Ve jménu krále

• Německo Schwerter des Königs - Dungeon Siege (více)

Mladý silák, kterému nikdo neřekne jinak než Farmář, hospodaří na svém statku s krásnou ženou Solanou a synkem Zephem. Dozvídá se, že král verbuje – chystá se válčit proti strašlivým Krugům, zvířecím bojovníkům, jimž velí nemilosrdný Gallion. Do Farmářova domu zavítá Norick, starý muž, který ho vychoval. Farmářova žena odjíždí do vesnice prodat na trhu zboží. Mezitím farmu přepadnou Krugové, které ale Farmář statečně odrazí. Ihned spěchá do vesnice, kam už ale zabijáci rovněž dorazili. Přestože se místní srdnatě brání, mnoho jich zemře. I Solanini rodiče a synek Zeph; Solana je zajata a odvlečena. Farmář pohřbí mrtvé a s Norickem a Solaniným bratrem Bastianem se vydává hledat ženu... Gallion se spřáhl s vévodou Fallowem, královým synovcem, který tráví dny pitím a oddává se všemožným neřestem. Králův mág Merick ho proto nenávidí, Fallow už se ale vidí jako příští král. Gallion otráví královo jídlo, ze kterého okusí i Fallow. Gallion ho zachrání s podmínkou, že se s vojskem přidá k jeho Krugům. Ani král nezemře, přesto mu ale podle Mericka zbývá málo času... Zatímco proradný Fallow jednoho dne zmizí i se dvěma legiemi vojska, král shromáždí zbylé vojáky a vyrazí do války. Muriella, Merickova dcera, která byla do Galliona zamilovaná, se snaží vykoupit svou zradu tím, že se vydá ve stopách vojáků a využívá přitom svých nadpřirozených schopností. Farmář a jeho dva přátelé se zatím přes nebezpečný les dostávají k ležení Krugů, kde hledají Solanu. Jeden z Krugů Farmáře omráčí a Bastian mezitím najde svou sestru. Oznamuje jí smrt rodičů i syna a Solana je zdrcená. Farmář se probouzí spoutaný na zemi a přijíždí k němu Merick. Zatímco Fallow se s vojáky připojí ke Krugům, Farmář, kterého Merick dovede ke králi, se dozvídá, že je králův syn. Je překvapený stejně jako sám král, který už nedoufal, že se se svým ztraceným synem kdy shledá. Farmář ale o tuto výsadu nestojí a zpočátku odmítá zúčastnit se bitvy, která se chystá. Velením je tedy pověřen Tarish. Nakonec se Farmář přece jen připojí... (TV Prima)

jamoje

Ako by to mohlo byt viac awesome? Veď to má ninjov!!! A Stathama ktorý sa oháňa bumerangom!!! A krásne obletové zábery.... myslím, že toto spravil PJ este lepšie ako LOTR-a... ()

Odpocivadlo

Podľa mna veľmi zaujímavo natočený film, obsadiť akčného herca do historického filmu bol dobrý nápad, dal tomu švih a scény sa mi veľmi páčili. Statham ukázal že sa so svojími údermi a kopancami nestrati ani v historickom filme. 79% ()

tonton78

Bože, takový námět, takový herecký potenciál, takové exteriéry...a takové pako na místě režiséra. škoda, přeškoda že tohle nenatočil třeba Petersen, to by bylo něco...nicméně v globálu celkem koukatelný snímek co si zaslouží slabší tři hvězdice. ()

Kennedy_R

Asi nejlépe povedený film Uwe Bolla, kde se opravdu proti své pověsti slabého režiséra snažil. Válečné scény celkem velké a obstojné. Podobnost s hrou opět silně okrajová, jen nechápu jak to někdo může srovnávat s Pánem prstenů, schéma putování zde vychází ze hry Dungeon Siege a ne z Pána prstenů. Statham je bourák i v takovéto slabší filmové záležitosti a Rhys-Daviesova účast je prostě ve fantasy "povinná". ()

Marty_cz

Od začátku jsem si říkal, že tento film je hezkým příkladem jako ho dokáže ničit dabing, ale jak se film postupně vyvíjel, tak jsem zjistil, že dabing je nakonec jedna z věcí, které mu ani neškodí (a to byl příšerný). První půlka filmu se mi více méně líbila, líbilo se mi obsazení a docela pěkný začátek příběhu. Ovšem jak se postupem času film posouval vpřed začínal mě čím dál více nudit a odrážel veškerou mou pozornost mimo něj. Ve filmu pak nakonec přibyly docela velké logické mezery, byl později velice snadno předvídatelný a obávám se, že bych našel spoustu filmů, kterým se film nechal inspirovat ať už jde o kostýmy, způsob bojů,... Přišlo mi, že film po docela dobrém začátku se snaží jenom nahodit pocit epičnosti jednotlivými záběry a při tom, tak nějak zapomněl na příběh. Scénář místy katastrofální, ale obávám se, že pocit ze scénáře bude značně zkreslen tím příšerným dabingem. Poslední takovou tečkou za tímto filmech bych viděl docela odfláknutou práci post-produkce, ale vážně místy to vypadalo, jak kdyby za 10 minut měli mít konec šichty, ale aby neměli moc práce další den, tak to "zkusili" dohnat na první dobrou během těch 10 minut. Nic méně i přes to, že bych na filmu našel docela hodně věcí co mě vadily, tak musím říct, že jsem na jednu stranu u toho vydržel celé 2 hodiny a i přes to, jak tenhle komentář musí negativně znít jsem se místy i bavil, ale přes to to nezachránilo celkový dojem z filmu. ()

