Seriál mapuje historický vývoj událostí v roce 1836 v Texasu od pádu pevnosti Alamo přes bitvu u San Jancinta až po podepsání mírové smlouvy mezi Spojenými státy a Mexikem. Zaměřuje se zejména na osudy texaských rangerů, kteří prováděli průzkum a diverzní akce proti mexické armádě. V ději nechybí ani postoj indiánů k Texaské válce za nezávislost a bojové střety komančů s příchozími osadníky. Velmi dobře zpracovaná válečná historie.(5.5.2016)

Historický miniseriál z období bojů o stát Texas s Mexičanami. První zásadní problém, který mi vadil, je stopáž jednotlivých dílů. Epizody trvají dlouhou dobu (cca 1 hodina 20 min.), jsou strašně natahované a nedokáží si udržet pozornost a napětí po celou dobu sledovaní. Za druhé, v seriálu je až příliš mnoho postav či skupin, se kterými se nestačíme ani obeznámit, a pokud už se tak stane, bud zemřou, nebo je už po vlastně konec celého seriálu. Jediné dvě postavy stojí za zmínku a to texaský generál Sam Houston a mexický generál Santa Anna. Na druhou stranu v každé epizodě nechybějí někdy až drsné a krvavé přestřelky, vraždy, přepadení ve stylu divokého Západu, ale i přesto to celkově příliš nefunguje. Poslední epizoda je tím příkladem a je úplně zbytečná, jelikož hlavní bitva vyvrcholila v předchozí epizodě, a proto v této již nebylo, co řešit. Ano, nakonec se vyřešili všechny problémy s válkou, rozuzlily se milenecké vztahy nebo se odpustily staré hříchy, ale ve výsledku to nemělo větší smysl sledovat, tak jako asi ani celý tento miniseriál.(26.4.2017)

Tohle měl být film. Nahňácat relativně krátký časový úsek do pěti dílů se příliš nevyplatilo a mě připadalo, že si s tím nevědí rady ani sami tvůrci. Natahování stopáže řešili zástupem zbytečných postav, díky kterým si ve finále člověk neměl šanci získat vztah k těm, které hrály prim. Nehledě na to, že v hlavních roli se tu snažilo uzurpovat až moc lidí, což již tak roztříštěný děj tříštilo ještě víc. Na co může Texas Rising vsadit je celkem povedená kamera, vydařené ozbrojené srážky a především casting. Sešla se tady hromada známých jmen a všichni herci si tu našli roli, na kterou se hodili. O to větší je škoda konečného výsledku. 50%(7.7.2015)

• milka

Pilot: Texas Rising zatím vůbec nenaplňuje vysoká očekávání a předvádí hodně roztržitý úvod, jemuž se sice nedají upřít řemeslné kvality, slušná atmosféra a známé tváře se pokouší ze svých partů vymačkat, co se dá. S nepřesvědčivým scénářem, jenž se utápí až v nesmyslném počtu postav, to ovšem prozatím vystačí jen k matnému průměru, jenž se až nebezpečně rychle vytratí z hlavy. Doufejme tedy, že jde jen o počáteční tápání a příští epizody nám budou konečně servírovat pořádnou westernovou lahůdku.60%(31.5.2015)

Není to průšvih, ale v součtu prostě velká škoda, že si boj o nezávislost Texasu nevysloužil silnější minisérii. Dobrých i známých herců je tu kopa (Morgan, Davies, Martinez, nejvíc mě bavil pomstou posedlý Liotta), jenže většina toho je bez života, utopená v nekonečný taktický vyčkávání a tak nějak bez zápalu. Přitom když by měla budovat solidní momentum k bitvě u San Jacinta. Oddíval jsem ze "studijních" důvodů, ale občas během těch prvních 3 dílů mě to fakt do morku nudilo, než se to nějak rozhýbalo akcí. Možná i ten Bill Paxton jako generál Sam Houston, tu prostě jako hlavní hrdina neobstál. Upřímně, víc smyslu by mi to samé dalo natřískanější, o stopáži dvě hodiny a jako TV film. Navíc ta nejzvučnější a určující událost, Alamo, se tu prakticky vynechala. Takže žádná sláva, sterilní a neucelený dojem, jsem rád že to mám konečně za sebou a chuť si snad spravím obratem zde. 65%(10.9.2017)