poster

Jumanji

 • USA

  Jumanji

 • Slovensko

  Jumanji

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aluska88
  ****

  Co se týče mého vztahu k Jumanji, na kreslený seriál z roku 1996 nedám dopustit a byla jsem zvědava, jak bude zpracována tato filmová verze, která vznikla o rok dříve. Trikově i dějově je na tom Jumanji výborně, přesto mě však samotný film nedokázal nějak pořádně "strhnout" do víru svého dobrodružství. Čekala jsem, po vzoru seriálu, že se hlavní hrdinové do hry přenesou. Je to však tak, že hra se přenáší do reality. Snímek nepostrádá patřičný spád, ale zároveň, co se týče nápadů, nepůsobí nijak chaoticky či přehnaně. Je vtipný a nevyzní vůbec násilně. A hlavně... ukazuje doby, kdy si děti dokázaly vytvářet vlastní zábavu a prožívat dobrodružství bez těch po*raných technických "vymožeností" a luxusu, kdy se svět kolem nás hroutí pod překypujícími horami snadno dostupných informací, zboží a jídla. Lituji děti, které musí vyrůstat v dnešní době. Svět z nich postupně vychovává otroky bez mozku, kteří už si sami ani nebudou umět obrátit stránku v knížce, vylézt s odřenými koleny na strom, nebo se jen tak dívat z okna při jízdě vlakem. Rozum bude postrádán, zato "chytré věci" budou všude kolem nás...(29.11.2015)

 • Lacike
  ***

  Ako maly som mal Jumanji rad, ale neoznacil by som ho ako svoju srdcovku. Po rokoch ma bavi ovela menej. Problemom tohto filmu je, ze stoji a dnes uz bohuzial pada na trikovych scenach, ktore strasne zostarli a ani zdaleka neohuria tak ako kedysi ked boli CGI triky stale celkom novou vecou. Väcsina deja je zalozena na tom, ze sa z hry vyrutia nejake CGI rastliny, zvierata alebo ina háveď. Dost rychlo to zacne byt monotonne. Humoru tu prilis vela nie je aj ked hra hlavnu ulohu Robin Williams. Cely cas len niekam uteka alebo pada a ostatne postavy utekaju s nim. V uvode ma nadchol aspon naznak hororovej atmosfery. Bohuzial po nom sa film prepne do detskej nevinnej zabavy s jačiacimi postavami. Skoda, ze film nie je temnejsi ako bolo u detskych filmov zvykom v 80tych rokoch. Alebo aspon ovela zabavnejsi. Deti by sa snad pri Jumanji nemuseli nudit ani dnes, ale pre dospelych, ktory na nom nevyrastali uz tak dobre fungovat nebude. V mojich ociach ho nezachranila ani nostalgia. 6/10.(13.3.2018)

 • Allien.9
  *****

  Krásný dětsko-dospělácký film o vztahu mezi synem a otcem, kteří však nevědí, jak si dát najevo vzájemné city... A nakonec to jak jinak než zjistí. "Jumanji" je film, který pobaví a zároveň dojme. Robin Williams je jako Alan Parrish dokonale dětinský, ostatní herci jsou také vybráni na jedničku, zvláště pak prolhaná Kirsten Dunst. Film je plný nezapomenutelných scén a vtipů, které si připomínám dodnes... A mezi námi: Bubnující hra mě ještě dlouho po zhlédnutí děsila.;-)(25.11.2007)

 • Dudek
  ***

  Klasický příběh o čtveřici lidí, kteří najdou tajemnou bubnující hru. Tenhle film jsem měl opravdu nějakou dobu velice rád, nasmál jsem se, obdivoval jsem netradiční věci a tak trochu záviděl hrdinům nevídané dobrodružství. Každopádně jsem však byl napjatý a modlil jsem se, aby byl už konec a všichni ve zdraví přežili... Právě ta poslední věc mi zůstala až do dnešní doby, film mi připadá příliš dlouhý a já se těším na konec. Přesto si však myslím, že je škoda, že dnešní kinematografie podobné dětské oddychovou již nenabízí. Děti totiž rostou a mají raději neustále se likvidující super hrdiny s blesko-zbraněmi nebo sáhodlouhé fantazy příběhy, o nichž se nám před lety ani nesnilo. Televizní tvůrci raději adaptují úspěšné knihy a točí podivné blockbustery, postrádající kouzlo právě těchto starších pohádek, u kterých se mohla v klidu sejít celá rodina a každý si v ní našel něco co se mu líbilo... Na svou dobu film překvapil i slušnými efekty, dunivým hudebním doprovodem, za zmínku stojí i herecké výkony, které sice nejsou dokonalé, ale pro film rozhodně dostačující.(8.2.2006)

 • Gilmour93
  ****

  Každá hra by se měla jednou dohrát.. Nostalgicky vzpomínám právě na Jumanji či Nekonečný příběh, jenž ve své obyčejnosti oplývaly nápady a napětím, avšak nyní proti rozervaným EMO upírům, vždy ztopořené hůlce Harryho Hrnčíře a rozepnutému poklopci Zaca Efrona nemají nejmenší šanci. Vaše škoda, děcka…(5.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace