Reklama

Reklama

Epizody(5)

Seriál líčí vzestup Texasu od bitvy o Alamo až po bitvu u San Jacinta. Příběh vypráví o mužích, kteří obětovali vše pro obranu nově vznikajícího státu před nemilosrdným diktátorem a divokými domorodci, a tím tak připravili půdu pro vznik nezávislé Texaské republiky. Sedmého března roku 1836, den po kruté porážce a popravách v Alamo, se jediné přeživší Emily D. Westová a Susana Dickensonová vydají za pomoci nově vzniklého oddílu Texas Rangers do vojenského tábora Texaské republiky v Gonzalezu. Zatímco během cesty hlídka bojuje s indiány kmene Karankawa, na základně je v tu chvíli Texaská revoluce pod vedením generála Sama Houstona v plném proudu. Když se ke generálovi donesou zprávy o kruté porážce, rozhodne se spolu se svými texaskými jednotkami pomstít generálovi Santu Annovi a jeho mocné mexické armádě. Aby však vydrželi bojovat i další den, musí ustoupit, opustit svou pevnost v Goliadu a spojit své síly ve Victorii s tvrdohlavým plukovníkem Fanninem, který odmítá plnit rozkazy. V Nacogdoches se poprvé potkají rangeři Jack Hays a Bigfoot Wallace, kteří se záhy proslaví, a vyráží bojovat do pevnosti Defiance. (Filmbox)

(více)

Recenze (20)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

"Generál Houston, máme problém!" Nechápem zlé recenzie a hodnotenia. Má to trochu mdlý úvod, ale potom sa to rozprestrie do dynamického vojnového eposu, ktorý je výpravný, krvavý sústredene natočený a dobre napísaný. Navyše sú tu výborní herci - Liotta si v úlohe šialeného zabijaka Lorcu dokonca zahral jednu z najvýraznejších úloh svojej kariéry, ale veľmi dobrí sú aj Paxton, Morgan či Davies. Tento sequel ku ktorémukoľvek filmu o dobytí Alama rozhodne stojí za pozornosť každého milovníka westernov a historických vojnových filmov. ()

Spooner

všechny recenze uživatele

Pilot: Texas Rising zatím vůbec nenaplňuje vysoká očekávání a předvádí hodně roztržitý úvod, jemuž se sice nedají upřít řemeslné kvality, slušná atmosféra a známé tváře se pokouší ze svých partů vymačkat, co se dá. S nepřesvědčivým scénářem, jenž se utápí až v nesmyslném počtu postav, to ovšem prozatím vystačí jen k matnému průměru, jenž se až nebezpečně rychle vytratí z hlavy. Doufejme tedy, že jde jen o počáteční tápání a příští epizody nám budou konečně servírovat pořádnou westernovou lahůdku.60% ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Není to průšvih, ale v součtu prostě velká škoda, že si boj o nezávislost Texasu nevysloužil silnější minisérii. Dobrých i známých herců je tu kopa (Morgan, Davies, Martinez, nejvíc mě bavil pomstou posedlý Liotta), jenže většina toho je bez života, utopená v nekonečný taktický vyčkávání a tak nějak bez zápalu. Přitom když by měla budovat solidní momentum k bitvě u San Jacinta. Oddíval jsem ze "studijních" důvodů, ale občas během těch prvních 3 dílů mě to fakt do morku nudilo, než se to nějak rozhýbalo akcí. Možná i ten Bill Paxton jako generál Sam Houston, tu prostě jako hlavní hrdina neobstál. Upřímně, víc smyslu by mi to samé dalo natřískanější, o stopáži dvě hodiny a jako TV film. Navíc ta nejzvučnější a určující událost, Alamo, se tu prakticky vynechala. Takže žádná sláva, sterilní a neucelený dojem, jsem rád že to mám konečně za sebou a chuť si snad spravím obratem zde. 65% ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Vynikající záležitost s dosti zavádějícím českým distribučním názvem. Pět dílů, z nichž každý má stopáž celovečerního filmu, může někomu připadat příliš, ale pokud vás postavy zaujmou, oceníte, že každý motiv je v konečném důsledku využit a dohrán. Joffého režii není co vytknout, silných scén je zde dostatek, vedle všech s texaskými jezdci (přesvědčivý Jeffrey Dean Morgan a překvapivě dobrý Brendan Fraser) především útok Komančů na farmářskou usedlost.  Užíval jsem si každou minutu projekce. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Není to ani tolik western jako spíše historické drama docela věrně popisující spletitou cestu Texasu od součásti Mexika přes samostatnost po dnešní součást Spojených států. Herecky, režijně a scénáristicky výtečně zvládnuté, někdy trochu kulhají dialogy, což je ovšem možná dáno dabingem. Zejména v druhé půli jsem si to fakt užíval. ()

Galerie (151)

Zajímavosti (4)

  • Ve 27. minutě, kdy je na scéně Deaf Smith (Jeffrey Dean Morgan), můžeme vidět, jak zastřelí muže pár metrů před ním a ten padne mrtvý na zem. Hned na to stejný muž klečí na zemi a velmi uměle umírá. (LaserJet)
  • Bill Paxton byl vzdálený příbuzný Sama Houstona z otcovy strany přes 6 generací. (LaserJet)
  • Jeffrey Dean Morgan zhubnul kvůli roli Deaf Smitha s tuberkulózou 18 kilo tím, že jedl jednu plechovku tuňáka denně. (LaserJet)

Reklama

Reklama