Ben Randall je držitel mnoha rekordů a za svůj záchranářský život zachránil již přes 200 lidí. Jenže jednoho dne má při akci záchranný vrtulník nehodu a zřítí se do moře. Benovi se podaří dostat do člunu, kam vtáhne i svého zraněného kolegu a nejlepšího přítele Carla. Než se jim však dostane pomoci, Carl umírá. Otřesený Ben uvažuje o odchodu, je však přeřazen na místo instruktora v elitním výcvikovém centru pro mladé záchranáře. Dostává na starost 30 mladých mužů a žen, kterým má předat všechny své bohaté zkušenosti. Vrhá se do výuky jediným způsobem, který je mu vlastní, a svými nekonvenčními metodami obrátí celý výcvikový program naruby. Pak narazí na domýšlivého plaveckého šampióna Jakea Fischera. Pozná v něm člověka, který má potenciál stát se nejlepším z nejlepších - pokud ovšem dokáže svůj talent zkombinovat s plným nasazením a vyhnout se chybám, které učinil sám Ben. Jake je brzy nasazen na svou první misi do divokých vod Beringova moře. (TV Nova)

Stinger78

Pobřežní hlídka trochu jinak. Žádné červené trenky, žádná prázdná čtyřlitrová flaška od aviváže coby plovák, ale výcvik záchranářů do krutých podmínek. Kéva Kostnerů tvrdě cvičí novou třídu adeptů pro skoky z vrtulníku a plavání proti proudu ve vlnách. Kučer sbalí holku, je za hvězdu v kurzu a poté i v ostré přírodě. Docela šablonovité, dalo se čekat, co se bude dít i jak to skončí, ale překvpivě mě to nenudilo, ba naopak. Příjemná jednohubka. ()

Bogrant

Záchranári sú vydarený snímok, z prostredia v ktorom mnoho filmov nevzniká, respektíve sa neodohráva a v podstate až na pár hluchým miest, nie je čo vytknúť. Ak prakticky nič nečakáte, nemôžete byť sklamaní a nemáte čo stratiť. A Costner znovu hviezdi a zelenáč Kutcher prekvapivo dobre sekunduje. ()

Pythonator

Všem záchranářům. Budiž, jako reklama a ukázka práce takových záchranářů je to zajímavé. Ovšem jako film je to o ničem a jímá mě neblahý pocit, že jsem většinu scén už viděl v jiných filmech. ()

majklfly

Příběh zlaté rybky(Ashton Kutcher) a Bena Randalla(Kevin Constner) je díky uniformám, správně zvolenými slovními prostředky a dobrým obsazením jeden z lepších filmů tohoto žánru. Vhodně zasazen je i milostný příběh. Nijak vlezlý, otravný, ale sympatický příběh dvou silných osobností. Myslím, že těch 71%, které tu vidím nádherně vystihují celý film :) ()

zippo8

Andrew Davis natočil krásny film o našich luďoch ktorý nám zachráňuju životy. film vás určite nebude nudiť! skvele výkony mladého Ashtona Kutchera a nezabudnime na Kevina Costnera ktorý je pre tento film priam stvorený... davam **** ()

tijst

Jak sem to tu četl tak kroutím hlavou.... tolik kritiky? nechápu proč mě naopak se ten film moc líbil. Má to velmi dobrý scénář i obsazení a nemá to happy end (u USA filmů hodně zvláštní)... naopak Costner ze sebe dal všechno a sedlo mu to je to krásný příběh o cost guards já si myslím že by si to měl pustit každej a udělat si vlastní názor . ()

Rattlanake

Vynikající dobrodružné drama, velmi silný zážitek z tohoto snímku, opět vynikající Kevin Costner, ten nikdy nezklame. Já prostě nenašel chybu na tomto filmu. Jestli je toto podle skutečné události tak klobou dolů před chlapama, co dělají takovou práci. ()

Pajuš007

Parádní film, ani vteřinu jsem se nenudila, i když má film i s reklamama skoro 3 hodiny. Na konci jsem brečela jak mimino, neměl si sundat tu rukavici a měl se vrátit ke své ženě, mohli ho nechat umřít, ale jinak :-( ()

veronique22

Velmi prijemny prekvapeni. Ashtona nemusim, ale tady nevadil. Kevin byl paradni, klidne to mohl hrat cely sam. V poslednich minutach se film neubranil kycovym scenam, ale celek na me zapusobil skvele. 80% ()

Cuffini

Tenhle film mě pokaždé dostane. Vždycky když mě život omrzí, stane se peklem a zavřu se deklem, v závěru filmu se cítím mnohem hůř. A o to jde. Ve filmu je snad úplně všechno. I můj táta Kosťa. Tomu říkám užitečné povolání. Žádné kancelářské krysy, ale sexy Poseidoni s velkým, dlouhým ocasem. Teda šnorchlem. A asi tak první film, kdy u Kačera nezvedám oči v sloup. Top není, ale asi jeho trošku serióznější, pořádná role, co má grády. ()

andydufrsn

Celkem solidní podívaná, která mi svým rámcem v mnohém připomíná Top gun, bohužel i tím, že postavy jednají tak předvídatelně a klišoidně. Situování do prostředí mořských záchranářů však dělá z filmu solidní pokoukání. ()

Oxytocin

Nechápu tak nízké hodnocení hlavně ze strany ČSFD elity v tabulce napravo. Přes svoji délku film nespadne ani na chvíli do nudy a zdlouhavosti. Mentor a žák nejsou stereotypním protikladem či tím, že zák prozře, jak by se měl chovat. Costner a Kutcher parádně sedí na svoje role. Skvělá podivaná do tréninkových metod a uvažování bojovníku za lidské životy na rozbouřeném moři. ()

Namefar

To jsou samé silné americké řeči, občas dobrá hudba, nějaká rescue technika a bazén. Není moc o co stát, takové to pouštění k nedělnímu vaření je to ok. ()