Dva muži na vzdálené základně v zamrzlé divočině vyprávějí tři propojené příběhy o tom, jak se o Vánocích zbláznila technika (Netflix)

HennessyVSOP

Tohle je podle mě poměrně dobrý díl na to, pokud chcete někomu vysvětlit, o čem seriál je a jestli se na něj má dívat. Byl by to skvělý pilot, epizoda spojuje několik námětů a její jediná slabina je, že v klíčových momentech posledního dějství je poměrně jasné, co se vlastně celou dobu děje. ()

Mtytjouda

Tak tohle byl dost dobrej mindfuck :D Dalo se teda dost předvídat, ale i tak mě vlna nápadů absolutně pohltila ... Bezmoc a hrůznost takovéto vize je už jenom třešničkou na dortu jinak skvělého dílu. Společně s White Bear zatím nejlepší dosavadní díl. Hurá do další série :) ()

Lendak

Jeden z najlepších námetov z celého seriálu s neuveriteľne skľučujúcou atmosférou plný tém a problémov, ktoré môže závidieť kadejaké áčkové scifi, (na pomery celého Black Mirror) veľmi nezvyčajné uchopenie zápletky a s úžasným, emocionálne zničujúcim zvratom. Tlieskam! ()

PeteBuck

Sám doma na štýl Charlieho Brookera. Silný námet, zaujímavé príbehy, prepojené dokopy a šialený koniec, kedy si poviete, že v hlave tohto scenáristu čosi nie je v poriadku. Ďalšie varovanie pred novými technológiami spolu s faktom, že krutosť ľudí sa snúbi s ich jebnutosťou. Dokáže byť totiž nekonečná. A opäť asi treba zacitovať jedného sociológa, ktorý povedal, že civilizovanosť spoločnosti sa dá merať podľa toho, ako zaobchádza so svojimi väzňami (doplním, aj imaginárnymi, hoci sú kópiami, ale zároveň cítiacimi). Čo sa mňa týka, bolo mi od polovice jasné, kto z koho tu páči priznanie, ale celkovo musím povedať, že som na konči zostal stáť s otvorenou hubou. Táto časť je teda riadna pecka. ()

pichta

Opäť serial prekvapil. Veľmi ťažký dej s použitím veľmi prepracovanej technologie a zaujímavý záver. Nie jednoznačne predvídateľný dej, stále tam bol zvrat, ktorý odklonil od nabádanej myšlienky. V zložitosti je krása. Takáto technológia má svoje plusy a aj mínusy. Neuveriteľne silné. Trochu sa to podobalo na predchádzajuci diel z 1.serie, tiež použili nejaké prvky z ostatných dielov. No každopádne skvele. ()

collector

Uff. Čo povedať k tejto epizóde. Keď sa tak pozerám na komentáre ostatných tak ani neviem či mám vôbec komentár pridávať. Ospravedlňujem sa ale táto epizóda mi vôbec nesedela. Nie je to síce jediná epizóda s pomalým rozbehom, no vo väčšine z nich sa príbeh rozbehne. Tu sa to aspoň pre mňa bohužiaľ nestalo. ()

Andulicicka

Neskutečný díl inspirovaný neschopností dnešního světa žít bez virtuálního světa, který za pár let může dospět až do téhle fáze jako je zablokování lidí v "reálném" životě, uspokojení pedofilů a jiných úchylů za zástěrou "pomoci" sbalit někoho a pak už jen sledovat samotný akt. Čím je technologie pokročilejší, tím jsme více ohrožení. ()

gonzo

Bylo to hodně dobré, ale možná až moc podobné s Entire History.. z první série. A chápu, že je to blbý argument, ale přišlo mi to tak nějak moc kruté. ()

Gelaos

Tři odlišné a dohromady trochu násilně spojené příběhy. První využívá technologii známou z The Entire History of You, ukazuje její další možné využití/zneužití a má suveréně nejmrazivější závěr z celé trojice. Druhý příběh se poněkud nudně zabývá otázkou etičnosti digitální replikace vědomí. Třetí příběh opět o kousek posouvá náměty načrtnuté v předchozích dvou příbězích a epizodách The Entire History of You a White Bear (facebookové blokování lidí v reálném světě, digitální kopie vědomí v právním systému), ale jinak mě - zejm. kvůli nesympatickému protagonistovi - příliš nezaujal. Rozsah a nápaditost témat a celkově skvělé zpracování však tomuto dílu upřít nelze. ()