Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 104 min

Tak tenhle film jsem viděla už tolikrát, že byste si řekli, že me už ani nemůže bavit, ale baví :)... V jednu chvíli se od srdce smějete o chilku pozdě sedíte přikovaní v křesle a sledujete jedno z napínavých "překvapení" které hra svým ráčům nachystala... Možná, že když Jumanji srovnám s jinými filmy, kterým jsem dala 4*, tak je to vůči těm ostatním nefér, ale tenhle film pro mě má jakousi hlubší hodnotu :)(22.3.2008)

Jestli tuhle hru někdo vymyslí, tak si ji mile rád zahraji. Exkluzivní dobrodružné fantasy patří mezi mé oblíbené, příběh, efekty, herci vše prostě jak má být. Na rok vzniku určitě povedené scény a kdo neviděl v mládí, ale v dnešní době, dá horší hodnocení. Docela škoda, že není dvojka, sice pár podobných filmů se také najdou jako např.? Zathura: Vesmírné dobrodružství. ( Hodnocení: 9/10 )(8.11.2009)

Achjo,vy zarputilí kritici-čsfdaři.. každopádně,je tohle tak trochu srdeční záležitost.V dětství snad můj nejoblíbenější film,i když mě svým způsobem vlastně dost děsil.Možná proto netíhnu ke společenským hrám :D Každopádně má Jumanji nezpochybnitelně originální námět,jen je opravdová škoda,že nám tvůrci nenaservírovali trochu něco málo o vzniku hry.Takhle to přeci jen nedává vůbec smysl.Pár nelogičností a děr v dialozích se tu skutečně najde,ale i tak je to fantastická podívaná s dobrým obsazením a natudobu pěknými efekty.Co mi ale imponuje nejvíc je asi ta myšlenka a nápad hry jako je Jumanji.Za to tleskám:)Zkrátka pohodová rodinná podívaná,ke které se i po letech mile ráda vracím.(25.7.2011)

Spolu s Toy Story můj nejoblíbenější film dětských let. A Jumanji prošlo i zkouškou času, po téměř 10ti letech mě baví stále a některé pasáže dokonce ještě více než dříve. Kdybych chtěl, najdu ve filmu tolik věcí, které mi neseděli, jenže já měl vždycky ze všeho nejraději originální příběh a za ten o deskové hře dávám jasných 5 hvězdiček. Díky Jumanji vstoupil Wiilliams mezi mé oblíbené herce. Je tu naprosto dokonalý nápad, ze kterého by se dal vytřískat film absolutně jakéhokoliv žánru. Autoři chtěli rodinou komedii a tu udělali na výbornou. Proto nemůžu strhnout hvězdičku za to, že to mohla být dokonalá komedie, horor, psycho thriller. Málokdy se mi stává, že si přeji, aby byl film ještě další, ale tady bych klidně koukal ještě hodinu. Nevybavím si film s vtipnějším černochem. Williams a postava Carla vládnou skvělé rodiné komedii.(9.1.2008)

Dobrodružný triler, ktorý by som nenazýval komédia a už určite nie rodinný ako sa zvykne uvádzať. Deťom by sa po ňom asi veľmi ťažko zaspávalo. Samotný nápad s hrou je zaujímavý a herci svoje úlohy zahrali presvedčivo, ale to je asi tak všetko. Dej je taký jednoduchý a priamočiary, že by sa celý dal zhrnúť piatimi vetami. Podstatu filmu tvoria špeciálne efekty a triky, ktoré sú až okato počítačové. Vidno to najmä na umelých pohyboch všetkých veľkých zvierat (nosorožce, slony...)(16.7.2004)

• - Exteriéry továrny na boty Parrish se točili v severním Berwicku, Maine v budově, která bývala prosperující továrnou na bavlnu. (HellFire)

• - Natáčelo se od 14. listopadu 1994 do 7. dubna 1995 ve státech USA – Maine, New Hempshire a také v Kanadě. (Varan)

• - Ve scéně, kdy Carl (David Alan Grier) sedí v autě a zaútočí na něj masožravá rostlina, má zapnutý bezpečnostní pás, ale když utíká z auta, žádný pás nerozepíná. (Hans.)