Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 104 min

Jestli tuhle hru někdo vymyslí, tak si ji mile rád zahraji. Exkluzivní dobrodružné fantasy patří mezi mé oblíbené, příběh, efekty, herci vše prostě jak má být. Na rok vzniku určitě povedené scény a kdo neviděl v mládí, ale v dnešní době, dá horší hodnocení. Docela škoda, že není dvojka, sice pár podobných filmů se také najdou jako např.? Zathura: Vesmírné dobrodružství. ( Hodnocení: 9/10 )(8.11.2009)

Klasický příběh o čtveřici lidí, kteří najdou tajemnou bubnující hru. Tenhle film jsem měl opravdu nějakou dobu velice rád, nasmál jsem se, obdivoval jsem netradiční věci a tak trochu záviděl hrdinům nevídané dobrodružství. Každopádně jsem však byl napjatý a modlil jsem se, aby byl už konec a všichni ve zdraví přežili... Právě ta poslední věc mi zůstala až do dnešní doby, film mi připadá příliš dlouhý a já se těším na konec. Přesto si však myslím, že je škoda, že dnešní kinematografie podobné dětské oddychovou již nenabízí. Děti totiž rostou a mají raději neustále se likvidující super hrdiny s blesko-zbraněmi nebo sáhodlouhé fantazy příběhy, o nichž se nám před lety ani nesnilo. Televizní tvůrci raději adaptují úspěšné knihy a točí podivné blockbustery, postrádající kouzlo právě těchto starších pohádek, u kterých se mohla v klidu sejít celá rodina a každý si v ní našel něco co se mu líbilo... Na svou dobu film překvapil i slušnými efekty, dunivým hudebním doprovodem, za zmínku stojí i herecké výkony, které sice nejsou dokonalé, ale pro film rozhodně dostačující.(8.2.2006)

Rozjíždí se, vyčkává se a napíná se až zbytečně dlouho. Ale daří se vnadit, a když už se to konečně rozjede, tak se na čekání rychle zapomene. Nápadů není poskrovnu, ale spíš jde o přehlídku možností a předvedený potenciál se nepodařilo vytěžit na maximum. Přesto to ale stačí na lehce nadprůměrný pohodový dobrodružný film. A mile mě překvapilo, že triky téměř nevypadají uměle. 3,5* (Netflix)(6.6.2017)

Spolu s Toy Story můj nejoblíbenější film dětských let. A Jumanji prošlo i zkouškou času, po téměř 10ti letech mě baví stále a některé pasáže dokonce ještě více než dříve. Kdybych chtěl, najdu ve filmu tolik věcí, které mi neseděli, jenže já měl vždycky ze všeho nejraději originální příběh a za ten o deskové hře dávám jasných 5 hvězdiček. Díky Jumanji vstoupil Wiilliams mezi mé oblíbené herce. Je tu naprosto dokonalý nápad, ze kterého by se dal vytřískat film absolutně jakéhokoliv žánru. Autoři chtěli rodinou komedii a tu udělali na výbornou. Proto nemůžu strhnout hvězdičku za to, že to mohla být dokonalá komedie, horor, psycho thriller. Málokdy se mi stává, že si přeji, aby byl film ještě další, ale tady bych klidně koukal ještě hodinu. Nevybavím si film s vtipnějším černochem. Williams a postava Carla vládnou skvělé rodiné komedii.(9.1.2008)

Poučení pro všechny vášnivé hráče deskových her: vždy si pečlivě přečtěte návod, nikdy nevíte, co se stane, až hodíte kostkou. To se taky může celý váš okolní svět změnit v džungli tak rychle, že ani nestačíte mrknout. Robin Williams v klasické roli usměvavého pána, který vyskočí z bláznivé hry o pomalu holý život. Myslím, že takového strejdu by chtělo každé dítě. I proto je pro mě Jumanji veselou, akční a dobrodružnou podívanou nejen pro děti. Je sice vidět, že se trikově jedná o trošku starší dílko, ale to zde naštěstí nehraje svůj prim. Tím jsou herci, kteří jsou zkrátka báječní. Ať už se jedná o zmiňovaného Robina, nebo mladičkou, mírně voprsklou Kirsten Dunst. Hádám, že si ji nikdo nepamatujete, protože velké slávy u většiny diváků nabyla až v pozdějších letech s rolí holky od Spidermana.(15.7.2012)

• - Exteriéry továrny na boty Parrish se točili v severním Berwicku, Maine v budově, která bývala prosperující továrnou na bavlnu. (HellFire)

• - Všechna zvířata vznikla v počítačích Industrial Lights & Magic George Lucase, jež poprvé divákům představily fotorealistickou zvířecí srst. (Cherish)

• - Když Van Pelt (Jonathan Hyde) vstoupí do obchodu se zbraněmi, hraje v rádiu národní hymna Mexika. (HellFire)