• Lmslaver
  ****

  Seriál mapuje historický vývoj událostí v roce 1836 v Texasu od pádu pevnosti Alamo přes bitvu u San Jancinta až po podepsání mírové smlouvy mezi Spojenými státy a Mexikem. Zaměřuje se zejména na osudy texaských rangerů, kteří prováděli průzkum a diverzní akce proti mexické armádě. V ději nechybí ani postoj indiánů k Texaské válce za nezávislost a bojové střety komančů s příchozími osadníky. Velmi dobře zpracovaná válečná historie.(5.5.2016)

 • neo93
  ***

  Historický miniseriál z období bojů o stát Texas s Mexičanami. První zásadní problém, který mi vadil, je stopáž jednotlivých dílů. Epizody trvají dlouhou dobu (cca 1 hodina 20 min.), jsou strašně natahované a nedokáží si udržet pozornost a napětí po celou dobu sledovaní. Za druhé, v seriálu je až příliš mnoho postav či skupin, se kterými se nestačíme ani obeznámit, a pokud už se tak stane, bud zemřou, nebo je už po vlastně konec celého seriálu. Jediné dvě postavy stojí za zmínku a to texaský generál Sam Houston a mexický generál Santa Anna. Na druhou stranu v každé epizodě nechybějí někdy až drsné a krvavé přestřelky, vraždy, přepadení ve stylu divokého Západu, ale i přesto to celkově příliš nefunguje. Poslední epizoda je tím příkladem a je úplně zbytečná, jelikož hlavní bitva vyvrcholila v předchozí epizodě, a proto v této již nebylo, co řešit. Ano, nakonec se vyřešili všechny problémy s válkou, rozuzlily se milenecké vztahy nebo se odpustily staré hříchy, ale ve výsledku to nemělo větší smysl sledovat, tak jako asi ani celý tento miniseriál.(26.4.2017)

 • Morholt
  ***

  Tohle měl být film. Nahňácat relativně krátký časový úsek do pěti dílů se příliš nevyplatilo a mě připadalo, že si s tím nevědí rady ani sami tvůrci. Natahování stopáže řešili zástupem zbytečných postav, díky kterým si ve finále člověk neměl šanci získat vztah k těm, které hrály prim. Nehledě na to, že v hlavních roli se tu snažilo uzurpovat až moc lidí, což již tak roztříštěný děj tříštilo ještě víc. Na co může Texas Rising vsadit je celkem povedená kamera, vydařené ozbrojené srážky a především casting. Sešla se tady hromada známých jmen a všichni herci si tu našli roli, na kterou se hodili. O to větší je škoda konečného výsledku. 50%(7.7.2015)

 • milka

  Pilot: Texas Rising zatím vůbec nenaplňuje vysoká očekávání a předvádí hodně roztržitý úvod, jemuž se sice nedají upřít řemeslné kvality, slušná atmosféra a známé tváře se pokouší ze svých partů vymačkat, co se dá. S nepřesvědčivým scénářem, jenž se utápí až v nesmyslném počtu postav, to ovšem prozatím vystačí jen k matnému průměru, jenž se až nebezpečně rychle vytratí z hlavy. Doufejme tedy, že jde jen o počáteční tápání a příští epizody nám budou konečně servírovat pořádnou westernovou lahůdku.60%(31.5.2015)

 • Slasher
  ***

  Není to průšvih, ale v součtu prostě velká škoda, že si boj o nezávislost Texasu nevysloužil silnější minisérii. Dobrých i známých herců je tu kopa (Morgan, Davies, Martinez, nejvíc mě bavil pomstou posedlý Liotta), jenže většina toho je bez života, utopená v nekonečný taktický vyčkávání a tak nějak bez zápalu. Přitom když by měla budovat solidní momentum k bitvě u San Jacinta. Oddíval jsem ze "studijních" důvodů, ale občas během těch prvních 3 dílů mě to fakt do morku nudilo, než se to nějak rozhýbalo akcí. Možná i ten Bill Paxton jako generál Sam Houston, tu prostě jako hlavní hrdina neobstál. Upřímně, víc smyslu by mi to samé dalo natřískanější, o stopáži dvě hodiny a jako TV film. Navíc ta nejzvučnější a určující událost, Alamo, se tu prakticky vynechala. Takže žádná sláva, sterilní a neucelený dojem, jsem rád že to mám konečně za sebou a chuť si snad spravím obratem zde. 65%(10.9.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace