Ben Randall je držitel mnoha rekordů a za svůj záchranářský život zachránil již přes 200 lidí. Jenže jednoho dne má při akci záchranný vrtulník nehodu a zřítí se do moře. Benovi se podaří dostat do člunu, kam vtáhne i svého zraněného kolegu a nejlepšího přítele Carla. Než se jim však dostane pomoci, Carl umírá. Otřesený Ben uvažuje o odchodu, je však přeřazen na místo instruktora v elitním výcvikovém centru pro mladé záchranáře. Dostává na starost 30 mladých mužů a žen, kterým má předat všechny své bohaté zkušenosti. Vrhá se do výuky jediným způsobem, který je mu vlastní, a svými nekonvenčními metodami obrátí celý výcvikový program naruby. Pak narazí na domýšlivého plaveckého šampióna Jakea Fischera. Pozná v něm člověka, který má potenciál stát se nejlepším z nejlepších - pokud ovšem dokáže svůj talent zkombinovat s plným nasazením a vyhnout se chybám, které učinil sám Ben. Jake je brzy nasazen na svou první misi do divokých vod Beringova moře. (TV Nova)

epoh

Musím souhlasit - je to 100x omleté schéma, které nepřináší nic, ale vůbec nic nového. Přesto se to po chladném začátku velmi slušně rozjede a výsledkem je film, na který je radost se dívat, a řemeslo, to je tu odvedeno v té nejvyšší kvalitě. Ač mám Kevču Costnerů rád, víc mě tady zaujal Ashton Kutcher, kterého jinak moc nemusím, takže pro mě byl příjemným překvapením. Stejně jako Mellisa Sagemiller. Tak civilně zahraný part jsem v hollywoodském filmu už dlouho neviděl, a když si na disku pustíte vynechané scény, má tam s Kutcherem 2 úplně okouzlující scény, které dýchají lehkostí, uvolněností a i ta potřebná jiskřička tam přeskakuje. ()

pekas

Všechno už tu bylo a děj tohoto filmu není vyjímkou. Ale jako zábava na vypnutí mozku to vcelku stačí. Slabší čtyřka 75%. ()

gicous

Zaručené schéma o zachranářích všeho druhu, které funguje vždycky a spolehlivě. Nenabízí nic nového. Já osobně ale na příběhy o lidech, kteří zasvětili svůj život záchraně druhých slyším vždycky a rád. A navíc je tady Costner - tohle prostě nemůže být špatný film. ()

Lenii

Film se mi moc líbil. Nové téma to sice není - zkušený profík má problém nebo je přeřazen z nějakého osobního důvodu někam, kde by měl nastolit pořádek, uplatnit své kvality a k tomu všemu přistupuje prostě po svém. Nějakými metodami, které většina "kolegů", lidí okolo neschvaluje, ale ve finále to "nese ovoce". Ale prostředí záchranářů mi přijde nové a celkově mě film zaujal. Herci si museli fakt máknout. Sečteno a podtrženo 4 hvězdičky. 90% ()

Sarcasmgirl

Mám asi opačný problém, než většina lidí tady. 90 minut z výcvikovýho tábora považuju za kvalitní podívanou, nebýt toho citovýho vydírání ve stylu - traumatizovaný učitel i žák... Konec filmu je pořád traumatizovaný, a jedna z posledních scén, které měla opravdu stát za to, Vám akorát připomene začátek Vertical limitu. Po mentorský stránce to ujde, po dramatický je to doslova řecká tragédie. Už sem jen čekala, kdy se na potápějící lodi objeví Whitney a začne Kevinovi pět I will always love you. Je to prostě nadějný kýč. ()

subic

Od Dokonalého světa (1993) po 13 letech další skvělý film s Kevinem Kostějem. I když toho hurá my jsme Amíci a jsme nejlepší, je toho tady tak na hraně. Dokonce i Kučera tady hraje relativně normálního týpka a ne slizkého mentála jako všude jinde. Ale už je tomu 9 let od vzniky, takže Kevine ještě další 4 roky? ()

sniperjozef

Velice svizna oddychovka. Hlavne sviznosti jsem se u tohoto snimku obaval a jsem mile prekvapen. Pribeh neni nijak hluboky, Costner svym herectvim ovsem kvalitu vyzdvihuje svym hereckym umenim. Kutchera odjakziva nemam jako herce rad, proto si myslim, ze pri obsazeni jeho role nekym jinym, by se film posunul jeste o stupinek vyse. Obecne ovsem doporocuji, a to jako oddychovku s radoby "hlubokym" koncem, slusnou kamerou a vybornym Costnerem. ()

