Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 104 min

Perfektní film pro celou rodinu, zábavný a v některých situacích i docela dost napínavý (pamatuju se, že toho lovce, či co to bylo, jsem se jako malej sopel i docela bál). Triky výborný, ale herecké výkony především Mr.Williamse a Ms.Dunst jsou nezapomenutelné. Rozhodně si to při každé TV repríze nenechám ujít.(24.7.2012)

Je to už dávno co jsem tenhle film viděl na HBO, ale za to jsem ho viděl snad 10 krát a pořád mě to bavilo. Některý zvířata sice vypadaji trochu uměle počítačově, ale to tady není skoro žádný problém, protože všechno ostatní je skvělý, hlavně příběh, který je opravdu dost nadprůměrný a je potřeba ho pochválit. :) Jeden z těch lepších rodinných filmů pro každého.(30.12.2009)

''V džungli budeš tolik let, než na kostkách padne pět.'' Nezapomenutelné, naprostý kult z mého dětství. Viděla jsem ho nesčetněkrát a ani dnes nestrácí ani o píď ze svého původního kouzla. Dále vynikající ''dunivá'' hudba ze které při poslední scéně až mrazí, důstojné efekty, vynikající Williams a mladičká Kirsten. Jeden z nejlepších rodinných filmů.(17.7.2010)

Na americké filmy s drzými fracky nemám nervy, ale tady to absolutně neplatí. Jumanji je vynikající nápad, který nepředbíhá realizaci. Všechno tady funguje jak má. Film má vysoké tempo, spád, úžasné efekty i herecké výkony. Režisérovi zde evidentně rostla s jídlem chuť, kterou zúročil v Jurkém parku 3(12.8.2014)

Jako puberták jsem tento film míval hodně rád a i po dnešním shlédnutí jej můžu stále řadit mezi mé nejoblíbenější rodinné filmy. Je v něm mnoho co mě fascinovalo dříve a přetrvává to dodnes. Jen dnes už ty efekty a loutky vypadají nezvykle na dnešní trikové poměry. Přesto jsem si to opět užil a na chvíli se vnořil do fantazie tvůrců i své, kdy by si člověk aspoň trochu šílený chtěl zkusit takovou hru Jumanji. I po letech to neztrácí kouzlo, což je fajn. 9/10(8.3.2012)

• - Všechna zvířata vznikla v počítačích Industrial Lights & Magic George Lucase, jež poprvé divákům představily fotorealistickou zvířecí srst. (Cherish)

• - Keď policajné auto mizne v priekope, jeho poznávacia značka sa zmení z G2298 na CFJB95. (Greenpeacak)

• - Náctiletý Alan Parrish (Adam Hann-Byrd) má oči hnědé, ale dospělý Alan (Robin Williams) má modré. (Aknah)