Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 104 min

Jeden z oblíbených filmů mého dětství, na který dodnes nedám dopustit. Vzpomínám si na něj v kině a vzpomínám si, když nám ho mamka koupila. Excelentní role pro Robina Williamse v jeho zlaté éře. A efekty i dnes nejsou nijak extra zaostalé, i když tu a tam se na nich čas podepsal. 80%(4.3.2019)

Krásný dětsko-dospělácký film o vztahu mezi synem a otcem, kteří však nevědí, jak si dát najevo vzájemné city... A nakonec to jak jinak než zjistí. "Jumanji" je film, který pobaví a zároveň dojme. Robin Williams je jako Alan Parrish dokonale dětinský, ostatní herci jsou také vybráni na jedničku, zvláště pak prolhaná Kirsten Dunst. Film je plný nezapomenutelných scén a vtipů, které si připomínám dodnes... A mezi námi: Bubnující hra mě ještě dlouho po zhlédnutí děsila.;-)(25.11.2007)

Když jsem film viděl poprvé příliš se mi nelíbil(někde kolem 15ti let). Teď s odstupem několika let ho hodnotím jako jedno z nejlepších fantasy 90let, povedený scénář, sympatické herecké výkony, příjemné triky. Za příjemné zjištění, že film zase až tak moc nezestárl a některé novodobobé "rodinné fantasy" hravě strčí do kapsy, hodnotím jak hodnotím. Zasloužené 4 hvězdy, mírně nedoceněný snímek.(3.7.2009)

• honajz

Na mě tenhle film vždycky působil jako exhibice triků a exhibice Robina Williamse. Celkově totiž chybí nějaký nosnější příběh, jde se jen bezhlavě od scény ke scéně, stát se může díky hodům kostkou cokoliv, samozřejmě vždy k horšímu. Nebýt to rodinný film, myslím, že by happy endem neskončil, spíše by to byl dobrý podklad pro nějaký slasher.(18.3.2018)

Ako maly som mal Jumanji rad, ale neoznacil by som ho ako svoju srdcovku. Po rokoch ma bavi ovela menej. Problemom tohto filmu je, ze stoji a dnes uz bohuzial pada na trikovych scenach, ktore strasne zostarli a ani zdaleka neohuria tak ako kedysi ked boli CGI triky stale celkom novou vecou. Väcsina deja je zalozena na tom, ze sa z hry vyrutia nejake CGI rastliny, zvierata alebo ina háveď. Dost rychlo to zacne byt monotonne. Humoru tu prilis vela nie je aj ked hra hlavnu ulohu Robin Williams. Cely cas len niekam uteka alebo pada a ostatne postavy utekaju s nim. V uvode ma nadchol aspon naznak hororovej atmosfery. Bohuzial po nom sa film prepne do detskej nevinnej zabavy s jačiacimi postavami. Skoda, ze film nie je temnejsi ako bolo u detskych filmov zvykom v 80tych rokoch. Alebo aspon ovela zabavnejsi. Deti by sa snad pri Jumanji nemuseli nudit ani dnes, ale pre dospelych, ktory na nom nevyrastali uz tak dobre fungovat nebude. V mojich ociach ho nezachranila ani nostalgia. 6/10.(13.3.2018)

• - Keď policajné auto mizne v priekope, jeho poznávacia značka sa zmení z G2298 na CFJB95. (Greenpeacak)

• - Od roku 2007 vyráběla společnost Fuji Trading Co exkluzivní hru „Jumanji“ ve formě „Pachinko“, což je druh výherního hazardního automatu. (Terva)

• - Ve scéně, kdy Carl (David Alan Grier) sedí v autě a zaútočí na něj masožravá rostlina, má zapnutý bezpečnostní pás, ale když utíká z auta, žádný pás nerozepíná. (Hans.)