Žena, která se zoufale snaží prorazit na sociálních sítích, narazí na jackpot v podobě pozvánky na luxusní svatbu. Výlet ale neprobíhá podle jejích představ. (Netflix)

klukluka

Vynikající! A navíc ta česká stopa! 😊 Nevím, jak v roce vzniku, ale tohle pochopitelně není žádná sci-fi, v tomhle módu už minimálně určitá část společnosti dávno frčí, jen ta segregace není tak okatá. Tenhle filmík zase posunul můj TOP v rámci série Black Mirror, je to lovely! ()

Stružák

Musím říct, že s tímhle dílem jsem měl zezačátku velký problémy, protože hlavní hrdinka mi byla protivná jak sáňky v létě. Nakonec se z Nosedive vyklubal ale jeden z nejlepších dílů seriálu. Bryce Dallas Howard hraje skvěle (tu její roli jí budete žrát i s navijákem), hudba je podmanivá, ale přitom nerušivá. Děj samotnej se snad blíží současnosti úplně nejvíc ze všech dílů... Tohle je přesně definice toho tématu, okolo kterýho se točí celej seriál. A to vypůjčený auto taky v určitým ohledu potěšilo (ale nebudu prozrazovat, nečtěte si předem Zajímavosti, tam je to zmíněno taky). :-) ()

Prochy38

Hodně blízko dnešní realitě mladých. A vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby se civilizace tímto směrem naklonila. Smutné, moc... Každopádně, skvěle vyobrazené, do detailu vymakané a od B. D. Howard luxusně zahrané. Hooodně dobrá One Woman Show. ()

Esgalnor

Buďme rádi, že můžeme být tak upřímní, jak jen se nám zlíbí... zatím. Perfektně zpracované varování před hrozbou, která je dnes větší, než různé -ismy -> ztrátou osobní svobody, ke které se společnost dost možná propracovává sama postupně. Aneb co se může stát, když se sociální sítě vymknou kontrole. Snad nás něco takového nečeká a my si budeme moct v klidu mezi sebou říct třeba jen jak naho*** den zrovna máme. Výkon Bryce D. Howard a výborné malé štěknutí Cherry Jones to celé pěkně kompletují do podoby vynikajícího výsledného produktu. ()

Yardie

Aktuální téma, řekl bych, že dosti závažné, opět dohnáno do extrému. Ale zpracování mi přijde takové nijaké, bez větších emocí, aby si člověk vytvořil nějaké sympatie či antipatie. Bez nějakého většího drivu, pobouření, silnějšího zážitku. I přes tyhle mé výtky to bylo dobře nastavené zrcadlo, pěkně uděláno, nenudilo to. Je to takových 70%. Chtělo to nějaký ten šok navíc. I přeš to dobrá úroveň. Howgh! ()

cingi.t

Majestátne desivé, musím dať 5*, aby mi to tento diel náhodou nevrátil a prepadnem sa do najhlbšieho dna užívateľov csfd. (vtip). Výborný začiatok série. ()

Blueeyes

Super aktuální námět. Všichni v tom poznáme pár svých známých, nebo možná.... sebe? ;) Celou dobu se rýsuje jasná čtyřka, ale jsou tu nějaké ještě pozvedávací momenty, které musím zohlednit. Čeština v autě mě pobavila a na plnou pětku to zdvihl absolutní závěr v poslední minutě. To byl pane, dialog. Konverzační blaho! :) ()

Teringer

Tohle by měl snad i povinně vidět každej, kdo má účet na alespoň jedné sociální síti a aktivně na ní tráví čas. ()

majec4

Nejdem zbytocne mudrovat, ktore prvky sa mi pacili, ktore nie, nemalo by to aj tak ziaden efekt na moje hodnotenie. Ved kazda cast je vhodna na temu k pivu. Vela detailov by sme mohli rozobrat a mozno by sme zistili, ze takto existujuca spolocnost by proste nemohla normalne fungovat. Co sa tyka ale prevedenia, tak to bolo vskutku podarene. Mozno som ale na zaver cakal trochu vacsi zvrat v ramci prihovoru na svadbe. Vysvetlil som si to tym, ze kazda cast v ktorej cakam nejaky zvrat s citatom, ktory by som si ihned vycapil na Facebook (ironia), skonci tak nejako nemastno neslano - osobnym zlyhanim daneho jednotlivca. Tu to vsak okorenil aspon uplny zaver, kde par presne mierenymi vetami vyjadrili celkove rozpolozenie hlavnej postavy. ()

Novom

Absurdní myšlenka v absurdním světě. Sterilita života lidí žijících ve "vyšší" společnosti je jen těžko představitelná. Bohužel toto se již částečně děje v Číně a o to je vyznění celého dílu děsivější. Konec příběhu alespoň nezanechává tu růžovou pachuť v puse a odkazuje na snad lepší budoucnost. ()

Martinius

vyborna tema. natolko desiva a depresivna, ze ak by sa mala stat realitou, zelal by som si, aby radsej ludstvo vyhynulo. akurat zaver bol nezvladnuty. pytalo si to viac, kedze slo ciastocne o frasku, malo dojst k chytrejsiemu zvratu. nedoslo, skoda. ()

IvcaSammet

Tak toto byla vyloženě tragédie. Námět s pointou sice znovu a jako vždy skvělý, to zpracování už ale snad horší být ani nemohlo. Ze začátku se divák první půlhodinu nudí, protože jediné, co se v příběhu odehrává, je neustálé hodnocení všech okolo, dalších dvacet minut je pak snaha o to příběh alespoň nějak rozproudit a ten zbytek do konce je čistá trapárna prvního stupně spolu absolutním WTF nádechem. Navíc postava Lacie je přesně ten typ člověka, které nenávidím víc než cokoliv. Nudný a absolutně nezáživný díl, který byl navíc ještě neustále uměle prodlužován. 30 minut by bohatě stačilo. Dávám dvě, pokud už ale nepřijde nic ještě horšího, snížím na jednu. Edit 18.3.2021: Po druhém shlédnutí snižuju hodnocení na jednu hvězdičku. Celkově je epizoda na odpad, ale kvůli zajímavému námětu dávám aspoň půl hvězdičky. ()

xxxvodnikxxx

Taková nucená katarze osobnosti, která žije virtuálně, která dělá vše- i díky donucení ze strany systému- aby si udržela jakýsi společenský kredit, a najednou se jí začne hroutit svět. S dalším klesajícím rankem se odhalují emoce a skutečná podstata člověka, upřímnost. ()