Iluzionista, který si dal umělecké jméno Eisenheim se narodil jako syn truhláře. V dětství se potkal s kouzelníkem, který ho naučil pár triků a ovlivnil tím jeho celý život. Jako mladý chlapec se seznámil s vévodkyní Sophií a zamilovali se do sebe. Vzhledem k rozdílnému původu obou mladých lidí, nebylo jejich lásce přáno a Eisenheim utekl z domova, aby si zachránil život. Asi po patnácti letech, kdy se živil jako velmi úspěšný iluzionista se vrací z cest po světě do Vídně. O jeho představení je velký zájem a jednoho večera se dostaví i korunní princ Leopold se svou snoubenkou Sophie von Teschen. Sophie se přihlásí jako dobrovolnice a vystoupí na pódium k Eisenheimovi. Později se dozvídá, že princ Leopold se ke svým přítelkyním nechová zrovna džentlmensky a je říká se, že jednu z nich dokonce zabil. Nicméně představení prince natolik zaujalo, že pozval Eisenheima, aby vystoupil na jeho soukromém večírku. Eisenheimovi se nelíbí princovo chování a tak ho veřejně poníží. Samozřejmě tak chytrým způsobem, že to není přímo napadnutelné. Princ se přesto urazí a podnikne vše pro to, aby Eisenheimovi byla další představení ve Vídni zakázána. Sophie a Eisenheim se setkají a Eisenheim ji žádá, aby s ním odešla. To se Sophie z obavy před Leopoldovou pomstou bojí udělat a prozradí, že Leopold plánuje puč proti svému otci císaři Franzi Josefovi I. Přestože má obavy, rozhodne se Sophie ukončit vztah s Leopoldem. Princ není zvyklý na odpor a hrozně reaguje velmi nepřiměřeně. Po pár dnech je vévodkyně nalezena mrtvá. Je očividné, že se jedná o vraždu. Princ je v podezření, ale chybí důkazy a navíc se k vraždě přizná jiný muž. Eisenheim je ze smrti Sophie zoufalý. Kupuje divadlo a zde vyvolá duchy zemřelých a také ducha Sophie. Na jedno z představení dorazí v přestrojení i Leopold a Sophiin duch řekne, že její vrah je mezi diváky a přitom ve vězení je muž, který se k její vraždě přiznal. Představení Leopolda velmi rozruší a tlačí na policejního inspektora Uhla, aby Eisenheima zatkl za podvod, ale Eisenheim se z obvinění dostane protože  se veřejně přizná k tomu, že se jednalo pouze o iluzi, nešlo o skutečné duše zemřelých. Je propuštěn, ale Uhl ho varuje, pokud bude s tímto představením pokračovat, vězení už neujde. Eisenheim však znovu vyvolá ducha Sophie a pak k úžasu všech přítomných zmizí. Jako by se rozplynul... (TV Prima)

Pythonator

Zajímavá podívaná o iluzionistovi, jehož triky nejsou ani tak iluze jako sci-fi. V tomhle to tvůrci docela přehnali, protože to co tu předváděl se nedá udělat žádnou iluzí, pouze digitálními efekty. Zápletka nenudí a je dostatečně zapletitá, i když je vlastně úplně jednoduchá. Jedna hvězda navíc za Jessicu Biel - ta je prostě kouzelná. ()

skok01

Vynikající film. Skvělá kamera, skvělé výkony v hlavní mužské a hlavní ženské roli a skvělé triky. Film mě dostal svým dějem, který nepostrádá napětí a eskalaci. S naprostým zaujetím a překvapením jsem sledoval každý další napínavý okamžik. Jsem spokojen. Doporučuji ke zhlédnutí. ()

Adina1995

Po dlouhé době jsem film opět shlédla a s potěšením musím pochválit hlavně Edwarda a Jessicu. Odvedli dobrou práci. :-) ()

Wolfvater

Na filmu mě dráždily zejména záběry z nádraží, kdy se nepokoušeli tvůrci vůbec řešit trolejové vedení nad parními lokomotivami. A časem jsem našel další takové podstatné detaily, které mě utvrzují v tom, že si s filmem moc nepohráli. Škoda, protože jinak by se mi to líbilo více. ()

luboss822

A tak pekný film to mohol byť. Veľké odhalenie sa nekoná a film môžete úplne v pohode vypnúť po hodine sledovania, pretože od tej chvíle poznáte aj jeho zvyšok (až na nepodstatné, navyše deravé detaily a ilúzie). ()

pichta

Dobre spracovaný film. Romantika, akcia a napätie. Triky boli úžasné. Herci mali dobre kostými, prostredie dobre zvládnuté. Dej pohltil. 90% ()

