Dětství, které v Kalifornii prožila patnáctiletá Vanessa Lutz připomínalo peklo. Její nevlastní otec Larry obchoduje s drogami, matka Ramona je narkomanka a prostitutka, která už několik let předstírá, že nevidí, jak muž Vanessu pohlavně zneužívá. Když se nakonec otčím dostane za její zneužívaní a drogy za mříže a matka je zatčena za prostituci, usoudí sotva gramotná Vanessa, že se nechce dostat do žádné pěstounské rodiny a raději se rozhodne najít svou babičku, kterou v životě neviděla a začít u ní nový život. Ukradne auto sociální pracovnici, která měla na starost její rodinu a uteče z domu. Cestou se však auto porouchá a tak Vanessa pokračuje v cestě s mladým, příjemným a na první pohled slušným Bobem Wolvertonem, který pracuje jako právní poradce ve škole pro problémové chlapce. Bob si pomalu získává Vanessinu důvěru a nakonec ji přesvědčí, aby mu vyprávěla o tom, jak ji nevlastní otec pohlavně zneužíval. Jenže zanedlouho si šokovaná Vanessa uvědomí, že to, co vypráví, Boba vzrušuje. Vzápětí se ukáže, že muž je psychopatickým "vrahem z I-5", o němž se mluví ve zprávách. Muž, který zabíjí a znásilňuje ženy na dálnici I-5. A teď si jako další oběť vybral Vanessu. Dívka se pokusí z jeho auta uniknout, ale zjistí, že muž odstranil vnitřní kliku dveří. Podaří se jí zmocnit pistole a zasáhnout ho několika výstřely. Jako zázrakem však vrah přežije, Vanessa je zatčena a policie ji obviní z pokusu o vraždu. Americký film, který je zdařilou směsí road movie a vězeňského dramatu, vznikl v roce 1996 a původně byl určen pro televizní obrazovky, Velmi kladné recenze a příznivé přijetí nakonec vedly k rozhodnutí uvést film v kinech. Podle vlastního scénáře ho natočil jako svůj režijní debut scenárista Matthew Bright. (oficiální text distributora)

Zabriskie

Velmi nestandardní thriller, během jehož sledování jsem se občas usmíval, i když to není komedie. Nebylo to ani proto, že by byl film špatný, ale proto jak boří zaběhnutá klišé a jinak klasicky rozehrané situace ukončuje nečekanými a neokoukanými pointami. Z celého filmu cítíme jemnou nadsázku a to je dobře, protože ve vážně míněném thrilleru by takhle novátorské postupy asi neobstály. ()

Mia_Wallace

Moc dobře si pamatuji, když mi bylo 11 let a hádala jsem se s mámou kvůli tomu, že ona nechtěla, abych se na tenhle film ještě někdy dívala.Stejně jsem se na něj podívala aspoň stokrát a pořád mě neomrzel.Tenhle film je nabitý od začátku do konce- nedá vám možnost, aby jste se, byť jen chvíli, nudili.Kiefer je jako uchylák na vozíčku rozkošný a Reese je fakt cool, hlavně ty její hlášky.Sexo, sexo, ja buena! ()

Ganka

Hodně zvláštní film. Na jednu stranu ukazuje předsudky společnosti vůči "bílému póvlu" ale na druhou stranu i to, že ty předsudky nejsou zas tak neoprávněné. Nicméně pokud by v sobě Vanessa neměla tolik zlosti a agese, těžko by si poradila se sériovým vrahem. Sice to není klasická pohádka, kde dobro vítězí nad zlem, ale vidět, jak malé zlo vítězí nad větším zlem taky není úplně špatné. ()

tonysawer

Hmm... tohle úplně netuším, jak okomentovat, ale ve výsledku se mi to hrozně líbilo :-D Oba hlavní představitelé si to očividně dost užívali. ()

stuj

Silně tři hvězdy. Celkové je to totiž nečekaně alternativní "Krimi / / Thriller / Komedie". Od všeho je tam kousek. Úchylák chce dostat mladinkou oběť, jenže ona se vůbec nedá. Je to sice blbka, ale z drsné čtvrti, takže dokáže s úchylákem překvapivě zamávat. A nejen s ním. :) Neokoukaný filmový přístup, jak se chová "nevinná" oběť. ()