Mejdan se v tomto ostrém dramatu stává metaforou promarněných životů hrstky mladých hipsterů. Povaleč Syd se ani po několika měsících nedokázal vyrovnat s tím, že ho opustila přítelkyně London. Když se jednou probere k vědomí během nekonečného maratónu večírků, kamarádka mu řekne, že se London chystá odstěhovat do Los Angeles s novým přítelem. Ačkoli ho nikdo nepozval, rozhodne se Syd vyrazit na velký rozlučkový mejdan a promluvit si s ní dřív, než mu navždy zmizí z očí. A nejen o tom, proč jí nikdy nedokázal říci, že ji miluje. Vezme si s sebou jako podporu Batemana, který mu právě přinesl novou dávku drogy. Popíjejí, šňupají kokain a vedou nekonečné hovory o lásce, citové bolesti, hledání smyslu života i boha, ale většinou o sexu. Když dorazí London, sedí Syd dál v koupelně a povídá, takže ho nakonec Bateman musí téměř donutit, aby za ní šel. Po zpočátku rozpačitém setkání se Syd a London rozhodnou odejít, aby si promluvili v soukromí. Což bude mnohem obtížnější a divočejší, než by se mohlo zdát. (HBO Europe)

petero

Hlavný hrdina, práve húliaci trávu, sa dozvie že jeho bývalá láska, ktorú ešte stále miluje London (Jessica Biel), odchádza z mesta nadobro a usporiadala párty, na ktorú nebol pozvaný. A tak trošku dosť rozčúlený sa zastaví v bare pre nejaký koks od bankového úradníka (Jason Statham), zoberie ho so sebou na tú oslavu, na pár hodín sa zavrú na hajzloch kde vyšňupú poriadne dlhé lajny až sú úplne na sračky, a nastupujú dialógy pod vplyvom drog, ktoré sú v podaní Stathama a jeho prízvuku zábavné. Nečakať nijakú pecku, polovica deja sa odohrá na už spomínaných toaletách, veľkosti priemernej obývačky so zrkadlovou stenou – práca s kamerou musela byť celkom zaujímavá. ()

Xmilden

Statham s Evansem plkají o svých promarněných láskách, u toho klopí z flašky a šňupou kokain. Ten o kom se tady prakticky neustále mluví je Jessica Biel. 55% ()

nunka

...pre tích, ktorí sa dajú rovnako ako aj ja nachytať názvom filmu...London neznamená Londýn ani dej filmu sa v ňom neodohráva:)...je to film o vzťahoch, kde London ako prototyp ženskej, ktorá sa neuspokojí s tým, čo má a Syde, pre ktorého je verbalizovanie citových pohnútok since fiction riešia samých seba, svoj vzťah, ktorý možno nebol založený na tom, na čom mal byť..bolo komické sledovať prepojenosť a plynulý prechod najklišovitejších cukrových formuliek do intelektuálnych žvástov, ktoré chvíľami mali čo do seba..aj keď sa drvivá väčšina filmu odohrávala v jednej kúpelni, kde si každý chodil po dávku koksu (čo ma nesmierne rozčuľovalo), zapôsobilo na mňa mnoho iných momentov, ktoré prehlušili všetky klišé a priehladné pasáže...koniec koncov v celku vydarené,v mojich očiach nadpriemerný štandard zo skupiny romantických drám a oddychových filmov (3,6/5) ()

Pepinec

Složení: dva labilní muži, dvě prostoduché ženy, jedna koupelna, a tuna koksu na van Goghově uchu. Zabaleno do vulgárního filosofování o lásce, sadomaso hrátkách nebo impotenci, vlastenecky pojmenováno. Uchovávejte v suchu a chladu, aplikujte pouze v případech, kdy máte pocit, že nikdo na světě v sobě nemůže mít větší bolest než vy... ()

playboxguest

Dva chlapíci si zalezou na záchod a nad zásobičkou koksu konverzují o tom, jak si posrali vztah s tou svojí vyvolenou. A chvílema je docela zábavné je poslouchat. ()

petaspur

London opustila Syda. Není se čemu divit, protože Syd je pouze afektovaný zfetovaný hezounek přesvědčený o tom, že spapal veškerou moudrost světa. Taky přitom všechny (hlavně London) neustále uráží a velmi nepříjemným způsobem na ni žárlí. Syd se však půl roku po rozchodu vetře na rozlučkový večírek s London a ona mu (mezi neustálým otravným mluvením šňupající mládeže) dá (proooč?) druhou šanci. Kdyby v této blbosti nehrál impotentní Jason Staham (používající evidentně účinný prostředek pro růst vlasů), tak bych to ani nedokoukal. ()

