Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 104 min

Jestli tuhle hru někdo vymyslí, tak si ji mile rád zahraji. Exkluzivní dobrodružné fantasy patří mezi mé oblíbené, příběh, efekty, herci vše prostě jak má být. Na rok vzniku určitě povedené scény a kdo neviděl v mládí, ale v dnešní době, dá horší hodnocení. Docela škoda, že není dvojka, sice pár podobných filmů se také najdou jako např.? Zathura: Vesmírné dobrodružství. ( Hodnocení: 9/10 )(8.11.2009)

Spolu s Toy Story můj nejoblíbenější film dětských let. A Jumanji prošlo i zkouškou času, po téměř 10ti letech mě baví stále a některé pasáže dokonce ještě více než dříve. Kdybych chtěl, najdu ve filmu tolik věcí, které mi neseděli, jenže já měl vždycky ze všeho nejraději originální příběh a za ten o deskové hře dávám jasných 5 hvězdiček. Díky Jumanji vstoupil Wiilliams mezi mé oblíbené herce. Je tu naprosto dokonalý nápad, ze kterého by se dal vytřískat film absolutně jakéhokoliv žánru. Autoři chtěli rodinou komedii a tu udělali na výbornou. Proto nemůžu strhnout hvězdičku za to, že to mohla být dokonalá komedie, horor, psycho thriller. Málokdy se mi stává, že si přeji, aby byl film ještě další, ale tady bych klidně koukal ještě hodinu. Nevybavím si film s vtipnějším černochem. Williams a postava Carla vládnou skvělé rodiné komedii.(9.1.2008)

Achjo,vy zarputilí kritici-čsfdaři.. každopádně,je tohle tak trochu srdeční záležitost.V dětství snad můj nejoblíbenější film,i když mě svým způsobem vlastně dost děsil.Možná proto netíhnu ke společenským hrám :D Každopádně má Jumanji nezpochybnitelně originální námět,jen je opravdová škoda,že nám tvůrci nenaservírovali trochu něco málo o vzniku hry.Takhle to přeci jen nedává vůbec smysl.Pár nelogičností a děr v dialozích se tu skutečně najde,ale i tak je to fantastická podívaná s dobrým obsazením a natudobu pěknými efekty.Co mi ale imponuje nejvíc je asi ta myšlenka a nápad hry jako je Jumanji.Za to tleskám:)Zkrátka pohodová rodinná podívaná,ke které se i po letech mile ráda vracím.(25.7.2011)

Trochu delší rozjezd, než jaký bych si přál a řekl bych, že také docela málo vrcholů, než bych si představoval. Ale za tohle rodinné setkání jsem rád, bral jsem ho totiž jako takové osobní rozloučení s mistrem improvizace i výtečným charakterním hercem Robinem Williamsem. Tahle nevypočitatelná, nesmlouvavá a nebezpečná hra tlačí Jumanji z fantasy komedie spíš do bláznivého thrilleru. Za každým hodem kostky stojí nečekané dobrodružství, jenže na diváka čeká hodně stereotypní schéma. Tvůrci vizuálních efektů toho času bodovali a posouvali laťku zase o kus výš, dnes tahle fikce působí tak trochu neškodně. Dobrodruh Williams rozhodně nepředvádí životní komediální výkon, ale očividně se v téhle látce cítí dobře. Při hodu kostkou jsem nervózně neposkakoval, přesto se dá tenhle žánrový mix i dnes docela vychutnat.(16.8.2014)

Není hra jako hra a Alan Parrish bude mít své rodině alespoň co vyprávět. I když je to spíše dobrodružný film, neobejde se bez komických čísel, které připraví fauna a flóra nejen hráčům Jumanji, ale i obyvatelům jednoho amerického města. Pro mě to bylo příjemné pokoukání a musím zmínit jednu hlášku, která sice nevyčnívá z řady jako ostatní, ale dokonale mě pobavila. Pronese ji policista Carl, když nasedá do svého vozu (spíše vraku) v supermarketu: "Zavřít dveře? Blbost!"(24.12.2013)

• - Po holení vychází Alan z koupelny s malými oděrkami přelepenými papírky. V další scéně v kuchyni už nemá na tváři nic. (Aknah)

• - Exteriéry továrny na boty Parrish se točili v severním Berwicku, Maine v budově, která bývala prosperující továrnou na bavlnu. (HellFire)

• - Robin Williams se ve filmu objeví až ve 29. minutě. (joker.george)