Ben Randall je držitel mnoha rekordů a za svůj záchranářský život zachránil již přes 200 lidí. Jenže jednoho dne má při akci záchranný vrtulník nehodu a zřítí se do moře. Benovi se podaří dostat do člunu, kam vtáhne i svého zraněného kolegu a nejlepšího přítele Carla. Než se jim však dostane pomoci, Carl umírá. Otřesený Ben uvažuje o odchodu, je však přeřazen na místo instruktora v elitním výcvikovém centru pro mladé záchranáře. Dostává na starost 30 mladých mužů a žen, kterým má předat všechny své bohaté zkušenosti. Vrhá se do výuky jediným způsobem, který je mu vlastní, a svými nekonvenčními metodami obrátí celý výcvikový program naruby. Pak narazí na domýšlivého plaveckého šampióna Jakea Fischera. Pozná v něm člověka, který má potenciál stát se nejlepším z nejlepších - pokud ovšem dokáže svůj talent zkombinovat s plným nasazením a vyhnout se chybám, které učinil sám Ben. Jake je brzy nasazen na svou první misi do divokých vod Beringova moře. (TV Nova)

fErnesto

Otřepaný děj, kde učitel a žák získávají během výcviku svojí vzájemnou úctu a uznání. Tentokrát zasazený do záchranářského prostředí. Hezké role Costnera, Kutchera a také charizmatického McDonougha, který by si zasloužil více prostoru jako tvrdý, ale spravedlivý cvičitel nováčků. Mám takové filmy rád, nejspíš si pustím znovu. ()

kondomxxl

Nečakal som nič a dostal som viac ako som mohol chcieť. Kevin + Ashton je skvelý párik, Kevin na staré kosti dokazuje svoje kvality a Ashton mu vypomáha. Hoci sa polka odohrávala v tábore, malo to grády, resp. ja som sa nenudil a príbeh celkom zaujal. Koniec predvídateľný, ale aj tak povedený a nemám mu co vytknout. Hudba taky potešila. Tento film si ešte určite v budúcnosti pozriem :-) ()

kacudzde

Příjemné překvapení - i přes dlouhou stopáž jsem se nenudila, výcvikové metody ve středisku a sestřihy z akcí byly zajímavé, Kevin Costner opravdu charismatický a Ashton Kutcher celkem stravitelný. Škoda toho konce... ()

Sindymindy

Občas slepá místa v dialozích, ale jinak dvojice Kevin Costner jako starý mazák záchranář předávající své zkušenosti mladému divokému studentovi Ashtonu Kutcherovi se povedla. ()

RenoBo

Pro mě tento film byl zážitek a vůbec bych nehořekoval na délce filmu . Když už jsem myslel že je konec , jelo to dál a klidně to mohlo skončit už po té škole a pak ještě několikrát . Čtyři hvězdičky určitě . ()

Trevize

Hezky odvyprávěný film s Costnerem, zařazující se pro malou uvěřitelnost a plochost charakterů k těm průměrnějšim. ()

Stealth2

Trapně se opakující holyvoodská šablona, kterak samolibý fracek k rozumu přišel pomocí staršího pardála. Kutcher je herecké dřevo č.1, stále nechápu proč ho obsazují po boku takových hvězd, ke kterým Costner rozhodně patří. On v tomto průměrném snímku hraje jen to co musí a nijak nezaujme. Škoda. ()

Spike86

Zábavný film s poměrně napínavými záchranářskými scénami a i hrstí emocí. Costner i Kutcher zahráli dobře. Nenudil jsem se ani přes poměrně velkou délku. 71% ()

Mark1983

Na poprvé se mi to zalíbilo dost,ale časem to byl pro mě dobrý průměrný film,který neurazí a po čase se dá na něj kouknout znovu. ()

zero_zelo

kevinovi šito na míru, dalo by se říct. příběh tak jako standard bez nějak výjimečnejch zlomů nebo novinek, ale kdo má taky pořád co vymejšlet novýho, dyž de o záchranáře :) kutcher a jeho popojíždějící dramatickej ohryzek mi taky trhal žíly... ten kluk mi pořád nějak nesedí, nikde. nicmene, původně byla jistá trojhvězdička, ale závěrečná půlhodina, kde se konečně začalo něco dít, to vytáhla na 4*. nebudem si nic namlouvat, americký jako prase, nic tak moc originálního, ale sedlo mi to a bavila sem se náramně, aspoň teda tu druhou půlku filmu, kdy skončil bazén, významný pohledy a americký kolegialní humor :)) ()

flouny8

Je to oficiální, POMO si nevidí do huby (co by člověk chtěl od obyvatele MaRoKa). Tohle je asi jediná Kutcherova inteligentní role a zhostil se jí celkem dobře. V hlavní roli nestárnoucí Kevin a příběh americké pobřežní stráže, který plynule ubíhá a spěje k očekávanému konci. ()

Dobstaf10

Starej Kosťa trénuje Kačera lovit tonoucí se nešťastníky.. závěr sice trochu armagedon, ale jinak celkem nenudivé.. ()

lubica1995

Dojemný príbeh až do konca. Možno by mal Päť hviezd, keby nespackali záver. Hoci....možno, keby bol ten záver taký, aký by som chcela, dala by som asi o hviezdu nakoniec ešte menej. Takže je to ok. ()

demovka

Film si zaslouží více než tři a méně než čtyři. Bohužel se film neobešel bez zbytečného poplacávání po ramenou. Mírná klišé jako v ostatních Kostnerových filmech se tam najdou. Nejlepší z hereckých projevů ukazuje Kevin Kostner. Jako legenda, mentor a člověk s vlastními malými démony, hraje podobnou roli jako v dalších filmech s ním: Vodní svět, Zelený svět a Postman. ()

brkerez

Nečekal sem absolutně nic, nemusim Kutchera a Costnera jak kdy a měl sem podezření že to bude americká digitální slátanina, ale mám rád filmy z přímořskýho prostředí tak sem si říkal, že aspoň ty vlny a zmítající se bárky si užiju, ideální blbost na sobotní odpoledne. A odcházel sem s naprosto suprovym zážitkem a upravenym názorem na Kutchnera, poslední co bych od toho čekal. Celkově prostě parádní jednohubka z prostředí mořských záchranářů, kde podle mě skvěle funguje i víceméně suchozemská část, kde se z čerstývho matroše pokouší správně tvrdej Costner udělat chlapi a trochu jim vymejt mozky, aby se vrhali do vln nasazovat kejháky za cizí. A světe div se, kdo se mi tu hodně líbil byl právě Kutchner. Roli držkatýho vtipnýho frajírka s dobrym srdíčkem, kterej tu serioznost narušuje tady zvlád na jedničku, párkrát sem se vyloženě tlemil ("... before we start bleeding" v baru). Jó je to patetický, americký vlajky ve větru atd, ale to nemusí bejt vždycky špatně, tohle byl tribut lidem co dělaj neskutečnou práci a na mě to parádně fungovalo, přetejkal sem nefalšovanym obdivem, trocha patosu nikoho nezabila a k tomuhle to nádherně sedne. ()