Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 104 min

Poučení pro všechny vášnivé hráče deskových her: vždy si pečlivě přečtěte návod, nikdy nevíte, co se stane, až hodíte kostkou. To se taky může celý váš okolní svět změnit v džungli tak rychle, že ani nestačíte mrknout. Robin Williams v klasické roli usměvavého pána, který vyskočí z bláznivé hry o pomalu holý život. Myslím, že takového strejdu by chtělo každé dítě. I proto je pro mě Jumanji veselou, akční a dobrodružnou podívanou nejen pro děti. Je sice vidět, že se trikově jedná o trošku starší dílko, ale to zde naštěstí nehraje svůj prim. Tím jsou herci, kteří jsou zkrátka báječní. Ať už se jedná o zmiňovaného Robina, nebo mladičkou, mírně voprsklou Kirsten Dunst. Hádám, že si ji nikdo nepamatujete, protože velké slávy u většiny diváků nabyla až v pozdějších letech s rolí holky od Spidermana.(15.7.2012)

Na svou dobu to bylo neuvěřitelně chytlavé..:) Je pravda, že jsem to dlouho neviděl, ale to co si z toho pamatuju jsou docela kladné vzpomínky... Nijak úchvatné výkony není nutné čekat, je to takový oddychový film s trochou fantasy... Jumanji jsem viděl nejméně pět krát a pořád jsem se na to dřív vydržel koukat, dnes už bych to asi nevydržel..:) 55%(13.11.2007)

Záplava digitálních efektů je sice zajímavá, ale skoro všechny působí až příliš počítačově. Dějově to není ovšem vůbec špatné a celý příběh kromě originality nepostrádá ani patřičnou dávku napětí, ovšem zároveň regulovanou na míru, stravitelnou i pro dětského diváka. Koneckonců právě dětem je film prioritně určen, a je nad slunce jasnější, že jim se líbit bude, ba že mu odpustí i ty dokonale nedokonalé triky.(27.8.2002)

V mládí můj nejoblíbenější film, každé Velikonoce 10:10 na ČT1, rok co rok. Jinak je to fajn rodinná podívaná s prvky fantasy, fajn zápletka, dokonce efekty se celkem povedly a Robin Williams to samozřejmě táhne nahoru. Nejlepší soundtrack z filmu 80%(15.5.2012)

Není hra jako hra a Alan Parrish bude mít své rodině alespoň co vyprávět. I když je to spíše dobrodružný film, neobejde se bez komických čísel, které připraví fauna a flóra nejen hráčům Jumanji, ale i obyvatelům jednoho amerického města. Pro mě to bylo příjemné pokoukání a musím zmínit jednu hlášku, která sice nevyčnívá z řady jako ostatní, ale dokonale mě pobavila. Pronese ji policista Carl, když nasedá do svého vozu (spíše vraku) v supermarketu: "Zavřít dveře? Blbost!"(24.12.2013)

• - Náctiletý Alan Parrish (Adam Hann-Byrd) má oči hnědé, ale dospělý Alan (Robin Williams) má modré. (Aknah)

• - Všechna zvířata vznikla v počítačích Industrial Lights & Magic George Lucase, jež poprvé divákům představily fotorealistickou zvířecí srst. (Cherish)

• - Film se natáčel v americkém státu New Hampshire. Ve městě Keene nechali tvůrci pomalovat zeď trvalou reklamou na boty Parrish, kterou můžeme vidět dodnes. (HellFire)