Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Rýchlo a desivo: Šialené preteky

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Akční / Komedie / Sportovní

USA, 2006, 108 min (SE: 122 min)

• jojinecko

Neskutočný sajrajt, ktorý je v pár momentoch našťasie nesmierne vtipný ( napr. pri "help me, Tom Cruise" scéne dostala bránica zabrať:) Bohužiaľ tých pár naozaj podarených vtipných scén a skvelého Cohena devalvuje oveľa väčšie množstvo hovadských demento-humorných situácií a všade prítomné americko-sračkoidné bláboly s odporným trtkom Ferrelom, ktorého fakt nemusím! Dve ** s privretými očami.(7.4.2007)

• Mrkvič

Buď jsem film viděl ve špatné době, nebo opravdu nikdy nebude dobrá komedie s Willem Ferrelem v hlavní roli. Tady to ale rozhodně není jeho chyba. Několik vtipů je totiž suprových a je to hlavně Ferrelovou zásluhou. Příjemné oživení je i Sacha Baron Cohen a vtipy na adresu tupých američanů. Jenže je to všechno příšerně natahovaný, až se všechen vtip promění v trapnost.(4.12.2010)

Adam Mckay je vcelku slušný režisér komedií a hezky mu napomáhá Ferrel, který je kdykoliv pro něj k dispozici. Nejsem fanoušek nascar závodů, tedy tahle zápletka mě příliš nezajímala, ale potěšil Cohen v roli teplého Francouze a najde se zde pár slušných hlášek, ale ta stopáž je zbytečně na komedii natažená. 60%(28.5.2016)

Úprimne povedané, neviem a doteraz nechápem, čo ľudí v Amerike toľko fascinuje dívať sa vyše štyri hodiny na pár áut jazdiacich dookola ako loptička na rulete. Občas nejaká tá havária, trošku adrenalínového oťukávania to áno, a práve to sú elementy, o ktoré vo filmoch o NASCAR nie je vôbec núdza. Šupnutím Ferrella a jeho šialenej partičky do kokpitu sa z toho ale okrem adrenalínovej, stáva aj komediálna jazda, ktorej jednoduchosť a uletenosť sa mi kráľovsky páčila. Len veľká škoda, že s predabovaním som si musel nechať ujsť Cohenove kreácie. 75%.(14.3.2008)

Ferrela jsem nikdy moc nemusel, ne že by mi byl nějak nesympatický apod, ale pokaždé když se objevil v nějaké menší roličce komedií „frat packu“, vždy to byla tak extrémně přehrávající karikatura, že víceméně přestávala být vtipná. Zde dokazuje, že když se drží v mezích, dokáže zahrát úžasného troubu na úrovni Bena Stillera, kdy mu i jako arogantnímu blbovi ze všech sil držíme palce. Výborní jsou i jeho spolu/protihráči John C. Reily jako dob-rosrdečná „dvojka“ a především Sasha Baron Cohen, který ze své postavy namyšleného francouzkého buzíka, která přímo vybízela k přehrávajícímu pitvoření stvořil úžasného důstojného charismatického záporáka. Při závě-rečném sprintu si uvědomíte, jak výrazně Cohen vybočil z kolejí šablon žabožroutských homoklád. Připočtu-li ještě skvěle tupé, úderné a především velice vtipné dialogy a výborně natočené závodní scény, můžu jen konstato-vat, že jsem se opravdu velmi příjemně bavil a že u mne Ferrel a „Borat“ výrazně stoupli.(25.7.2008)

• - Producenti představili studiu námět filmu takto: "Šest slov. Will Ferrell jako závodník série Nascar." (DaViD´82)

• - John C. Reilly si už v jednom filmu o závodech NASCAR zahrál. Ve Dnech hromu Tonyho Scotta. (Matty)

• - Will Ferrell nabídl roli ve filmu Stevu Carellovi, ten však musel odmítnout kvůli nabitému rozvrhu. (HellFire)