• milka

Pilot: Texas Rising zatím vůbec nenaplňuje vysoká očekávání a předvádí hodně roztržitý úvod, jemuž se sice nedají upřít řemeslné kvality, slušná atmosféra a známé tváře se pokouší ze svých partů vymačkat, co se dá. S nepřesvědčivým scénářem, jenž se utápí až v nesmyslném počtu postav, to ovšem prozatím vystačí jen k matnému průměru, jenž se až nebezpečně rychle vytratí z hlavy. Doufejme tedy, že jde jen o počáteční tápání a příští epizody nám budou konečně servírovat pořádnou westernovou lahůdku.60%(31.5.2015)

"Generál Houston, máme problém!" Nechápem zlé recenzie a hodnotenia. Má to trochu mdlý úvod, ale potom sa to rozprestrie do dynamického vojnového eposu, ktorý je výpravný, krvavý sústredene natočený a dobre napísaný. Navyše sú tu výborní herci - Liotta si v úlohe šialeného zabijaka Lorcu dokonca zahral jednu z najvýraznejších úloh svojej kariéry, ale veľmi dobrí sú aj Paxton, Morgan či Davies. Tento sequel ku ktorémukoľvek filmu o dobytí Alama rozhodne stojí za pozornosť každého milovníka westernov a historických vojnových filmov.(30.3.2016)

Malinko jsem sice nadhodnotil, ale myslím, že si to tenhle skoro zapomenutý žánr určitě zaslouží. Najít v poslední době nový, kvalitní western je téměř zázrak, natož pak v seriálové podobě. Herecky nemám co vytknout a bylo fajn, vidět velkou spoustu známých tváří, zvlášť, když jsem některé už leta neviděl. Co se týče historických faktů, řekl bych, že téměř dokonalé, až dokumentární. Na bojových scénách je vidět, že by to chtělo nějaký ten dolar navíc, ale i tak pěkně provedené a chvílemi slušně krvavé. Problém bych viděl v natahování děje, ale množství postav mi vůbec nevadilo, i když některé byly evidentně navíc. I tak jsem se orientoval bez problémů. Největší potíž byla v tom, že jsem k žádnému z hrdinů nijak citově nepřilnul a tak mi byla všechna úmrtí více či méně u prdele. Ale i tak jsem se velmi dobře bavil a nelituju osmi hodin strávených u táhle westernové série. Pokud bude nějaké pokračování, rád se podívám zase. PS: doporučuju bez dabingu, pokud nějaký bude, chci hlas jako Brendan Fraser :)(9.11.2015)

Seriál mapuje historický vývoj událostí v roce 1836 v Texasu od pádu pevnosti Alamo přes bitvu u San Jancinta až po podepsání mírové smlouvy mezi Spojenými státy a Mexikem. Zaměřuje se zejména na osudy texaských rangerů, kteří prováděli průzkum a diverzní akce proti mexické armádě. V ději nechybí ani postoj indiánů k Texaské válce za nezávislost a bojové střety komančů s příchozími osadníky. Velmi dobře zpracovaná válečná historie.(5.5.2016)

V dnešní době, kdy je westernů jako šafránu, je třeba vzít s povděkem i vznik tohoto historické westernu, který ačkoli nedosahuje kvalit předchozí westernové minisérie od History channelu, tak ve výsledku budí pozitivní dojem. Mé hodnocení je možná trochu nadnesené, ale když pominu první seznamovací díl, tak se jednalo o poctivou westernovou podívanou, plnou výrazných zajímavých postav a válka byla ukázána snad ze všech pohledů různými bočními minipříběhy a vedlejšími postavami. Je pravdou, že bitvy byly úspornějšího formátu, ale drobnější konflikty jistě obstojí. Film ale dělají postavy a herci, co je hrají, a ústřední trio Huston, Deaf, (Dean Morganovi western prostě sedí) i Santa Anna obstáli na výbornou. Doufám, že na seriál naváže minisérie o válce s Komanči.(12.7.2015)