Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 104 min

Tento film som nevidel už asi 10 rokov, ale pamätám si ho veľmi dobre. Kedže som ho nevidel prednedávnom, mám chuť dať aj plný počet hviezd, lebo ma nenapadajú zápory. Ak začnete hrať Jumanji, môže sa pokojne stať, že sa vám po obývačke preženie stádo nosorožcov, začnú po vás liezť veľké pavúky, alebo budete vyluxovaní do hry, až kým nepadne na kockách číslo päť. Asi pre mňa najobľúbenejšia komédia v ktorej si zahral Robin Wiliams. Neviem ako vy, ale ja som na tento film práve dostal chuť.(23.1.2015)

Mezi ne příliš zdařilými triky a efekty se těch pár vydařených téměř, ale jen téměř, ztrácí. Neomlouvala bych to dobou. Jak stará je naše Arabela, Návštěvníci, Dívka na koštěti, Jak utopit doktora Mráčka? Tyto drobné nedostatky však zcela válcuje dobrodružný příběh, který dokáže zaujmout i diváka, který se na něj nedívá přes silný nátěr dětské nostalgie a je stařešinou prvodivákem. Možná by při hodnocení měla otázka stát: Jak stará je vaše dětská duše?(4.8.2017)

Lovec-''Nemůžu za to,že si usmyslel zabít přímo mě'' Tabelt. Samotný film má už od začátku dobrou atmosféru,která vydrží skoro do konce. Tak strarší filmy nikdy nevymřou a budou mít stálé diváky,to co bylo z minulosti,přítomnost se tomu bude těžko vyrovnávat. Opice dělaly pěknou taškařici,až na hru kterou vzaly byly neškodné,to co příchazelo pak,bylo o mnohem horší. Robinovi role sedla a dal tomu...(9.4.2012)

Krásná a příjemná rodinná Klasika s výbornými efekty ( Je snad jasné, že to člověk musí brát vzhledem k roku 1995) skvělým příběhem a velmi dobrou atmosférou. Výborný a talentovaný režisér Joe Johnston vytvořil film, na který se vždy moc rád podívám a prožívám s hlavními hrdiny fantastické dobrodružství, které by chtěl zažít snad každý. Vcelku sympatičtí herci v čele s Robinem Williamsem se dají bez problému snést a napětí si to drží od začátku do konce. Dnes už se takovéto milé filmy skoro netočí, je to škoda. Vždy moc rád zavzpomínám na tyhle filmové časy.(21.11.2015)

Každá hra by se měla jednou dohrát.. Nostalgicky vzpomínám právě na Jumanji, či Nekonečný příběh, jenž ve své obyčejnosti oplývaly nápady a napětím, avšak nyní proti rozervaným EMO upírům, vždy ztopořené hůlce Harryho Hrnčíře a rozepnutému poklopci Zaca Efrona nemají nejmenší šanci. Vaše škoda, děcka…(5.7.2010)

• - Ve scéně, kdy Carl (David Alan Grier) sedí v autě a zaútočí na něj masožravá rostlina, má zapnutý bezpečnostní pás, ale když utíká z auta, žádný pás nerozepíná. (Hans.)

• - Od roku 2007 vyráběla společnost Fuji Trading Co exkluzivní hru „Jumanji“ ve formě „Pachinko“, což je druh výherního hazardního automatu. (Terva)

• - Po holení vychází Alan z koupelny s malými oděrkami přelepenými papírky. V další scéně v kuchyni už nemá na tváři nic. (Aknah)