Lucy1905

Filmy, které se týkají kouzelníků, iluzionistů a mysteriózní tématiky jsou mými oblíbenými. Většinou od nich mám velké očekávání a ještě mě žádný nezklamal. Iluzionista je můj druhý nejoblíbenější film s toutu tématikou. ()

FuLister

Jako ano, dalo by se říci, že tento film má určité vady, za mě asi moc tmavé až kolikrát nejde poznat co se děje, tajemné triky, které se vlastně nijak nevysvětlily ( i když proč je vysvětlovat), možná příliš jasný konec a mohli bychom pokračovat. Ale na druhou stranu pokud bych hodnotil celkově a dojmově, tak se mi to jako pohádka o lásce, která trvá už od dětství a překoná překážky včetně korunního prince, líbila. ()

Mistr119

Tak tenhle film teda hodně mile překvapil! :) Nejen, že se tady řeší právo, jak se to za Rakouska-Uherska mělo s mocí mocných, jak ženy vlastně stále byly bez práva, ale pak ten konec, který převrátil vše naruby... :) Klobouk dolů a tleskám tomuto triku, i když v něm byla (sebe)vražda. :) ()

Feacher

Zpočátku jsem si říkal, že to na těch 5 hvězd film nevytáhne, ale perfektně vytvořená atmosféra barvami a skvěle vymyšlený závěr mě přesvědčily o opaku. V Nortonovi jsem přesně viděl Derrena Browna, tak jak se píše v zajímavostech. Plus samozřejmě potěšila známá česká místa. Škoda, že je to ten typ filmu, který už napodruhé nikdy nebude stejný, ale i tak úžasný! ()

vinducha

Musím dát o 1 míň než jsem dal Dokonalému triku, oba filmy jsou  dokonce ze stejného roku , tento navíc i s českými reáliemi , ale prostě pan Nolan mě pobavil víc. ()

Dart

krásně kouzelnický film. Sice jsem věděl už na začátku, že všechno co uvidím bude na konci úplně jinak, nadšenej sjem byl. Nějak si nemůžu pomoci, ale ten Norton prostě hrát umí, připadá mi, že to má hodně v sobě. Asi bych nemohl filmu vyčíst nic, snad jen až přehnaně dokonalá kouzla, kde si říkáte, být tam, tak doopravdy nevěříte vlastním očím ()

bemygirl

Možná by mě víc potěšil jiný konec. Kdyby to všechno nebyly jen triky,ale kdyby Norton opravdu byl čaroděj a mág a dokázal vyvolat duchy. Tenhle konec snad potěší pragmatiky a realisty,ale mě osobně opravdu nesedí. ()

fandorin odpad!

Katastrofalni dialogy, pri kterych mi bylo stydno. Herecke vykony staly za starou belu; ani vsude opevovany herecky vykon konskehu ksichtu Paula Giamattiho nestal za nic. Postavy se zacaly vzdy bezduvodne rozcilovat, ackoli z deje nebylo patrne proc. Cely film pusobil spis jako amaterske divadlo. Pri zaverecne "vysvetlujici" scene (ktera, kde se vzala , tu se vzala) jsem uz nemel silu premyslet, co se ve filmu presne odehralo, vlastne mi to bylo i jedno. Film mohl skoncit i bez ni a pusobilo by to uplne stejne. Ad Edward Norton - za prve naproste zklamani vyskou jeho hlasu, za druhe prehnana mimika a gestika jeho roli urcite neprospela, a za treti by se na tu roli snad lepe hodil Bolek Polivka. Jeste ke trikum, kdyz je srovnam s triky ve filmu Prestige, kde bylo divaku vzdy poskytnuto jejich logicke vysvetleni a jejich napinavy charakter se nezapre, tady jsme meli opravdu co docineni se sci-fi. Reziser plne vyuzil moznosti filmu, ale tim se stejne predvedene triky nestaly zajimavejsimi nebo tajuplnymi. jak tomu bylo v Prestige. To, ze hollywoodske klise dokaze zasadit Viden do Prahy, znamena, ze muzeme pouzit Empire State Building jako pozadi Washingtonu. Proc ne? Navic chudaci divaci (ve filmu), kteri zaplatili jiste hodne mastne vstupne a dockali se pak jenom minutu doprava vztazene ruky ilusionisty a pote nejake etericke postavy a uz aby sli zase domu, protoze iluzionista se zvedl ze zidle a se srdceryvnym vyrazem ve tvari odesel z podia. Shrnuto a podtrzeno - spatny, hodne spatny film. ()

AlfrédHič

Ačkoliv alespoň ten Norton má na lepší výkon, Iluzionista je zajímavý a napínavý film, který nijak neurazí. Dobře zvládnutá je přinejmenším kamera a má to velmi příjemnou c.k. atmosféru. Kdo uvidí, neomdlí, ale ani se nepoblije. ()

PF 2014

PF 2014