"Pane doktore, cítím se jako pes," sdělil jednoho dne pan Ota Pošta plaše a důvěrně psychiatrovi. A byla to pravda. Pan Pošta, spořádaný opravář praček, se už delší dobu necítil právě nejlépe. Na vině byla jeho rodinná pozice. Pan Pošta byl nenáročný a poněkud neprůbojný člověk, kterému osud přichystal těžkou zkoušku v podobě dominantní ženy Věry. Pracovala jako notářka na notářství a vydělávala dvakrát tolik než on. Měla ho ráda, to ano, ale po svém. Domácí operační prostor pana Pošty nikdy nebyl příliš veliký, ale od té doby, co byly děti z domu se postupně dále zmenšoval. Poslední ranou bylo, když si Věra (snad jako náhradu za děti) pořídila psa. Pan Pošta byl tak vystaven nové konkurenci - a (jak se dalo čekat) neobstál. Ocitl se na posledním místě rodinného žebříčku a zacházelo se s ní jako se psem. Není tedy divu, že se, jednoho dne, sám ve psa proměnil! (oficiální text distributora)

gerojmanus

Rozhodně příjemný překvapení. Stašová je paní herečka, říkám to pořád:) Jinak samozřejmě o absurditě scénaře se nemusíme bavit. Ale celkem jsem se bavil, což je u českých filmů posledních let docela zázrak. 60% ()

macour

Kdysi jsem viděl film Chundelatý pes a myslím, že byl o stupínek výše, než tato česká komedie. Srovnání, co se týká stejné myšlenky i rasy psa vyšlo lépe u cizího filmu. Určitě šlo příběh trochu více rozpracovat, neboť herecké obsazení R. Hrušínským, S. Stašovou, L. Šafránkovou, N. Konvalinkovou a M. Steinmaslovou dávalo základ si se scénářem lépe pohrát. Ale i přes to všechno byla komedie koukatelná a divák se zasmál. ()

andydufrsn odpad!

Při sledování tohoto filmu se mi vybavila povídka od A.C. Clarka „Kterak se Hercules Keating v orchidej proměnil“ Tohle by se mohlo jmenovat „Kterak se Rudolf Hrušínský v psa proměnil. Film o tom, že se, manželkou šikanovaný, manžel promění v psa je fakticky hovadina! ()

Lykos

Tenhle film je samozřejmě od začátku do konce blbina, ale přiznaná, takže to tak prostě beru. Představovala jsem si, že přerod v psa bude postupný a bude vidět, jak ho manželka tepe a toho psa z něj udělá, ale on je tak nějak psem hned od začátku, tak nevím... Jinak pejsek samotný by si zasloužil hvězd pět. A absolutně nechápu, proč tam pořád někdo říkal, jak je ošklivej, když to byl naprostej krasavec. ()

KiR0

Mít doma takovou fúrii jakou hrála paní Stašová, tak to je asi lepší být tím psem... Nenápadný film, ale přiznávám se, že mně se osobně líbil... ()