Reklama

Reklama

Epizody(9)

Obsahy(1)

Josef Kobr v hlavní roli populárního komediálního seriálu o osudech svérázného kapelníka hornické dechovky. (Česká televize)

Recenze (26)

Aniki 

všechny recenze uživatele

Tak toto byl jediný "dietlovský" seriál, kteremu jsem po celý dosavadni život úspěšně odolával. Jednak mi byly v době jeho uvedení v telce dva roky a při pozdějších reprizach v druhe polovině 70. a v prubehu 80. let jsem jako mladý člověk k dechovce opravdu netíhnul. Navíc pro nás severočechy bylo ostravské, brněnské a i slovenská studia defacto tabu - nikdy jsme nemuseli. A také druhá polovina seriálového tematu (hornictví) bylo nošením dříví do lesa, pocházím totiž z mostecké uhelné pánve. Doma jsem měl otce také šachetního štajgra a denně tedy příhody horníků z hlubiny na talíři, což stačilo. Až teď při dalším opakování serialu na ČT3 jsem se rozhodl, dát mu premiérově šanci. No, nelituji. Laskavý humor, banální ale reálné zápletky, v prvním díle neskutečně sympatická, široce rozesmátá a vtipná Valina Chmelová a tak bych mohl pokračovat. Zkrátka pobavilo, navíc ta nostalgie, takhle se doopravdy žilo....hulilo, chlastalo a i k těm ženským chovalo. Taková malá sonda do života zvláštní odrůdy lidí, kvůli televizi přeci jen notně oslušnělých havířů. ()

Mulosz odpad!

všechny recenze uživatele

Zhledl jsem 4 dily a asi bych musel zacit vydatne hulit travu, abych dokoukal zbytek. Ta kutalka a dialogy bodrych ostravskych obcanu jsou k nepreziti. Aby nedoslo k mylce, to neni projev xenofobie, sam jsem z F-M, takze naopak mohu dobre posoudit, ze se nejedna o lokalni zalezitost ani lokalni humor. Ono je to proste jenom takhle debilni, nezavisle na miste deje. Az se budu chtit nekdy poradne zbicovat, pustim si dalsi dily. Mezi tri nejvetsi nebezpeci na svete totiz patri cholera, dymejovy mor a dechovka. ()

Reklama

Brouk 

všechny recenze uživatele

Budovatelský seriálek, ale mám jej k vzhledem k mému vztahu k hornictví rád, navíc v něm snad jako v jedinném televizním dílku spousta unikátních starých hornických písní (dechárnu nerad a děsně), které jsou už dnes v hornických sbornících a pějí se při cechovních akcích typu "Skok přes kůži", což je pasování do cechu hornického... :-) A tak jsem si při tomhle seriálu zavzpomínal, jak jsem skákal já... A na budovatelský kecy v tomhle seriálu kašlu... ()

nylo 

všechny recenze uživatele

Neznala jsem a překvapilo, mile. Zcela prosto "soudružskobudovatelských keců". Sice s absencí ostravske kratkosti, hornického prostředí a výrazem postav hozeno spíš do intelektuálnělehceironického středu, ale příjemně napsané a přirozeně odehrané. Příběhy s reálným podtextem, u některých s přesahem "nafurt" a snaha řešit problémy zamyšlením a cestou kompromisu je lidsky příjemná. Skoro v každém díle tesací moudro.  Dechovku jsem chvíli vydýchávala, posléze si i nejenom husičky, při vzpomínce na dědu, zabékala a chápu, že jako součást příběhu je nutná (ovšem v reálu fakt jen do sklípku, nebo na ples).  Taky se trochu nakrkla při zdůrazňování toho "starouškovství" v padesáti, ale jako jiná doba zkrátka :D:D.....možná by to právě kvůli tomu mezigeneračnímu pochopení, bylo teď vhodné ke zhlédnutí pro některé právě ty už důchodové jedince, aby se trochu srovnali a možná si i některé věci připomenuli ...."když jsi v právu, nenech si od nikoho nic líbit, i když on je třeba starý a nebo zkušený a zvlášť ne od někoho výhružného".... 80% ()

Payushka 

všechny recenze uživatele

Jeden z tech slabsich scenaru Jaroslava Dietla. Jim casto proklamovane "inspiruji se ve skutecnem zivote" tu zni, jako kdyz se Velmi krehke vztahy snazi tvrdit, ze vypravi o "skutecnych vztazich". Drtiva vetsina konfliktu vznika naprosto zbytecne, jednani hrdinu je vetsinou na pest a reseni problemu tak radikalni a debilni, ze by se za ne nemusela stydet ani lecktera telenovela. (ono v podstate i jde o takovou zpivanou ostravskou telenovelu, ale nemyslim si, ze by slo o neco "lokalniho", Dietl neni z Ostravy, oni ho sem tak trochu odklidili) ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se v Ostravě. (M.B)

Reklama

Reklama