Final Fantasy VII: Advent Children

• Japonsko Final Fantasy VII: Advent Children (více)

Dva roky uplynuly od chvíle, kdy se trosky Midgaru staly svědectvím obětí přineseným za nastolení míru. Svět však bude brzy čelit nové hrozbě. Rychle se šíří záhadná choroba. Staří nepřátelé jsou znovu na nohou. A Cloud, který opustil život hrdiny a chtěl žít v samotě, se jim musí ještě jednou postavit...

Velkolepý celovečerní film zpracovaný s absolutním mistrovstvím! Film je pokračováním dějové linie mimořádně úspěšné hry Final Fantasy VII pro PlayStation. (oficiální text distributora)

The_God

Jestli chcete vědět, jak to dopadne, když se conceptu rytířů Jedi chopí japonci, tak si pusťte tenhle film. Je to mnohem lepší než Esence života, bitvy jsou tu mnohem epičtější a příběh chytlavější. Sice jsem se do toho nepohroužil jako např. u Sedm a jiných filmů, ale zcela lhostejným mě to taky nenechalo. A rozhodně grafická stránka je také lepší. ()

martyxa

Final Fantasy - Advent children. Tak to je film, na který jen tak nezapomenu. Hru jsem sice nikdy nehrála, nocméně polde mého to k pochopení filmu nepotřebuji. Je pravda, že jsem se v ději občas ztrácela, ale po vyhledání dalších informací se to pěkně skládalo v jeden celek. Co mne ae zaujalo nejvíc, spou s příbhem samozřejmně nelze opominou výbornou grafiku, která mě dostala, a akční scény, které ožná nejsou pro někoho úchvatné, ale pro mě v tomto prostředí a ději naprosto bezkonkureční. V animovaných vantassy naprostá špička, taky kvůli prospracovanosti psychiky jednotlivých postav, a propracovanosti vůbec všech detailů, at už v podobě propracovaných pohybu či detailů obličeje. A pak, je to pro mě tak trochu srdcovka, bohužel, kvůli hlavni posavě, ale myslí, že nejde první. Dávam 5 hvězdiček, je to film, který nemá obdoby. ()

vofo

Pro fanousky puvodni hry FF VII je tento sequel rajem na zemi. Naprosto prefektni oziveni postav, nenucene pokracovani deje a lehka nostalgie. Pecka ve vsech smerech. ()

spock76

Není to pro lidi kteří hru neznají. Pro nás, kteří považujeme FF7 za nejlepší hru všech dob i v době PS4, je to povinnost. Přesně tohle jsme chtěli vědět... Důstojné pokračování... ()

kolly13

Přes úvodní zasvěcující entrée je to chaos říznutý přehnanou akcí a posypaný jako že kultovní hudbou. Aspiruje to na vyšší dívčí, ale nezná jednolitou strukturu ani finalizující scénář. A ta nuda, to je zabiják třetí hvězdy. ()

Trebus

Vizuálně naprasto strhující film, který ovšem pro mě měl jednu podstatnou chybu: vůbec jsem nepochopil jeho děj a o co v něm vlastně šlo. Proto 3* za grafické zpracování a dobrý soundtrack. ()

Jardys88

Tato animace se mi vůbec nelíbí...div jsem z toho nedostal epileptický záchvat.....jako první jsem viděl Esency života a ta se mi opravdu líbila....i velmi příjemná a zároveň hodně futuristická animace...navíc u tohoto filmu mě nudily monstrozní meče větší než osobní automobil.....hru jsem nehrál....podívat se na to dá ()

LooX

Konečně pravá Final Fantasy!!Jeden z nejlepších a nejúspěšnějších dílů herní série,převedený na filmový materiál.Úžasná podívaná. ()