IQ Tiqe

Konverzačka dvou týpků z jednoho dne, prakticky z jedné párty, o tom, jak si každá z nich dojebal vztah. Drogy, pěkný holky, Jessica Biel, Isla Fisher s úžasným přízvukem, Jason Statham, když měl ještě vlasy. Pohoda jazz. Vadila mi režisérsky nezvládnutá hádka - to bylop moc umělý. # [viděno: monitor, 2.0->5.1] # příběh 6 | hudba 6 | humor 0 | akce 1 | napětí 0 | pustil bych si znovu 5 ()

Smok

Milujem tieto "hlbokomyseľné" hlášky a rozjímanie nad zmyslom vesmíru hlavných postáv pri rozpálenom jointe, potiažne lajne koksu. Väčšinou potom z ľudí vychádzajú "veľké pravdy", nad ktorými sa divák vynikajúco zabaví. Tu sa to navyše celé dialo na luxusnom hajzli o veľkosti mojej obývačky, takže celá tá nespokojnosť so samým sebou a životná znudenosť každej z postáv vyznievala ešte absurdnejšie. ()

cukorek

Pre tento starší film som sa rozhodol preto, aby som si doplnil moju filmotéku s Jasonom Stathamom. A stálo to zato, pretože Chris Evans, Jessica Biel a Jason Statham vytvorili drámu o osude dvoch mužov, ktorým nevyšli vzťahy s milovanými ženami tak podarene, že na to tak skoro nezabudnem. Všetko tu klapalo ako hodinky, prelínanie deja, dramatické okamihy (vyostrenie situácie, keď nazlostení Bateman vyšplechne do Sydovej tváre svoju tragédiu, že je impotent, atď.), vtipné prejavy (dialóg, keď Syd hovorí o priateľke, že má chlapa s 26,5 cm vtákom a Bateman mu odpovie nemohla to zaokrúhliť smerom nadol, atď.). Nechýbala ani malá osviežujúca akčná scéna s v ktorej Bateman (Jason Statham) rozdal zopár trefných úderov. Bolo tam mnoho dobrých hlášok a aj skutočne dobre vykreslených situácií z partnerského života muža a ženy. A nemôžem zabudnúť na pokus s ryžou ako dôkaz o "existencii boha". 90 % ()

klerik

Vzťahová konverzačka. Poňatá trochu modernejšie (drogy, nadávky). Občas mi to pripomenulo CLOSER. Miestami to zaškrípe, ale inak to super odsýpa a mne sa to dosť páčilo. Herecké výkony fajn, Statham pripomína, že začínal ukecanými Ritchieovkami, až potom začal mlátiť ľudí. Trochu viac vyšperkovať scenár a je to skvelé. Dávam 4, aby bolo jasné, že aj napriek drobnostiam ide o vydarený film... ()

Chrustyn

Ze začátku slabé a nevýrazné, ale z přibývajícími minutami, překvapivě zajímavé drama o vzpomínkách na jeden opravdu divoký vztah. ()

Arsenal83

Suprové herecké obsadenie, no v narkotickej klíme psychicky nevyrovnaných jedincov mi filozofické reči vôbec nepasovali, hlavne keď padajú niekde na hajzli. Film o ľuďoch odtrhnutých od reality, také sa ale točia vo veľkom, pretože naozaj tie filmy ponúkajú život postáv, ktorý sa stane tak jednému zo 100 000 divákov. Šňupácke intelektuality pre emocionálne disbalansovaných a na Evansa sa fakt až pozerať nedalo, ako to nedával. ()

