Ben Randall je držitel mnoha rekordů a za svůj záchranářský život zachránil již přes 200 lidí. Jenže jednoho dne má při akci záchranný vrtulník nehodu a zřítí se do moře. Benovi se podaří dostat do člunu, kam vtáhne i svého zraněného kolegu a nejlepšího přítele Carla. Než se jim však dostane pomoci, Carl umírá. Otřesený Ben uvažuje o odchodu, je však přeřazen na místo instruktora v elitním výcvikovém centru pro mladé záchranáře. Dostává na starost 30 mladých mužů a žen, kterým má předat všechny své bohaté zkušenosti. Vrhá se do výuky jediným způsobem, který je mu vlastní, a svými nekonvenčními metodami obrátí celý výcvikový program naruby. Pak narazí na domýšlivého plaveckého šampióna Jakea Fischera. Pozná v něm člověka, který má potenciál stát se nejlepším z nejlepších - pokud ovšem dokáže svůj talent zkombinovat s plným nasazením a vyhnout se chybám, které učinil sám Ben. Jake je brzy nasazen na svou první misi do divokých vod Beringova moře. (TV Nova)

bolf!k

75% Moc se mi na to koukat nechtelo a dost me prekvapilo jak je ten film nakonec zabavnej. Navic Kutcher mi dlouhy dobe nelez uplne na nervy. ()

darkreider

Slušný film o záchranároch so skvelým Costnerom, ktorý dokáže zdvihnúť film vyššie už len tým, že tam je. Celkovo nezamrzí ani dĺžka cez dve hodiny tak, ako vyhrotený šablónovitý záver. Ale aj napriek tejto heroickej smrti na konci dám 4* za film, ktorý má akciu a napätie bez zbraní a mafie. A hlavne má Costnera. ()

savage3303

Podarený film. Kevin Costner to je záruka kvality. Kutcher predviedol, že vie hrať filmi aj s vážnejšou tematikou. Melissa Sagemiller sa mi páčila a takéto spríjemnenie by malo byť v každom filme. V tomto filme sme sa oboznámili čo obnáša tento druh záchrany. Výcvik bol skvelí a jeho praktiky sa mi páčili. Keď už prišlo do tuhého, film mal nejaké tie muchy, ale nič nie je dokonalé. Strhujúci záver a dosť aj nečakaný, ale na samotný záver sme mohli vidieť aspoň happy end lásky. Fajn strávený čas. 4*. ()

raelz

Film jsem sledoval v bulharském autobuse téměř beze zvuku a s otravnými (asi bulharskými?) titulky, takže jsem si ho opravdu moc neužil :-) Co jsem ale pochopil ze zápletky, nejedná se o nic, co bych musel zkoušet napodruhé (i když hodnocení by to nejspíš zvedlo) ()

Torgal

Nebyť premrštenej stopáže, boli by to štyri hviezdy ako vyšité. Scény na mori sú natočené parádne, Costner je na svoj vek v úžasnej forme a Kutcher aspoň nevadí. Veľmi dobre šlapú aj scény tréningu nováčikov, vidno že režisér má svoje remeslo v ruke. Potom, keď by už človek čakal koniec, sa ale objaví ďalší príbehový zvrat, ktorý mi prišiel úplne zbytočný. Samotný koniec mi už svojím vyznením bol úplne proti srsti. Škoda, lebo inak mám filmu málo čo vytknúť. 7-/10 ()

salamandrr

Mě se to líbilo, nevím zda je momentálním rozpoložením, ale příběh o zkušeném Costnerovi a machýrkovi Kutcherovi, ač mnohokrát ohraný, je pěkně natočen. konec je trochu opičí, ale tak je to hollywood ()

E lan

Velmi kvalitní film s konečně slušným Costnerem v hlavní roli, Kutcherem správně namyšleným a vůbec celkově nadprůměrným zpracováním. Dá se na to koukat i od půlnoci na premiérovém kanále:-) ()

