Drátěnou košili v pračce nevypereš, aneb současná doba si nedokáže vážit statečných rytířů. Stačilo se jen omylem napít lektvaru namíchaného nepřátelským kouzelníkem a rázem se rytíř Godefroy a jeho sluha Jacquouille (již podle tohoto jména poznají Francouzi, že se jedná o zcela neurozeného člověka) ocitli ve 20. století. Samozřejmě, jak už to ve Francii bývá, našli své potomky, i když zrovna ne na takové úrovni, jakou by si představovali. Šlechta, potomci statečných rytířů, zchudla a v jejím zámku se naopak usídlil potomek vykutálených sluhů, který si jen změnil jméno z posměšného Jacquouille na důstojnějšího Jacquarta. Samozřejmě, že se pán i jeho sluha nejdříve ocitnou v blázinci, ale šlechtická krev se nezapře a Beatrice, jako přímý potomek rytíře Godefroy de Montmirail, se o svého předka postará... Režiséra Jean-Marie Poirého známe především díky jeho vynikající komedii Operace Corned Beef, kde se také objevila trojice komiků, kteří ve Francii patří ke špičce v tomto žánru: Jean Reno, Christian Clavier a herečka s neobyčejným komediálním talentem Valérie Lemercier. V Návštěvnících si je navíc užijeme v dvojrolích předků a potomků. (Česká televize)

Skretule

Moje asi nejoblíbenější role Jeana Rena....a scéna kdy napadnou toho pošťáka v autě je prostě boží. Kopec vtipných hlášek a situací. ()

Chonka

Jeden z nejdokonalejších filmů...od začátku až do konce jsem se náramně smál...! všem vřele doporučuji tuto dokonale herecky obsazenou Francouzskou komedii! :) ()

aranek

Úžasná, nádherná komedie u níž se člověk nenudí. Trošku nostalgické zamyšlení nad středověkem a jeho hodnotami, které jsou v dnešní době tak mile mimo tento svět, na nějž se dobře adaptuje protřelý sluha, ale špatně hrdý rytíř. Vynikající herecké obsazení, výborné dialogy... a hlavně perfektní atmosféra. Ať zhynu jestli ustoupím a nedám pět hvězdiček. ()

RealHonza

Komedie u které jsem se popadal smíchy přes polovinu jejího času. Zbytek času jsem se "jen" smál. Takže komedie jak má být. ()

Ioanne

Vlastě je to hrozná blbost, ale příjemná. Bylo to naprosto bláznivé, šílené. I když to není můj druh humoru, docela jsem se nasmála. ()

LeePriest

Jean Reno a Christian Clavier jsou celkem vtipný a film víceméně zachraňujou. Ostatní herci by za svoje "výkony" měli dostat po hlavně. Film je takový nevyváženy, když byli ti dva hlavní představitelé v koupelně, jejich způsobů mytí jsem se velice bavil. U jiných scének jsem si v duchu říkal, ať už tu trapnou část rychle přeskočí. ()

blekekeke

Je to dobrá komedie. Je to dobrá Francouzská komedie. Je tam i dobrý Jean Reno. Nefalšovaně dobrý sluha Christian Clavier. Je to dobrý :o) ()

ariari

úplná divácka mňamka, na európske pomery skvele doladený príbeh , od kamery, cez scenár, aj ľahkosť stvárnenia postáv, človek sa k nej vráti aj 10 krát v priebehu vekov a vždy vás poteší... skutočne nechápem, kto za povahu jej dokáže niečo vytknúť, že je to za jeden bod??? ()

Enzo555

Poklad francúzskej kinematografie! Ide z neho veľa zemitosti, človečiny, rozhľadenosti, spravodlivosti a dobroty. Krásny šťavnatý český dabing.Tento typ humoru v US komédiách nikdy nebude ()

Merenre

Ne, že by to bylo nějak vtipné, zasmál jsem se asi jednou, ale je to prostě správná taškařice po evropsku, která se s tím moc nesere. Obsazení je navíc absolutně dokonalé a celé je to takové nádherně nenuceně jadrné. ()

sahier

nemám pochopenie pre tento štýl humoru , tak že pre mňa bezhraničná nuda a faktom je , že som sa ani raz nezasmiala ()

1Evica1

Dnes sa človek už tak nezabaví na komédiach typu návštevnici keď si chlapík umýva tvár v záchodovej mise alebo vyleje všetko do vane čo nájde v kúpelni a následne sa okúpal. Jean Reno ako nezabudnuteľný gróf Gotfrue je to film s môjho detstva na ktorom sa zabávala a keď si ho pozriem aj teraz vždy sa pobavím. ()

LencaN

Svérázný francouzský humor, který ne každému zrovna sedne. I já měla ze začátku problémy, ale jak jsem si zvykla a pochopila tón toho všeho, tak jako by mi spadl kámen ze srdce, že se i mě takhle filmová klasika líbí. O hercích se nemá cenu bavit, všichni boží. Nejvíc mě ale bavila hraběnka Beatrice, to byly hlody, paráda, k tomu vykulené oči a omluvný pohled, když ti dva něco provedli. ()

RyonMathrin

Častý námět cestování v čase, ovšem originálně zpracovaný se specifickým smyslem pro humor. Prošpikováno hláškami, takříkajíc tam není hluché místo. Hlavní myšlenka, střet dob temného středověku a 20. století s nepoměrně odlišnými prioritami je základem pro plno absurdních a humorných scének. Český dabing je výborný, podle mého ještě vylepšil původní francouzské znění, čeština je prostě barvitější a věřím, že překladatelé si vychutnali vytváření jakoby staré mluvy. Ch. Clavier, kterému role perfektně sedla, takříkajíc táhne celý film. Jeho grimasy, hlášky a herecký projev jsou prostě výborné, zvlášť když se v budoucnu potká se svým pra-pra-potomkem, který je mu navlas podobný (samozřejmě dvojrole), a který má naprosto jiné chování a způsoby. Clavierovu situační komiku perfektně doplňuje J.Reno, který se v roli drsného rytíře také našel (evidentně, jinak by film neměl ještě 3 další pokračování, které z námětu těží a vyždímávají z něj vše, co jde). Podle mě nejlepší scénky : Scéna z koupelny: „Pojď, nanes na mě masti"... Setkání s poštovním autem: „Saracén, pane!"... Jacquouille pomáhající hasičům: „Zařízněte vodu!" ... atd. Je jich mnoho. Za sebe hodnotím 95%. Všem doporučuji, nebudete se nudit. ()