Drátěnou košili v pračce nevypereš, aneb současná doba si nedokáže vážit statečných rytířů. Stačilo se jen omylem napít lektvaru namíchaného nepřátelským kouzelníkem a rázem se rytíř Godefroy a jeho sluha Jacquouille (již podle tohoto jména poznají Francouzi, že se jedná o zcela neurozeného člověka) ocitli ve 20. století. Samozřejmě, jak už to ve Francii bývá, našli své potomky, i když zrovna ne na takové úrovni, jakou by si představovali. Šlechta, potomci statečných rytířů, zchudla a v jejím zámku se naopak usídlil potomek vykutálených sluhů, který si jen změnil jméno z posměšného Jacquouille na důstojnějšího Jacquarta. Samozřejmě, že se pán i jeho sluha nejdříve ocitnou v blázinci, ale šlechtická krev se nezapře a Beatrice, jako přímý potomek rytíře Godefroy de Montmirail, se o svého předka postará... Režiséra Jean-Marie Poirého známe především díky jeho vynikající komedii Operace Corned Beef, kde se také objevila trojice komiků, kteří ve Francii patří ke špičce v tomto žánru: Jean Reno, Christian Clavier a herečka s neobyčejným komediálním talentem Valérie Lemercier. V Návštěvnících si je navíc užijeme v dvojrolích předků a potomků. (Česká televize)

gotham

Já věděl že se mi to, mírně řečeno, nebude líbit. Ale je to bráno v podstatě jako legendární komedie, tak jako filmový fanatik jsem to musel shlédnout. Problém je, že scény, které měly být evidentně vtipné a já se měl začít smát, tak mi přišly jako dementní či nudné, přinejlepším normální. A byť je Jean Reno jeden z mých oblíbených herců, tak to, co mu provedli s vlasy, to je neomluvitelné. 10% ()

Don Maty

3 alebo 4, 3 alebo 4? Francúzi robia skvelé komédie a toto je jedna z nich. Jean Reno a Christian Clavier sú skvelá dvojka. Také historické blbý a blbší. Najfascinujúcejšia je tá vážnosť s ktorou robia jednu kravinu za druhou. Aj tak som sa ale nesmial tak ako by som chcel :))...3* ()

darebacek

já nevím proč si někdo myslí, že v tomto filmu sou suché vtipy, tento film je tak nabitý hláškama, směješ se od začátku do konce, prostě prdel, vynikající komedie, na kterou nedám nikdy dopustit, byl jsem na ní v deseti letech v kině a teď ve třiceti je snad opět moje nejoblíbenější, prostě tento film milunkám a nedám na něho dopustit 98 % dvě procenta jsem odečetl za to, že je to vlastně nereálné!!! ten příběh samý ()

martins

Druhé setkání trojice Reno - Claviér - Lemerciér pod taktovkou Poirého, skvělá francouzská komedie o přesunech v časech za pomocí kouzelného lektvaru a zaříkávající formule, díky níž se dvojice rytíř Godefory a jeho sluha Jacquouille octne ve 20.století namísto v době před zabitím vévody, když kouzelník zapomněl přidat do nápoje důležitou surovinu: zkažené vejce. Opravdu skvělá zábava. Celosvětová návštěvnost: 15668307 diváků. ()

nemer

Jedna z nejlepších komedií, navíc s vynikajícím hudebním doprovodem, který navozuje odpovídající atmosféru. Nezapomenutelná dvojice Clavier + Reno. Většina mých oblíbených komedií je francouzská. Zejména ty černé bývají zdařilé :) ()

gefr

Rok: 1993, místo: Francie....tak tohle jsou souřadnice vzniku nejlepší francouzské komedie co sem kdy viděl. Historický žargon ve 20. století je geniální nápad a Clavier si odehrál životní roli. Bezvadná kombinace která vyústila v mojí nejoblíbenější komedii. ()

laple

Neni to uplne muj salek kavy, je to ponekud vystupnovane v hysterii a v rychlosti zaberu, ale naslo se par momentu, kdy jsem se rehtala jak kobyla. Takze dohromady lepsi prumer. ()

route60

Návštěvníci je jasný příklad toho že když se sejde výborná parta tvůrců slušný scénář tak vznikne film kterému ani čas nic nesebere s ujetého humoru a výborných dialogů, Jean Reno a Christian Clavier nemají chybu a své role i užívají do sytosti. ()

RipperTM

Návštěvníci jsou pro mě typickou francouzskou komedií. Taková stupidita, až je v konečném důsledku vtipná. Doporučuji se dívat alespoň ve dvou lidech, jelikož samotnému by vám to tak humorné rozhodně nepřipadalo. A ještě bych rád podotknul, že je tento film bez Clavierovi mimické práce a gest prakticky neuskutečnitelný. ()

ZHODNOTITEL

Velice zábavná komedie, která neomrzí. Spousta hlášek a komických situací a hlavně správně ukecaná a uřvaná francouzská komedie. ()

wallax

Pomerne slušná komédia kde Clavier a Reno hrajú dvoch bláznov pochádzajúcich zo starého sveta, ktorí sa ocitli v tom našom modernom. Príjemná komédia aj keď miestami dosť drsná (začiatok filmu nebol až tak humorný). Bohužiaľ ale nesúhlasím s hodnotením. Diel ktorý sa odohráva v amerike mi prišiel oveľa zábavnejší a celkovo lepší. ()

wowylgu313

Moje srdcovka. Tohle je něco co prostě po dobu svého života tradičně jednou za rok zapnu. Za A zbožňuji povedený humor téhle dvojky, za B nevím čím to je ale vždy když rozjedu tuhle sérii Návštěvníků, cítím se klidnější a za C ta zápletka/pointa/příběh je z jistého úhlu neskutečně dokonalá záležitost. Kdyby každý film co dnes vyjde byl aspoň z půlky takový. To by vše bylo hned krásnější. Nebál bych se toho zde dát naferovku 90-95% ... :) ()

spqr

jedna z najlepsich komedii v historii ludstva aj prilahlych galaxii, pokažde ked to pozeram sa smejem stale viac ()

miza

Dobrá komedie plná francouského humoru.Je to po období Bažantů a Sedmé roty další serie. Snad bude i další. ()

aannemer

Skoro dvě hodiny skvělé zábavy. J. Reno přesvědčivě dokazuje, že nemusí nutně být jen drsňákem z thrillerů. ()

xMíšenkax

Tuhle komedii naprosto miluju, dokáže mě rozesmát znovu a znovu...DOKONALÉ, NEZAPOMENUTELNÉ, JINÉ... Christian Clavier, Jean Reno, Valérie Lemercier jsou naprosto úžasný a hlášky typu: "Jseš paranoid, tady se přece na tebe nikdo nedívá" si člověk v hlavě uchová ještě dlouho po :-) ()