Maniak

Freeway

Krimi / Drama / Thriller / Komedie

USA, 1996, 110 min

...a dám pět, takové filmy si musí člověk považovat. Freeway je z podobného soudku jako třeba Pulp Fiction, Natural Born Killers, True Romance a podobné lahůdky. Není sice tak profesionální, precizní, "vymazlený" jako jeho vzpomínaní slavnější příbuzní, ale právě jeho mírně amatérský, chaotický a anarchistický styl ho činí zajímavým a přitažlivým. V hlavní roli pologramotné nezletilé desperátky exceluje výborná Reese Witherspoon, zdatně jí sekunduje Keifer Sutherland, Amanda Plummer a v malé ale fantastické roli i nebožka Brittany Murphy (škoda že už jí neuvidíme v ničem novém, pro podobné neurotické a šílené role byla snad stvořená). Skvělá zábava podle mého gusta.(31.8.2013)

Ach, tí dnešní teenegeri! Ono mi tie dialógy miestami prišli, akoby ich písali samotní rovesníci filmu. Tak isto priebeh snímku, akoby stál za nápadom niekoho, kto nevie narátať do tri. Lenže keď sa odosobním od týchto, pre niekoho nepodstatných detailov, musím uznať aj Ja sám, že ako celok to z pohľadu "zábavy" a vyvolania záujmu skrátka funguje, pričom malá "Reese Witherspoon" zvládla svoju úlohu viac než slušne! Bavilo ...(6.11.2017)

Opravdu hodně netradiční černá komedie (spíš než satira), ve které podává Reese Witherspoonová opravdu výtečný výkon. Proč teď ta ženská hraje jenom v romantických komediích? Má rozhodně na víc!!! P.S: Hodně rád bych viděl pokračování od stejného autora, kde se má tentokrát navážet do pohádky o Jeníčkovi a Mařence!(10.8.2003)

Reese Witherspoon a Kiefer Sutherland v netradičně agresivních a téměř živoucích rolích...mladá proradná mrška Vanessa se po zatčení zfetovaných rodičů vydává na cestu přes půl státu ke své babičce.A podobně jako červené karkulce jí vkročí do cesty zpočátku hodný a poté smrtelně nebezpečný vlk.Hladové šelmě však nestačí do břicha zašít kamení ale nejmíň ji rozstřílet na cáry..velice naturalistický film byl mým prvním setkáním s Kieferem...nechtěl jsem ho pak nějakou dobu vidět...(14.7.2008)

Nejsou to plné 4*, ale pěkných 70 % za kvalitní (trochu jiné) krimi. Čekal jsem, že děj se bude točit hlavně okolo cesty autem, pak ji Bob někam zatáhne a Vanessa se bude snažit uprchnout – prostě ohrané téma. Jenomže vše šlo podstatně rychleji, takže vše co jsem předpokládal, se stalo během půlky filmu a pak jsem se mohl „bavit“ nad kriminální zápletkou s trochu černým humorem, kde excelovala pro mě jednoznačně kladná a sympatická role Reese. Dost silné eRko a pořádně věruhodný násilník Kiefer.(6.2.2009)

• - Ve scéně, kdy Vanessa (Reese Witherspoon) zvrací, byl použit jogurt. (zajda404)

• - Falešná krev, která byla použita v jedné scéně, vyvolala na kůži Reese Witherspoon alergickou reakci. (zajda404)

• - Muž na fotce, kterou Vanessa (Reese Witherspoon) ukazuje Bobovi (Kiefer Sutherland) jako fotku svého otce, je ve skutečnosti masový vrah Richard Speck. (zajda404)