Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec

• USA Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (více)

Nejrychlejší muž na čtyřech kolech. To je Ricky Bobby (Will Ferrell) – mohutný vlasatý americký stroj na vítězství a jeden z největších jezdců série NASCAR v celé její historii. Je to sice trochu zabedněný idiot s poněkud větší dávkou odvahy, ale má všechno, co si může přát: luxusní dům, okouzlující manželku (Leslie Bibb) a tolik hamburgerů, kolik se do něj vejde. Rickyho super divoký životní styl však zasáhne nečekaná rána, když mu porážku uštědří namyšlená evropská jednička Jean Girard (Sacha Baron CohenBorat) a udělá z něj ubohou, vystrašenou trosku. Navíc si jeho ženu i úspěch přivlastní jeho stejně bláznivý "kámoš" Cal Naughton, Jr. (John C. Reilly). A tak Rickymu nezbývá než opět pořádně šlápnout na pedál, aby svou kariéru vrátil do starých kolejí, porazil Girarda a získal zpátky slávu a bohatství. Protože jak Ricky vždycky říkal: "Když nejsi první, jsi poslední!" (oficiální text distributora)

MarsVl

Ferrell je prostě král , kdo jeho filmy hodnotí kladně tak to ví a jeho humor chápe, kdo je hodnotí záporně tak se v tom snaží hledat jiné chyby, a jeho filmy zbytečně haní . 3* ()

borohub odpad!

Bože to je píčovina, ani jsem to nedokoukal a po 20 minutách jsem vypínal, když přehlídnu všechny chyby ve filmu, které jsou pro komedii přípustné, tak podotknu, že se tomu komedie říkat nedá. Klasícký americký béčkový film, který splodil nějaký zdrogovaný scénárista za mizernej honorář.. FUJ ()

Goodmen

Na jeden velmi dobrý vtip připadnou asi tak tři trapné. Chtělo by to trochu zkrátit film prostříháním ukecaného Farrella. ()

SenFlxr

Velice špatné. Mám rád humor Willa Ferrela. Zprávaře a Old school jsem viděl několikrát. Ale tohle je opravdu špatný, humor vyloženě hloupě trapný (a ne tak trapný aby se tomu dalo smát). Navíc jsem to viděl v dabingu s Petrem Rychlým a to je taky šílenost. Možná až jednou nadju odvahu a na film se kouknu v originále, možná to bude lepší. Tohle je ale hrůza. Jednu hvězdičku dávám za Jean Girarda, Sacha Baron Cohen, ten jedinej mě trochu v tomhle filmu pobavil. ()

vejfukCZ

Proč plnej počet.? Protože je to parodie na ameriku jako kráva a kdo si toho nevšim nebo to neví je buď zabedňenej nebo úplně slepej. Naznačí už to že v tom hraje Sacha Baron Cohen kterej nesnáší ameriku a sám jí paroduje o 106. Ta scéna s jídlem kde je na stole pizza, KFC, kuřecí křidélka, cola. Jméno dítěte Texas Ranger, "A co ste dali světu kromě cereálií, George Bushe a posilovače stehen..?" - "Čínskou kuchyni, jo čínskou kuchyni." Parodie na americký burany, tupou modlící se rodinku a celkovej způsob amerikýho života. Nutno vidět s dabingem, Petr Rychlý je naprosto dokonalý. ()

Toumyk

Příjemná komedie s dobrým obsazením. Cohen mě tam v roli francouzkého gaye a závodníka F1 fakt zničil..:D ()

Blazis34

Americká komedie včele s Willem Ferrellem byla dosti předvídatelná. Místy suchý americký humor a trapné scény mě nebavily, ale na druhou stranu, závody a okolí ze stadionu bylo pěkně natočeno. Tento film nebyl zas tak nudný, ale přišel mi tuctový a dost pubertální. Dávám 35% - dvě hvězdy. ()

teplic

'Murica overload a product placement jak víno, silné červené. Jediné humorné scény boli s Cohenom. Inak slabota. Na druhej strane keď máš na obrazovke Amy Adams, môžeš aspoň na chvíľu siahnuť po svojom tvrdom čiernom ovládači a trochu sa pohrať hore dole s volume. ()

BisiJoker

První plovina filmu jede ve skvělým tempu a Ferrell s Reillym mají skvělou dynamiku jako vždy. Cohen funguje a klidně ho mohlo být trochu víc. Celá ta sekvence, kdy se Ricky vrací na vrchol je ta slabší část filmu, ale konec je zase správně ujetej. Celkově dost povedených fórů a scény z nascaru vypadají skvěle. Ideální píčovinka na večer. ()

clarc

hereckou particku, co se tady sesla, mam moc rad, ale jsem pomerne zklaman ;( takovy zpravar (anchorman) byl o nekolik trid lepsi. tady jsem se zasmal jen parkrat. napr animovane auta (cars) s podobnou tematikou u me Rickyho jasne prevalcovaly. McKay by mel priste lip cist scenar... ()

Doctord

Proč ne. Střeštěná komedie s hořícím Willem Ferrellem. Krásný, něžný, sexy Sacha Baron Cohen. Roztomilé děti s vytříbenou mluvou. To vše dává dohromady přijemnou zábavu, u které snad nikdo nečeká nic víc, nebo jo?!:-) ()

E.T.Martin

Místy je to trapné, až to bolí, ale to asi Will Ferrell chtěl. Je to takové, že si říkate, tohle opravdu mysleli vážně, abychom se tomu smáli? No a nakonec se přece zasmějete. Hvězdičku navíc za Saschu Barona Cohena. ()

cici24

tohle se teda opravdu Willovi nepovdlo, nějak jsem postrádal ten klasický humor a bylo to spíš trapný než vtipný...škoda obsazení bylo dobrý... ()

sAreOn

Průměrná komedie, která v našich končinách bude asi nedoceněna (kvůli častým narážkách na Nascar). Ale i tak dokáže pobavit, tedy pokud vám nevadí častější užití vulgárnějších výrazů a sexistických vtípků. ()

MorraEddie

Spolupráce Ferrell + McKay na mě prostě působí. Miluji jejich smysl pro humor,protože je zcela stejný jako ten můj. Příběh sice není nijak složitý a herecké výkony nejsou jakkoliv výborné a některé scény jsou trošku nudné,ale jako celek to na mě působilo nad míru dobře. ()

Estetik 1

Shlédnuto den po Zprávaři, který mě navnadil na další film s Willem Ferrellem. Bohužel jsem se dost zklamal. Jestli je ve filmu deset dobrých vtipů, tak je to moc. Nezachránilo by to ani kdybych pobral všechny repliky, který může pochopit jen americké publikum. Některé scény jsou tak nudné, že jsem zhruba od poloviny filmu váhal, jestli má smysl Ricky Bobbyho dokoukat. ()