Ben Randall je držitel mnoha rekordů a za svůj záchranářský život zachránil již přes 200 lidí. Jenže jednoho dne má při akci záchranný vrtulník nehodu a zřítí se do moře. Benovi se podaří dostat do člunu, kam vtáhne i svého zraněného kolegu a nejlepšího přítele Carla. Než se jim však dostane pomoci, Carl umírá. Otřesený Ben uvažuje o odchodu, je však přeřazen na místo instruktora v elitním výcvikovém centru pro mladé záchranáře. Dostává na starost 30 mladých mužů a žen, kterým má předat všechny své bohaté zkušenosti. Vrhá se do výuky jediným způsobem, který je mu vlastní, a svými nekonvenčními metodami obrátí celý výcvikový program naruby. Pak narazí na domýšlivého plaveckého šampióna Jakea Fischera. Pozná v něm člověka, který má potenciál stát se nejlepším z nejlepších - pokud ovšem dokáže svůj talent zkombinovat s plným nasazením a vyhnout se chybám, které učinil sám Ben. Jake je brzy nasazen na svou první misi do divokých vod Beringova moře. (TV Nova)

rytir1

Super film, skvělý Costner, ale bohužel by to chtělo asi jiného herce na jeho parťáka. Nemůžu si pomoct, asi jsem na Kutchera vysazený, ale pro mě to bude vždy jen ,,ten šampon kluk od Demi Moore,,. ()

Aidina

Zajímavý pohled do výcviku záchranářů pobřežní stráže. Být dobrým záchranářem je o velkém odhodlání stále riskovat svůj život pro druhé. Asi ale žádný sebelepší film nám neukáže, co opravdu prožívají, když jdou do akce a musejí se rozhodnout koho zachrání a kdo už tu šanci nedostane. Jakou cenu má tedy život? To znají nejlépe záchranáři. ()

tomino28

Protože jsem předem o filmu nic nevěděl, tak mě mile potěšilo ne úplně tradiční prostředí záchranářů (aspoň už jsem dlouho žádný film s podobnou tématikou neviděl). Jinak na mě ale působil trochu jako dvě části slepené dohromady - výcvik/akce. I přesto jsem ale byl příjemně překvapen a uvažoval jsem dokonce o čtyřech hvězdách, ale ten konec byl ukázkové klišé, takže nakonec za 3*. ()

MAXIKILLER

Proč, já se musím ptát PROČ??' Proč si Ashton Kutcher nevybírá víc takových rolí, a stále zůstává ve škatulce "baboušů ubulených romanťáků". Po Butterfly effectu rozhodně jeho nejlepší film. ()

paradoxman

No. Takže ho zabil týpek u navijáku, který místo aby řekl: "Praská nám lano, posaď je do vody a hoď jim záchranný člun," tak to tahá nahoru, aby případně spadli z co možná největší výšky. Tragické konce mě můžou nasrat, ale pochopím je, když mají v příběhu místo. Takhle vynucená smrt celkově velmi dobrý dojem z filmu kazí. Neurazil by mě happy end se Seniorem ve spokojeném důchodu na Juniorově svatbě... ale ok, chtěli jste legendu o Guardianovi, tak jste to nějak zprasili, aby to "vyšlo". Gratuluji ke zbytečným třem hvězdám. ()

Kalda69

Pekna oddychovka, ktera je trosku nadprumerna ale jak nekteri pisi, konec ktery se snazi o epicky zaver pribehu to srazi do sedeho prumeru. ()

Leegy

Film příjemně utíkal, sice si nejsem jistá, že to byl záměr, ale celkem jsem se u toho nasmála... Téměř konec celkem překvapil... Až do posledních minut jsem myslela, že filmu dám čtyři * ale legendou to totálně shodili... Zůstala jsem jen nevěřícně zírat na televizi... Každopádně i tak stále stojí za shlédnutí :) ()

Crust

Dobré první 3/4 filmu by byly snad i na čtyři hvězdy. Ale ten nesnesitelně béčkový závěr celý dosavadní dojem z filmu pěkně srazil. I tak to ale v člověku silný dojem zanechá. ()

moriero

Tak tohle byl prvoplánový útok na chlapské emoce. Místy jsem bulel jako želva. Sbohem, Hoode... Nech se vysmát, Bodyguarde. Bezesporu nejlepší Kevinův film. Miluju důstojnické školy a miluju plavání. A beru tě na milost, Kučere. A díky tvůrcům za tip. Beringovo moře si píšu na úplný konec svého seznamu dovolenkových destinací. ()

kolly13

Hrdina a zachránce lidí v nesnázích a z mořských spárů (respekt!) zažije neúspěšnou misi a jako v období rozvolnění začne školit nováčky. Jednoho obzvlášť dobrého proklepne na dřeň a zde začíná kupodivu dobrá chemie mezi Costnerem a Kutcherem. Doplňkové ženské (modelky, normální ženské v USA totiž neexistují) přináší city a emoce do jinak chladné akce. Film mne zaujal dějem i potřebným piedestalem pro záchranáře, kamera je špičková. Rád bych se podíval na nerealizovanou dvojku, palec nahoru. ()

PTuranyi

Záchranársky Top Gun neprináša nič viac ako profesionálne a technicky výborne natočenú poctu záchrannej pobrežnej službe. Príbeh má jasnú šablónu olepenú klišé, pátosom a lepkavými emóciami. Namyslený šoumen prichádzajúci na výcvik záchranárov versus ostrieľaný záchranár riešiaci osobnú a manželskú krízu, súboj so živlami, napriek všetkým nešťastiam ústiaci do patetického konca doplneného šťastným zavŕšením romantickej linky. Technicky nemám čo produkcii vytknúť a na konci sa dokonca podaril vytvoriť aj aké také napätie. Kevin Costner, ktorý už má s Vodným svetom skúsenosť aj Ashton Kutcher dokázali, že vedia hrať a ostatní herci odviedli tiež celkom slušnú prácu. 70% ()

zaack

Průměrnější a klišovitější film než je tento, tu už dlouho nebyl. Potěší ale dobré akční scény, prostředí záchranářů a Costner, který v padesáti chytá druhý dech. ()

picháček

mělo to skončit o cca 20 minut dřív a převládaly by pozitivní dojmy. takhle to byl zase film s patetickým a naprosto stupidním klišoidním koncem. ()

lumtr

Původně jsem dal 4, ještě při sledování filmu, ale ten pitomej závěr mi to úplně zkazil. Prostě se mi to netrefilo ve zkouškovým v sobotu ráno do nálady:-) ()

mansonn

Rozpočet 55M Dol. Musím povedať veľmi dobrý film s presvedčivým K.Costnerom..takže asi jeho 4 dobrý film za kariéru.Vo filme je pekne popísaný výcvik ako aj rutina Zachránarov.Ostrielaný veterán K.Costner ,ktorý trpí traumou z jednej akcie pri ktorej ztratil celý tím sa vrhá do výcviku rekrutov a snaží sa znich dostať všetko a ukázať im aký je ozaj život zachránara.Zpracovanie,dialógy ako aj prepracovaný dej stoja za 4 hviezdy ()