Žena, která se zoufale snaží prorazit na sociálních sítích, narazí na jackpot v podobě pozvánky na luxusní svatbu. Výlet ale neprobíhá podle jejích představ. (Netflix)

collector

Konečne. Je tu epizóda ktorá ma bavila od prvej sekundy až po tú poslednú. Je síce smutné, že človek si v tomto svete nemohol povedať svoj vlastný názor, pretože by mu boli strhnuté ''body'' , no mohli by sme sa zamyslieť nad tým, či na tom už teraz nie sme úplne rovnako a svoj názor nevyjadríme, pretože sa bojíme, že skončíme ako Lacie. Dovolím si napísať, že toto je zatiaľ moja top epizóda celého seriálu. ()

Gelaos

Čekal jsem, až si Black Mirror vezme pořádně na paškál sociální sítě a Nosedive mě ve všech směrech nezklamal. Emoji nahrazující dialogy, nesmyslná honba za "lajky", úporná snaha mít co nejvíce followerů... A tak dále. Tyto věci se dějí již dnes, Nosedive je pouze zdůraznil ad absurdum. Nemluvě o možném využití/zneužití praktik známých ze sociálních sítí (viz čínský systém sociálního kreditu). P.S. České autíčko pobavilo. ()

imanicornyt

Bezpochyby nejlepší epizoda Černého zrcadla. Ať už jde o scénář, prostředí ve formě až nechutně růžového a na oko šťastného dystopického světa, nebo dokonalé herecké obsazení a ještě dokonalejší herecké výkony, tomuhle dílu zdaleka nic nechybí (a to myslím naprosto doslova, protože scénku s přednastavenou češtinou jsem upřímně nečekala, ale doteď si ji ráda pouštím znovu a znovu). Upřímně si myslím, že jediná negativní věc na Nosedive je míra, v jaké reflektuje naší potencionální blízkou budoucnost. I tak jsem ale pětihvězdičkové hodnocení nerozvažovala příliš dlouho. ()

Endurion

První, co jsem po zhlédnutí epizody udělal, bylo to, že jsem šel na čsfd, abych jí dal pět hvězdiček. Krásně ironický: děj pokračuje i po závěrečnejch titulkách. Tenhle díl je určitě vyšší čtyřka. ()

r3musko

Wow. Black Mirror v plnej sile! To čo sa mi páčilo na prvej sérií a čoho som sa nedočkal v druhej je späť. V podstate hybrid facebooku a instagramu nastavuje zrkadlo dnešnej spoločnosti. ()

vojtec_1 odpad!

Tento diel bol taký nehorázny odpad, že mi z mozgu ostala iba nechutná praženica. Hneď po dopozeraní mi bolo tak zle že som si musel ísť zapáliť, vyfajčil som celú krabičku cigariet a pri tom som rozmýšľal čo som kedy komu spravil že som ma osud doviedol k pozretiu si takejto nechutnej obludnosti. Celkové stvárnenie tejto fiktívnej “budúcnosti” je priam otrasné, a to že podstatou celej tejto filmovej kreácie je koncept žitia na základe hodnotenia vašeho správania a skutkov a ostatnými ľuďmi hviezdičkami na sociálnych sieťach a pri porušení nejakých či už morálnych alebo zákonom daných hraníc vám bude ako trest odobratý určitý počet vyššie spomínaných hviezdičiek, poprípade “double damage", keď vás niekto zle ohodnotí je úplne absurdný. Pôovodná myšlienka dielu nebola až taká strašná, ale celkové spracovanie 0 Bodov. ()

zorrra

Najradšej by som tento diel pustila všetkým tým, ktorí sa neustále ženú za "lajkami" druhých na sociálnych sieťach. Rozčuľuje ma, ako ľudia najradšej postujú svoje dokonalé pózy, ako majú neustále potrebu ukazovať svoje dokonalé životy, dokonalé rodiny, dokonalé a hlavne autentické chvile, pritom je to často len faloš a klam...Začínam plne chápať význam názvu tohto seriálu, skutočne je to veľké zrkadlo ľudstva a dnešnej doby. ()

Forrestovi

Je až děsivé, jak tento koncept hodnocení lidí hvězdičkami (stejně jako mi tu hodnotíme filmy, seriály..) odráží vývoj naší společnosti. Už delší dobu mi připadá, že nemohu upřímně říkat cokoli. Snad jen opravdu nejbližším lidem, které bych na prstech jedné ruky mohla spočítat. Lidé chtějí slyšet jen hezké věci, vidět pouze úsměvy na tvářích.. typické americké "How are you" s nutnou a očekávanou odpovědí "I am fine", i když je člověk na dně. Black Mirror tomuto "fenoménu" dal jen zhmotnění ve formě hodnocení lidí. Opovažte se tak být upřímní či se jen špatně na někoho podívat a váš svět se začne hroutit jako domeček z karet, až vám nezbyde vůbec nic. Občas si dělám legraci, že jediné bezpečné konverzační téma je počasí. Po shlédnutí Black Mirror už mi to tak vtipné nepřijde.. ()

hypnos11

Svět plný falešných úsměvů, předstírání, honění se za 5* hodnocením. Svět, kde nikdo nemůže být sám sebou. Prostě peklo, hnusný a odporný. Nápad vynikající, provedení také, ale něco mi tam neštymovalo - celou první půlku divák jenom čeká, až se něco stane. Howardová super, ale hlavní postava mi tím svým ťuťuňuňu pěkně lezla na nervy. A že jí to vyrdželo pěkně dlouho. Naštěstí ke konci dostala rozum a vše v dobré se obrátilo. Ten konec byl skoro jako v pohádce. Nejhorší na tom celém je, že to není vůbec žádné sci-fi - Číňani si již něco podobného dávno užívají plnými doušky. Nedejbože, aby se tohle někdy dostalo k nám. Jo, málem bych zapomněl - mluví se tam česky. ()

zamukooo

Ačkoliv v tomhle dílu nejsou vraždy, zranění, krev, je mi z něj smutno. Aneb parodie některých influencerů a umělých úsměvů, ze kterých by člověk zvracel. Taky díl dobře ukazuje, že pokud až moc tlačíte na pilu, ostatní to poznají a bude to mít opačný efekt. Hezky se taky ukazuje, kolik úsilí člověka často stojí něco v životě zlepšit, poskočit výš ve společenském žebříčku. Ovšem stačí několik malých chyb a pád na dno je velmi rychlý. Přesto 5 hvězd nedám – protože mi nepřijde, že by to byla nějaká skutečná hrozba. Drtivá většina lidí, kteří používají sociální sítě, to podle mě nevnímá takto, tj. že musí vše prezentovat růžově, aby dostali co nejvíc palců nahoru. Osobně si všímám spíš opačného trendu, tj. nejvíc lajků mívají různé příspěvky, které mají jakoby „ukazovat realitu“ a jsou doplněné nějakým srdceryvným příběhem. To táhne víc než naaranžované fotky rtěnek nebo jídel. ()