Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 104 min

V mládí můj nejoblíbenější film, každé Velikonoce 10:10 na ČT1, rok co rok. Jinak je to fajn rodinná podívaná s prvky fantasy, fajn zápletka, dokonce efekty se celkem povedly a Robin Williams to samozřejmě táhne nahoru. Nejlepší soundtrack z filmu 80%(15.5.2012)

Rozhodně nadprůměrná oddychovka, co neurazí ani ty "vyzrálejší", ale vzhledem k ojediněle údernému námětu výsledek nadprůměr prostě nestačí. Jumanji je vlastně v oblasti akční fantasy pro děti misionářský počin, prozkoumal terén, vyzkoušel neúspěch a vymetl cestičku. Proto mu dnešní Narnie a spol. děkujte. Jumanji má zajímavý děj, zdařilé postavy, přijatelé triky, jenom jaksi vyčpěl. O deset let později by se jednalo o blockbuster s megalomanskou výbavou, tahle cesta je však skromnější a upřímnější. A naneštěstí může za to, že Jumanji je dnes jen polozapomenutá epizoda....(8.12.2005)

Jestli tuhle hru někdo vymyslí, tak si ji mile rád zahraji. Exkluzivní dobrodružné fantasy patří mezi mé oblíbené, příběh, efekty, herci vše prostě jak má být. Na rok vzniku určitě povedené scény a kdo neviděl v mládí, ale v dnešní době, dá horší hodnocení. Docela škoda, že není dvojka, sice pár podobných filmů se také najdou jako např.? Zathura: Vesmírné dobrodružství. ( Hodnocení: 9/10 )(8.11.2009)

Ještě v době, kdy jsem navštěvoval první stupeň základní školy, jsem na Jumanji pěl samé ódy, neboť jsem všemu, co se v něm odehrává chtěl věřit. S odstupem času jsem pochopitelně poznal daleko kvalitnější snímky a hlavně se na tuto záležitost dívám jinak. Nicméně i po tolika letech mi nebrání prohlásit, že Jumanji neztratilo nic ze své atmosféry a hororových prvků. Avšak z mého současného pohledu se bohužel jedná o čirý průměr.(12.5.2009)

Poučení pro všechny vášnivé hráče deskových her: vždy si pečlivě přečtěte návod, nikdy nevíte, co se stane, až hodíte kostkou. To se taky může celý váš okolní svět změnit v džungli tak rychle, že ani nestačíte mrknout. Robin Williams v klasické roli usměvavého pána, který vyskočí z bláznivé hry o pomalu holý život. Myslím, že takového strejdu by chtělo každé dítě. I proto je pro mě Jumanji veselou, akční a dobrodružnou podívanou nejen pro děti. Je sice vidět, že se trikově jedná o trošku starší dílko, ale to zde naštěstí nehraje svůj prim. Tím jsou herci, kteří jsou zkrátka báječní. Ať už se jedná o zmiňovaného Robina, nebo mladičkou, mírně voprsklou Kirsten Dunst. Hádám, že si ji nikdo nepamatujete, protože velké slávy u většiny diváků nabyla až v pozdějších letech s rolí holky od Spidermana.(15.7.2012)

• - Keď policajné auto mizne v priekope, jeho poznávacia značka sa zmení z G2298 na CFJB95. (Greenpeacak)

• - Po holení vychází Alan z koupelny s malými oděrkami přelepenými papírky. V další scéně v kuchyni už nemá na tváři nic. (Aknah)

• - Ve scéně, kdy Carl (David Alan Grier) sedí v autě a zaútočí na něj masožravá rostlina, má zapnutý bezpečnostní pás, ale když utíká z auta, žádný pás nerozepíná. (Hans.)