Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 104 min

Trochu z nouze jsem byl nucen sáhnout po tomhle pohádkově laděném rodinném dobrodružství, ale nakonec toho nijak nelituji. Celé to sice hodně stojí na Williamsovi, což je u filmu s tak zajímavým námětem a tak vydařenými efekty asi trochu špatně, ale já se od toho přesto nemohl odtrhnout a bavil jsem se lépe, než jsem vůbec doufal. Jumanji představuje klasický příběh pro menší děti, a tak by se mělo také nahlížet na celý film- žádná sláva, ale pořád záruka skvělé zábavy na sychravé nedělní odpoledne, která by určitě přinesla na naše televizní obrazovky vítané zpestření. Já osobně nechápu, proč jsem to v televizi ještě nikdy nezaznamenal.. 70%(22.5.2013)

Rozhodně nadprůměrná oddychovka, co neurazí ani ty "vyzrálejší", ale vzhledem k ojediněle údernému námětu výsledek nadprůměr prostě nestačí. Jumanji je vlastně v oblasti akční fantasy pro děti misionářský počin, prozkoumal terén, vyzkoušel neúspěch a vymetl cestičku. Proto mu dnešní Narnie a spol. děkujte. Jumanji má zajímavý děj, zdařilé postavy, přijatelé triky, jenom jaksi vyčpěl. O deset let později by se jednalo o blockbuster s megalomanskou výbavou, tahle cesta je však skromnější a upřímnější. A naneštěstí může za to, že Jumanji je dnes jen polozapomenutá epizoda....(8.12.2005)

Tomuhle se říká solidní zábava na sobotní večer. Děj, který osloví nejen děti, ale i dospělí se kupodivu budou místy pěkně bavit. Film má spád a na první shlédnutí to není nuda. Efekty skvělé a s posledmí scénou kdy hra ležící v písku začne...ehm...bubnovat, mrzatí v zádech. Jen se modlím aby nebylo pokračování...a jestli je tak ho nechci vidět. Dávám 70%(15.6.2006)

Poučení pro všechny vášnivé hráče deskových her: vždy si pečlivě přečtěte návod, nikdy nevíte, co se stane, až hodíte kostkou. To se taky může celý váš okolní svět změnit v džungli tak rychle, že ani nestačíte mrknout. Robin Williams v klasické roli usměvavého pána, který vyskočí z bláznivé hry o pomalu holý život. Myslím, že takového strejdu by chtělo každé dítě. I proto je pro mě Jumanji veselou, akční a dobrodružnou podívanou nejen pro děti. Je sice vidět, že se trikově jedná o trošku starší dílko, ale to zde naštěstí nehraje svůj prim. Tím jsou herci, kteří jsou zkrátka báječní. Ať už se jedná o zmiňovaného Robina, nebo mladičkou, mírně voprsklou Kirsten Dunst. Hádám, že si ji nikdo nepamatujete, protože velké slávy u většiny diváků nabyla až v pozdějších letech s rolí holky od Spidermana.(15.7.2012)

Lovec-''Nemůžu za to,že si usmyslel zabít přímo mě'' Tabelt. Samotný film má už od začátku dobrou atmosféru,která vydrží skoro do konce. Tak strarší filmy nikdy nevymřou a budou mít stálé diváky,to co bylo z minulosti,přítomnost se tomu bude těžko vyrovnávat. Opice dělaly pěknou taškařici,až na hru kterou vzaly byly neškodné,to co příchazelo pak,bylo o mnohem horší. Robinovi role sedla a dal tomu...(9.4.2012)

• - Ve scéně, kdy opatrovnice Judy (Kirsten Dunst) a Peter (Bradley Pierce) vybalují věci a uklízí dům poté, co se do něj nastěhovali, můžeme slyšet „Serenádu d moll“ od Antonína Dvořáka. (freelex)

• - Těsně než se domem prožene splašené stádo, Alan (Robin Williams) poslouchá dusot u třesoucí se knihovny. Na mžik je vidět, že soška, která spadla z police je postrčená kupředu někým za knihovnou. (misa1989)

• - Keď policajné auto mizne v priekope, jeho poznávacia značka sa zmení z G2298 na CFJB95. (Greenpeacak)