Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 104 min

Sice to je pohadka, ale pobavilo me, ze ma pristupnost 7+. Maly deti se u toho budou mistama bat. Co se tyce pribehu ten je celkem originalni, sice tam furt nekdo nekoho pronasleduje, ale je to udelany originalne, svizne a hlavne zabavne. Herci sou v klidu, pobavilo me kdyz jsem videl Robina Williamse jako tarzana, dokonce i deti nebyli nejhorsi. Samozrejme tu je spousta predvidatelnejch situaci, ale vubec to nevadi. Ke konci jsem byl docela slusne napnutej, i kdyz mi bylo jasny, ze vse dobre dopadne. Triky jsou na velmi vysoke urovni a spolecne se slusnou hudbou paradne doplnuji dej. Ja se bavil dobre.(22.5.2005)

"Těm, kdo chtějí prokouknout, jak ze světa uniknout." Taková rodinná pohádka. Efekty jsou chvályhodné, i v dnešní době. Obsazení taky nebylo špatné. Příběh je svůj, což znamená, že jste nic podobného ještě neviděli. "Když se něčeho bojíš, musíš se tomu postavit." No, ale je to hodně vážné. Kdyby tam byli vtípky a bylo to víc happy, tak hodnotím vejš. - 60%.(16.3.2018)

Mezi ne příliš zdařilými triky a efekty se těch pár vydařených téměř, ale jen téměř, ztrácí. Neomlouvala bych to dobou. Jak stará je naše Arabela, Návštěvníci, Dívka na koštěti, Jak utopit doktora Mráčka? Tyto drobné nedostatky však zcela válcuje dobrodružný příběh, který dokáže zaujmout i diváka, který se na něj nedívá přes silný nátěr dětské nostalgie a je stařešinou prvodivákem. Možná by při hodnocení měla otázka stát: Jak stará je vaše dětská duše?(4.8.2017)

Tak tenhle film jsem viděla už tolikrát, že byste si řekli, že me už ani nemůže bavit, ale baví :)... V jednu chvíli se od srdce smějete o chilku pozdě sedíte přikovaní v křesle a sledujete jedno z napínavých "překvapení" které hra svým ráčům nachystala... Možná, že když Jumanji srovnám s jinými filmy, kterým jsem dala 4*, tak je to vůči těm ostatním nefér, ale tenhle film pro mě má jakousi hlubší hodnotu :)(22.3.2008)

Tento film som nevidel už asi 10 rokov, ale pamätám si ho veľmi dobre. Kedže som ho nevidel prednedávnom, mám chuť dať aj plný počet hviezd, lebo ma nenapadajú zápory. Ak začnete hrať Jumanji, môže sa pokojne stať, že sa vám po obývačke preženie stádo nosorožcov, začnú po vás liezť veľké pavúky, alebo budete vyluxovaní do hry, až kým nepadne na kockách číslo päť. Asi pre mňa najobľúbenejšia komédia v ktorej si zahral Robin Wiliams. Neviem ako vy, ale ja som na tento film práve dostal chuť.(23.1.2015)

• - 11letá Scarlet Johansson se zúčastnila konkurzu na roli Judy Shepherdové (Kirsten Dunst). (Zdroj: huffingtonpost.com)

• - Odstřelovací puška, kterou si koupí Lovec (Jonathan Hyde), je ve skutečnosti poloautomatická brokovnice USAS-12. Jen stěží by mohl střílet na velké vzdálenosti, a to ještě po jednom náboji, jak je znázorněno ve filmu. (Guilemot)

• - Po holení vychází Alan z koupelny s malými oděrkami přelepenými papírky. V další scéně v kuchyni už nemá na tváři nic. (Aknah)