Woyczek

Děti příchodu jsou totální nářez od začátku až do konce. Buď se hlavní postavy řežou na život a na smrt, nebo podnikají šílené honičky. Dokonce jsem si z něj odnesl i několik vážných námětů k zamyšlení. Japonskou kulturu mám velice rád a tenhle film je jen důkazem, že má něco do sebe. ()

PEPR

Hru neznám, ale po esenci života jsem se na tento film docela těšil. No jsem z něho dost zklamaný. Dvě hvězdičky jsou za animaci, i když některé radši nevidět. Animace postav, zvláště detaily by zasloužili alespoň 6 hvězdiček, avšak animace davu, prostor, aut se vůbec nepovedly. A co se týče děje. Příznám se, že jsem celou dobu chápal, co je podstatou filmu. A bohužel jsem to do teď stále nepochopil.... ()

erazmus

Před shlédnutím tohoto filmu by mělo být upozornění, že pokud jste nehráli hru nebo alespoň nečetli něco o příběhu a světě FF VII, přijdete asi tak o polovinu zážitku. Já ji nehrál, ale něco jsem si přečetl, a i vzhledem k tomu jsem některé scény nechápal, jiné mi přišli jako z jiného filmu a celkově jsem měl pocit, že mi něco uniká, nějaká vyšší myšlenka nebo pointa. Je to škoda, protože i přes velmi zajímavý svět, pěknou animaci a hudbu, která neurazila, dokonce ze začátku mile překvapila (např. klavírní koncert při souboji Tifi), musím dát tři hvězdičky. ()

divi7

Jako opravdový skalní fanda a hráč série Final Fantasy musím poděkovat Tetsuya Nomurovi, Takeshimu Nozueovi a samozřejmě Square Enixu. Tenhle snímek je modlou pro všechny, kteří kdy s velkým nadšením a vervou opakovaně zavítali, nebo se stále vrací do světa Final Fantasy. O hře psát nebudu, jelikož by to bylo na dlouhé vyprávění a tahle stránka se věnuje filmu, i když v případě tohoto snímku je škoda neříct si něco o samotné hře. Ať už filmový laik, nebo znalý kritik viděl tento film, bez hraní herní předlohy nemá šanci jej pochopit. Gigantický svět fenoménu Final Fantasy se začal pořádně rodit od revolučního VII. dílu.Příběh vždy předčil samotnou hru. Každému dílu FF bylo doposud přiděleno hodnocení 10 z 10. Pokud jste milovníky fantasy RPG adventur, tenhle klenot nesmí doma chybět. Film se odehrává dva roky po poražení obávaného záporáka Sephirota. Nemoc zvaná Geostigma se šíří rychle a jediný kdo může zastavit nástupce Sephirota není nikdo jiný, než hrdina Claude. Ačkoliv se příběh točí hlavně kolem Sephirotova nástupce a náš hrdina je někde v pozadí, ke konci filmu si ho užijeme až moc. Finální souboj je dokonalý stejně jako originální soundtrack. FFVII není pokračováním esence života. Je to přímé navázání na legendu ( revoluční VII. díl ). Proto se na začátku filmu objeví vzkaz všem fandům: "Vítejte zpět." V kostce: Neznalci herní předlohy film nepochopí pro ty je tu Esence života, ale hráči a fandové ságy FF si Advent children zamilují. ()

SpeedyL

Asi mám v hlavě problém nebo moje fantazie už zestárla... Motorky jezdí dopředu a dozadu zároveň, meč se skládá z více mečů, které mají držáky v motorce a v letu mne zrychlují lidé, kteří stojí ve vzduchu. No, jak to shrnout - asi tento film není pro průměrného diváka. Je to vizuální pastva pro oči, která přesahuje hranice fantazie, ale chtít z filmu něco pochopit - to se mi nepovedlo (na rozdíl od Esence života, která má i smysluplnou pointu). Další Final Fantasy už si pro jistotu pouštět nebudu - 60%. ()

joklik12

Tak ako myslím si ze to bol dost dobry zazitok plno akcie uzastne spracovanie v celku dobry dej a somozrejme happy end takze doporucujem kazdemu kto ma rad kreslene filmy a kto hral tuto hru have a nice day :D ()

