Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 104 min

Jestli se to někomu v dětství líbilo, doporučuju znovu se na to nedívat. Udělala jsem to a zjistila, že to teda rozhodně není tak zábavný, jak jsem čekala. Ze hry prakticky vyleze jen pár zvířat a jeden lovec, jinak nic moc, navíc Williams je těsně na hraně snesitelnosti a toho pitvoření, co nesnáším. Z herců se mi líbil jen Jonathan Hyde a ten tam byl asi tři minuty celkem. Triky nejsou zrovna ohromující, ale to by se vzhledem k datu výroby ještě dalo tolerovat. Vtipů (těch dobrejch) je pomálu. Pustila jsem to mladší sestře v domnění, že dětství je ten pravej čas pro ocenění něčeho jako Jumanji. Půl hodiny před koncem usnula, touhu film dokoukat neprojevila a přiznala se, že jí to moc nebaví. Tak se ta dějová nezábavnost asi nevztahuje jen na lidi starší 15 ti let. No prostě, koukat se na to dá, ale je spousta jinejch a lepších dobrodružnejch filmů pro celou rodinu.(15.5.2011)

Rozhodně nadprůměrná oddychovka, co neurazí ani ty "vyzrálejší", ale vzhledem k ojediněle údernému námětu výsledek nadprůměr prostě nestačí. Jumanji je vlastně v oblasti akční fantasy pro děti misionářský počin, prozkoumal terén, vyzkoušel neúspěch a vymetl cestičku. Proto mu dnešní Narnie a spol. děkujte. Jumanji má zajímavý děj, zdařilé postavy, přijatelé triky, jenom jaksi vyčpěl. O deset let později by se jednalo o blockbuster s megalomanskou výbavou, tahle cesta je však skromnější a upřímnější. A naneštěstí může za to, že Jumanji je dnes jen polozapomenutá epizoda....(8.12.2005)

Jumanji je jeden z mých dětských filmů. Je ale potřeba říct, že i po letech stále stejně pobaví. Kouzlo z téhle hry i po několikátém zhlédnutí dokazuje, že dokáže skvěle pobavit i rozesmát. Příběh Alana Parrishe (Robin Williams) je kouzelný v tom, že je i když je film jasná prča, tak někdy dokáže i dojmout. I dnes mohu říct, že vizuální zpracování je skvělé. Hlášky, které si s ničím nezadají a hlavně neodolatelný Robin Williams, kterému je role ušitá na míru. Díky českému dabingu se stane spoustu jeho hlášek naprosto legendárními. Po vzoru Hooka se jedná o další pohádku, která baví i dospělé. Kdo neviděl, tak mi neuvěří. Faktem pro mě zůstává, že Jumanji bez problémů odolalo toku času a baví stejně příjemně jako před lety. (80 %)(21.9.2014)

K mému údivu se jednalo o neskutečně příjemný film. Úspěch filmu stojí na velmi zajímavé zápletce. Divák je po celou stopáž natěšený, jaká havěť se vynoří, takže se po celou dobu skvěle baví a je v neustálém napětí. Herecky to bylo velmi příjemně obsazeno, v čele samozřejmě vyčníval Robin, ale ani ti malí caparti mě absolutně neiritovali, což je věc ojedinělá. Kdo by to byl býval řekl, ale tento snímek dovedl být navíc vtipný. Vsadil na takovou notu humor, která dovede bavit napříč generacemi. Opravdu velmi podařená věc. Těch současných 72 % vnímám jako mírné podhodnocení. Neznám mnoho filmů z tohoto soudku, které by dovedly být takto zábavné, napínavé a zajímavé. Závěr byla hodně roztomilá třešnička na dortu. Velká spokojenost.(18.12.2017)

Po ohromně dlouhé době jsem viděla tenhle snímek v televizi. Pamatuji, že když jsem byla malá tak mě to fakt fascinovalo a žrala jsem každou minutu a byla jsem hrozně napnutá, no uběhlo pár let a já jsem to měla úplně stejně jako v mládí. Výkon Robina Williamse je výborný! Samozřejmě i všichni ostatní jsou špičkoví, teď už i dokonce vím, že ta malá holčička je má oblíbená Kirsten Dunst. Opravdu výborná podívaná!(1.9.2012)

• - Keď policajné auto mizne v priekope, jeho poznávacia značka sa zmení z G2298 na CFJB95. (Greenpeacak)

• - 11letá Scarlet Johansson se zúčastnila konkurzu na roli Judy Shepherdové (Kirsten Dunst). (Zdroj: huffingtonpost.com)

• - Natáčelo se od 14. listopadu 1994 do 7. dubna 1995 ve státech USA – Maine, New Hempshire a také v Kanadě. (Varan)