Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec

• USA Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (více)
Trailer 1

Nejrychlejší muž na čtyřech kolech. To je Ricky Bobby (Will Ferrell) – mohutný vlasatý americký stroj na vítězství a jeden z největších jezdců série NASCAR v celé její historii. Je to sice trochu zabedněný idiot s poněkud větší dávkou odvahy, ale má všechno, co si může přát: luxusní dům, okouzlující manželku (Leslie Bibb) a tolik hamburgerů, kolik se do něj vejde. Rickyho super divoký životní styl však zasáhne nečekaná rána, když mu porážku uštědří namyšlená evropská jednička Jean Girard (Sacha Baron Cohen – Borat) a udělá z něj ubohou, vystrašenou trosku. Navíc si jeho ženu i úspěch přivlastní jeho stejně bláznivý "kámoš" Cal Naughton, Jr. (John C. Reilly). A tak Rickymu nezbývá než opět pořádně šlápnout na pedál, aby svou kariéru vrátil do starých kolejí, porazil Girarda a získal zpátky slávu a bohatství. Protože jak Ricky vždycky říkal: "Když nejsi první, jsi poslední!" (oficiální text distributora)

Trailer 1

Superpero

Neni to moc vtipný. Ono je to vlastně dost často trapný...a to hlavně kvůli asi miliardě vedlejších postav, co s příběhem nemaj NIC společnýho a jen vždycky pohřběj atmosféru filmu. Kdyby se film soustředil jen na ústřední trojici, bylo by to podle mě klidně za 100%. Will Ferrell není tak dobrý jako v jiných komediích, zato John C. Reilly je fakt hustej a Sacha Baron Cohen vládne, fakt táhne ten film strašně nahoru a je škoda, že má tak málo prostoru. ()

MrHlad

Jakoby po skvělém Zprávařovi Ferrellovi došla šťáva. Všechny vizuální fórky jsou už v trailerech, hlášek je minimum (těch povedených zvlášť) a dobře natočené závodní scény nejsou zrovna to, co jsem chtěl vidět. Cohen sám film neutáhne a pro Johna C. Reilleyho je to doufám poslední takovýhle úlet v kariéře. Přitom měl Ricky Bobby všechno, co ho předurčovalo ke komediální bombě. Bohužel tentokrát to tak nějak nezapadlo do sebe. ()

DaViD´82

Jak mám Willa Ferrella rád, tak by mě upřímně zajímalo, zda si opravdu někdo z tvůrců myslel, že osamocený Will připoutaný v autě s helmou na hlavě (tedy zbavený možnosti předvést svůj specifický humor založený na mimice, pohybech a interakci) jezdící do zblbnutí po okruhu v trapné komedii, může vůbec někoho pobavit. Pokud je odpověď ano, tak mám pro dotyčné vzkaz: Šeredně jste se spletli. ()

T2

Rozpočet $72,5miliónaTržby USA $148,213,377Tržby Celosvetovo $162,966,177Tržby za predaj DVD v USA $84,808,297 //počet predaných kusov 5,283,830║ Na tých pár podarených hlodov a niekoľko fajn záberov na lietajúce auta vzduchom to je nehorázne vatový zlepenec, ktorý prevažnú časť minutáže len otravuje. /40%/ ()

Djkoma

Tohle, že je akční komedie? Nemohu si pomoci, ale zasmál jsem se stěží ve 4rech místech v celém filmu. Nemůže za to Will Ferrell, který je chvílemi brutálně tupý, ani Michael Clarke Duncan, který jako by parodoval všechny svoje role drsných a velkých mužů a už vůbec ne skvělý Sacha Baron Cohen, kterému bych uvěřil, že je francouz, teplouš a snad dokonce i závodník formule 1. Hlavně scéna, kdy Ferrell přijde jako nezvaný host ke Cohenovi a potká se tam mimo jiné se dvěma úplně jinými dvojčaty... Tam jsem se zasmál, ale... Z filmu je cítit, že je dělaný pouze a jen pro americké publikum, vždycky se najde nějaký ten fór, který neznalý Nascaru nebo americké kultury posledních 10-20 let nepochopí. Způsob jakým např. to jak učí mluvit Ferrel a jeho manželka svoje děti mě přijde typicky americký ... možná je to jen můj pocit... Scenáristicky šlo ubrat trapných narážek a přidat trochu inteligentního humoru. Viděl jsem unrated verzi a nevím v čem se liší, ale taková puma v autě to je opravdu hezké :). Pokud se chcete zasmát rozhodně se na to podívejte, třeba se vám to trefí do noty, ale nečekejte příliš. ()

• Will Ferrell nabídl roli ve filmu Stevu Carellovi, ten však musel odmítnout kvůli nabitému rozvrhu. (HellFire)
  • John C. Reilly si už v jednom filmu o závodech NASCAR zahrál. Ve Dnech hromu Tonyho Scotta. (Matty)
  • V minidokumentu o Jeanu Girardovi můžete slyšet, že jeho přítel trénuje psy pojmenované „Brigitta“, „Marta“ a „nacistický přítel Rolfe“, což jsou jména postav z muzikálu Za zvuků hudby. (Matty)