Ben Randall je držitel mnoha rekordů a za svůj záchranářský život zachránil již přes 200 lidí. Jenže jednoho dne má při akci záchranný vrtulník nehodu a zřítí se do moře. Benovi se podaří dostat do člunu, kam vtáhne i svého zraněného kolegu a nejlepšího přítele Carla. Než se jim však dostane pomoci, Carl umírá. Otřesený Ben uvažuje o odchodu, je však přeřazen na místo instruktora v elitním výcvikovém centru pro mladé záchranáře. Dostává na starost 30 mladých mužů a žen, kterým má předat všechny své bohaté zkušenosti. Vrhá se do výuky jediným způsobem, který je mu vlastní, a svými nekonvenčními metodami obrátí celý výcvikový program naruby. Pak narazí na domýšlivého plaveckého šampióna Jakea Fischera. Pozná v něm člověka, který má potenciál stát se nejlepším z nejlepších - pokud ovšem dokáže svůj talent zkombinovat s plným nasazením a vyhnout se chybám, které učinil sám Ben. Jake je brzy nasazen na svou první misi do divokých vod Beringova moře. (TV Nova)

benyy

Ústredná dvojica výborná, ale koniec ako keby patril k inému filmu, veľké sklamanie sľubne sa rozvíjajúceho deja. ()

BlondShark

Absolutně mě dostali, kluci. Říkám vám, já jsem brečela ještě dvě minuty než se cokoliv mohlo stát. Krásný film, a vůbec nezáleží na tom, že jeho idea podle všeho není až tak uplně originální. ()

Gedza

Jak nemám ráda ten dril americké armády, tak tady mi to vůbec nevadilo! Prostředí americké pobřežní hlídky trochu jinak, než ho známe ze seriálu. Nebezpečné a opravdové. Myslím, že každý si v půlce filmu zodpoví otázku, jestli by to zvládl nebo ne! Nebyl byl to Hollywood, kdyby tam nebyla láska,, ale do tohoto filmu se to fakt nehodilo a bylo to zbytečné! Namachrovaný fracek vs. zachranářská legenda! Charaktery postav nedotažené, ale dávám 4 hvězdy...! ()

Slam7

Moc velký očekávání jsem neměl, o to víc jsem byl překvapenej, že je to dobrej film. Snad bych dal i vyšší hodnocení, rozhodně jsem chtěl dát vyšší hodnocení...nebejt snad toho nejtrapnějšího závěru v historii filmu (to trochu přehánim)!!! Ale vážně mě to nasralo, docela mi to v tu chvíli celej film znechutilo a to mě mrzí...dobrej film, kterej si nezasloužil takhle ZPRZNĚNEJ konec!!!! ()

Odpocivadlo

Zujímave priblíženie psychiky v krízových situáciach a heslo "když umíš tak umíš" . Kutcher v roli v ktorej by som ho asi nečakal príjemne prekvapil. Práca záachranárov je dosť ťažká a tu to je vidieť. 90% ()

bobin

Výcvikový tábor záchranářů, mezi nimi jeden namachrovaný a to se vleče v pomalu se plížící t. zv. akci. Nakonec to digitálně doklopýtá k upocenému finále. Není to ani akční, ani dobrodružné, nekonec ani nějak dramatické. Akorát Kevin Kostner se neustále tváří velmi zarputile ve snaze udělat se srágor chlapy. ()

Blazis34

Záchranáři jsou hezký film, který by nám měl vzpomenout na ty, kteří naše životy zachraňují. Nejenom vodní záchranáři, ale i hasiči, zdravotníci, doktoři a spol. by měli být více ceněni a více oslavováni. Tento příběh nám popisuje dva nejlepší ve své práci a utváří tak dojemné dílo. Jasně, leccos bylo až moc sci-fi a filmové ale budiž, nezlobme se na tvůrce, protože nám chtěli ukázat a vystihnout tu nebezpečnou a těžkou atmosféru. Costner s Kutcherem se výborně doplňovali a byli opravdu zdařilými hlavními postavami. Ještě bych vyzdvihl výbornou kameru a efekty, které byly vždy velice důvěryhodné. Filmových Záchranářům dávám hvězdy čtyři, těm reálním pět - 80%. ()

Vivian

Ashton Kutcher mi v téhle roli moc neseděl, tenhle chlapec se spíš hodí do těch svých oddechových komedií... Nicméně film by možná měl i na čtyři hvězdičky - nebýt toho urputně dojemného finále. Trochu jsem to čekala, dost se to nabízelo, ale zároveň jsem doufala, že se k tomu tvůrci nesníží. Bohužel... ()

dzules

ale jo..jen si mohli upustit tu scénu v jeskyni a ukončit to dřív..jinak to skončilo dle očekávání a vlastně celý film se nese v duchu toho, že dostaneme co očekáváme, žádné nepředvídatelné zvraty ()

BrckoGOS

Ne, ani z tohoto filmu si vylozene nesednu na zadek :) obsazeni a zpracovani je vic nez dobre, ale proste... holt to vnimam jako lepsi prumer.. ()

marivet

Výborně natočený kousek s okouzlujícím Kevinem Costnerem. Super příběh s dějem sice již viděným, ale stále cool. Trikovka s vrtulníkem hned v první scéně filmu mě nadchla. Paráda... ()

david666

Dle mě typický film na ***. Dobře se na to dívá, herci hrají celkem v pohodě - nic tady nevybočuje z průměru (ať už se jedná o příběh, herectví nabo akční scény). Každopádně by mohl mít o cca 30 min míň a vystřihl bych zbytečnou "love story". Jinak náborový film na cost guard. ()

SonyLucy

Scény na moři jsou dost přehnané, druhá půlka se vleče, konec je předvídatelný. Ale i tak to ušlo. Píseń od Adamse nemá chybu! ()

burton-ka

Asi tak jako, když se těšíte domů do tepla. Jste promrzlý a myšlenka na teplý dobrý kakao Vám ukájí mysl. Příjdete domů, drkotajíc zubama rychle otevřete ledničku, najdete mléko. JENŽE! V krabici je mléko na půl hrnku a kakao v krabici nevydá ani na jednu lžičku...A když nedáte a nemáte správný poměr přísad neni to dobrý kakao!A to se stalo u filmu Záchranáři - špatný poměr přísad! ()