Žena, která se zoufale snaží prorazit na sociálních sítích, narazí na jackpot v podobě pozvánky na luxusní svatbu. Výlet ale neprobíhá podle jejích představ. (Netflix)

Víteček

Čína likes this. Sice příliš zaměřené na influencery, internetové celebrity a honem za popularitou, ale za svou podobnost k již sociálnímu kreditu nelze než s mrazením dát plný počet. ()

palmovylist

Nečekal bych, že se seriál Black Mirror bude inspirovat u Community...no ale proč ne, tady je nápad dovedenej k snad ještě větší absurditě a díl mě na cca 45 minut maximálně pohltil a celkově jsem oceňoval poselství, který se snaží předat. V závěru jsem ale měl problém s totální klišoidností situací, měl jsem pocit, že ten závěr tvůrci trochu odflákli a kdyby si dali víc záležet, mohl to bejt naprosto parádní díl....70% ()

PaTeXx

Téměř dokonalostí doprovázená epizoda, až na předvídatelný konec a přehrávání situací hlavní herečky. Jinak to bylo fajn, ale mohli by si příště pozvat nějakého Čecha, aby jim zkontroloval gramatiku. ()

Parabot

Vedle Fifteen Million Merits má nejoblíbenější epizoda Černého zrcadla. Jednak kvůli nosnému námětu - dobrovolnému uživatelskému hodnocení skrze sociální média a závislosti na něm ale také sekundárnímu jevu a fenoménu dnešní doby, o kterém píše třeba Byung-Chul Han. Ten představuje důraz na bezbřehou nekonečnou pozitivitu, vynucovaný zejména v korporátním světě, kdy se prostředí, v němž se člověk pohybuje, stává karikaturou lidského světa a připomíná spíš Lego příběh. V momentě, kdy vše potlačované silou vyhřezne ven, se daná osoba stává persona non grata. ()

hrumsrt

Že odstartuje třetí série, takhle by mě ani ve snu nenapadlo... Zatím suverénně nejlepší epizoda seriálu a s tím, že její překonání bude v mých očích už opravdu hodně těžké. Společnost fungující tak, že jste hodnoceni na každém kroku, ať už na síti, či v reálném životě a (ne)překvapivě všichni chtějí pětikval. Pokud máte vysoké hodnocení, tak se máte lépe. Můžete si koupit lepší dům, používat lepší služby atd. Takže výsledkem je, že naše hlavní hrdinka žije život jak přední influencerka na IG, tedy poněkud uměle. A společnost to vítá a každý kdo má nízké hodnocení je pro nic za nic zatracen. Když naše hrdinka, Bryce Dallas Howard, touží po nejlepším životě, tak vlastně zapomíná žít. A při cestě za touženým elitářstvím ztrácí sama sebe. Už dlouho jsem neviděl tak brilantní okno do samotné ČSFD! Není zajímavý ten kdo miluje Vykoupení z Věznice Shawshank, Forresta Gumpa a Zelenou míli, ale ten kdo si dokáže prodat ten svůj obraz. Každý jsme unikát, každý si můžeme milovat kultovní Pokoj, komedie s Jirkou Langmajerem nebo třeba i tu novou verzi Zrodila se hvězda. Pakliže budeme hodnotit lidi jen na základě prvního dojmu a vzhledu, pak společnost selhala a sociální sítě získaly moc, kterou jim nesmíme dát! ()

Dennnisa

Opět další varování před dnešními technologiemi.. říkám pořád, že nás technologie doženou. Od začátku bylo jasné, jak to skončí, ale opět vás to donutí se zamyslet, co je v dnešním světě špatně.. ()

zissou

Vykreslení dystopického světa ovládaného sociální sítí v první polovině je až fyzicky nepříjemné. Po skončení jsem měl chuť sprostě nadávat některým mým blízkým.. ()

serdehelan

Zase raz som mal pocit, že Charlie Brooker je o krok pred nami všetkými. Vie perfektne vypozorovať trendy v spoločnosti a dotiahnuť ich do extrému, ktorý je ale až podozrivo reálny. Tento diel vzhľadom na obsah mi prijde trápne hviezdičkovať, ale tak ako každý diel ma nadchol. Chvála aj Joe Writghtovi of course. ()

santosz

Podnětný námět, ovšem opět (jak už tomu u Black Mirror je zvykem), podán formou neškodné, naprosto čitelné báchorky. ()

Aechato6

Je mi až blbý tenhle díl hodnotit, jelikož bych tím z části splňoval vizi tohohle vyšinutýho, geniálně vymyšlenýho světa, který rozhodně nemá základy v reálném našem světě. ()

Saxos

První díl třetí série a on je o hvězdičkách, hodnocení, kolik dáme, jak se nám líbí. Teď se hvězdičkuje všechno. A běda, když dáte někomu málo. Hned se vám ozve "a proč jste mi dal jen jednu hvězdičku?" ()

johnnie78

Snad ze žádné epizody BM jsem neměl takovou depku, jak právě z téhle. A to hlavně proto, že mám pocit, že svět, který popisuje, se k nám sakra rychle blíží a někde už to vesměs podobně funguje. Dám plný počet i přes to, že bych si zrovna tady představoval lepší konec - jako finálová katarze ok, ale čekal jsem, že se stane přece jen něco víc. Bryce je v upjatějších polohách úplně skvělá, ten závěrečnej výbuch jsem ji věřil už míň. PS je potěšující vidět, že pro tvůrce BM je Czech Republic zřejmě ta úplně největší prdel světa :-D ()

Tyrande

Námět super, aktuální a pravdivý, nemá cenu opakovat, co tu již každý 10x napsal... byla by to jasná 5 nebýt celýho toho divnýho rozruchu na svatbě, to mi přišlo přepísknutý. Občas mi hlavní hrdinka hrozně lezla tim smíchem a ječením na nervy, to byl ale asi účel no. ()

hrackabanan

Plný počet hvězd za to, jak mě tenhle díl reálně znechutil a vyděsil. Perfektní vyobrazení toho, jakým směrem se naše společnost ubírá. Doufejme, že zůstaneme u hvězdičkování na čsfd a ne sebe samotných navzájem! ()