Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 104 min

Co se týče mého vztahu k Jumanji, na kreslený seriál z roku 1996 nedám dopustit a byla jsem zvědava, jak bude zpracována tato filmová verze, která vznikla o rok dříve. Trikově i dějově je na tom Jumanji výborně, přesto mě však samotný film nedokázal nějak pořádně "strhnout" do víru svého dobrodružství. Čekala jsem, po vzoru seriálu, že se hlavní hrdinové do hry přenesou. Je to však tak, že hra se přenáší do reality. Snímek nepostrádá patřičný spád, ale zároveň, co se týče nápadů, nepůsobí nijak chaoticky či přehnaně. Je vtipný a nevyzní vůbec násilně. A hlavně... ukazuje doby, kdy si děti dokázaly vytvářet vlastní zábavu a prožívat dobrodružství bez těch po*raných technických "vymožeností" a luxusu, kdy se svět kolem nás hroutí pod překypujícími horami snadno dostupných informací, zboží a jídla. Lituji děti, které musí vyrůstat v dnešní době. Svět z nich postupně vychovává otroky bez mozku, kteří už si sami ani nebudou umět obrátit stránku v knížce, vylézt s odřenými koleny na strom, nebo se jen tak dívat z okna při jízdě vlakem. Rozum bude postrádán, zato "chytré věci" budou všude kolem nás...(29.11.2015)

Když jsem film viděl poprvé příliš se mi nelíbil(někde kolem 15ti let). Teď s odstupem několika let ho hodnotím jako jedno z nejlepších fantasy 90let, povedený scénář, sympatické herecké výkony, příjemné triky. Za příjemné zjištění, že film zase až tak moc nezestárl a některé novodobobé "rodinné fantasy" hravě strčí do kapsy, hodnotím jak hodnotím. Zasloužené 4 hvězdy, mírně nedoceněný snímek.(3.7.2009)

Perfektní film pro celou rodinu, zábavný a v některých situacích i docela dost napínavý (pamatuju se, že toho lovce, či co to bylo, jsem se jako malej sopel i docela bál). Triky výborný, ale herecké výkony především Mr.Williamse a Ms.Dunst jsou nezapomenutelné. Rozhodně si to při každé TV repríze nenechám ujít.(24.7.2012)

Jestli tuhle hru někdo vymyslí, tak si ji mile rád zahraji. Exkluzivní dobrodružné fantasy patří mezi mé oblíbené, příběh, efekty, herci vše prostě jak má být. Na rok vzniku určitě povedené scény a kdo neviděl v mládí, ale v dnešní době, dá horší hodnocení. Docela škoda, že není dvojka, sice pár podobných filmů se také najdou jako např.? Zathura: Vesmírné dobrodružství. ( Hodnocení: 9/10 )(8.11.2009)

Na svou dobu to bylo neuvěřitelně chytlavé..:) Je pravda, že jsem to dlouho neviděl, ale to co si z toho pamatuju jsou docela kladné vzpomínky... Nijak úchvatné výkony není nutné čekat, je to takový oddychový film s trochou fantasy... Jumanji jsem viděl nejméně pět krát a pořád jsem se na to dřív vydržel koukat, dnes už bych to asi nevydržel..:) 55%(13.11.2007)

• - Robin Williams se ve filmu objeví až ve 29. minutě. (joker.george)

• - Těsně než se domem prožene splašené stádo, Alan (Robin Williams) poslouchá dusot u třesoucí se knihovny. Na mžik je vidět, že soška, která spadla z police je postrčená kupředu někým za knihovnou. (misa1989)

• - Když Van Pelt (Jonathan Hyde) vstoupí do obchodu se zbraněmi, hraje v rádiu národní hymna Mexika. (HellFire)