Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec

• USA Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (více)

Nejrychlejší muž na čtyřech kolech. To je Ricky Bobby (Will Ferrell) – mohutný vlasatý americký stroj na vítězství a jeden z největších jezdců série NASCAR v celé její historii. Je to sice trochu zabedněný idiot s poněkud větší dávkou odvahy, ale má všechno, co si může přát: luxusní dům, okouzlující manželku (Leslie Bibb) a tolik hamburgerů, kolik se do něj vejde. Rickyho super divoký životní styl však zasáhne nečekaná rána, když mu porážku uštědří namyšlená evropská jednička Jean Girard (Sacha Baron CohenBorat) a udělá z něj ubohou, vystrašenou trosku. Navíc si jeho ženu i úspěch přivlastní jeho stejně bláznivý "kámoš" Cal Naughton, Jr. (John C. Reilly). A tak Rickymu nezbývá než opět pořádně šlápnout na pedál, aby svou kariéru vrátil do starých kolejí, porazil Girarda a získal zpátky slávu a bohatství. Protože jak Ricky vždycky říkal: "Když nejsi první, jsi poslední!" (oficiální text distributora)

cherita

Stupidní, trapné a vulgární, ALE...zároveň taky skvlě promyšlené a dost zábavné. Jistě, můžete si myslet o tomhle filmu co chcete, jedno se mu ale upřít nedá. Jak se mu daří dělat si legraci ze všech těch klišé sportovních filmů ("Co to sakra je? V tom autě je puma." "To vím že tam je, dal jsem ji tam. Musíš se naučit řídit se strachem a není nic děsivějšího než puma v autě"), překrucovat je a upravovat podle svého, aby nakonec nebylo jasné jak to vlastně celé dopadne (finish posledního závodu je geniální). Navíc jako fanoušek motorsportu oceňuju ten věrně vystihnutý rozdíl mezi americkými a evropskými závodníky, i když těžko říct co na to Francouzi. ()

(Z)denny

Will Ferrell a John C. Reilly nejsou jenom "bratři jak se patří", ale předvedou, že jsou i automobilový závodníci srdcem i duší. ()

Gore

Jeden z velmi mála filmů s Willem Ferrellem, který mě nenudil, ale i tak se jedná spíše o průměrný snímek. ()

Erik7595

Nemám rád Willa Ferrella, ktorý mi dokáže pokaziť nejednu komédiu.. Takže jeho snaha byť za každú cenu vtipný komik, aj keď je vlastne vo väčšine filmoch trápny, ma vyslovene irituje. Dííík,v komédiach radšej skvelého Jima Carryho alebo Wilsona s Benom Stillerom. ()

ivonca

najlepsia komedia aku som videla za posledne obdobie takze nevaham a davam *****....a najradsej mam ked ma filmy prekvapia, co tento splnil dokonale, tolko srandy som necakala:)) ()

Carbo

Báječná hra mimikou Saši Cohenna, vůbec neskutečně dobrý výběr vtípků, které mě několikrát naprosto odrovnaly a svižné tempo dělá z tohoto filmu jasnou jedničku pro nenáročné letní promítání. Na některé scény fakt nezapomenu např. trenér ovčáku. Taky překvapí možná nechtěná narážka na Red Dwarf :D ()

KOZEL84

Boží hlína(v originále).Když sem zaslechl dabing Rychlého málem sem se pozvracel.Mám rád Ferrellův tupý humor.''When you're not first,you're last''. ()

Puol

Oveľa zaujímavejšie ako hlavná postava Willa Ferralla sú vedľajšie postavy. Či už neodolateľný francúz Sacha Baron Cohen alebo večne vo vedľajších úlohách John C.Reilly. Zasmiať sa dá, ale prevláda skôr trapný humor. ()

GOREGASM

Standardní Ferrellovská absurdita, která je již tradičně nejsilnější v úvodní půlhodině, kdy poznáme na různý způsob retardované postavy, ale vtipné to je, a když k tomu připočteme kvalitní režii závodní části, nezbývá než konstatovat, že začátek má slušné grády. Větší pitomce než Willa Ferrella a Johna C. Reillyho byste na závodní dráze hledali asi těžko, a když se svými fórky začnou opakovat a ne vždy udeří hřebíček na vtipnou hlavičku, přichází Frantík s tváří a vypilovaným akcentem Saschy Baron Cohena, který je příjemným oživením, ostatně jako vždy. V rovině srandy je to nevyrovnané, ale převažují dobré fóry a až nečekaně se povedly závody samotné, které kombinují naprosto funkčně ulítlý humor se závodním adrenalinem, což skvěle dokumentuje perfektní finále. 75% ()

Rathalos

Dalsia komedia v hlavnej ulohe s Willom Ferrellom a Johnom C.Reillym a opat super zabava,ti dvaja sa vedia odviazat...:-) ()

AnanAss

Will Ferrell v roli skromného mechanika, se stává nejlepším jezdcem Nascaru. Sláva mu však začne stoupat do hlavy a dostane pořádnou facku, když jej porazí a postupně nahrazuje frantík Borat, který se neštítí soupeřům elegantně lámat ruce. Musí tedy opět začínat od píky a je otázkou, zda jej v tom bude podporovat jeho dokonalá rodinka – peroxidová blondýna a rozmazlení synové Walker a Texas Ranger. A hlavně se musí naučit překonat strach… i kdyby měl mít za spolujezdce živou pumu. Ferell tyhle tupé charaktery zvládá s přehledem (jeho řidičské schopnosti by mu mohla závidět i celá Dieselovic famílie), stejně jako McKay tyto buranské komedie (v poslední době mixuje i trošku toho dramatu). Na nenáročné pobavení úplně ideální záležitost se spoustou brutálních scén (přízvuk Borata, netradiční vyučovací metody znovunalezeného otce, který chce syna dostat zpět do formy pomocí kokainu) a narážek na Scottovy Bouřlivé dny. A kdo by to byl tušil, že Highlander získal Oscara za nejlepší film všech dob. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

Fifipek

Will Ferrell je magor:) Jeho vtípky jako je běh v trenýrkách (viz Oldschool) jsou prostě klasika,nebo třeba histerický jekot s neviditelných ohněm. Spusta dobrých narážek,dost laciných. Typická záležitost od Willa.Víc než tři to ale není... ()

Jeand´Boa

Někdy i šílenost a trapnost má svoje kouzlo, pokud je to přiznáno a pokud je jasně vidět, že si film dělá legraci nejen z různých předloh, které paroduje, ale rovněž i sám ze sebe, z té své trapnosti...Šílenost a trapnost se hlavně nesmí brát vážně, pak se stane i něčím, co funguje... ()

beckham-

Will Ferrell je prostě předurčen k hraní ''idiotů či lidí psychicky narušených'' a ani v tomto případě mi to nevadilo, ba naopak jsem si to plnými doušky užíval. ()

Torgal

Dementný Ferrellov humor na mňa niekedy nefunguje (Step Brothers), tentokrát sa ale opäť trafil do čierneho. Opäť hrá napoly retardovaného chlapíka obklopeného podobne postihnutými figúrkami a pri tej záplave primitívneho humoru som sa musel miestami rehotať nahlas. V druhej polovici ale kadencia vtipov poklesla a na konci už som mal tej idiocie vyložene dosť. 6/10 ()