Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 104 min

Jestli se to někomu v dětství líbilo, doporučuju znovu se na to nedívat. Udělala jsem to a zjistila, že to teda rozhodně není tak zábavný, jak jsem čekala. Ze hry prakticky vyleze jen pár zvířat a jeden lovec, jinak nic moc, navíc Williams je těsně na hraně snesitelnosti a toho pitvoření, co nesnáším. Z herců se mi líbil jen Jonathan Hyde a ten tam byl asi tři minuty celkem. Triky nejsou zrovna ohromující, ale to by se vzhledem k datu výroby ještě dalo tolerovat. Vtipů (těch dobrejch) je pomálu. Pustila jsem to mladší sestře v domnění, že dětství je ten pravej čas pro ocenění něčeho jako Jumanji. Půl hodiny před koncem usnula, touhu film dokoukat neprojevila a přiznala se, že jí to moc nebaví. Tak se ta dějová nezábavnost asi nevztahuje jen na lidi starší 15 ti let. No prostě, koukat se na to dá, ale je spousta jinejch a lepších dobrodružnejch filmů pro celou rodinu.(15.5.2011)

''V džungli budeš tolik let, než na kostkách padne pět.'' Nezapomenutelné, naprostý kult z mého dětství. Viděla jsem ho nesčetněkrát a ani dnes nestrácí ani o píď ze svého původního kouzla. Dále vynikající ''dunivá'' hudba ze které při poslední scéně až mrazí, důstojné efekty, vynikající Williams a mladičká Kirsten. Jeden z nejlepších rodinných filmů.(17.7.2010)

Klasický příběh o čtveřici lidí, kteří najdou tajemnou bubnující hru. Tenhle film jsem měl opravdu nějakou dobu velice rád, nasmál jsem se, obdivoval jsem netradiční věci a tak trochu záviděl hrdinům nevídané dobrodružství. Každopádně jsem však byl napjatý a modlil jsem se, aby byl už konec a všichni ve zdraví přežili... Právě ta poslední věc mi zůstala až do dnešní doby, film mi připadá příliš dlouhý a já se těším na konec. Přesto si však myslím, že je škoda, že dnešní kinematografie podobné dětské oddychovou již nenabízí. Děti totiž rostou a mají raději neustále se likvidující super hrdiny s blesko-zbraněmi nebo sáhodlouhé fantazy příběhy, o nichž se nám před lety ani nesnilo. Televizní tvůrci raději adaptují úspěšné knihy a točí podivné blockbustery, postrádající kouzlo právě těchto starších pohádek, u kterých se mohla v klidu sejít celá rodina a každý si v ní našel něco co se mu líbilo... Na svou dobu film překvapil i slušnými efekty, dunivým hudebním doprovodem, za zmínku stojí i herecké výkony, které sice nejsou dokonalé, ale pro film rozhodně dostačující.(8.2.2006)

Na tohle mě vzal táta do kina, když jsem byla ještě malá holka. Nezapomenutelný zážitek. Celou dobu jsem se výborně bavila a dokonce i po těch letech se na to znovu ráda podívám. Desková hra, která vás doslova vtáhne do děje...kam se hrabe dračák!!! Vlastně, ani nevím, proč dávám jen 4*, protože jsem už dlouho tak zábavnou rodinnou akční podívanou neviděla. (Zathura je slabota :-)(28.12.2007)

Rozjíždí se, vyčkává se a napíná se až zbytečně dlouho. Ale daří se vnadit, a když už se to konečně rozjede, tak se na to dlouhé čekání rychle zapomene. Nápadů není poskrovnu, ale spíš jde o přehlídku možností a předvedený potenciál se nepodařilo vytěžit na maximum. Přesto to ale stačí na lehce nadprůměrný pohodový dobrodružný film. A potěšilo mě, že jen občas vypadají triky uměle. 3,5* (Netflix)(6.6.2017)

• - Zbraň, kterou si Van Pelt (Jonathan Hyde) koupí jako náhradu za svou Winchester Model 1887, je Daewoo Precision Industries USAS-12. Tato zbraň byla v USA v době, kdy se film odehrává (1995), zakázaná jakožto „Útočná zbraň“ pod zákonem Federal assault weapons ban 1994. Má totiž odnímatelný zásobník, což u brokovnic stačilo pro označení za útočnou zbraň. Použitý zásobník navíc zcela očividně překračuje tehdy maximální kapacitu 10 nábojů. (vojtaruzek)

• - Po holení vychází Alan (Robin Williams) z koupelny s malými oděrkami přelepenými papírky. V další scéně v kuchyni už nemá na tváři nic. (Aknah)

• - 11letá Scarlet Johansson se zúčastnila konkurzu na roli Judy Shepherdové (Kirsten Dunst). (Zdroj: huffingtonpost.com)