Dr.film

Slušné konverzační drama. Dva cizince spojí kokainová lajna, aby jeden druhému otevřel svou třináctou komnatu. Svým způsobem osobité, avšak celé to jede na moc malém písečku, což mi potvrdili i flashbacky, které jsou spíše do počtu (Batemanuv sado-maso salon je však určitým způsobem delikátní). Celkově vše vyvažuje rozumná stopáž, kdy při tom nekonečném šňupání a postupném odhalování pravd vše moc příjemně odsípá. ()

MM11

London, aneb příjemné nahlížení do soukromí druhých. Zkuste si představit, že koukáte klíčovou dírkou do centra dění, kde se to zrovna příjemně překlápí. Vidíte a slyšíte všechno. K tomu všemu je dojem autentičnosti velice silný a umocněný nervní těkavou kamerou, která jakoby stále nevěděla kam se postavit. Žádný div, že se dozvíte i mnohé pikanterie s nimiž by se na světlo normálně nešlo. Jestli Vám na jazyku letí výraz šmírování nebudete daleko od pravdy. Příběh o snaze naposledy získat bývalou zpět se pomocí retrospektiv vrací k jádru vztahu naštěstí jen velice opatrně a věří spíš osvědčeným přátelským dialogům v zákulisí. Je to vybrnkávání variace "co by, kdyby" s nutnou náloží peprných historek. V tom vede výtečný Jason Statham, který odhodil koženost Kurýra a je bavičem filmu. Na druhou stranu ani Chris Evans není marný a Jessica Biel dokazuje, že je vhodná i na podstatnější party než je ten v kapesníkovém Sedmém nebi. Dějiny filmu budou psát jiné kousky, to uznávám. Ale nebýt alibistického konce, šlo by se hodně nad průměr. ()

eraserhead666

Že Evans zvládá vážné role, mě přesvědčil již ve Velkém daru, že Biel dává vážné role jsem nikdy nepochyboval. Jen ten filosofující Statham s vlasy mi prostě nesedí. Vypadá a působí fakt divně. Takový divadelní, tedy ukecaný, příběh o jednom hrozném debilovi. je to vlastně jen série rozhovorů různých postav, ale místy docela zajímavých rozhovorů. Tenhle film vám ukáže dvě věci: 1) Odůvodnění, proč lidi berou drogy - protože melou hrozné kraviny a jsou idioti, přesně jako hlavní hrdina Syd a 2) Božské nohy Jessicy Biel. ()

claudel

Jason Statham v netradiční roli, i když si menší akční kousek střihnre. Naprosto originální nápad, že hlavní hrdina si téměř celý film povídá na pánské toaletě právě s postavou, kterou hraje Jason Statham a vypráví mu o své životní lásce London. Ostatně Chris Evans mě taky hodně překvapil po Fantastické čtyřce a Perferktním skóre jako potetovaný feťák. Rozhodně to není film pro většinové publikum, spíše tak do nějakého malého kina v rámci filmového klubu. ()

Terva

Ne, není to Historka z podsvětí, ale je to svým dialogem celkem podobné. CITÁT - Ještě se vídáš s London?......... To jen pro začátek, aby bylo jasno, že London je sice město, ale tady je to dívka. Jason Statham, sex, drogy, a Rock"n"Roll. Jo a taky smysluplné dialogy. CITÁT - Ono to je o slovech!!!......... Víte co to je koprofílie a infaltalismus? Tak opatrně s jídlem a pitím okolo 29 minuty. CITÁT - Přibarvená romantická verze......... Sid (Chris Evans) je idiot, Bateman (Jason Statham) je mecenáš a není dealer a London (Jessica Biel) je mrcha a nebo možná chuděrka - to je na vás. CITÁT - Není důvod se rozčilovat........ Konec je zvláštní a vlastně mě nepřekvapil. ()

DEXTER099

Film mě nadchl.Asi stačí říct jen film ze života o životě a lásce bez příkras.To vystihuje vše.Herci naprosto přesvědčivý.Sám to znám ze svého života.Takže 85 % a pět hvězd. ()