Final Fantasy VII: Advent Children

• Japonsko Final Fantasy VII: Advent Children (více)

Dva roky uplynuly od chvíle, kdy se trosky Midgaru staly svědectvím obětí přineseným za nastolení míru. Svět však bude brzy čelit nové hrozbě. Rychle se šíří záhadná choroba. Staří nepřátelé jsou znovu na nohou. A Cloud, který opustil život hrdiny a chtěl žít v samotě, se jim musí ještě jednou postavit...

Velkolepý celovečerní film zpracovaný s absolutním mistrovstvím! Film je pokračováním dějové linie mimořádně úspěšné hry Final Fantasy VII pro PlayStation. (oficiální text distributora)

pekas

Tak na tomto filmu mě naprosto uchvátil hudební doprovod a zvuky - hned od prvních sekund čistá krásná sytá radost. Na rozdíl od FF:Esence života je tu i zajímavější děj, víc postav a lepší animace. Ačkoliv sérii Final Fantasy vůbec neznám, úplně zásadní problém to nebyl, abych si děj filmu vychutnal. Takže celkem parádní záležitost, nemám co vytknout. 90% ()

Amadeo

Toto je anime , ktoré do krvi doslova vlialo esenciu života. Po skromných začiatkoch predchádzajúcej FF: Esencia života sa v tomto diely krv rozprúdila s ešte väčšou silou. Geniálna grafika, nádherná hudba, postavy, ktoré si zamilujete. Vrchní padouch na jedničku. Postkatastrofická atmosféra, ktorú by závidel nie jeden americký trhák. Zaujímavý dej, ktorý trochu pokulháva na pochopení o čom to vlastne je, hlavne pre tých , ktorí FF nepoznajú. Čo dodať ? Klobúk dolu pred Vami pán Nomura. ()

Baki

Och ano, toto audio-vizualni neco se mi opravdu libilo. Nektere sceny si proste nekdy jen tak prehravam porad a porad do kolecka (souboj v kostele) protoze v tom vidim opravdovy koncert ... proste krasa. A kdybych vedel o cem to vlastne bylo, dal bych tech bodu este vice :)) ()

koudi

Tak to byla perfektní záležitost, jak po vizuální stránce přes bojové scény až k samotnému příběhu. Sice jsem našel jen takové ubohé titulky, ale snažil jsem se trochu si to překládat a myslím, že jsem to i nakonec pochopil. Japonci prostě umí to se musí nechat. U jejich animáků se mi líbí i hluboké myšlenky, které film doprovází. Sice se skrývají v rychlém ději, ale každý si přijde na své. A ještě musím vyzdvihnout perfektní hudební doprovod. ()

Soubi

Uau, prostě uau. Trefa do mé představy o technicky bravurně zvládnutém japonském anime, opírající se o základ PS her - Final fantasy. Atmosféra, postavy, bitky se všemožnými zbraněmi, to vše zde je. Pouze příběh je trošku v pozadí, nicméně pokud aspoň trošku dáváte pozor, lehce ho pochopíte (hru jsem nikdy nehrál). Pro někoho málo, pro někoho vše, co si kdy přál :D 90% ()

xxlch

Vypravte se ještě jednou a moc u toho nepřemýšlejte.Skutečně perfektní grafika a celkem poutavý příběh.Fantasy je prostě fantasy.Hry tohoto typu nehraji ale filmy úplně postačí. ()

Tuniak DF

Budem krutý (keď si tak čítam ostatné komentáre)... Film som si pozrel, lebo tu má 80%... neviem presne za čo? Grafika je fajn, naozaj krásna nádherná, ale to nestačí. To majú aj počítačové hry, čím vlastne tento film je... NEskutočne DLHÉ scénky bojov, lietačiek, nahánačiek, akoby nejaký veľký geek sedel za počítačom a mi sa na to dívali... a to mňa nebaví. To potom vydajme film DOOM 2 alebo FIFA 2010... myšlienka filmu tu ani moc nie je, ak je tak zakódovaná pre fandov FF (čo ja nie som). Nomura je možno skvelý počítačový mág, ale pri tom nech ostane, nech robí videá do hier, nie filmy... PS: Možno by som dal hviezdičku za grafiku, ale hudba bola tak otrasná a rušivá, že som aj od tej jedinej upustil.UPDATE: Dozvedel som sa, že film je určený len pre istú škálu publika, tým pádom hodnotit tento film nie je z mojej strany správne - hodnotienie som zrušil, a komentár nechám, ale len pre tých, čo by film chceli vidieť a NEpatria do tejto škály ľudí :-) ()

Toustovač

O herní předloze vím akorát to, že existuje, takže se mi nehodnotí nejlépe. Celý film je opravdu hodně "herní" - vizuální stránka, akce a její fyzika, postavy (a jejich "fyzika":)) nebo prezentace příběhu (tam bych měl výhrad asi nejvíce). Přišlo mi, že se vlastně nevypráví děj, ale jenom se za sebe skládají ingamová videa. Trochu závidím znalcům a fanouškům, kteří si to určitě užili mnohem víc. ()

Lexis

Jsem na tom podobně jako Jossie. Uchvátila mě překrásná grafika, zpracování a hudba. Bohužel jako absolutní neznalec série FF jsem se sotva zorientovala i ve zkráceném úvodu no a jakákoli minulost postav zůstala skrytá za scénou... Nicméně vážně nemůžu jinak, než hodnotit takto. Za užasnou grafiku postapokaliptického světa a skoro "živých" postav si 4 hvězdy zaslouží ()

Metalicum

Vlastně jsem vůbec nepochopil, o co tam de, ale je tak neskutečně krásné a efektní, žemi to ve výsledku zas až tak nevadilo. 80% ()

Vanguard77

Tenhle film není moc na jedno zkouknutí, a rozhodně doporučuji director's cut verzi s japonským zvukem, zvláštěpak pokud neznáte alespoň trochu příběh herního Final Fantasy VII. Pokud ale filmu dopřejete zaslouženou pozornost a koluje Vám v žilách alespoň trochu z Japonce, potom pro Vás bude Advent Children úžasným zážitkem. Animace je vynikající, hudba podmanivá a prostupující a celková atmosféra Vás nakonec vtáhne a nepustí. ()

Pochtli

Zas jeden těžce nadhodnocený film. Kdosi s kýmsi tady kvůli čemusi bojuje s nesmyslnými zbraněmi a s pofiderním poletováním a div ne i s nezranitelností. Scifi/fantasy mám rád, ale musí mít alespoň trochu hlavu a patu, ne změt rubajících se postaviček.. ()

Vykuk

Pro ty co neznají hru to je asi jeden velký nepřehledný zmatek bez děje:) Pro ty co vědí, je to pecka. Víc takových kousků, ne jen ze světa Final Fantasy. Kdo má pořád koukat na doby ledové, Šreky a jiné ptákoviny, nic proti, mám rád i tyto pohádky, ale uvítal bych další snímky inspirované hrami a nehrané lidmi. ()

pOne

Jedna hvězdička za perfektní hubu. Druhá za perfektní grafickou stránku věci. Z mé strany všechna pozitiva... ()