Grandhotel je místo mezi nebem a zemí. Místo, kudy plují mraky a lidské touhy. Metaforický příběh je zasazený do slavného hotelu tyčícího se nad Libercem. V něm, jako strážný a vězeň zároveň, pracuje Fleischman, údržbář a amatérský meteorolog, který chtěl mít k nebi tak blízko, jak jen mu to život dovolí. A výš to už nejde. Výš můžou jen ptáci a blázni a Fleischmanovi chybí ještě jeden rok, aby se jím stal. Liberec je pro Fleischmana klec, místo, které ho svazuje dávným slibem a nechce ho pustit za své hranice. Každý den Fleischman myslí na jediné, vznést se k nebi a uletět z hotelu, z Liberce, ze života, který se mu vůbec nedaří. Blázen by sestrojil křídla, Fleischman si šije balon, ve kterém uletí. On není blázen. Mohlo to být už brzy, kdyby mu do života nevstoupila Ilja. Tichá pokojská, která jeho myšlenky táhne znovu k zemi, protože tam patří člověk srdcem. Jenže Ilja není sama, už dlouho se trápí ve vztahu s Patkou, arogantním číšníkem, který je přesně tím důvodem, proč se schovat do mraků. Patka nechce Ilju pustit, všechno, co v životě dělá, dělá přeci pro ně. Pro ni. Pro štěstí na zemi. Jenže Ilju to táhne vzhůru za Fleischmanem. (Bontonfilm)

Noviik

Ondříčkovo filmy mám rád, ale tentokrát mi něco chybělo. Velmi se mi líbil příběh, který je tak trochu typický, poetický a zároveň lidský. Velmi dobře pojato, hudba skvělá a herci taktéž. ()

cinemag

Viděno v kině. Znovu to už vidět nechci. Blbost. Ještěď a prostředí skvělé, to však ale nestačí. Film zachrańuje Klára Issová za ní * hvězdu a * hvězdu za Ještěď. Toť šmitec. ()

Mylouch

O Ještědu, bohužel vařeno z mlhy šlukované z pohodlí pražské kavárny. Naivní hra na postavy a příběh, potěší jen zachycení místeček na počátku proměn centra Liberce a Muchowova schopnost přispět k atmosféře. Hezká role pro Dulavu, pěkné momenty Taclíkovy postavy. "Kdybys večer chtěla někam jít, ... vem si pláštěnku, bude pršet." ()

HorrFi

V pohodě oddechovka na deštivý odpoledne.. Marek Taclík sice nikdy nebyl muj oblíbenec, ale do týhle role se docela hodil ikdyž nejvíc mě tady bavil Dulava jako věčně nadržený prase.. ()

Decker

Slaboucke, prazdne, naprosto promarene a co je nejhorsi - plitke a nudne. Dve hvezdicky za obcasne vynikajici zabery Liberce, Jestedu, hor a prirody, dale za scenu s zelizky a za obcasnou hudbu Muchowa. ()

chelseaman22

Neobyčejný malorozpočtový počin, v němž si pro mě Taclík vydobyl své místo na slunci. Taclík si v pozici prostoduchého údržbáře/aviatika amatéra pohrává s myšlenkou útěku v balonu, kterým by odstartoval z místa svého pracoviště na nejvyšším vrcholu Ještědsko-kozákovského hřbetu (kuželovitý suk budovaný ordovickými sericitickými kvarcity, tvořícími mocnou vložku v prekambrických chlorit-muskovitických fylitech). Prostoduchost a čistota hlavní hrdiny utváří film, na který divák jen těžko zapomene. 76 % ()

pytlák

Docela milý film, který asi nesedne každému, ale když přistoupíte na hru o neškodné zábavě budete se bavit. ()

Honzíno

Sám nevím, jestli jsem tři hvězdičky nepřepálil. Ale Ondříček má prostě cit pro perfektní záběr, kterým se zde nejokatěji snaží zamaskovat plytkost scénáře a v podstatě obyčejný příběh, viděný už nesčetněkrát. Herecké výkony jsou místy vyloženě špatné, až na po celý snímek excelentínho Jaromíra Dulavu. Ale každý z herecké enklávy má ve stopáži své světlé místo. Čili více elementů filmu považuji za špatné, ale pár za úžasné (režie, zvuk, kamera). Jenže Grandhotel mi je celkem sympatický, i když si ho asi nepustím znovu. 50-60%_Přepálil, musím po čase sundat dolů. V porovnání s ostatní Ondříčkovou filmografií je Grandhotel jasně nejslabší. ()

farmnf

Vystihl to Arx. Smyšlená ptákovina o smyšlených nereálných problémech nereálných lidiček reálného Liberce. Klára je skvělá ale tím to taky končí. Takových blbostí se prostě v Čechách točí spousty. Nepouštějte to panu Krejčíkovi, protože se obávám, že by při svém naturelu někoho umlátil. Holí !! ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

17.05.2017

Lék pro zakomplexovaný český film?

Lék pro zakomplexovaný český film?

20.02.2007

Nemůžeme bohužel posoudit, jaké bylo Berlinale, ale s klidným srdcem můžeme prohlásit, že to byl velký krok pro český film. Je to specificky česká vyprávěcí forma, kterou mám rád, ocenil snímek… (více)

57. ročník Německého Berlinale odtajněn!

57. ročník Německého Berlinale odtajněn!

01.02.2007