Maniak

Freeway

Krimi / Drama / Thriller / Komedie

USA, 1996, 110 min

Béčko jak blázen, ale má to dobrej spád a člověk se nenudí. Kierfer a Reese ještě v době, kdy nebyli tak populární zplodili tuhle ptákovinu. Červená karkulka pro dospělé s velkým vlkem i babičkou! Je to sranda, ale víc jak 3 hvězdy tomu dát určitě nemůžu. No opravdu taková filmová kuriozita tohle :-)(30.4.2012)

...a dám pět, takové filmy si musí člověk považovat. Freeway je z podobného soudku jako třeba Pulp Fiction, Natural Born Killers, True Romance a podobné lahůdky. Není sice tak profesionální, precizní, "vymazlený" jako jeho vzpomínaní slavnější příbuzní, ale právě jeho mírně amatérský, chaotický a anarchistický styl ho činí zajímavým a přitažlivým. V hlavní roli pologramotné nezletilé desperátky exceluje výborná Reese Witherspoon, zdatně jí sekunduje Keifer Sutherland, Amanda Plummer a v malé ale fantastické roli i nebožka Brittany Murphy (škoda že už jí neuvidíme v ničem novém, pro podobné neurotické a šílené role byla snad stvořená). Skvělá zábava podle mého gusta.(31.8.2013)

• MM_Ramone

Stredoškoláčka Vanessa Julia Lutzová má ťažký život. Jej matka je sfetovaná prostitútka a jej nevlastný otec, drogový dealer, ju sexuálne obťažuje. Keď ich oboch zatknú, neplnoletá Vanessa sa rozhodne nájsť svoju starú mamu. Vydá sa na dlhú, nebezpečnú cestu. Všetko sa to však poriadne skomplikuje, keď sa zoznámi s obávaným vrahom z I-5. Tešil som sa na napínavý, vražedný, psycho thriller. Všetko sa to však zvrhlo na akúsi podivnú, hodne trapnú stupiditu. **(15.7.2017)

JAk to vzít.Dalo by se to vzít jako úplná blbost - s kulkou v hlavě se do nemocnice moc lehko nechodí.Potom na konci přejde kolem policie ten postřelený dědula a oni ho tam nechají ani nezavolají záchranku. Ale já to beru jako ten lehce geniální nápad filmu.Tohle se zkrátka moc často nevidí.Kiefer Sutherland je k posledku opravdu komický (ám si ajíčka a alát),ale není špatný -spíš naopak.No, jsem zvědavý na nový film režiséra Brighta Tiptoes.(12.8.2003)

Ach, tí dnešní teenegeri! Ono mi tie dialógy miestami prišli, akoby ich písali samotní rovesníci filmu. Tak isto priebeh snímku, akoby stál za nápadom niekoho, kto nevie narátať do tri. Lenže keď sa odosobním od týchto, pre niekoho nepodstatných detailov, musím uznať aj Ja sám, že ako celok to z pohľadu "zábavy" a vyvolania záujmu skrátka funguje, pričom malá "Reese Witherspoon" zvládla svoju úlohu viac než slušne! Bavilo ...(6.11.2017)

• - Make-up, který má Bob (Kiefer Sutherland) ve Vanessiných (Reese Witherspoon) nočních můrách, pochází už z prvních zkoušek kostýmů. Původně měla být použita složitější verze, která byla ale později zamítnuta. Líčení totiž trvalo šest hodin, což si štáb nemohl dovolit. (zajda404)

• - Muž na fotce, kterou Vanessa (Reese Witherspoon) ukazuje Bobovi (Kiefer Sutherland) jako fotku svého otce, je ve skutečnosti masový vrah Richard Speck. (zajda404)

• - Ve scéně, kdy Vanessa (Reese Witherspoon) zvrací, byl použit jogurt. (zajda404)