Respex

Průměrný film, který se neutápí v průměrnosti. Je hodně horších filmů. Škoda, že film si hraje na to, že má nějaké poselství. To poselství tam možná je, ale pro mě z toho nevyplynulo nic jiného než, že v moři je mokro. Za mě 3*, ale kdyby se takové filmy točili u nás, to by bylo. ()

ecis

Priemer, na ktory sa da pozerat, ale pripravte si vela kavy, aby ste vydrzali. Tak dlhy film, pre tak kratky scenar, mohol vymysliet len fanatik do zachranarov. Klasicky pribeh o najlepsom z najlepsich. Tvrdy a arogantny vyraz Kutcherovi nepristane; nema na to, aby vyzeral seriozne a ako skutocny hrdina. Taka “dobra televizna produkcia”, ktora sa bude na nasich staniciach este velakrat objavovat. ()

Bart16

Skvělá akce,skvělé obsazení a samozřejmě trocha toho patosu.Výsledek je více než dobrý.Podle mě se jedná o jeden z nejlepších filmů,obou představitelů. ()

Colour

Ak by z tohto filmu urobili seriál, noo, to by bolo dobré. Avšak ako 136 minútový film.... Najprv úvod do života záchranárov na mori, potom havária lietadla, hlavný hrdina následne učí kadetov, najneposlušnejší kadet sa skamaráti s hlavným hrdinom, spolu začnú robiť ako záchranári, pár záchranných akcí a koniec. Zbytočne je film naťahovaný. Keby končí pri tom, ako sa kadeti stali záchranármi, ešte by sa to dalo. Posledná pol hodina je zbytočná. ()

Design

Konečně dobrý film.... Rozhodně tři hodně slušné hvězdičky!!! Ve zkratce je to mazec co musí zvládnout záchranáři ve výcviku, aby mohli fungovat v reálu ve všech situacích. Super podání mě to rozhodně bavilo ()

cyright

Ahem... Stokrát viděné po stoprvé. Každý, komu to přišlo napínavé nebo nepředvídatelné, ať se u mě hlásí pro pytlík bonbónů.. čistě ze soucitu. A ten závěr? Jako fakt ocelový lanko se trhá, oba nás neunese, tak já se obětuju, né neobětuj, sory já musim jinak to nejde čau, nééé, ale jooo tak čau, nééé to néé... HE? To jako někdo myslel vážně? Oživovat takovéhle mumifikované klišé ve 21. století? Považuji to za velmi úspěšnou sabotáž tohoto i jinak veskrze vyžilého filmu, který ač plný vody, je suchý a okoralý, jak se na tuto žánrovku bez nápadu sluší a patří. ()

Petulka88

Vida, i Kevin Costner ještě umí překvapit. Nejedná se o žádný převratný film, ale rozhodně se u něj člověk nenudí. Jen škoda, že když Záchranáři něčím překvapí nebo pobaví, hned v příštím momentě Vám vmetou do tváře spršku nejprovařenějších hollywoodských klišé. Například, když instruktor se svým žákem jdou vymlátit hospodu plnou mariňáků, je to docela sranda. Jenže tomu musí předcházet klasické rozebírání traumat z minulosti. A platí to i o vcelku předvídatelném konci. Ale i tak se jedná o solidní podívanou, kterou drží nad vodou hlavně stále fungující Costnerovo charisma. ()

zberatel

Silne styri, nielen kvoli duu Kostner a Kutcher ktory ked chce vie naozaj aj hrat, ale pre tu atmosferu ktora mi akurat sadla ked som si film pustil. ()

Black-star

celkem zajímavý a místy i poutavý příběh odehrávající se po většinu času ve výcvikovém táboře amerických elitních vodních záchranářů. Většina příběhu je o běžné rutině, která ve výcvikových táborech bývá. Jak to chodí když máte nějaký průšvih a jak se hájí vlastní čest. Hlavní hrdinové se svých rolí zhostili velmi dobře a jsou tím hlavním co vás udrží u samotného filmu. Ale čím víc se blíží konec tím víc vám je jasné jak to dopadne (škoda) a totálním koncem o tajemném záchranáři který se zjevuje a bla bla bla... amíci opět dokázali že zazdít film koncem skutečně umí. 60% ()