Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Rýchlo a desivo: Šialené preteky

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Akční / Komedie / Sportovní

USA, 2006, 108 min (SE: 122 min)

Skvělě propracovaný a herecky podaný pitomec Johna C. Reillyho a další z bohaté galerie alter-egg Sachy Barona Cohena - to jsou důvody proč by tahle komedie s několika překvapivými vážnými scénami neměla ujít pozornosti. Především Jean Girard se může beze studu chlapsky postavit mezi další kreace (Borat, Ali G, Günther) nového komediáního génia počátku tisíciletí: "I will let you go Ricky. But first, I want you to say: I... love... crepes.", "We invented democracy, existentialism and the ménage á trois.", "My husband Gregory and I want what any couple wants. To retire to Stockholm and develop a currency for dogs and cats to use."(25.1.2008)

Docela pohodová záležitost ze světa automobilových závodů a jezdců, ve které se objevilo několik známých hereckých jmen. Bohužel jsem dosud neviděl ani jeden přenos ze seriálu závodů NASCAR. Je to asi tím, že je dosud žádná česká sportovní ani jinak zaměřená stanice nevysílala. Před nedávnem sice vznikla česká televizní stanice Sport 5, která se specializuje výhradně na automobilový sport a lze na ní vidět i závody série NASCAR, ale já bohužel zatím tuto stanici nemám, a tak nemohu porovnat, nakolik se tento film liší od skutečných závodů této automobilové soutěže. A zároveň mi z výše uvedeného poznatku vychází, že když není v Česku série NASCAR známá a propagovaná, tak těžko může nějak více zaujmout českého diváka. Jistě, je zde i zajímavý děj v podobě příběhu jezdce této série, který spadne na úplné dno a za pomoci svého dávno ztraceného otce se pokouší o návrat. Tuto roli ztvárnil Will Ferrell. A mám-li být upřímný, tak ten mi na tu roli moc neseděl. Předpokládal bych, že do této role bude obsazen někdo s větším charizmatem, jako tomu bylo u filmu Formule!, kde si hlavní roli zahrál Sylvester Stallone, kterému jsem jeho roli automobilového závodníka opravdu věřil. Willu Ferrellovi jsem však jeho roli příliš nebaštil. Ale tenhle dojem zachraňuje Sacha Baron Cohen v roli francouzského závodníka, jeho role je na tomto filmu asi to nejpozitivnější a nebýt jeho, tak je film poloviční. Takže celkově jsem relativně spokojen, prostě průměrný film z netypického prostředí, ale s místy zábavným dějem. Místy jsem se opravdu královsky bavil, pár fórků rozhodně stálo za to. Je to za tři hvězdičky.(8.11.2008)

Silno uletená bláznivá komédia, pri ktorej sa naozaj dá zasmiať. Viaceré miesta sú k popukaniu, no takisto sa objavilo zopár trápnych a prehnaných vtipov, ktoré nemusia každému sadnúť. Herci pomerne bavili, no zahrali len to čo sa asi od nich čakalo. John C. Reilly je strašný blázon a neuveriteľný xicht, ktorý často prekonáva Willa Ferrella. Sachovi síce viacej sedel Borat, ale nestratil by sa ani v úlohách bukvičákov. Dej je priamočiari a ničím neohúri, ale na druhej strane rozhodne nenudí, aj keď zopár scén je dlhších ako by som si prial. Na komédiu má tento film vysoký rozpočet, ktorý ale v tomto prípade je aj vidieť. Prostredie Nascar závodov bolo príjemným oživením. Vďaka množstvu hlášok a vtipných situácií či xichtov hodnotím ako mierny nadpriemer, ktorý si niekedy rád zopáknem. 65%(26.5.2009)

• Streeper

Will Ferrell je známý tím, že se objevuje v takovýchto béčkových filmech, ve kterých se najde spousta trapného a pro mě ne moc vtipného humoru. Pro fanoušky závodění a závodních aut je to dobrý film, které by je mohl troche bavit, ale pro mě to bylo utrení, nemám prostě tenhle styl humoru ráda, připadám si při tom trapně.(14.2.2019)

• jojinecko

Neskutočný sajrajt, ktorý je v pár momentoch našťasie nesmierne vtipný ( napr. pri "help me, Tom Cruise" scéne dostala bránica zabrať:) Bohužiaľ tých pár naozaj podarených vtipných scén a skvelého Cohena devalvuje oveľa väčšie množstvo hovadských demento-humorných situácií a všade prítomné americko-sračkoidné bláboly s odporným trtkom Ferrelom, ktorého fakt nemusím! Dve ** s privretými očami.(7.4.2007)

• - Producenti představili studiu námět filmu takto: "Šest slov. Will Ferrell jako závodník série Nascar." (DaViD´82)

• - V minidokumentu o Jeanu Girardovi můžete slyšet, že jeho přítel trénuje psy pojmenované „Brigitta“, „Marta“ a „nacistický přítel Rolfe“, což jsou jména postav z muzikálu Za zvuků hudby. (Matty)

• - John C. Reilly si už v jednom filmu o závodech NASCAR zahrál. Ve Dnech hromu Tonyho Scotta. (Matty)