Ukrizku

Hrdinství, přátelství, odvaha, slabost i pokora a láska. To všechno v záchranářích je a přitom se to obešlo bez supermanovských hrdinů. A tam, kde divák sází na vítěze, dostává jen třetinu. Rozhodně jeden z těch lepších filmů toho druhu. ()

jprmusic

Kdyby nebylo toho přehrávajícího blba Kutcherů, mohl to bejt fajn. Takhle mi každej záběr, kde se objevil, lezl neskutečně na nervy. A protože je na obrazovce pořád, zkazil mi celej film. Vedle tý holky vypadal jak dementní štěně a pravděpodobnost, že by jí zbalil, se limitně blížila nule. Ale Kevin v cajku, takže jsem to nakonec dokoukal. ()

Seal269

Téma pobřežní stráže by mohlo být atraktivní, samotné zpracování se bohužel veze na těch nejtypičtějších amerických klišé, takže výsledek je bohužel zklamáním, které korunuje závěr jak ze šablony kýčovitého hollywoodského filmu. ()

george82

Střet dvou generací, kdy se obě od sebe dost naučí a to jak během výcviku, tak i pak v práci bok po boku. Předání štafety na konci velmi emotivní. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 37%, Audience Score - 80% | FDb.cz - 76.1% | Je to celé blbost a ne malá! A Kutcher je jako vždy špatný, je to hrozně klišé a závěr byl tak "originálně" napsaný a vymyšlený, že jsme ten scénář normálně "citovali" ještě předtím než to bylo ve filmu... Přesto jsme to těm "hollywoodským sviním" opět sežrali. Ale alespoň náš velký oblíbenec Kev je charismatický a záchranářské scény (kterých je ale bohužel minimum) jsou zručně natočené, což o to, ta většina filmu ve výcvikovém táboře byla také dobrá, ale kvůli Kutcherovi a naivnímu závěru to nevyznělo vůbec seriózně. 4* s opravdu odřenýma ušima, protože kdybychom řekli, že jsme si film poměrně neužili, lhali bychom. 70% ()

curfew77

V době vzniku mi The Guardian nějak záhadně propadl radarem a objevil jsem ho vlastně jen náhodou až o patnáct let později, což bylo o to zábavnější, že tenhle film musel působit trochu jako retro nejspíš už tehdy. Costner ale nezklame nikdy, devadesátková atmosféra mi vysloveně lahodila a některé vedlejší role (třeba Clancy Brown aka legendární výcvikový seržant z Hvězdné pěchoty) potěšily neméně. Jistěže Kutcher je ve svých maverickovských imitacích Toma Cruise poněkud goofy a když dojde na akci, vypadá vyloženě marně, jinak jsou ovšem záchranářské mise natočeny zručně, přehledně a efektně, jak se na ostříleného akčního rutinéra Andrewa Davise proškoleného nejlepšími seagalovkami sluší a patří. Jen ten ryze producentský natahovaný konec celou věc hyzdí - kdyby film skončil po hodině a dvaceti minutách, jakože z dramatického hlediska klidně mohl, šel bych na osmdesátku. S těmi společnými akcemi a "nečekanými" comebacky to ale spadlo na 65% a ty nejslabší čtyři hvězdy. ()

Plague.

Podobně jako je Ladder 49 poctou všem hasičům, je Guardian poctou záchranářům z USCG, jen o trochu emotivnější. Film hodně hraje na city a nezapře svůj původ, takže se na nás valí hodně sebeobětování a vlastnetcví, jenže v tomhle případě se bránit nebudu. Záchranáři si totiž vychvalování za své činy rozhodně zaslouží. ()