Domas88

Tady není něco v porádku... 1* pro Jasona, protože nemůžu jinak :) ale ale ale... co to bylo? Čekám od tebe telefon na vysvětlení, protože dobrovolně jsi fakt nemohl hrát v takové blbosti i kdybys potřeboval peníze (protože ani to tě neomlouvá) ()

harycek

No zdá se , že větší ptákovinu jsem neviděl, černoši na pozicích rytířů!?!? Ať nepřekrucují povědomí o středověku, no hovadina!!! ()

Peťko

Lord of the Rings cez kopírák. Uwe zase niekde zohnal prachy a natočil to o čom si myslí, že zvláda najlepšie - film inšpirovaný úspešnou počítačovou hrou. Dungeon Siege je podľa mojho skromného názoru trápnym pokusom o zvrhnutie Diabla 2 z trónu akčných RPG a jeho filmová verzia nie je o nič lepšia. Scenár je hlúpy, dej sa nezmyselne vlečie, objavujú sa tu absolutne zbytočné postavy, ktoré to celé trápenie predlžujú a na konci jednoducho vyfučia do stratena. Musím však podotknúť, že pár momentov sa predsa len podarilo. Na Stathama sa dá celkom pozerať, aj keď kung-fu do fantazy nejak nepasuje. A bojové scény v lesoch sú celkom slušné a zaujímavé. Trochu sklamaním je Liotta, ktorého mám celkom rád, ale za jeho výkon v tomto filme si pochvalu nezaslúži. Fanúšik hry si to asi vychutná, normálny divák to pravdepodobne do konca nevydrží. ()

MAST3R

Králův rádce(nebo šéf armády či co to bylo) černoch? ehm.. to se mi nějak nezdá na tu dobu :D Ale tak jo no.. nebylo to nejhorší, je to taková blbůstka, která se hodí na ráno do televize kdy je člověk ještě rozespalý a nějak moc to nevnímá. ()

Proditor

Čekal jsem těžkou bollovinu, místo toho jsem se díval na průměrnou kopii Pána Prstenů s ( jako vždy u Uwe Bolla) překvapivě kvalitním hereckým obsazením. Prozatím nejlepší film Uwe Bolla. ()

Trinculo

Na začátku se trhá řepa a pak už jsou jenom bitky, bitky a bitky až do konce samého. Nejvíc mě pobavili hořící chlapi vystřelovaní z katapultů. Což je asi tak jediné koření průměrného filmu. Zbytek byl už k vidění někde jinde ... ale dá se na to dívat. ()

p.a.douch

Takže i přes přítomnost spousty hereček a herců, které mám rád (Loken, Forlani, Sobieski, Rhys-Davies, Liotta, Lillard, Perlman, Reynolds, Statham), nejsem tento film schopen zkouknout v jednom kuse. Jason ve filmu dělá to, co umí nejlíp - nakopat všem zadky - a to je asi všechno. Herectví?? No nevím - zkrátka jsem z tohohle filmu zmaten. Kdo na to dává peníze?? Proč je radši nedá mě?? Co ví pan Boll na zúčastněné herce?? Dávám dvě hvězdy - a to hlavně za účast mých oblíbenců. 35 %. ()

Element2

Statham s mečem a ve středověkém prostředí je něco jako Herkules v kvádru s motorovou pilou. Film sice má hvězdné obsazení, ale příběhem ani efekty a líčením nemůže udělat dojem. Když se zamyslíte, že ze stejného roku jsou Transformers, tak se vám z některých efektů opravdu chce plakat. Jako oddechový a jednorázový film se to dá vydržet, ale nepřidal bych si to do sbírky ani vypálené, přestože Statham sehrál opravdu dobré akční scény. ()

brasek

Dobrodružné fantasy z nemeckej produkcie vždy smrdí prúserom a ak pridáme k tomu anti-režiséra Uwe Bolla tak to nemôže ani inak skončiť. Herecké akčné hviezdy nemôžu byť zárukou úspechu keď ostatné neklape. ()

ariari

mno keď taká zlátanina nebaví už ani 16.ročných týpkov preferujúcich dobré fantazy typu Eragon a v polovici to vypnú, tak to nemá šancu na úspech ()

unclejack

Rozhodne to nie je žiaden majsterštich a z hľadiska technického spracovania je film na zaplakanie, ale podľa komentárov uživateľov pri ostatných Uweho filmoch som nadobudol pocitu, že moje prvé rande s pánom Bollom nebolo až takou pohromou. Aby ste pochopili, prečo som dal tú jednu hviezdičku. Je zaujímavé akú pestrú squadru - pozostávajúcu z mien aj hollywoodskeho razenia - dali Uwemu k dispozícii. Akoby všetci fanúšikovia hovorili Uwe ty nepatríš k filmu ale mecenáši mali presne opačný názor. Slovom, rozhodne nejde o závratný úspech a človek sa pri filme len chytá za hlavu, ale budem za optimistu a nie neprajníka a tú jednu hviezdičku utrúsim aj na pole Uweho Bolla. ()

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět