Černé zrcadlo - Série 5 (2019) (série)

Rachel, Jack a Ashley Too (S05E03)

(epizoda)
  • Velká Británie Rachel, Jack and Ashley too
všechny plakáty

Osamělá teenagerka se zblázní do robotické panenky navržené podle popové hvězdičky Ashley O právě v době, kdy se Ashleyin život pořádně zamotává. (Netflix)

Trevor

Dve sestry sa po smrti mamy presťahujú do nového mesta. Mladšia z nich Rachel má problémy s adaptáciou a tak je čoraz viac pobláznená speváčkou Ashley O. Jej posadnutosť narastá potom, ako je na trh uvedená bábika Ashley TOO, ktorá má simuovať speváčkine správanie. Ani život samotnej popovej hviezdy však nie je na ružiach ustlaný...Pravdepodobne sa Netflixu podarilo zistiť, kto si ich epizódy pozerá najčastejšie a tak stavili na teenagerskú epizódu, ktorá nebola úplne zlá, ale opäť to bolo iba presunutie vedomia do niečoho a teda nič nové pod slnkom. Škoda, keď si človek zaspomína na časti ako The national anthem, Hated in the nation alebo Shut up and dance. Škoda.Btw Miley Cyrus? To si robíte srandu nie??? ()

easaque

+3* Každý ví, že být celebritou je byznys a ne každý to asi dělá dobrovolně. Ale díky tomu má dalekosáhlý vliv a dokáže s ním úspěšně či neúspěšně manipulovat. Když se do toho zakomponuje ještě panenka s naklonovanou myslí, tak se dějou divy. Průměrné, ale i tak poučné a lehce nadprůměrné. Přesto nejslabší díl z páté série. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Martrix

Začnu odzadu. Závěrečná písnička je super. M. Cyrus možná není superherečka, ale hlas má říznej jako křoviňák. Teď k ději. Nápad super, určitě do konceptu zneužití technologií patří. První třetina se tvářila trochu fádně, že půjde o manipulaci s nejnaivnějším tvorem planety ...náctiletou holčinou. Jenže pak přišel zkrat(doslovný) a od chvíle, kdy najela pandula na 100% kapacity, přetransformoval se příběh do komedie a najednou byl příjemně osvěžující. Těžko říct, jestli to bylo chtěné, nebo se to tak prostě vyvinulo, ale pro mě to byla nejzábavnější epizoda této řady. Řady, která byla jedna z nejslabších. ()

Ryuuhei

Odkdy Brooker píše komedie? Téměř absolutní úkrok od všeho, co dělalo Black Mirror Černým zrcadlem... Ale kupodivu zábavný, napínavý a občas i zajímavě hravý. Očekával jsem něco zcela jiného - psychologický thriller o důsledcích vlivu umělé inteligence na dospívající dívku. Ale dobrá, tohle mi stačilo k tomu, abych sérii neodsoudil jako naprostý výměšek. ()

ZeroCZ1233

A tak, jak epizoda předchozí byla jedna z nejlepších, tahle je zase nejslabší. Přijde mi, jako by scenáristé těch klasických "teen" filmů, které jsou pro Netflix celkem typické, dostali za úkol nacpat svou práci i sem. Příběhově to bylo jedno menší klišé za dalším větším, kde se dobré nápady schovávaly s neúprosnou pečlivostí, ale přece jich tam pár je. Cringem se ale nešetřilo a mně bylo v několik momentech až ouzko z toho, jak strašně to nesedí do konceptu celého seriálu. Herecky to tahala Madison Davenport, která hrála charakterem osobu charakteru mému nejbližší a Greg Kriek, jehož postava byla sice vedlejší, ale měla načrtnutou poměrně pěknou maličkou cestičku, která zde byla bohužel ustřižena, aby předala místo příběhově větším, ale kvalitativně horším částem. Miley, na kterou byl každý tak zvědavý, nepředvedla nic světoborného, čistý průměr. Potěšilo ale Nine Inch Nails, jejichž dva songy se zde objevily jak v extrémně přeslazených a mým uším nelahodících verzích, tak také ve verzích poměrně kvalitních. Ale to na lepší hodnocení nestačí. Se slzou na krajíčku, která zde zůstala z famózní epizody minulé, musím dát v tomto případě jen 6/10, což je na značku jako je Black Mirror opravdu málo. ()

Arkanoid odpad!

Rodinná teen komédia s Miley Cyrus? V Black Mirror? Tento odvážny nápad stroskotal na všetkom, na čom sa to dalo očakávať. Od predvídateľnosti, nedostatku vykreslenia postáv a tak aj drámy, lacných vtipov a nedotiahnutiu ponúknutých námetov. Black Mirror nemusí byť len depresia (aj keď tú kedysi zvládal seriál najlepšie), nech je to pokojne aj komédia, no prenik v zmesi žánrov sa vôbec nekonal a ostala skôr len odporná pachuť. ()

iXtr3m3

Z tretej série síce najlepšie, ale znovu absolútne nie sci-fi a aj tie tri hviezdy sú len s privretím oboch očí. Seriál sa mi ako celok veru zhodil na takú úroveň, že mažem uložené časti a znovu to nepozriem, viem svoj čas minúť aj inými spôsobmi. Tam, kde to začalo odvážne a originálne, tam to končí nudne a fádne. ()

klukluka

Panenka vybavená signifikantními rysy své slavné předlohy? 3D hologram čnící do výše klidně i 10 metrů místo živé, 1,5 metru “vysoké” interpretky? Jo, tomuhle jsem schopen uvěřit, tohle jsou nápady, na kterých můžete vystavět sci-fi, které jsem ochoten seriózně věnovat svoji pozornost. A je mi jedno, kdov tom hraje, nemluvě o tom, že to Miley hrála moc dobře. ()

Mitin

Miley byla fajn (po traileru jsem se vážně těšil a představil jsem si nějakou šílenost), zbytek už tolik ne. Mimo Black Mirror bych možná epizodu hodnotil líp, ale v rámci BM byl tenhle díl spíš zklamání. Bez šťávy, napětí, nějakého vtažení do děje, zajimavého dialogu, .. A ten konec, ehm? ()

kwoky

Tenhle díl jsem si až překvapivě užil. Vyhovuje mi odbočení od "tvrdých" témat k něčemu lehčímu. Člověk má aspoň chvilku na to se nadechnout, než se zase ponoří do nějakých hrůz v dalších dílech. S děvčaty jsem prožil napínavé dobrodružství, u kterého jsem se docela často zasmál drobným vtípkům. Angourie Rice je stoprocentní trefa castingu. Teta mrcha ukázala svou pravou tvář (nejlepší jsou ty kecy u stolu, kolik toho chuděrka musela obětovat) a konec mě mile překvapil. První půlhodina by se dala zkrátit, ale druhá půlka už nemá chybu. Písničky považuji za velmi solidní v rámci seriálového žánru. A odstranění omezovače z virtuálního mozku mě navíc dokonale zaskočilo, v pozitivním smyslu. ()

Oralfabet

Miley Cyrus nebyla vůbec špatná, po stránce příběhové to však lehce skřípalo. Pár nápadů či elementů zajímavých, ale občas lehce cringe a celkový dojem prostě takový rozpačitý. 6/10 ()