Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Architektka Mia se před světem s nasazením všech sil snaží ukrýt své ošklivé tajemství. Zástupkyně pojišťovny Shazia mezitím sbírá vzpomínky svědků na nedalekou nehodu. (Netflix)

Recenze (86)

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Človek začne mať pocit, že táto časť je o valiacej sa snehovej guli z kopca, čím aj je, ale záverečným dvojtwistom to u mňa tvorcovia zase vyhrali. Na prvý pohľad vynález, ktorý môže ľudstvu iba pomôcť, ale cesty božie sú samozrejme nevyspytateľné, čo je tu snáď ešte dôležitejšie, ako ono násilie plodiace len ďalšie násilie. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na prvá pohľad to má typicky Coenovskú zápletku v ktorej sa nejakému človeku prihodí blbá nehoda a aby ju zatajil, tak musí robiť stále brutálnejšie a absurdnejšie veci. Lenže tu chýba potrebný nadhľad a humor, ale je to natočené úplne vážne. A vo výsledku je to totálne nezáživné ako všetky Hillcocotské filmy. Rozosmial ma snáď len absolútne šialený záver. Kvôli nemu ale strhávam hviezdičku dole. Z nefunkčného seriózneho thrilleru spravil totálnu frašku. 2/10. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Opět tvůrci vytáhli z rukávu zajímavý nápad o seskládávání událostí ze vzpomínek svědků. Krásná ukázka toho, kam až jsou někteří lidé schopní zajít, aby si zachovali svoji rodinnou pohodu. Trošku škoda velice pomalého tempa a v podstatě rovnou nulu nějakých odboček od narýsované přímky v ději. Docela se mi na rozdíl od ostatních hodnotitelů, kteří nemají vkus a houby tomu rozumí, líbil závěr s morčátkem. Byl takový správně černohumorný, jak bývá v rámci tohoto projektu dobrým zvykem. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pokračujeme v mírně futuristických příbězích, které překvapují jak stylem vyprávění, tak myšlenkou i pointou. Každý máme nějaké to tajemství. Někdo byl nevěrný, jiný vzal kolegovi stovku z peněženky. Úspěšná architektka Andrea Riseborough se snažila vytěsnit to své. Závažnější. Dlouhé roky se jí to dařilo, ovšem součást tehdejšího nešťastného konání začalo hlodat svědomí. A po letech tak naši hrdinku bývalý přítel navštíví. Jeden zločin se tak stane uvnitř hotelového pokoje, spíš nešťastná nehoda pak nadohled v ulici. Sběr vzpomínek svědků bude mít pro několik postav fatální důsledky. Celé je to zabalené do chladného severského noiru, zápletka je fajn, vyústění šokující, ale krapet nevěrohodné. Jak asi korunního svědka - morče (a kdo ví, zda nevidí jen třeba na metr) donutili, aby si vzpomnělo na danou pasáž? 70% ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V rámci čtvrté série nejtemnější a nejzlomyslnější epizoda. V závěru temná možná až zbytečně moc, poslední dějová šokantní zákruta už je tam totiž vyloženě prvoplánově. Plusem epizody je výborně zvolené zasněžené prostředí, které silně dokresluje atmosféru, záporem pak pomalý rozjezd a asi desetiminutová repetitivní pasáž zhruba v prostředku stopáže. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (9)

  • V tejto epizóde môžeme počuť pieseň od americkej speváčky Irma Thomas s názvom "Anyone Who Knows What Love Is", ktorá sa už predtým vyskytla v niekoľkých epizódach. (QooBo)
  • Epizoda se natáčela na Islandu. (Milan25)

Reklama

Reklama