Ziziky

Advent Children stojí jako film osamoceně, ale sám o sobě Vám nic nepoví. Pokud ovšem máte na kontě hru FF7 (moje srdcovka spolu s Falloutem 2 a nejspíše NEJ RPG na planetě) tak z něj budete nadšeni. Nastavení příběhu dává smysl, vše skvěle uzavírá a doplňuje, Behemoth a vůbec celá grafika je perfektní i na dnešní měřítka (huh, už je to šest let od vydání!) a souboje jsou lahoda. Japonci prostě umí vměstnat hloubku, smysl a příběh i do kusu, který by - pod taktovkou hollywoodu a v duchu blockbusterů - vydal na jakštakš koukatelné béčko. Pokud znáte hru a učarovala Vám, div u filmu nebudete tlačit slzu dojetím. Pokud hru neznáte, tak Vás příběh mine, nemáte moc šanci pobrat proč, kdo a vlastně co a užijete si příjemnou a krásně udělanou animovanou rubačku. ()

Sherman.X

Rozvleklý animák. Tak by Advent Children označila velká část diváků. Co k tomu mohu říct pro začátek já? Že už jsem jej viděl osmkrát. Kdo hrál sérii Final Fantasy, pro něj je Advent Children takřka povinností... ostatní můžou zaujmout vytříbený obraz, vynikající hudební pozadí a příběh, který není nemožné pochopit, i když jste nehráli žádnou hru s tématikou světa Final Fantasy. Pomalé posouvání děje se střídá s dynamickou akcí a již zmíněné grafické hody - opravdu pastva pro diváka, jenž je trpělivý. Jestliže film hodnotím plným počtem bodů, pak soundtrack musím ještě bod přidat - sedí k filmu jak ulitý a i díky němu jsem film kvůli určitým pasážím dokresleným podmanivou hudbou viděl kdysi tolikrát během dvou měsíců. ()

Andy.222

Když jsem se začal dívat byl jsem naprosto rozpolcen mezi dvě části z nichž jedna si užívala naprosto úchvatnou scenérii a druhá se snažila odpovědět na otázky : "Sakra o co tam jde?" "Co jsou sakra ty postavy teda zač? Mutanti, půlmimozemšťani nebo co?" "Co jsou sakra zač ty kuličky, co jsi rvou do ruky?" "Ta ženská je Cloudova ségra, kamarádka nebo spolu chrápou nebo co?" "Jak se sakra ten borec mohl proměnit na toho hlavního záporáka?" Po nějaké době jsem se však rozhodl naprosto kapitulovat na snahu pochopit o co tam jde, protože mi došlo, že se odpovědí nedočkám. Ale ne že by to "až tak moc" vadilo. Ta vizuální podívaná, naprosto úchvatné souboje na kterých je celý snímek postaven by dokázaly utáhnout i čtvrtiřadý příběh a tady přestože jej nechápete máte celou dobu pocit, že postavy "VÍ" proč dělají to co dělají a to je taky důležité. Přesto mi tam vadila jedna drobnost, která je poslední dobou ve spoustě filmů, takže si skoro říkám, že se jedná o jakousi nakažlivou chudokrevnost - když Cloudovi propíchnete rameno mečem, nejenže z něho téměř neteče krev, ale ani jeho vesta nejeví známky poškození. Ale co, snad se na to časem najde lék. Každopádně, všem kdo mají rádi souboje šermířských mistrů, které se táhnou několik dlouhých (desítek?) minut, tento film mohu jen doporučit. ()

Honzissis

Atmosférou a vizuálním provedením dokonalé... příběhově gulášoidní a člověk si to musí postupně srovnávat v palici... jinak ale pěkné 70% ()