Černé zrcadlo - Série 5 (2019) (série)

Rachel, Jack a Ashley Too (S05E03)

(epizoda)
  • Velká Británie Rachel, Jack and Ashley too
všechny plakáty

Osamělá teenagerka se zblázní do robotické panenky navržené podle popové hvězdičky Ashley O právě v době, kdy se Ashleyin život pořádně zamotává. (Netflix)

MFloyd

Trochu jsem se obával, ale nakonec to není tak hrozné, jak to podle hodnocení vypadá. Spíš je to více teenage drama, které se vyvíjí přesně tak, jak fanoušci Miley Cyrus chtějí... bohužel už ne tolik jako fanoušci Black Mirror. V podstatě to využívá pár starých nápadů, ale překvapivé rozzuzlení nečekejte. ()

NeMiQ

V porovnaní s väčšinou ostatných dielov v koncepte Black Mirror dosť slabé. Jedine posledná tretina sa mi páčila a celkom som sa na tej komédii čo vznikla zabavil. Ak by táto sranda vyšla mimo seriálu a nemal by som nutkanie porovnávať, tak možno aj za 4* by to u mňa bolo. ()

SuzieS

Me se to nahodou libilo. Miley Cyrus znam jen podle jmena, takze jsem si ji vsimla az na konci v titulcich. Par mist tam bylo nedomyšlených a pár docela větších scenaristickych chyb se taky naslo, ale v globalu to bylo takove mile :) Asi jsem po zdejsim hodnoceni cekala nejakou hruzu a nakonec to nebylo tak spatne. Ne typicky Black mirrorovske, ale zase trochu jine :) Poprve se na konci nedela zadna deprese, tak z toho tu maji vsichni depresi :D ()

Weehaa

NIИ! Nejlepší díl nejhorší série nejlepšího seriálu všech dob. NIИ! Na konci, při jízdě za macechou (doprdele, proč tam vlastně jely? to to v té moderní době nemohla někam nastreamovat?) už to byla spíš francouzská komedie, to už skoro bolelo. NIИ! Nevim, kdo tam protlačil ty "vtipný" momenty, do BM mi to úplně nepasuje. NIИ! Ale zas na druhou stranu, konec dobrý, všechno dobré, HEAD LIKE HOLE!!!!!!!!!!!!!!!!! NIИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

belinko

Nadávajte si na túto časť koľko chcete, no pre mňa to bola jedna z TOP častí piatej série. Ako hudobník, ktorí roky pôsobil v kapele, ktorá ho nebavila si viem predstaviť, čo je to robiť hudbu na takek obrovskej úrovni. A rastom slávy značne rastie i chuť nenávisti. K Ashley Too sa nebudem vyjadrovať, ako tu už niekto predomnou poznamenal - je to hlúposť vytvoriť bábiku s plnehodnotnou mysľou jedinca a jej obmedzenie odstrániť obyčajným “delete”, no nápad to bol chválihodný. V porovnaní s inými seriálmi skvelý, v porovnaní s kvalitou, s akou sme u Black Mirror zvyknutý, tak slabší. Celkovo touto sériou Black Mirror spadol. No Miley Cyrus sa na túto rolu hodila a od spoločného tracku s Borgorom sa mi páči čím ďalej, tým viac! ()

eliskakoz

Podle mě nejslabší díl Black Mirror vůbec. Jednu hvězdu dávám snad jen za příjemné herecké výkony. Na třetí díl této série jsem se těšila, myslela jsem, že bude třešničkou na již tak docela dobrém dortu, ale opak byl pravdou. Celý díl jsem si říkala, kdy přijde nějaký zvrat typický právě pro Black Mirror. Nedočkala jsem se, a tak jen sedím na posteli, koukám do prázdna, píši tento komentář a přemýšlím, zda mi za to ta hodina zbytečně stráveného času vůbec stála... ()

jjjerry

Obrovský potenciál epizody bohužel nevyužitý. Nosné téma zajímavé. Ale kombinované s povrchní logikou postav a technologie. Taková teenager epizodka. Škoda, potenciál tam byl velký. ()

StrixCZ

Miley Cyrus - pro mě doposud "ta zpěvačka, co kdyby nevystupovala polonahá a nekrmila v jednom kuse bulvár svými lacinými oplzlostmi, tak nemá čím zaujmout", v překvapivě solidně zahrané roli podepřené dobře napsaným příběhem. Má to tempo a spád, má to pár silných a zároveň vtipných momentů. Jedna z epizod, ke kterým se rád vrátím :) ()

Hekman

Nekteri tady kvakaji, ze je nizky hodnoceni kvuli Milene, ale tenhle dil je proste spatnej. Miluska hroje ze zacatku dobre, ale pak hrozne prehrava a tak trochu z ni jde dojem, ze ma cely nataceni na haku. Vyraz divnej, pohyby strnule. Nejvetsim problemem je vsak pribeh, kde se nas Charlie snazi utahnout na uvarene nudli. Vyuzit robotickou panenku v pribehu Goonies mi prijde dost laciny a jestli to takhle chce delat dal, tak snad at je tenhle dil radeji posledni. 2 a 1/2. ()

collector

Táto epizóda je síce hodnotená najhoršie spomedzi všetkých no podľa mňa to nie je pretože by bola nudná alebo by nemala čím diváka zaujať. Práve naopak. Nová technológia sa tu objavuje a dej je síce možno príliš priamočiary na tento seriál ale je to pre mňa osobne celkom záživná epizóda. V porovnaní s predošlou však rozhodne musím ubrať hviezdičku lebo aj napriek tomu, že táto časť je dejovo dobrá tak sa až príliš vzdialila od štýlu Black Mirror. ()

Gelaos

Pokračování tradice odlehčených optimistických epizod. Po romantických San Junipero a Hang the DJ tu máme feel-good holčičí dobrodružství. Epizoda recykluje dřívější témata (kritika zábavního průmyslu, digitalizace vědomí), ale nikam je neposouvá, scénář je vykonstruovaný a děravý jako cedník. Motivy k zamyšlení tu jsou (vliv robopanenky na vývoj dítěte, zneužívání umělce i po smrti), ale vzhledem k nenáročné teen stylizaci nejsou nijak hlouběji rozpracovány. Black Mirror to není ani omylem, ale jako oddychovka je to skvělé. Miley Cyrus nezaujme ani neurazí a ústřední "hit" je povedená třešnička na dortu. ()