Na americkém velvyslanectví v Uruguayi sledují tajnou základnu skrytou ve vodní přehradě. Zde se nachází podzemní laboratoř a vojenský diktátor se svými lidmi. Přijíždí záhadný Adrian Lehder, zvláštním přístrojem ovlivní mysl lidí na velvyslanectví a ti se vzájemně postřílejí. Zahyne i velvyslankyně... Americký vojenský výsadek je vyložen v Uruguayi, aby pátral po Lehderovi. Jedna civilistka se je brzy pokusí zabít, pak je obklopí cizí vojáci. Mysl jejich plukovníka Sharpea je však záhadně ovlivněna a při přestřelce dává pokyn, aby se američtí vojáci vzdali. Poté jsou zavlečeni do tajné přehradní laboratoře a Lehder je použije pro své pokusy s ovlivňováním mysli... Na americkou letadlovou loď je přivezen vězeň Chris Cody, bývalý plukovník, a je požádán, aby Lehdera odstranil. Cody chce svůj tým – muže z námořnictva, kteří jsou také ve vězení, a je mu vyhověno. Doktorka Susan Chappellová podá Codymu zkreslené informace a Codyho tým spolu s agentem Fletcherem odlétá zneškodnit Lehdera a zajistit jeho laboratoř. Cody se cestou zbaví agenta Fletchera – je to Lehderův spojenec. Přibere další členku svého týmu – Damitu. V tajné laboratoři se zatím Lehder společně se svými muži a Fletcherem zbaví vojenského diktátora a jeho vojáků... Codyho tým se přesouvá k přehradě a hodlá osvobodit americké vojáky z prvního výsadku. Rozpoutá se téměř válečná bitva. Codyho muži úspěšně opustí přehradu a všichni odplouvají v ponorce. Zde doktorka Susan předává Codymu CD z laboratoře, na kterém jsou tajné informace. Také ho informuje, že zajatí vojáci jsou Američané z prvního týmu. Lehder jim ale „vymyl mozky“, teď z nich jsou nepřátelé, pro které není cesty zpátky. Záhy se první tým snaží zneškodnit ponorku a částečně se jí zmocní. Susan o všem informuje americkou armádu. Ta se však rozhodne ponorku po vynoření zničit, protože na ní jsou i „nepřátelé“... (TV Prima)

asanakis

Film, který postrádá větší nápad, ale nic jiného jsem od filmu se Stevenem Seagalem nečekal. Pustil sjem si ho, jelikož jsem se chtěl odreagovat, podívat se na nějakou akci a na něco u čeho můžu trochu vypnout a zároveň se trochu pobavit nad tím, jaký nesmysly dokáže někdo vymyslet. Přesně toto mi film přinesl a ačkoli v tomto žánru existují nesporně o mnoho kvalitnější filmy, já jsem se hodinu a půl příjemně bavil a odreagoval. ()

TERRORDROME

Táto Seagalovka, aj keď je dosť divná, ma nijako nesrala a dokonca si myslím, že to patrí k tomu lepšiemu čo vyžraný Steven natočil po roku 2000. On sám prakticky nič nepredvedie, takže všetko musia odmakať jeho parťáci na čele s večne nadávajúcim Vinnie Jonesom. Akcia slušná, nejaké tie brutalitky, prestrelené hlavy a vymývanie mozgov. Režisér Hickox tu a tam predvedie aj niečo vizuálne zaujímavé, čo pripomenie že kedysi nakrútil pár pozoruhodných filmov ktoré mám aj ja rád. Kto však skončí u Seagala či Van Damma, ten to už asi nerozchodí. ()

berry.77

Seagale nechceš už jít dodůchodu?A toto řemeslo přenechat někomu ..... :)Jinak máš u mě 1* pač tento snímek má malinko děj. ()

mira007

Steven Seagal honí vědce v podání Nicka Brimblea, který vždycky hrál malé role, ale člověk si ho zapamatoval pro jeho výraznost ( viz. malý John v Costnerově Robinu Hoodovi, nebo gauner z Dempsey a Makepeacové ), ale u tohoto filmu jsem si zapamatoval stupidní zápletku, jak ten vědec uměl vymývat mozky americkým vojákům a dělat z nich zabijáky. Nakonec tomu aikido man zabránil, ale bylo to o fous. Béčko z bulharské produkce pouze pro věrné fanoušky. Jedna hvězda za Nicka a Vinnieho. ()

boyd.

Trošku lepší než poslední Seagalovky, ale že by se mi to nějak zvlášť líbilo tak to vůbec ne. Stejně jako v poslední misi a Síle úderu i tady je Seagal ve většině scénách nadabovaný (za boha nevím proč?). Je to pořád dokola, jeho filmy jsou nuda a náročnější diváci by se na ně určitě dívat nemohli, protože by to asi po půlhodince museli vypnout! ()

helloween93

Vnitřní nepřítel nemá špatný děj, ten nápad s vymýváním mozků není zlý a dokonce i obsazení není nejhorší (ano, potěšila účast Vinnieho Jonese). Když jsem viděl, že je film od Hickoxe (Waxwork, Hellraiser 3..), říkal jsem si, že by to nemuselo být tak hrozné. Opak byl pravdou, otřesné triky, zmatená kamera, ke konci docházel scénáři dech a závěr to pohřbil úplně...protože tento typ konce se do podobného filmu nehodí. 1* ()

MickeyStuma

Nic naplat, jedná se o typickou seagalovku, jakých po roce 2000 vzniklo opravdu hodně. Zběsilá akčnost po celou stopáž se šablonovitým dějem, avšak na úkor plynulosti a hlavně srozumitelnosti jinak velmi jednoduchého příběhu. Režisér Anthony Hickox je však svoji tvorbou znám, dva snímky s ním natočil i Dolph Lundgren, takže nic jiného se snad ani očekávat nedalo. Filmy určené pro video už ale takhle prostě vypadají. Mnohé akční scény jsou vkusné a vcelku i dramatické. Jen tomu kazí dnes už poměrně známý neduh a bystré oko to pozná. Použití Seagalova dubla je místy bohužel až neskutečně okaté. ()

Harry_

Některé scény jsou trapné (dvojexpozice ve vrtulníku, bitka proti tanku v tunelu), ale jinak klasické béčko s překvapivě více prostředími. Dabing Seagala je lepší než originál a největší hvězdou filmu je paradoxně Vinnie Jones. Jednou to vidět lze. ()

waska

Steven Seagal si prostě nedá pokoj a stále bude točit takovéhle sračkoidní béčka. I když z jeho "pozdější" produkce se jedná o jeden z lepších filmů. To ale nic nemění na tom, že je to skoro ztráta času. ()

Mik_e

Segalovky obecně se po roce 2000 dají doporučit jen dvěma typům lidí. Buď absolutně skalním fandům Stývna, nebo masochistům. Já nejsem ani jedno, ani druhé. ()

Acrobat odpad!

Pozliepany mis mas tych najhorsich strihovych scen. Kopia seagaloviek vo vsetkych chabych momentoch. Od ponorky po vsetko sa ide tretia liga hercov, lokacii, akcie a efektov. Stevo len v statickych pozach odrieka 6.zmysel. Nenapadna zabudnuta amatercina, kde zaverecny tik cernosskeho oka je snad Hickoxov tik. ( videne 26.8.2019, AMC archiv) ()

rublik05

Slibný námět o šíleném "vědci", který si libuje ve vymývání mozků, to zní docela slibně. Ovšem nenechme se zmást, opět nás čeká snímek plný nereálných místy až sci-fi scén, špatných dialogů a s totálně nulovou atmosférou. Děj těžce průměrný, přímočarý, který se víceméně nijak nerozvíjí. Seagal je zde v mírně defenzivní roli, kdy si střihne pár nudných soubojů a přestřelek a jinak jenom občas něco plácne a tváří se u toho neuvěřitelně tragicky. Ostatní herci těžce průměrní a nevýrazní. Snad jen hlavní padouch Nick Brimble celkem ujde a zejména Vinnie Jones, který si zde střihnul dost výraznou vedlejší roli a jeho souboje a přestřelky mě moc bavily. Celkově je film takový podprůměr, kdyby neměl tolik akčních scén, přestřelek a zajímavý námět, nestál by ani za shlédnutí. 3/10. ()

beso74

Z ohľadom na to, čo vyprodukoval za ďalších 10 rokov od premiéry tohto filmu, si spolupráca s celkom zručným remeselníkom Anthonym Hickoxom a celkom slušným podporným tímom (Gary Daniels, Vinnie Jones, Nick Brimble) zaslúži 2 hviezdy. Škoda tej chaotickosti a úsmevných akčných scén pri ktorých sa chce milovníkovi akcie priam plakať... ()

Shitonit

Hele, asi tak. Ze Segala se vyklubal takovej ten pičus, co nějakým záhadným způsobem uhranul režisery a podobný pičuse, který rozdávaj role. Jinak si to vysvětlit nemohu. A tak se to Segaluje pořád do kola, a jak přes kopírák se bude Segalovat, až jednou Segal praskne a bude dosegalováno. Ale je dobrý, že ten pičus dokáže hrát téměř bez děje v sebevětší píčovině, a furt se to dá dočumět bez většího poškození mozkovny až do konce. ()

Fanak

S výjímkou vcelku zdařilého Lovce policajtů jsem neměl s novou Seagalovou produkcí zatím tu čest, takže jsem byl vcelku zvědav, co Steve (ne)převede. Kromě vizáže ála 60letý tlustý Elvis a i na akčněbéčkové poměry nulového herectví zhola nic.Situaci zachraňuje střihač, který by zasloužil kromě svého platu (a tučných prémií) i celý Seagalův honorář za to, že ďosáhl alespoň jakéhosi zdání pohybu "mistra" v akčních scénách. Scénárista by naopak měl vrátit všechno, co za svou práci dostal, neboť asi jen náhoidně vytrhal stránky ze scénářů několika akčních filmů a svázal je dohromady. Výsledek působí takřka cimrmanovsky, neboť paradoxně udržuje diváka v napětí, zda další nesmyslný výjev předznamenává dějový zvrat či pointu nebo zda bude film nadále stejně ubohý, jako doposud. ()