Lee se vrací z psychiatrické léčebny, kam ji rodina umístila kvůli sklonům k sebeubližování. Dívka si najde práci u advokáta Edwarda Greye a odhodlaně bojuje s haldou kancelářských povinností. Když poprvé dostane od šéfa výprask za špatně napsaný dopis, její zjihlé srdce si uvědomí, že On je ten nejlepší. Od té doby se pro oba stane práce zdrojem skvělých potěšení - Grey vynálezavě trestá a Lee blaženě trpí. O mladou ženu však nepokrytě usiluje její přítel Peter. Zvítězí "láska" nebo chladný rozum? (oficiální text distributora)

fisikk

Film o tom, jak k sobě našli cestu dva zvrácení lidé mě opravdu dostal! Líbil se mi od začátku do konce. Nic bych neměnila. ()

Rockerman

Když se na jednom pracovišti setkají dva lidé s různými sexuálními úchylkami, co z toho může vzniknout? Podle tohoto příběhu i jeden nekonvenční vztah, který se promění v lásku. Mám rád takové filmy o "nenormálních" lidech, které jsou také "nenormálně" natočené. Dobrý film, který však mohl být ještě lepší. Chvílemi to byla trochu nuda, ale celkově jsem spokojen a dávám 3 a půl * = 70% ()

Puol

Taká menej typická červená knižnica a vzhľadom na námet veľmi vkusne natočená. Zaujímavý výkon Maggie Gyllenhaal. ()

hazaba

Ve své době to musel být hodně dobrý film, ale s odstupem času mi zas až tak výjimečný nepřišel. Maggie Gyllenhaal byla skvělá, bohužel James Spader se podle mě do role vůbec nehodil a přišel mi nemastný/neslaný. Za jedno shlédnutí stojí, ale k zapamatování to není. ()

anatheman

Nevím, zda bych Sekretářku nazval komedií. Zkrátka to bylo tak nějak příjemně perverzní. :-) Jinak tedy slabší 4*. Trochu zklamalo finále, asi jsem po těch všech zobrazovaných úchylnostech čekal nějaké brutálnější vyvrcholení (ach ty dvojsmysly). Celkově jde o film, co rozhodně nenudí, má přijatelnou stopáž a famózní ústřední hereckou dvojici. Už asi taky chápu Rachel (M. Gyllenhaal), proč se v Temném rytíři Jokera až tak moc nebála a že se od jeho kumpánů nechala i v klídku spoutat. :-) ()

Evander

Vynikající herecký výkon Maggie Gyllenhaal v jinak silně podprůměrném filmu. Za vidění tento počin rozhodně nestojí. 50% ()

dainio

Hodně zajímavý film. Musím uznat, že James Spader předvádí o hodně lepší výkon, než ve filmu Sex instruktor. ()

Yomega

Naprosto každá postava, která se objeví ve filmu má nějakou úchylku. To už samo o sobě o něčem svědčí. Nemohu říct, že se mě Sekretářka líbila. Mohu s určitostí říct, že už si to nikdy nepustím. Přesto nelituji času, už jen kvůli naprosto skvělé Maggie Gyllenhaal, které zdatně sekunduje James Spader. Celou dobu se film snaží být zajímavý a to se mu i celkem daří, konec je naproti tomu jak studená sprcha, která ke zbytku příběhu jaksi nepasuje. Třešničkou na dortu je Jeremy Davies, který předvádí své typické „zhulené“ herectví s šeptáním, pomalými pohyby a rozmáchlými gesty rukama, zkrátka další „divnej“ do početné sestavičky magorů (vrcholu dosáhly jeho kreace v Temném úsvitu). U mě je to někde na pomezí dvou a tří, ale díky závěru se přikloním ke dvěma hvězdičkám. ()

Rara-avis

Jsem úplně nadšená, nečekala jsem, že se mi to bude až tolik líbit. Ústřední dvojice výborná, skvěle sehraná, příběh netradiční, spousta zajímavých a vtipných situací... radost pohledět :) ()

HermyJane

Pro mě neuvěřitelná pecka! Něco tak emotivního jsem už delší dobu neviděla. No a kdo by si po tomhle neoblíbil Maggie Gyllenhaal?? Není jiná možnost, jak plné hodnocení. ()

Jeand´Boa

Věru netradičně pojatá romantická komedie...Gyllehaalová hraje věru uvěřitelně mírně vyšinutou slečnu se zvláštní zálibou, ale Spader, ten je skvělý. Každou jeho proměnu nálad, zvládnutí i nezvládnutí sebeovládání na něm každý vidí...Jak říkám, nadprůměrný "slaďák"... ()

shereen

Dokoukala jsem...a hned si to dam jeste jednou. Po shlednuti Bitter Moon jsem rada, ze existuje film, ktery k tematu S-M nepristupuje jako k vazne psychiatricke diagnoze. Jinak uz tu bylo vse receno...hudba, herci atd. proste dobry. ()

jsemzuzu

Zařazuji do mého žebříčku NEJ filmů ;) nechápu, kde jsem udělala chybu, že mi tohle tak dlouho unikalo :) naprosto skvěle ironické a s nadhledem natočené zobrazení SM vztahu a submisivní a dominantní role... královsky jsem se bavila :) a Maggie Gyllenhaal podala oscarový výkon ;) ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti