• Brouk
  ***

  Budovatelský seriálek, ale mám jej k vzhledem k mému vztahu k hornictví rád, navíc v něm snad jako v jedinném televizním dílku spousta unikátních starých hornických písní (dechárnu nerad a děsně), které jsou už dnes v hornických sbornících a pějí se při cechovních akcích typu "Skok přes kůži", což je pasování do cechu hornického... :-) A tak jsem si při tomhle seriálu zavzpomínal, jak jsem skákal já... A na budovatelský kecy v tomhle seriálu kašlu...(10.10.2005)

 • dyfur
  ****

  Asi môj prvý seriál,ktorý som registroval - v tej dobe vtipné,sledované.S odstupom času - je to ozaj naivné,riešia sa tam problémy s ktorými sa v tej dobe dalo stretať,ale dnešná doba je niekde inde.To, ale neznamená,že sa to nedá niekedy pooobede v sobotu pozrieť -jedna-dve časti....a J.Dietl sa rozbieha...(28.4.2015)

 • Mulosz
  odpad!

  Zhledl jsem 4 dily a asi bych musel zacit vydatne hulit travu, abych dokoukal zbytek. Ta kutalka a dialogy bodrych ostravskych obcanu jsou k nepreziti. Aby nedoslo k mylce, to neni projev xenofobie, sam jsem z F-M, takze naopak mohu dobre posoudit, ze se nejedna o lokalni zalezitost ani lokalni humor. Ono je to proste jenom takhle debilni, nezavisle na miste deje. Az se budu chtit nekdy poradne zbicovat, pustim si dalsi dily. Mezi tri nejvetsi nebezpeci na svete totiz patri cholera, dymejovy mor a dechovka.(28.1.2010)

 • lubospoti
  **

  J. Dietl dokázal napsat daleko lepší věci. Ne snad, že by byl seriál úplně špatný (obzvláště v porovnání s dnešní produkcí). Příběhy mají hlavu a patu. Ale Dietla vždycky zdobila schopnost perfektně popsat prostředí. A to se tady nepovedlo. Ne snad, že bych si myslel, že každý horník je trouba s IQ 80. Ale zase ne každý horník mluví jako absolvent filozofické fakulty. Dietl vždy dokázal vytvořit perfektní dialogy. A právě tato jeho schopnost je v tomto seriálu kontraproduktivní. Působí totiž nepřirozeně. Navíc mě dost otravovala ta hornická dechovka.(18.8.2020)

 • Aniki
  ****

  Tak toto byl jediný "dietlovský" seriál, kteremu jsem po celý dosavadni život úspěšně odolával. Jednak mi byly v době jeho uvedení v telce dva roky a při pozdějších reprizach v druhe polovině 70. a v prubehu 80. let jsem jako mladý člověk k dechovce opravdu netíhnul. Navíc pro nás severočechy bylo ostravské, brněnské a i slovenská studia defacto tabu - nikdy jsme nemuseli. A také druhá polovina seriálového tematu (hornictví) bylo nošením dříví do lesa, pocházím totiž z mostecké uhelné pánve. Doma jsem měl otce také šachetního štajgra a denně tedy příhody horníků z hlubiny na talíři, což stačilo. Až teď při dalším opakování serialu na ČT3 jsem se rozhodl, dát mu premiérově šanci. No, nelituji. Laskavý humor, banální ale reálné zápletky, v prvním díle neskutečně sympatická, široce rozesmátá a vtipná Valina Chmelová a tak bych mohl pokračovat. Zkrátka pobavilo, navíc ta nostalgie, takhle se doopravdy žilo....hulilo, chlastalo a i k těm ženským chovalo. Taková malá sonda do života zvláštní odrůdy lidí, kvůli televizi přeci jen notně oslušnělých havířů.(19.8.2020)

 • - Natáčelo se v Ostravě. (M.B)