Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 104 min

Ke shlédnutí mě přiměl fakt, že má jít letos do kin remake. Robin Williams v komediálních rolích nebyl nikdy můj šálek kávy a nevím proč, ale v 90. letech jsem jej prakticky zcela ignoroval. Povědomí o tom že existuje Jumanji jsem nicméně měl. Filmu musím nechat, že oproti současné rodinné zábavě si opravdu dává záležet na postavách, ději a není mu vůbec cizí občasná až hororová atmosféra. No zkrátka dnešní caparti by oproti svým předchůdcům z devadesátek mohli mít hodně solidní noční můry. K udělení lepšího hodnocení mě možná do jisté míry brání i fakt že se nejedná o mou srdeční záležitost z dětství, stejně jako to že rodinné filmy nejsou zrovna v popředí mého filmového vkusu. 65%(29.6.2017)

"Těm, kdo chtějí prokouknout, jak ze světa uniknout." Taková rodinná pohádka. Efekty jsou chvályhodné, i v dnešní době. Obsazení taky nebylo špatné. Příběh je svůj, což znamená, že jste nic podobného ještě neviděli. "Když se něčeho bojíš, musíš se tomu postavit." No, ale je to hodně vážné. Kdyby tam byli vtípky a bylo to víc happy, tak hodnotím vejš. - 60%.(16.3.2018)

Sice to je pohadka, ale pobavilo me, ze ma pristupnost 7+. Maly deti se u toho budou mistama bat. Co se tyce pribehu ten je celkem originalni, sice tam furt nekdo nekoho pronasleduje, ale je to udelany originalne, svizne a hlavne zabavne. Herci sou v klidu, pobavilo me kdyz jsem videl Robina Williamse jako tarzana, dokonce i deti nebyli nejhorsi. Samozrejme tu je spousta predvidatelnejch situaci, ale vubec to nevadi. Ke konci jsem byl docela slusne napnutej, i kdyz mi bylo jasny, ze vse dobre dopadne. Triky jsou na velmi vysoke urovni a spolecne se slusnou hudbou paradne doplnuji dej. Ja se bavil dobre.(22.5.2005)

Trochu delší rozjezd, než jaký bych si přál a řekl bych, že také docela málo vrcholů, než bych si představoval. Ale za tohle rodinné setkání jsem rád, bral jsem ho totiž jako takové osobní rozloučení s mistrem improvizace i výtečným charakterním hercem Robinem Williamsem. Tahle nevypočitatelná, nesmlouvavá a nebezpečná hra tlačí Jumanji z fantasy komedie spíš do bláznivého thrilleru. Za každým hodem kostky stojí nečekané dobrodružství, jenže na diváka čeká hodně stereotypní schéma. Tvůrci vizuálních efektů toho času bodovali a posouvali laťku zase o kus výš, dnes tahle fikce působí tak trochu neškodně. Dobrodruh Williams rozhodně nepředvádí životní komediální výkon, ale očividně se v téhle látce cítí dobře. Při hodu kostkou jsem nervózně neposkakoval, přesto se dá tenhle žánrový mix i dnes docela vychutnat.(16.8.2014)

Perfektní film pro celou rodinu, zábavný a v některých situacích i docela dost napínavý (pamatuju se, že toho lovce, či co to bylo, jsem se jako malej sopel i docela bál). Triky výborný, ale herecké výkony především Mr.Williamse a Ms.Dunst jsou nezapomenutelné. Rozhodně si to při každé TV repríze nenechám ujít.(24.7.2012)

• - Odstřelovací puška, kterou si koupí Lovec (Jonathan Hyde), je ve skutečnosti poloautomatická brokovnice USAS-12. Jen stěží by mohl střílet na velké vzdálenosti, a to ještě po jednom náboji, jak je znázorněno ve filmu. (Guilemot)

• - Všechna zvířata vznikla v počítačích Industrial Lights & Magic George Lucase, jež poprvé divákům představily fotorealistickou zvířecí srst. (Cherish)

• - Keď policajné auto mizne v priekope, jeho poznávacia značka sa zmení z G2298 na CFJB95. (Greenpeacak)