Architektka Mia se před světem s nasazením všech sil snaží ukrýt své ošklivé tajemství. Zástupkyně pojišťovny Shazia mezitím sbírá vzpomínky svědků na nedalekou nehodu. (Netflix)

DominikCZ

Úplně zbytečný díl. Nulová hodnota, jenom surovost. Na tohle jsou béčkové horory. A ještě je to pitomost. Mají super technologie, ale třeba na trackování pozice telefonu nějak zapomněli. ()

maoc

Proč Krokodýl? Možná proto, že jako všichni plazi roste celý život. Roste a při vhodných podmínkách nabývá až obludných rozměrů. A tak to je i s Miou a důsledky jejího rozhodnutí z minulosti. Island je vůbec podivné místo, které dodává svou naturalistickou krásou a dlouhým černým termovulkanickým potrubím příběhu ten správný rámec. Děj je jednoduchý a scénář jde bez okolků za svým až do úplného konce, který je sice logický, ale za všechny vlasy přitažený. Už jen z právního hlediska je svědectví pochybné, ale vzhledem k posunu legislativy v celé epizodě do huxleyovské dystopie bych se ani nedivil, kdyby to prošlo. Vlastně nejděsivější na epizodě nebyla ani ta zbytečná krutost (© Coen Bros.), ale právě posun společnosti, kde pojišťovny nabývají na moci (jak se děje v už nyní v anglosaském světě), kde je przněno právo a kde se role pohlaví, společenské role, ekonomika a média posunula od toho našeho velmi logickým, ale pro dnešního dospělého člověka konzervativního smýšlení nevítaným směrem. Brrrr. V tomto je Krokodýl vizionářský a skvělý. Jen je to místy trochu nuda. ()

palmovylist

Seriál Black Mirror je mistrem ve vytváření tísnivé atmosféry a napětí a to někdy i v dílech, kde mám pocit, že se toho moc neděje. Přesto mi v tomhle díle pohrávajícím si s lidskou pamětí cosi chybělo, možná by mi ta věcička ukazující vzpomínky pomohla zjistit, co to bylo :-) ... 65% ()

Vikmstr

Za mě parádní epizoda. Takové sympatické pomrknutí k temným severským detektivkám. Velmi temná, depresivní a krvavá. Ale gradování v závěru a rozuzlení je prostě skvělé. ()

Saxos

Zatím největší brutus ze všech dílů. Opět se točíme u možnosti čtení nejenom v lidském mozku a jasného důsledku stupňování zastírání jednoho prohřešku. Osůbka, která byla shodou okolností ze začátku pouze nepřímým aktérem smrtelné nehody, si postupem času v klidu zadělá na elektrické křeslo. ()

PeteBuck

Zápletka je celkom zaujímavá. Ale štyri dávam skôr za príbeh, než za sci-fi nádych ohľadom akéhosi mapovania spomienok. Chlapík, čo ide s kamoškou zo žúrky, zrazí cyklistu, jeho kamoška mu pomôže odpratať mŕtvolu. Po 15 rokoch výčitiek sa rozhodne šofér napísať pozostalej list, lebo na obeť neustále čaká (ach tá láska, áno aj to sa deje) a jeho kumpánka zaprotestuje, nesúhlasí a z nesúhlasenia je ďalšia vražda, tentokrát v réžii bývalej spolucestujúcej a obeťou je šofér. Problémom je, že sa pri zabití svojho kamoša stala svedkom nehody a musí vypovedať novým spôsobom, prostredníctvom mapovania spomienok. Vydáva sa teda na vražednú misiu a mŕtvych bude musieť byť omnoho viac. Námet mrazivý, koniec zabijácky, ale motív mapovania spomienok, poprípade ich kopírovania, alebo prenosu vedomia tu už bol a Charlie Brooker sa začína opakovať. Až tak veľmi to ale nevadí, lebo vie prísť so zaujímavou zápletkou. Možno, keby to dali trochu rýchlejšie, ale bolo to stále celkom dynamické, neustále sa niečo dialo, malo to patrične ťažkú atmosféru a ten koniec bol fakt drsný. Len mi tam zarezonovalo, že sa tam tvrdí, že mapovanie nemusí byť presné, že polícia od toho upustila a pozrime že, na konci sa stane, že si pri čítaní podajú aj... ale nebudem prezrádzať, občas mi tam v logike niečo zaškrípalo, akoby to bolo napísané trochu horúcejšou ihlou, ale nechcem zasa až tak rýpať. Za mňa dobrá epizódka. Za zamyslenie stálo, kto bol asi väčší zloduch, či šofér, alebo spolujazdkyňa, poprípade, keď už sa niekto dá na vraždenie, ľahko je skĺznuť do opakovačky a už duplom, keď nám tá zasraná technika ešte takto komplikuje život. Viacero vecí na zamyslenie. ()

StrixCZ

Opravdu temná epizoda - na mě až příliš. Hlavní problém jsem měl ale s postupnou proměnou hlavní postavy, která nepůsobila uvěřitelně (její evidentní výčitky naprosto nešly dohromady s jejím jednáním, a to zejména v závěru). Jinak zajímavý nápad se zařízením na zpětné přehrávání vzpomínek (i když už se něco podobného objevilo v jedné z dřívějších epizod). ()

RavenSpector

Temné. Temné jako svině. I přes nádhernou krajinu a výborné herecké výkony jde o jeden z nejtemnějších příběhů co jsem viděl natočené. Za mě rozhodně plný počet i když jde vlastně jen o seriálovou epizodu. ()

collector

Po prvých dvoch epizódach tejto série som takmer zabudol aký smutný a temný tento seriál dokáže byť. V prvej časti nešlo skutočne nikomu o život, v druhej si za svoj osud mohla postava sama pretože nedokázala dôverovať svojej vlastnej dcére ale tu umierajú nevinný ľudia ako na bežiacom páse. Pre mňa osobne dosť emotívna epizóda (hlavne v jej tretej tretine). tento raz bola pre mňa až trochu cez čiaru tá posledná smrť, no napriek pocitu zadosťučinenia sa po zhliadnutí tejto časti vôbec necítim dobre. ()