Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh začíná v roce 1969, kdy dvanáctiletý Alan Parrish objeví starou deskovou hru s podivným názvem Jumanji. Odpoledne, když jeho rodiče odjedou na slavnost, Alan společně s kamarádkou Sárou podivnou hru otevřou a pustí se do hraní. Po několika hodech kostkou se vyděšená Sára stane svědkem toho, jak vtáhne hra Alana dovnitř. O šestadvacet let později se do opuštěného domu Parrishových nastěhuje teta Nora s neteří Judy a synovcem Peterem, jejichž rodiče nedávno zahynuli při nehodě. Děti slyší podivné dunění a na půdě objeví zaprášenou rozehranou hru. Začnou ji hrát a hned po prvním hodu kostkami se začnou dít podivné věci. Objeví se obrovští moskyti, kterým se děti ubrání jen s velkými obtížemi, a za nimi následuje tlupa malých rezatých opic, které začnou likvidovat zařízení domu. A nakonec se objeví obrovský lev a podivný divoch. Je to dospělý Alan Parrish, který prožil šestadvacet let uvnitř hry. Začne se shánět po rodičích, ale s pomocí Petera a Judy zjistí, že zemřeli. Alan se po dlouhém přemlouvání nechá přesvědčit, aby pokračoval ve hře. Ta se totiž musí podle pravidel dohrát až do konce. Musí s nimi hrát také Sára, ta však odmítne. Začne hrát, až když jí Alan nepřímo vyčte, že ho nechala samotného ve hře. Čtveřice si přísahá, že tentokrát hru dohraje do konce. Při každém dalším hodu se totiž vynořuje větší nebezpečí, které hráče ohrožuje. Všichni jsou však odhodláni hrát dál, protože jedině tak lze situaci zachránit. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (654)

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Ke shlédnutí mě přiměl fakt, že má jít letos do kin remake. Robin Williams v komediálních rolích nebyl nikdy můj šálek kávy a nevím proč, ale v 90. letech jsem jej prakticky zcela ignoroval. Povědomí o tom že existuje Jumanji jsem nicméně měl. Filmu musím nechat, že oproti současné rodinné zábavě si opravdu dává záležet na postavách, ději a není mu vůbec cizí občasná až hororová atmosféra. No zkrátka dnešní caparti by oproti svým předchůdcům z devadesátek mohli mít hodně solidní noční můry. K udělení lepšího hodnocení mě možná do jisté míry brání i fakt že se nejedná o mou srdeční záležitost z dětství, stejně jako to že rodinné filmy nejsou zrovna v popředí mého filmového vkusu. 65% ()

Turiec 

všechny recenze uživatele

Dobrodružný triler, ktorý by som nenazýval komédia a už určite nie rodinný ako sa zvykne uvádzať. Deťom by sa po ňom asi veľmi ťažko zaspávalo. Samotný nápad s hrou je zaujímavý a herci svoje úlohy zahrali presvedčivo, ale to je asi tak všetko. Dej je taký jednoduchý a priamočiary, že by sa celý dal zhrnúť piatimi vetami. Podstatu filmu tvoria špeciálne efekty a triky, ktoré sú až okato počítačové. Vidno to najmä na umelých pohyboch všetkých veľkých zvierat (nosorožce, slony...) ()

Reklama

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Mezi ne příliš zdařilými triky a efekty se těch pár vydařených téměř, ale jen téměř, ztrácí. Neomlouvala bych to dobou. Jak stará je naše Arabela, Návštěvníci, Dívka na koštěti, Jak utopit doktora Mráčka? Tyto drobné nedostatky však zcela válcuje dobrodružný příběh, který dokáže zaujmout i diváka, který se na něj nedívá přes silný nátěr dětské nostalgie a je stařešinou prvodivákem. Možná by při hodnocení měla otázka stát: Jak stará je vaše dětská duše? ()

CaptainNor 

všechny recenze uživatele

Na americké filmy s drzými fracky nemám nervy, ale tady to absolutně neplatí. Jumanji je vynikající nápad, který nepředbíhá realizaci. Všechno tady funguje jak má. Film má vysoké tempo, spád, úžasné efekty i herecké výkony. Režisérovi zde evidentně rostla s jídlem chuť, kterou zúročil v Jurkém parku 3 ()

MISSha 

všechny recenze uživatele

''V džungli budeš tolik let, než na kostkách padne pět.'' Nezapomenutelné, naprostý kult z mého dětství. Viděla jsem ho nesčetněkrát a ani dnes nestrácí ani o píď ze svého původního kouzla. Dále vynikající ''dunivá'' hudba ze které při poslední scéně až mrazí, důstojné efekty, vynikající Williams a mladičká Kirsten. Jeden z nejlepších rodinných filmů. ()

Galerie (102)

Zajímavosti (37)

  • Všechna zvířata vznikla v počítačích společnosti George Lucase Industrial Light & Magic. Diváci tehdy poprvé mohli vidět fotorealistickou zvířecí srst. (Cherish)
  • Film se natáčel v americkém státu New Hampshire. Ve městě Keene nechali tvůrci pomalovat zeď trvalou reklamou na boty Parrish, kterou můžeme vidět dodnes. (HellFire)

Související novinky

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)

Rock chystá další díl Jumanji

Rock chystá další díl Jumanji

26.04.2018

Jak možná víte, loňský hit Jumanji: Vítejte v džungli! byl přiznaným pokračováním původního Jumanji. Studio Sony tak v podstatě začíná pracovat na trojce, v níž se vrátí na scénu Dwayne "The Rock"… (více)

Jumanji s Rockem?

Jumanji s Rockem?

18.04.2016

Remake rodinné klasiky Jumanji měl dorazit už letos v prosinci. Studio Sony ho ale nestihlo dát dohromady, a tak se v lednu posunula premiéra na červenec 2017. Film mezitím dostal režiséra, jímž bude… (více)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Dvě hollywoodské legendy během dvou dnů? Smutnější týden letos filmový svět ještě nezažil a snad už ani nezažije. Nejdříve jsme přišli o třiašedesátiletého komediálního génia Robina Williamse, který… (více)

Reklama

Reklama