Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 104 min

Poučení pro všechny vášnivé hráče deskových her: vždy si pečlivě přečtěte návod, nikdy nevíte, co se stane, až hodíte kostkou. To se taky může celý váš okolní svět změnit v džungli tak rychle, že ani nestačíte mrknout. Robin Williams v klasické roli usměvavého pána, který vyskočí z bláznivé hry o pomalu holý život. Myslím, že takového strejdu by chtělo každé dítě. I proto je pro mě Jumanji veselou, akční a dobrodružnou podívanou nejen pro děti. Je sice vidět, že se trikově jedná o trošku starší dílko, ale to zde naštěstí nehraje svůj prim. Tím jsou herci, kteří jsou zkrátka báječní. Ať už se jedná o zmiňovaného Robina, nebo mladičkou, mírně voprsklou Kirsten Dunst. Hádám, že si ji nikdo nepamatujete, protože velké slávy u většiny diváků nabyla až v pozdějších letech s rolí holky od Spidermana.(15.7.2012)

A tomu se říká poctivá filmová práce. Je to napínavý i nervydrásající - hlavně když se ozývají bubny z Jumanji. Je to dobrodružný - jak se dům a okolí postupně mění v džungli. Děj je promyšlenej do posledního detailu a není tam žádné hluché místo. Je to excelentní rodinný film u kterého se budou bavit jak děti tak dospělí, perfektně vykresluje postavy i jejich vztahy a čeho si nejvíce vážím je ten POCTIVĚ do puntíku DOTAŽENÝ KONEC. Hallelujah!(11.5.2015)

Krásný dětsko-dospělácký film o vztahu mezi synem a otcem, kteří však nevědí, jak si dát najevo vzájemné city... A nakonec to jak jinak než zjistí. "Jumanji" je film, který pobaví a zároveň dojme. Robin Williams je jako Alan Parrish dokonale dětinský, ostatní herci jsou také vybráni na jedničku, zvláště pak prolhaná Kirsten Dunst. Film je plný nezapomenutelných scén a vtipů, které si připomínám dodnes... A mezi námi: Bubnující hra mě ještě dlouho po zhlédnutí děsila.;-)(25.11.2007)

Trochu delší rozjezd, než jaký bych si přál a řekl bych, že také docela málo vrcholů, než bych si představoval. Ale za tohle rodinné setkání jsem rád, bral jsem ho totiž jako takové osobní rozloučení s mistrem improvizace i výtečným charakterním hercem Robinem Williamsem. Tahle nevypočitatelná, nesmlouvavá a nebezpečná hra tlačí Jumanji z fantasy komedie spíš do bláznivého thrilleru. Za každým hodem kostky stojí nečekané dobrodružství, jenže na diváka čeká hodně stereotypní schéma. Tvůrci vizuálních efektů toho času bodovali a posouvali laťku zase o kus výš, dnes tahle fikce působí tak trochu neškodně. Dobrodruh Williams rozhodně nepředvádí životní komediální výkon, ale očividně se v téhle látce cítí dobře. Při hodu kostkou jsem nervózně neposkakoval, přesto se dá tenhle žánrový mix i dnes docela vychutnat.(16.8.2014)

Ako maly som mal Jumanji rad, ale neoznacil by som ho ako svoju srdcovku. Po rokoch ma bavi ovela menej. Problemom tohto filmu je, ze stoji a dnes uz bohuzial pada na trikovych scenach, ktore strasne zostarli a ani zdaleka neohuria tak ako kedysi ked boli CGI triky stale celkom novou vecou. Väcsina deja je zalozena na tom, ze sa z hry vyrutia nejake CGI rastliny, zvierata alebo ina háveď. Dost rychlo to zacne byt monotonne. Humoru tu prilis vela nie je aj ked hra hlavnu ulohu Robin Williams. Cely cas len niekam uteka alebo pada a ostatne postavy utekaju s nim. V uvode ma nadchol aspon naznak hororovej atmosfery. Bohuzial po nom sa film prepne do detskej nevinnej zabavy s jačiacimi postavami. Skoda, ze film nie je temnejsi ako bolo u detskych filmov zvykom v 80tych rokoch. Alebo aspon ovela zabavnejsi. Deti by sa snad pri Jumanji nemuseli nudit ani dnes, ale pre dospelych, ktory na nom nevyrastali uz tak dobre fungovat nebude. V mojich ociach ho nezachranila ani nostalgia. 6/10.(13.3.2018)

• - Natáčelo se od 14. listopadu 1994 do 7. dubna 1995 ve státech USA – Maine, New Hempshire a také v Kanadě. (Varan)

• - Náctiletý Alan Parrish (Adam Hann-Byrd) má oči hnědé, ale dospělý Alan (Robin Williams) má modré. (Aknah)

• - Ve scéně, kdy Carl (David Alan Grier) sedí v autě a zaútočí na něj masožravá rostlina, má zapnutý bezpečnostní pás, ale když utíká z auta, žádný pás nerozepíná. (Hans.)