruhé? ()

natalie15

Bláznivé pokračovanie bláznivej komédie, ktoré sa mi páčilo skoro rovnako, ako jednotka. Nasmiala som sa teda poriadne. Reno a Clavier sú moja obľúbená komediálna herecká dvojka :) (A to som dosť uvažovala nad dvojicou Reno - Depardieu). 80%. Mám proste slabosť pre francúzske komédie. ()

martins

Bohužel velké zklamání, dvojka de facto jen kopíruje jedničku, navíc chybí dost zřetelně Valérie Lemercier, Muriel Robin ji plnohodnotně nedokázala nahradit. Solidní je jen scéna ze středověku mučení Jaquea a pak scéna z televizí a následně hašení. Hodně si ve filmu zařádil Christian Clavier, ne dvě, ale hnedka čtyři postavy. ()

gefr

V podstatě volné pokračování děje z prvního dílu. Opět není co vytknout. 5* za bedničku s trubadůry :D ()

Petr59

Ten příběh je sám o sobě hodně zmatený, nelogický a nedrží pohromadě. Ale opravdu hodně jsem se pobavil. Některé situace byly skutečně vtipné, dabing byl super, atmosféra středověku byla také velmi působivá a herecké výkony byly excelentní. U komedií nejsem příliš náročný. První díl jsem stále neviděl, takže nemám správné srovnání. 1.polovina filmu je výrazně lepší než ta druhá. ()

blondboss

Kvalita klesá s každým pokračovaním. Vo väčšine prípadov je to pravda a nie je to inak ani pri tomto snímku. Je to už síce o niečo slabšie ako jednotka, ale stále to patrí k zábave, ktorá bola typická pre 80-te roky francúzskej komédie, ktorá patrila podľa mňa k tým najlepším na svete. Tento snímok už vznikol skôr kvôli komercie, ale ako odreagovačka fajn. 60 % ()

Insomniac

Ako jednotka, tak aj dvojka (slabšia) mi fakt super sadli. Môžem to pozrieť rok čo rok či dva a furt sa smejem. Tak prečo ísť nižšie? :) ()

wowylgu313

Víceméně navazující na skvělou jedničku. Jen zde už bohužel nastal mírný pokles, herecké obsazení stále výtečné a dobře doplňující se. Jen ten scénář je tak trochu "předimenzovaný" ... Opakující se vtipy jsou stále vtipné ale nakupilo se i neskutečně moc dalších scének že to prostě přeteklo. Ten samotný příběh propojený s jedničkou a s neuzavřeným koncem je stále víc než nadprůměrný.  Samozřejmě kdo viděl jedničku je povinností vidět nadcházející etapy. Zde dávám 80-85% ... Ať zhynu, jestli ustoupím! ;D ()