Příběh začíná v roce 1969, kdy dvanáctiletý Alan Parrish objeví starou deskovou hru s podivným názvem Jumanji. Odpoledne, když jeho rodiče odjedou na slavnost, Alan společně s kamarádkou Sárou podivnou hru otevřou a pustí se do hraní. Po několika hodech kostkou se vyděšená Sára stane svědkem toho, jak vtáhne hra Alana dovnitř. O šestadvacet let později se do opuštěného domu Parrishových nastěhuje teta Nora s neteří Judy a synovcem Peterem, jejichž rodiče nedávno zahynuli při nehodě. Děti slyší podivné dunění a na půdě objeví zaprášenou rozehranou hru. Začnou ji hrát a hned po prvním hodu kostkami se začnou dít podivné věci. Objeví se obrovští moskyti, kterým se děti ubrání jen s velkými obtížemi, a za nimi následuje tlupa malých rezatých opic, které začnou likvidovat zařízení domu. A nakonec se objeví obrovský lev a podivný divoch. Je to dospělý Alan Parrish, který prožil šestadvacet let uvnitř hry. Začne se shánět po rodičích, ale s pomocí Petera a Judy zjistí, že zemřeli. Alan se po dlouhém přemlouvání nechá přesvědčit, aby pokračoval ve hře. Ta se totiž musí podle pravidel dohrát až do konce. Musí s nimi hrát také Sára, ta však odmítne. Začne hrát, až když jí Alan nepřímo vyčte, že ho nechala samotného ve hře. Čtveřice si přísahá, že tentokrát hru dohraje do konce. Při každém dalším hodu se totiž vynořuje větší nebezpečí, které hráče ohrožuje. Všichni jsou však odhodláni hrát dál, protože jedině tak lze situaci zachránit. (TV Nova)

Trailer 2

T2

Rozpočet $65miliónovTržby USA $100,475,249Tržby Celosvetovo $262,797,249║ Čas na tomto filme necháva stopy, dnes(2010) to hlavne vizuálne tápa a trpí po trikovej stránke, ktorá je moc okatá a taktiež klasickej rutinérskej réžii Joe Johnstona. /55%/ ()

B!shop

Sice to je pohadka, ale pobavilo me, ze ma pristupnost 7+. Maly deti se u toho budou mistama bat. Co se tyce pribehu ten je celkem originalni, sice tam furt nekdo nekoho pronasleduje, ale je to udelany originalne, svizne a hlavne zabavne. Herci sou v klidu, pobavilo me kdyz jsem videl Robina Williamse jako tarzana, dokonce i deti nebyli nejhorsi. Samozrejme tu je spousta predvidatelnejch situaci, ale vubec to nevadi. Ke konci jsem byl docela slusne napnutej, i kdyz mi bylo jasny, ze vse dobre dopadne. Triky jsou na velmi vysoke urovni a spolecne se slusnou hudbou paradne doplnuji dej. Ja se bavil dobre. ()

tron

Dodnes si živo pamätám, ako som na to v roku 1996 strašne túžil zájsť do kina, ale z nejakého dôvodu sa mi to (vtedy som mal 15) nepodarilo a tak som len smutne pozeral na zábery v relácii o kinopremiérach. Podobnú traumu som utrpel už rok dozadu, keď som rovnako vehementne túžil vidieť Santa Clausa s Timom Allenom a nepodarilo sa mi to. Napokon som si samozrejme Jumanji pozrel. neviem ako dnes, ale vtedy to bolo slušné, miestami až prekvapivo dravé rodinné dobrodružstvo s miestami takmer až hororovou (!) atmosférou. Zábavný scenár bol plný originálnych zvierat a postáv a celé to rafinovane podtrhoval vtedy absolútne megaúspešný Robin Williams, ktorého chcel mať v 90. rokoch vo svojom filme každý normálny režisér. ()

Dever

Soundtrack James Horner: 1. Prologue And Main Title ,2. First Move ,3. Monkey Mayhem ,4. A New World ,5. "It's Sarah's Move" ,6. The Hunter ,7. Rampage Through Town ,8. Alan Parrish ,9. Stampede! ,10. A Pelican Steals The Game ,11. The Monsoon ,12. "Jumanji" ,13. End Titles, ()

Radyo

Záplava digitálních efektů je sice zajímavá, ale skoro všechny působí až příliš počítačově. Dějově to není ovšem vůbec špatné a celý příběh kromě originality nepostrádá ani patřičnou dávku napětí, ovšem zároveň regulovanou na míru, stravitelnou i pro dětského diváka. Koneckonců právě dětem je film prioritně určen, a je nad slunce jasnější, že jim se líbit bude, ba že mu odpustí i ty dokonale nedokonalé triky. ()

• Ve scéně, kdy Carl (David Alan Grier) sedí v autě a zaútočí na něj masožravá rostlina, má zapnutý bezpečnostní pás, ale když utíká z auta, žádný pás nerozepíná. (Hans.)
  • Exteriéry továrny na boty Parrish se točili v severním Berwicku, Maine v budově, která bývala prosperující továrnou na bavlnu. (HellFire)