Reklama

Reklama

Epizody(9)

Obsahy(1)

Josef Kobr v hlavní roli populárního komediálního seriálu o osudech svérázného kapelníka hornické dechovky. (Česká televize)

Recenze (26)

lubospoti 

všechny recenze uživatele

J. Dietl dokázal napsat daleko lepší věci. Ne snad, že by byl seriál úplně špatný (obzvláště v porovnání s dnešní produkcí). Příběhy mají hlavu a patu. Ale Dietla vždycky zdobila schopnost perfektně popsat prostředí. A to se tady nepovedlo. Ne snad, že bych si myslel, že každý horník je trouba s IQ 80. Ale zase ne každý horník mluví jako absolvent filozofické fakulty. Dietl vždy dokázal vytvořit perfektní dialogy. A právě tato jeho schopnost je v tomto seriálu kontraproduktivní. Působí totiž nepřirozeně. Navíc mě dost otravovala ta hornická dechovka. ()

Brouk 

všechny recenze uživatele

Budovatelský seriálek, ale mám jej k vzhledem k mému vztahu k hornictví rád, navíc v něm snad jako v jedinném televizním dílku spousta unikátních starých hornických písní (dechárnu nerad a děsně), které jsou už dnes v hornických sbornících a pějí se při cechovních akcích typu "Skok přes kůži", což je pasování do cechu hornického... :-) A tak jsem si při tomhle seriálu zavzpomínal, jak jsem skákal já... A na budovatelský kecy v tomhle seriálu kašlu... ()

Reklama

dyfur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Asi môj prvý seriál,ktorý som registroval - v tej dobe vtipné,sledované.S odstupom času - je to ozaj naivné,riešia sa tam problémy s ktorými sa v tej dobe dalo stretať,ale dnešná doba je niekde inde.To, ale neznamená,že sa to nedá niekedy pooobede v sobotu pozrieť -jedna-dve časti....a J.Dietl sa rozbieha... ()

Payushka 

všechny recenze uživatele

Jeden z tech slabsich scenaru Jaroslava Dietla. Jim casto proklamovane "inspiruji se ve skutecnem zivote" tu zni, jako kdyz se Velmi krehke vztahy snazi tvrdit, ze vypravi o "skutecnych vztazich". Drtiva vetsina konfliktu vznika naprosto zbytecne, jednani hrdinu je vetsinou na pest a reseni problemu tak radikalni a debilni, ze by se za ne nemusela stydet ani lecktera telenovela. (ono v podstate i jde o takovou zpivanou ostravskou telenovelu, ale nemyslim si, ze by slo o neco "lokalniho", Dietl neni z Ostravy, oni ho sem tak trochu odklidili) ()

Mulosz odpad!

všechny recenze uživatele

Zhledl jsem 4 dily a asi bych musel zacit vydatne hulit travu, abych dokoukal zbytek. Ta kutalka a dialogy bodrych ostravskych obcanu jsou k nepreziti. Aby nedoslo k mylce, to neni projev xenofobie, sam jsem z F-M, takze naopak mohu dobre posoudit, ze se nejedna o lokalni zalezitost ani lokalni humor. Ono je to proste jenom takhle debilni, nezavisle na miste deje. Az se budu chtit nekdy poradne zbicovat, pustim si dalsi dily. Mezi tri nejvetsi nebezpeci na svete totiz patri cholera, dymejovy mor a dechovka. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se v Ostravě. (M.B)

Reklama

Reklama